پارسه
وکیلی
نوگام
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
نوگام
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری طراحی صنعتی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته طراحی صنعتی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی هنر و ترکیبی از هنر و صنعت است که به مطالعه و بررسی ویژگی های کمی و کیفی یک کالا با هدف تولید صنعتی کالایی مطلوب از نظر ظاهر، کارکرد، هزینه، مد رایج جامعه و متناسب با سلیقه و تنوع طلبی مشتری آن می پردازد.

گرایش های دکتری طراحی صنعتی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته طراحی صنعتی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی طراحی صنعتی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری طراحی صنعتی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری طراحی صنعتی به شرح زیر است:

  • طراحی صنعتی

دفترچه انتخاب رشته دکتری طراحی صنعتی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته طراحی صنعتی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته طراحی صنعتی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته طراحی صنعتی در دوره های روزانه، و نوبت دوم (شبانه) صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری طراحی صنعتی و ظرفیت پذیرش دکتری طراحی صنعتی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری طراحی صنعتی

برای شرکت در آزمون دکتری طراحی صنعتی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری طراحی صنعتی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، تمامی فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد رشته طراحی صنعتی مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته طراحی صنعتی هستند.

منابع دکتری طراحی صنعتی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری طراحی صنعتی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته طراحی صنعتی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری طراحی صنعتی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته طراحی صنعتی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری طراحی صنعتی– مجموعه دروس تخصصی در سطوح کارشناسی شامل (مبانی نظری طراحی صنعتی (مبانی و تاریخ طراحی صنعتی و هنرهای تجسمی، مهندسی عوامل انسانی، جامعه شناسی) – مباحث فنی طراحی صنعتی (طراحی فنی، روشهای ساخت و تولید)) و کارشناسی ارشد شامل (روش شناسی و رویکردهای طراحی صنعتی- روش تحقیق در طراحی و نقد آثار)
دروس عمومی آزمون دکتری طراحی صنعتی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری طراحی صنعتی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

 

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها