موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی دامپزشکی است. پاتولوژیست های دامپزشکی با تکیه بر علم و توانمندی کسب شده و نیز التزام به اخلاق حرفه ای و آگاهی از مسائل علمی روز قادر به رهبری و هدایت امور در حیطه های آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی، تشخیص و خدمات، مشاوره و گره گشایی از معضلات حرفه ای، مدیریت در سطوح مختلف، استاندارد سازی و تدوین قواعد، کارآفرینی در بخش خصوصی و حضور شایسته در عرصه های ملی و بین المللی خواهند بود.

گرایش های دکتری پاتولوژی دامپزشکی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته پاتولوژی دامپزشکی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی پاتولوژی دامپزشکی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﭘﺎﺗﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری  پاتولوژی دامپزشکی به شرح زیر است:

  • پاتولوژی دامپزشکی (دستیاری)

دفترچه انتخاب رشته دکتری پاتولوژی دامپزشکی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته پاتولوژی دامپزشکی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته پاتولوژی دامپزشکی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته پاتولوژی دامپزشکی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری پاتولوژی دامپزشکی و ظرفیت پذیرش دکتری پاتولوژی دامپزشکی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری پاتولوژی دامپزشکی

برای شرکت در آزمون دکتری پاتولوژی دامپزشکی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری پاتولوژی دامپزشکی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌های دکتری عمومی دامپزشکی مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته پاتولوژی دامپزشکی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری پاتولوژی دامپزشکی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری پاتولوژی دامپزشکی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری پاتولوژی دامپزشکی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری پاتولوژی دامپزشکی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری پاتولوژی دامپزشکی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری پاتولوژی دامپزشکی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته پاتولوژی دامپزشکی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری پاتولوژی دامپزشکی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته پاتولوژی دامپزشکی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری پاتولوژی دامپزشکی– مجموعه دروس تخصصی در سطح دکترای عمومی دامپزشکی یا کارشناسی ارشد شامل (آسیب‌شناسی، اصول کالبدگشایی و نمونه‌برداری، بافت‌شناسی و جنین‌شناسی، کلینیکال پاتولوژی، میکروبیولوژی (باکتری، ویروس، قارچ، انگل، ایمنی‌شناسی))
دروس عمومی آزمون دکتری پاتولوژی دامپزشکی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری پاتولوژی دامپزشکی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری پاتولوژی دامپزشکی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری پاتولوژی دامپزشکی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها