پارسه
وکیلی
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی دامپزشکی است که به مطالعه و بررسی نظارت و بررسی مواد غذایی برای ارتقای سلامت مواد غذایی، و پیشگیری از عوارض ناشی از مواد نگهدارنده می پردازد.

گرایش های دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی به شرح زیر است:

  • ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی و ظرفیت پذیرش دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی

برای شرکت در آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی هستند:

– دکترای عمومی دامپزشکی، پزشکی، داروسازی

– کارشناسی ارشد:

  • تغذیه
  • صنایع غذایی
  • زیست ‌شناسی (غیر از گرایش گیاهی)
  • شیمی
  • میکروبیولوژی
  • بهداشت مواد غذایی
  • بهداشت آبزیان

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی– مجموعه دروس تخصصی در سطح دکترای عمومی دامپزشکی یا کارشناسی ارشد شامل (میکروب‌شناسی مواد غذایی، شیمی مواد غذایی، بهداشت و بازرسی گوشت، بهداشت و صنایع شیر، صنایع گوشت، اپیدمیولوژی، بیماری‌های مشترک انسان و دام))
دروس عمومی آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻣﻮاد غذایی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها