پارسه
وکیلی
کیهان روان
زمان مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۳
همپا
مدرسان شریف
تجربیات مصاحبه دکتری ۱۴۰۳
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی فنی و مهندسی است که به مطالعه و بررسی تکنولوژی، ساخت و طراحی ابزارآلات، ماشین آلات، خودروسازی، صنایع تسلیحاتی و هوایی و صنایع کشاورزی می پردازد.

گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک (۱) شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید به شرح زیر است:

  • ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک
    • ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید و ظرفیت پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید

برای شرکت در آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید– مجموعه دروس تخصصی در سطوح کارشناسی شامل (ریاضیات مهندسی) و کارشناسی ارشد شامل (آنالیز شکل دادن فلزات – متالورژی در تولید – ابزارشناسی و ماشین کاری پیشرفته)، (مکانیک محیط پیوسته – تئوری الاستیسیته)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی مکانیک – ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﻮلید

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها