موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی یکی از رشته های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم پایه است که به مطالعه و بررسی مبانی بیولوژی سلولی و مولکولی، بافت‌شناسی و جنین‌شناسی مولکولی و تحلیلی و سایر نظام‌های زیستی و غیرزیستی، مکانیسم‌های رشد و نمو سلول و جنین جانوران می‌پردازد.

گرایش های دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی زیست شناسی جانوری و دریا شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری زیست شناسی ﺟﺎﻧﻮری ـ ﺳﻠﻮلی و ﺗﻜﻮینی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی به شرح زیر است:

  • زیست شناسی جانوری
    • سلولی و تکوینی

دفترچه انتخاب رشته دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی و ظرفیت پذیرش دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی

برای شرکت در آزمون دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (زیست‌شناسی سلولی و مولکولی)، (جانورشناسی – جنین شناسی و بافت شناسی)، (فیزیولوژی جانوری ـ بیوشیمی)، (فیزیولوژی جانوران آبزی ـ زیست شناسی دریا) و کارشناسی ارشد شامل (فیزیولوژی سیستم عصبی مرکزی و فیزیولوژی غشاء سلولی)، (بیوسیستماتیک جانوری، گونه و گونه زایی – جغرافیای جانوری)، (جنین شناسی مقایسه ای – مکانیسم های سلولی و مولکولی تکوین – ژنتیک تکوینی)، (جانورشناسی دریا – بوم شناسی پیشرفته دریا)
دروس عمومی آزمون دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری زیست شناسی جانوری – سلولی و تکوینی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها