پارسه
وکیلی
نوگام
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
نوگام
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی دامپزشکی است که به مطالعه و بررسی کنش ها و واکنش های موجودات زنده در مقابل داروها و مواد شیمیایی، و ارزیابی اثرات و عوارض داروها بر روی حیوانات می پردازد.

گرایش های دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی به شرح زیر است:

  • ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی در دوره های روزانه، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی و ظرفیت پذیرش دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی

برای شرکت در آزمون دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی هستند:

– دکترای عمومی دامپزشکی، پزشکی و داروسازی

-کارشناسی ارشد:

  • فارماکولوژی
  • زیست ‌شناسی (به غیر از گرایش گیاهی)
  • سم‌شناسی
  • بیوشیمی
  • بیوتکنولوژی پزشکی
  • فیزیولوژی دامپزشکی و پزشکی

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی– مجموعه دروس تخصصی در سطح دکترای عمومی دامپزشکی یا کارشناسی ارشد شامل (فارماکولوژی دامپزشکی- میکروبیولوژی- سم‌شناسی- بیماری‌های دام، طیور و آبزیان)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻓﺎرﻣﺎﻛﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها