پارسه
گروه آموزشی وکیلی
تجربیات مصاحبه دکتری ۱۴۰۳
زمان مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۳
همپا
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
گروه آموزشی وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

فراموشی کد دسترسی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد لازم است با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. اما ممکن است برخی داوطلبان کد را فراموش کرده و به دنبال بازیابی آن باشند.

به گزارش پی اچ دی تست، کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد چند سالی است که ادغام شده است؛ در نتیجه تنها یک آزمون کتبی برای کلیه داوطلبان این مقطع تحصیلی در دوره‌ها و دانشگاه‌های مختلف (روزانه، شبانه، پردیس، پیام نور، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد) توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود. نتایج اولیه کنکور دکتری هم معمولا اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت از سوی سازمان سنجش منتشر می‌شود.

کارنامه نتایج اولیه شامل اطلاعات زیر است:

  • درصد کسب‌شده در دروس عمومی (زبان و استعداد تحصیلی) و دروس تخصصی
  • نوع سهمیه
  • رتبه داوطلب
  • نمره تراز (نمره کل) داوطلب
  • وضعیت مجاز بودن برای انتخاب رشته در دوره روزانه
  • وضعیت مجاز بودن برای انتخاب رشته در سایر دوره‌ها (شبانه یا همان نوبت دوم، پردیس خودگردان، پیام نور، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد)

داوطلبانی که بر اساس این کارنامه مجاز به انتخاب رشته برای دانشگاه آزاد هستند، لازم است ابتدا به دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد مراجعه کنند و از پذیرش این دانشگاه در رشته امتحانی خود مطمئن شوند و در صورت پذیرش، فهرست رشته‌محل‌های دارای پذیرش را بررسی کنند.

مهم: قابل توجه است که فرایند انتخاب رشته دکترا آزاد مجزا از انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری است.

فرایند انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

پس از بررسی دفترچه و بررسی کد رشته های دکتری دانشگاه آزاد، لازم است داوطلبان به سایت انتخاب رشته دکتری آزاد مراجعه کنند. برای ورود به این سایت لازم است داوطلبان با استفاده از کد ملی و کد دسترسی انتخاب رشته وارد سامانه شوند.

در ادامه، ضروری است داوطلبان با پرداخت هزینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به صورت آنلاین، نسبت به تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته اقدام کنند.

کد دسترسی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چیست؟

کد دسترسی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد یک کد ۷ رقمی است که برای هر یک از داوطلبان متفاوت است و در زیر کارنامه نتایج اولیه دکتری در سایت سازمان سنجش درج شده است.

دانشگاه آزاد از طریق این کد به اطلاعات داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون دکتری و نتایج کسب‌شده توسط آنان در کنکور دسترسی پیدا می‌کند.

برای وارد شدن به سامانه انتخاب رشته دکتری آزاد ۱۴۰۲، وجود این کد ضروری است و بدون آن امکان انتخاب رشته فراهم نیست.

کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲، همزمان با انتشار کارنامه اولیه کنکور دکترا و از طریق سایت سازمان سنجش در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

کد دسترسی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را فراموش کرده ام. چه کنم؟

سازمان سنجش امکان بازیابی کد دسترسی به انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد را برای تمامی داوطلبانی که بر اساس کارنامه اولیه نتایج، مجاز به انتخاب رشته در این دانشگاه هستند از طریق سایت اینترنتی خود به نشانی sanjesh.org فراهم کرده است.

بدین صورت که داوطلبان جهت مشاهده کارنامه خود لازم است پس از مراجعه به لینک اعلام نتایج دکتری در سایت سازمان سنجش، به یکی از شیوه های زیر عمل کنند:

  1. وارد کردن مشخصات فردی و شماره داوطلبی
  2. وارد کردن مشخصات فردی و شماره پرونده

پس از مشاهده کارنامه، کافی است داوطلبان به پایین ترین بخش کارنامه خود مراجعه کنند تا کد دسترسی انتخاب رشته را پیدا کنند.

کد دسترسی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای پذیرش دکتری بدون کنکور را از کجا پیدا کنم؟

برای ثبت نام و انتخاب رشته دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد نیازی به کد دسترسی نیست. داوطلبان با استفاده از اطلاعات فردی خود می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

کد دانشگاه ها برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را از کجا می‌توان دید؟

کد رشته‌محل‌های دکتری ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد در دفترچه انتخاب رشته اعلام می‌شود.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها