موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص کارت کنکور دکتری ۱۴۰۳

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۳ و جزئیات ویرایش اطلاعات ثبت‌‌نامی منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، به اطلاع متقاضیان شرکت در آزمون مقطع دکتری نیمه متمرکز سال ۱۴۰۳ می‌رساند که آزمون بعدازظهر روز جمعه به تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ و در شهرهای مندرج در جدول شماره ۱ (مندرج در این اطلاعیه) برگزار می شود.

فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۱۴:۳۰ بعدازظهر آغاز و درب‌های ورود به جلسه حوزه‌های برگزاری در ساعت ۱۴:۰۰ (دو بعد از ظهر) بسته خواهد شد. لذا داوطلبان میبایست قبل از بسته شدن درب‌های ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.

اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص تاریخ، نحوه پرینت کارت و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

الف- نحوه و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون دکتری

کارت شرکت در آزمون دکتری از روز دوشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

داوطلبان آزمون برای شرکت در جلسه امتحان باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به درگاه اطلاع رسانی مذکور مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه ای شامل نام خانوادگی و نام، کد ملی و تاریخ تولد، و یا اطلاعات ثبت نامی (شماره پرونده، شماره سریال و کد پیگیری و …) از کارت شرکت در آزمون خود یک نسخه پرینت تهیه و براساس آدرس و زمان تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند.

برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است. 

بازیابی شماره پرونده، شماره داوطلبی و یا کد پیگیری دکتری ۱۴۰۳

چنانچه متقاضی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی، شماره پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی‌شود، لازم است با مراجعه به سیستم پاسخگویی اینترنتی این سازمان به نشانی https://request.sanjesh.org و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، شماره داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت نام اقدام نماید.

لازم به ذکر است این امکان برای متقاضیانی فراهم می‌باشد که در سیستم پاسخگویی عضویت داشته باشند. بنابراین متقاضیانی که به اطلاعات فوق دسترسی ندارند، لازم است با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام نمایند.

ب- رفع نقص کارت آزمون دکتری ۱۴۰۳

درخصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون چنانچه مغایرتی مشاهده شد، متقاضیان لازم است به شرح زیر اقدام نمایند:

۱- با توجه به اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون، چنانچه متقاضیان مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ (شامل معدل مقطع کارشناسی، تاریخ فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی، موسسه فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی، معدل مقطع کارشناسی ارشد، تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد، مؤسسه فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی ارشد، هیات علمی (مربی آموزشی رسمی) و دانشگاه محل خدمت مربیان آموزشی رسمی) کارت شرکت در آزمون مشاهده نمودند، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور از تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ منحصراً به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات در کارت ورود به جلسه آزمون نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند.

داوطلبان در صورتی که در بند ۷ (معلولیت) کارت شرکت در آزمون مغایرتی مشاهده نمودند لازم است در یکی از روزهای چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ و یا پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ صبح از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ و بعد از ظهر از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ به نماینده این سازمان مستقر در واحد رفع نقص حوزه مربوط براساس جدول شماره ۲ (مندرج در ذیل این اطلاعیه) مراجعه نموده و موضوع را پیگیری نمایند تا مشکل برطرف شود.

۲- با توجه به دریافت اطلاعات شناسنامه‌ای داوطلبان از سامانه ثبت احوال امکان ویرایش اطلاعات شناسنامه‌ای وجود ندارد، لذا چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۵ و ۶ کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد، ضروری است موارد مغایرت را از اداره ثبت احوال منطقه سکونت خود پیگیری نمایید.

تبصره: آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه‌ای فارغ التحصیل شده و یا تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ در مقاطع مذکور فارغ التحصیل میشوند در این مرحله میبایست نسبت به ویرایش و یا درج معدل فارغ التحصیلی (برای فارغ التحصیلان تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰) و یا میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده (برای فارغ التحصیلان تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱) خود تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ اقدام نمایند.

داوطلبان مذکور میبایست اصل گواهی تکمیل و تایید شده توسط دانشگاه محل تحصیل مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ را در زمان مصاحبه همراه داشته و ارائه نمایند.

۳- چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بند ۸ (سهمیه ثبت نامی) کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد، برای داوطلبان استفاده از سهمیه رزمندگان (سپاه پاسداران)، وزارت جهاد کشاورزی، ایثارگران (بنیاد شهید و امور ایثارگران) و سهمیه رزمندگان (واحدهای تابعه ستاد کل نیروهای مسلح) لازم است از تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ به قسمت ویرایش اطلاعات کارت آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز سال ۱۴۰۳ در درگاه اطلاع رسانی این سازمان وارد شده و سهمیه مذکور را اصلاح نمایید تا در صورت تأیید نهایی توسط ارگان ذیربط سهمیه برای شما اعمال شود، در غیر این صورت با سهمیه آزاد گزینش خواهید شد و هیچ اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

ضمناً تأکید میشود افرادی که در مرحله ثبت نام داوطلب استفاده از سهمیه بوده اند ولی سهمیه آنها به هر دلیل از طرف ارکان ذیربط مورد تأیید قرار نگرفته است، ضمن ویرایش اطلاعات (سهمیه ایثارگری)، برای بررسی و روشن شدن وضعیت سهمیه خود حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ به ارگانهای مربوطه نیز مراجعه نمایند در صورت تأیید سهمیه توسط ارگان ذیربط سهمیه درخواستی اعمال میشود در غیر این صورت با سهمیه آزاد گزینش خواهید شد و هیچ اعتراضی قابل قبول نیست.

۴- چنانچه کارت شرکت در آزمون متقاضی فاقد عکس می‌باشد و یا عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله: فاقد مُهر، واضح نبودن عکس و یا اشتباه عکس می‌باشد، ضروری است ضمن همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، ۲ قطعه عکس ۳×۴ و کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در قسمت «ج» این اطلاعیه به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه تا روز قبل از برگزاری آزمون مراجعه نمایند و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف گردد. در غیر این صورت فرد به عنوان متخلف تلقی می‌گردد. ضمناً سایر اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون هر متقاضی بر اساس اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت نام که توسط خود متقاضی تکمیل گردیده، در نظر گرفته شده است.

آدرس و محل باجه های رفع نقص کارت شرکت در آزمون دکتری

نماینده این سازمان در روزهای چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ و پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ صبح از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ و بعد از ظهر از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ در واحد رفع نقص حوزه مربوطه مستقر خواهد شد.

شهرستانهای محل برگزاری آزمون به شرح جدول شماره ۱ است که آدرس و محل تشکیل واحد رفع نقص کارت شرکت در آزمون هر شهرستان در جدول شماره ۲ مشخص شده است.

برای مشاهده جدول شماره ۱- شهرستان محل برگزاری آزمون ورودی دکتری سال ۱۴۰۳ کلیک کنید.

برای مشاهده جدول شماره ۲ – نشانی باجه‌های رفع نقص آزمون ورودی دکتری سال ۱۴۰۳ کلیک کنید.

یادآوری‌های مهم

۱- برای حضور در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار الزامی است.

۲ فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۱۴:۳۰ (دو و سی دقیقه بعد از ظهر) شروع می شود.

۳- درب ورودی حوزه های امتحانی رأس ساعت ۱۴:۰۰ (دو) بسته خواهد شد. لذا داوطلبان لازم است قبل از بسته شدن دربهای ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.

۴- هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن، ماسک و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد. رد و بدل کردن این موارد در جلسه آزمون تخلف محسوب می‌شود.

۵- داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله پیجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، جزوه، کتاب، ماشین حساب، هر گونه نُت و یادداشت و نظایر آن به جلسه آزمون اکیداً خودداری نمایند. به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با متقاضیان ذیربط براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری که بخشی از آن در بند «ه» آمده است، رفتار خواهد شد.

۶- به همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.

۷- برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری لازم را به عمل آورید.

۸- حوزه‌های آزمون از تحویل گرفتن هر گونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و … معذور می‌باشند. بنابراین اکیدا توصیه می‌شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری شود.

۹- داوطلبان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار دارد پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند.

دفترچه ها و تعداد سؤالات آزمون دکتری ۱۴۰۳

۱۰- در جلسه آزمون به همه داوطلبان به ترتیب سه بسته نایلونی داده خواهد شد.

  • ابتدا بسته اول حاوی سؤالات آزمون زبان انگلیسی عمومی (دفترچه شماره یک) همراه با پاسخنامه شماره یک

  • سپس بسته دوم حاوی سوالات ازمون دروس استعداد تحصیلی (دفترچه شماره دو) همراه با پاسخنامه شماره دو

  • و در نهایت بسته سوم حاوی سؤالات تخصصی (دفترچه شماره سه) همراه با پاسخنامه شماره سه است،

که داوطلبان باید نسبت به پاسخگویی به سؤالات هر یک از دفترچه های مذکور در همان پاسخنامه های مربوطه اقدام نمایند.

الف- آزمون زبان انگلیسی عمومی (شماره ۱): دفترچه شماره یک آزمون شامل سوالات زبان انگلیسی عمومی (۴۰ سؤال) است که همه داوطلبان باید در مدت ۴۰ دقیقه در خصوص پاسخگویی به آنها در پاسخنامه شماره ۱ اقدام نمایند.

ب- آزمون استعداد تحصیلی (شماره ۲): دفترچه شماره دو آزمون شامل سؤالات استعداد تحصیلی (۲۵ سؤال) است که همه داوطلبان باید در مدت ۵۰ دقیقه در خصوص پاسخ گویی به آنها در پاسخنامه شماره ۲ اقدام نمایند.

تذکر: این دفترچه شامل چهار بخش است که:

بخشهای ۱ تا ۳ مشترک برای تمام متقاضیان گروه های امتحانی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان است و متقاضیان صرف نظر از اینکه در چه گروه امتحانی هستند، باید به سؤالات این سه بخش پاسخ دهند.

در بخش چهارم آزمون استعداد تحصیلی شامل دو قسمت است که قسمت اول بخش چهارم، شامل سؤالات استعداد منطقی است که متقاضیان کلیه گروه های امتحانی به جز گروه امتحانی فنی و مهندسی باید به سؤالات این قسمت پاسخ دهند و قسمت دوم بخش چهارم شامل سؤالات استعداد تجسمی است که فقط متقاضیان گروه امتحانی فنی و مهندسی باید به سؤالات آن پاسخ دهند.

لازم به تاکید است متقاضیان گروههای امتحانی در این قسمت باید به سؤالات مخصوص به خود را پاسخ دهند.

ج- آزمون تخصصی (شماره ۳): دفترچه شماره سه آزمون شامل سؤالات دروس تخصصی مربوط به هر یک از کدرشته های امتحانی است و داوطلبان گروههای آزمایشی علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان در مدت زمان ۱۰۵ دقیقه و داوطلبان گروه های آزمایشی علوم پایه و فنی و مهندسی در مدت زمان ۱۳۵ دقیقه به سؤالات اختصاصی خود در پاسخنامه شماره ۳ پاسخ خواهند داد.

نکته مهم: متقاضیان با توجه به مجموعه امتحانی که در آن ثبت نام نموده اند لازم است قبل از حضور در جلسه آزمون به دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۳ مراجعه نموده و بر اساس رشته گرایشهایی که تمایل به انتخاب و تحصیل در آنها را دارند مواد امتحانی آزمون تخصصی آن رشته/رشته ها (دفترچه شماره ۳) را تعیین نمایند و در هنگام آزمون صرفاً به سؤالات مرتبط به آن رشته/رشته ها در دفترچه سؤال پاسخ دهند.

به عنوان مثال متقاضی که در مجموعه امتحانی علوم جغرافیایی با کد ۲۱۰۳ (طبق نمونه ذیل) ثبت نام نموده است چنانچه صرفاً مایل به انتخاب رشته جغرافیای سیاسی یا جغرافیای نظامی است باید به دروس «روش تحقیق در جغرافیا»، «جغرافیای سیاسی (مبانی و ایران)» و «اصول و مفاهیم ژئوپلیتیک – نظریه های جغرافیای سیاسی» پاسخ دهد و متقاضی انتخاب رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری یا برنامه ریزی آمایش سرزمین باید صرفاً به سؤالات «روش تحقیق در جغرافیا»، «جغرافیای شهری (مبانی و ایران» و «نظریه ها و دیدگاههای توسعه شهری – تکنیکها و مدلهای برنامه ریزی شهری» پاسخ دهد.

۱۱- داوطلبان در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری برای آنها لازم است حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی https://request.sanjesh.org با این سازمان مکاتبه نمایند. درخواستهای واصله بعد از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.

قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری

ماده ۵- تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است:

الف- ارتکاب هر گونه عملی که موجب بی نظمی در برگزاری آزمون شود یا همراه داشتن هر گونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه‌های حافظه دار.

ب- ارتکاب هر گونه عمل خلاف مقررات که آزمون متقاضی را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل:

۱- ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون.

۲- تبانی با متقاضیان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سوال برای تخلف در آزمون.

۳- ثبت نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای متقاضی اصلی.

ج- استفاده از هر گونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه‌های حافظه دار.

د- کمک به متقاضی خارج از ضوابط برگزاری آزمون برای پاسخ به سوالات.

ه- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به متقاضیان یا استفاده غیر مجاز از آن‌ها.

و- هر گونه تغییر غیرمجاز سوالات، اوراق و پاسخنامه های متقاضیان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون.

ز- افشای سوالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت دراین امر قبل یاحین برگزاری آزمون به هر نحو.

ح- خرید یا فروش سوالات آزمون یا پاسخ آن‌ها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سوالات یا پاسخ آن‌ها واقعی یا غیرواقعی باشد.

ماده ۶- هیأت های رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازات‌های زیر را درباره متخلفان دارند:

الف- درمورد مشمولان بند (الف) ماده (۵) اخطار کتبی با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذی ربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال.

ب- در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (۵) محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد.

تبصره- آرای هیأت‌های بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۶) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمونها میباشد.

ماده ۷- در مورد مشمولان بندهای (د،) (ه،) (و) (ز) و (ح) ماده (۵ ) هیأتهای رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون (۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا یک میلیارد (۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی مینمایند.

ماده ۸- ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (۵) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد، موجب تشدید مجازات می‌شود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم میگردد. مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب میباشد.

ماده ۹- رسیدگی در هیأت های رسیدگی به تخلفات در آزمونها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأتهای رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأتهای انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیتههای انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد ( ۶) و (۷) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم میگردد.

ماده ۱۰- در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازات‌های مندرج در این قانون، به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (۶) هیات رسیدگی به تخلفات در آزمونها، قبولی وی در آزمون را ابطال مینماید. در این صورت مؤسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هر گونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود، و چنانچه گواهی فارغ التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی هستند.

ماده ۱۱- چنانچه با بررسیهای فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلب و سوابق تحصیلی وی مغایرت‌های غیرمتعارف مشهود و اساسی از قبیل‌ عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد، با تأیید هیأتهای بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمونها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می آید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی است.

ماده ۱۲- هر مؤسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون‌های مورد بحث این قانون فعالیت میکند، چنانچه در تخلفات ماده (۵) مشارکت داشته باشد، مجوز تأسیس آن لغو می‌شود و مدیران مسؤول آن‌ها، علاوه بر محرومیت دائمی از تأسیس و اداره این گونه مراکز، به مجازاتهای پیشبینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم میشوند، و چنانچه مؤسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مدیران مسؤول آن‌ها حداکثر مجازات مندرج در ماده (۶) است.

تبصره- در مورد آموزشگاههایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذیربط مدعی العلوم نیز میتواند رأساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.

 

اطلاعیه‌ سازمان سنجش درخصوص کارت کنکور دکتری ۱۴۰۳

ثبت‌نام
باخبرم کن!

27 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عنایت
بهمن ۲۹, ۱۴۰۲ ۱۱:۳۵ ب٫ظ

من عنایت خان هستم از آقای زلفی تقاضامندم امشب آزمون ارشد و دکترا را فورا تعویق کنید

تعویق آزمون دکتری 4 اسفند 1402به اردیبهشت 1403
بهمن ۲۸, ۱۴۰۲ ۱۲:۳۶ ب٫ظ

باسلام
احتراما با امعان نظر به مشکلات عمده داوطبین دکتری ۱۴۰۳ در خصوص تعویق دکتری و عدم توجه وزارت علوم و سازمان سنجش به درخواست و مشکلات آنان و به ویژه در شرایط فعلی که دفترچه های سوالات زبان و استعداد و تخصصی ها و تعداد سوالات و زمان آن ها یک هفته مانده به برگزاری آزمون دچار تغییر شده است و به متقاضیان دکتری امسال هم قبلا هم هیچ اطلاعی داده نشده است، لذا به نظر می رسد وزارت علوم و مجری برگزاری آزمون یعنی سازمان سنجش می بایست به درخواست های داوطبین دکتری ۱۴۰۳ گوش فرا داده و در اسرع وقت تدابیر عاقلانه ای بیندیشند و طی اطلاعیه ای فوری این چند روز مانده به آزمون در سایت سنجش اعلام کنند که به دلیل عدم آمادگی داوطلبین با تغییرات آزمونی تا آمادگی و برنامه ریزی کامل داوطبین، آزمون دو ماه و اندی دیگر یعنی در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار گردد.

معین
بهمن ۲۸, ۱۴۰۲ ۸:۵۱ ب٫ظ

چرا ملت رو به اشتباه می‌ندازی؟ کدوم تعویق

سیا
بهمن ۲۸, ۱۴۰۲ ۹:۲۸ ب٫ظ

آفرین واقعا حرف دل اکثریت ما داوطلبین که چند تا آزمون و از جمله آموزش و پرورش و وکالت داریم همین بود که جنابعالی گفتین. اما متاسفانه کو گوش شنوا…بعضیا هم برای وزارت علوم و سازمان سنجش کاسه داغ تر از آش شده اند و میگن ملت و به اشتباه می اندازین. شما که تازه از راه رسیدی درد ملت و نمی دونی پس بهتره خودت و به نفهمی نزنی چون همین بچه های داوطلب دکتری ۱۴۰۳ چند ماه به خاطر این مساله که همه آزمون ها از جمله دکتری و آموزش و پروش و وکالت داخل اسفند نباشه کارزاری راه انداختن که نهایتا دو ماه به عقب بیفته که با تمرکز بیشتر آزمون بدهند و الا اشتباه نکنید که همه ما شکر خدا چند ماهه که خوندیم و آمادگی کامل هم داریم و با قدرت ان شاءالله این آزمون ها رو هم پشت سر می گذاریم.

سینا
بهمن ۲۸, ۱۴۰۲ ۱:۵۱ ق٫ظ

تعویق آزمون ارشد و دکتری ۱۴۰۳

علی
بهمن ۲۷, ۱۴۰۲ ۸:۵۰ ق٫ظ

این چه روند مسخره‌ای هست که در پیش گرفتند
زبان رو اکثریت سفید میزارن و وقتشو برای استعداد میزارن من خودم پارسال حدود ۶۰ درصد استعداد زدم زبان سفید
الان باید ۴۰ دقیقه بیکار بشینم تا دفترچه دوم بیاد

NZ
بهمن ۲۷, ۱۴۰۲ ۱:۴۳ ق٫ظ

الآن باید اعلام بشه که تفکیک شدن زبان و استعداد؟؟!!! من اصلا برای زبان وقت نداشتم!!

....
بهمن ۲۶, ۱۴۰۲ ۱۱:۳۷ ب٫ظ

چقد مسخره است این قوانین
داوطلبا معمولا آزمون و استعداد کم میزنن و کل توانشان می ذارن برا تخصصی ها …میخواد الکی سر جلسه باشی تا وقت دفترچه اختصاصی…
خستگی، خواب آلودگی …..

شوقی
بهمن ۲۶, ۱۴۰۲ ۸:۴۴ ب٫ظ

اینجا ایران است ، با هر سوپرایزی باید خود را وفق دهید و اونی که له میشه دانشجوست

رز
بهمن ۲۶, ۱۴۰۲ ۷:۲۸ ب٫ظ

تعویق

سارا بنی سعید
بهمن ۲۶, ۱۴۰۲ ۴:۵۹ ب٫ظ

تعویق ازمون های ارشد و دکترا ۱۴۰۳

T.m
بهمن ۲۶, ۱۴۰۲ ۴:۰۷ ب٫ظ

اگه روال اینجور باشه که عمومی ها رو اول بدن دیگه انرژی برای تخصصی نمیمونه

مریم
بهمن ۲۶, ۱۴۰۲ ۲:۱۸ ب٫ظ

درود و سپاس از توضیحلت نفیدتون

ماهی
بهمن ۲۵, ۱۴۰۲ ۵:۲۹ ب٫ظ

آخه چرا واقعاً
چرا اینهمه تغییر چرا سنجش اینقدر سوپرایز کردن رو دوست داره
استعداد تحصیلی که شاید بیشتر داوطلبها روش حساب کردند باید ازش ۵ تا سوال کم کنند بعد زبان انگلیسی که شاید بعضی از دانشجویان شاید زبان انگلیسی رو سفید بدند ۱۰ تا سوال اضافه شده
حالا اون استعداد تحصیلی که ۲۵ تا سوال هست و زمانش بیشتر شده نکنه میخوان سخت ترش بکنند اینم از ساعت برگزاری آزمون که اصلا آدم میمونه چی بگه آخه مگه صبح چش بود:/

م
بهمن ۲۵, ۱۴۰۲ ۷:۲۱ ب٫ظ
پاسخ به  ماهی

بچه‌ها الکی جو ندهید
پارسال هم استعداد و زبان نود دقیقه بود
تو این شرایط به هم استرس ندید که سوالات استعداد چون کم شده حتما سخت‌تره
توکل بر خدا

ماهی
بهمن ۲۵, ۱۴۰۲ ۸:۴۷ ب٫ظ
پاسخ به  م

ببخشید من واقعا قصدم اصلا استرس به بقیه نبود و همین‌طور قصد جو دادن نداشتم فقط چیزی که ذهنم درگیر کرده بود رو در کامنت بیان کردم ان‌شاءالله همگیمون با توکل بر خدا موفق بشیم و به نتیجه‌ایی که می‌خوایم برسیم

م
بهمن ۲۵, ۱۴۰۲ ۹:۲۵ ب٫ظ
پاسخ به  ماهی

من عذرخواهی میکنم
قصدم این بود که نگرانی شما و بقیه دوستان رو کم کنم
ببخشید ادبیاتم بد بود

ماهی
بهمن ۲۶, ۱۴۰۲ ۱:۵۸ ب٫ظ
پاسخ به  م

ان‌شاءالله که با توکل بر خدا همگیمون موفق بشیم

عجب
بهمن ۲۵, ۱۴۰۲ ۴:۴۲ ب٫ظ

ازمون ساعت ۲ بعداز طهر؟ با این پولی که از ما زمان ثبت نام گرفتین با صرف نهار هست دیگه؟ لاقل اسموک فری کنید خوتبمون نگیره. اونم شروعش با عمومی! جدی میفرمایین؟

پیمان شفیع زاده
بهمن ۲۵, ۱۴۰۲ ۵:۲۷ ب٫ظ
پاسخ به  عجب

اون آپشنم سال بعد میزارن که راحت یه تومنو برا ثبت نام رند کنن

پیمان شفیع زاده
بهمن ۲۵, ۱۴۰۲ ۲:۵۴ ب٫ظ

یعنی یه ثبات رویه یا اطلاع رسانی بموقع رو نمیشه مدیریت کرد سازمان سنجش؟

عجب
بهمن ۲۵, ۱۴۰۲ ۴:۴۸ ب٫ظ

ثبات رویه و برنامه ریزی و اطلاع رسانی؟ توقعاتی داری ها. نصف قشنگی های سنجش به آنتروپی بالا و تصمیمات بدون پردازشش هست. اصلا یهو دیدی چهارشنبه هفته دیگه حس برگزاری ازمون نبود و انداختن واسه سال دیگه!

پیمان شفیع زاده
بهمن ۲۵, ۱۴۰۲ ۵:۲۴ ب٫ظ
پاسخ به  عجب

کلام حق خخخخ

محمد
بهمن ۲۵, ۱۴۰۲ ۱:۳۸ ب٫ظ

پس چرا ترتیب دفترچه‌ها تغییر کرده؟؟؟
طبعا خیلی‌ها شاید بخوان بخش زبان رو سفید بذارن! متقاضی چهل دقیقه باید منتظر بمونه؟

afshin
بهمن ۲۵, ۱۴۰۲ ۱:۵۱ ب٫ظ
پاسخ به  محمد

متاسفانه چیزی وجود نداره پاسخگوییه اگر قرار بود این تغییرات اتفاق بیافته باید قبلا اعلام می کردند نه این موقع کارت صادر کردن این موضوع اعلام بشه.

afshin
بهمن ۲۵, ۱۴۰۲ ۱:۰۲ ب٫ظ

سلام
ظاهرا امسال دفترچه دروس عمومی رو اول میدن و باید به اونا اول جواب داد.درسته؟؟

حسین
بهمن ۲۷, ۱۴۰۲ ۶:۴۶ ب٫ظ
پاسخ به  afshin

بله عزیز