کارت آزمون دکتری 99؛ در تیر ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد. به همران داشتن کارت ورود به جلسه دکتری برای شرکت در آزمون الزامی است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

زمان توزیع کارت دکتری 99

 

زمان دریافت کارت دکتری 99

به گزارش پی اچ دی تست، با توجه به این که زمان آزمون دکتری 99، به تعویق افتاده است و کنکور دکتری 99 در تیرماه برگزار می شود؛ کارت شرکت در جلسه کنکور دکتری 99، نیز در تیرماه منتشر خواهد شد و داوطلبان تا قبل از آزمون مهلت دارند نسبت به دریافت کارت آزمون دکتری اقدام نمایند.

کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون، لازم است برای دریافت کارت ورود به جلسه دکتری به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش در زمان انتشار کارت مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه ای (شامل نام خانوادگی و نام، کد ملی و تاریخ تولد) و یا اطلاعات ثبت نامی (شماره پرونده و کد پیگیری) از کارت شرکت در آزمون پرینت تهیه نمایند و براساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند.

مهم: کارت شرکت در آزمون دکتری 99 و همچنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن برای شرکت در جلسه آزمون دکتری 99، الزامی است.

 زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 99، سه روز پیش از برگزاری آزمون دکتری است.

کارت کنکور دکتری 99

چه اطلاعاتی در کارت آزمون دکتری درج می‌شود؟

نام و آدرس حوزه امتحانی بر روی کارت شرکت در جلسه کنکور دکتری 99 داوطلبان مشخص شده است.

دیگر اطلاعات درج‌شده بر روی کارت به شرح ذیل است:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره شناسنامه
 • شماره پرونده
 • شماره داوطلبی
 • سهمیه ثبت نامی
 • گروه آزمایشی
 • کد رشته امتحانی
 • نام رشته امتحانی

4 روش دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 99

جهت دریافت کارت شرکت در جلسه کنکور دکتری، لازم است داوطلبان در زمان انتشار کارت به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجع کنند. مراحل دریافت کارت آزمون دکتری به شرح زیر است:

 1. مراجعه به نشانی sanjesh.org 
 2. سپس بر روی گزینه «کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز) سال 1399 کلیک کنید.
 3. با ورود به صفحه زیر، با یکی از روش‌های اعلام‌شده کارت خود را دریافت کنید.

زمان و سایت توزیع کارت دکتری 99

روش‌های دریافت کارت شرکت در جلسه آزمون دکتری 99 عبارت است از:

 • با استفاده از شماره پرونده و سریال ثبت‌نامی داوطلب
 • با استفاده از شماره پرونده و کد پیگیری
 • با استفاده از شماره پرونده و کد ملی داوطلب
 • با استفاده از شماره پرونده و شماره داوطلبی
دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دکتری 99

شیوه های دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دکتری 99

اعلام محل برگزاری آزمون دکتری در کارت کنکور

محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در تقاضانامه اینترنتی تعیین می‌گردد.

جزئیات دقیق و آدرس محل برگزاری آزمون هر داوطلب، در کارت کنکور دکتری 99 اطلاع‌رسانی می‌شود.

ویرایش اطلاعات همزمان با توزیع کارت کنکور دکتری 99

پس از انتشار کارت دکتری 99، داوطلبان لازم است اطلاعات درج‌شده بر روی کارت را به دقت بررسی کنند.

در صورتی که مغایرتی در کارت ورود به جلسه آزمون وجود داشته باشد، داوطلبان می‌بایست برای رفع اشکال در کارت آزمون دکتری 99، به دو روش اصلاح از طریق سایت و یا مراجعه به باجه‌های رفع نقص اقدام کنند.

ویرایش محل آزمون دکتری 99

امکان ویرایش چه اطلاعاتی همزمان با انتشار کارت دکتری 99 وجود دارد؟

در هنگام دریافت کارت آزمون دکتری 99؛ تنها امکان ویرایش برخی اطلاعات وجود دارد.

اطلاعاتی که امکان ویرایش آنها از طریق لینک موجود در سایت سازمان سنجش وجود دارد شاملِ موارد زیر است:

نام خانوادگی و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کدملی، معدل مقطع کارشناسی، تاریخ فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی، موسسه فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی، معدل مقطع کارشناسی ارشد، تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد، مؤسسه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد، سهمیه هیأت علمی (مربی آموزشی رسمی)، دانشگاه محل خدمت مربیان آموزشی رسمی.

در صورت مشاهده مغایرت در کارت کنکور دکتری، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور از طریق لینک مربوط حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۲/۹ منحصر به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات، نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند.

اطلاعاتی که در صورتی که به اشتباه بر روی کارت آزمون درج شده، لازم است برای رفع آن‌ها به باجه‌های رفع نقص مراجعه کرد عبارت است از:

جنس، معلولیت و زبان خارجی، فاقد عکس بودن کارت و یا وجود اشکال در عکس (که در این صورت داوطلب باید با در دست داشتن دو قطعه عکس 4*3 به باجه‌های رفع نقص مراجعه نماید.)

بر اساس اطلاعیه قبلی سنجش، برای ویرایش موارد فوق، لازم بود داوطلبان در یکی از روزهای چهارشنبه مورخ ۹۸/۱۲/۷ و یا پنج شنبه مورخ ۹۸/۱۲/۸ به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (بر اساس جدول شماره ۲) مراجعه نموده و موضوع را پیگیری می‌نمودند تا مشکل برطرف گردد. با توجه به تغییر زمان کنکور دکتری 99، این زمان بندی نیز تغییر خواهد کرد.

آدرس و محل باجه رفع نقص کارت شرکت در جلسه آزمون دکتری 99

آدرس باجه رفع نقص کارت آزمون دکتری 99 همزمان با انتشار کارت کنکور دکتری اعلام می شود.

بر اساس اطلاعیه قبلی سازمان سنجش که مربوط به برگزاری آزمون در اسفند ماه بود، کلیه داوطلبان بر مبنای شهرستان محل آزمون آنان به شرح جدول شماره ۲ می باشد و داوطلبان در صورت وجود نقص احتمالی در کارت شرکت در آزمون بایستی براساس توضیحات بند «د» (تذکرات مهم) اقدام و در صورت نیاز صبح از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ و بعد از ظهر از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ یکی از روزهای چهارشنبه مورخ ۹۸/۱۲/۷ و یا پنج شنبه مورخ ۹۸/۱۲/۸ به حوزه های رفع نقص کارت مراجعه نمایند. با توجه به تغییر زمان کنکور دکتری 99، این زمان بندی نیز تغییر خواهد کرد.

دریافت جدول محل های برگزاری آزمون و محل های رفع نقص کارت کنکور دکتری 99

ویرایش معدل در زمان انتشار کارت دکتری 99

داوطلبانی که در هنگام ثبت نام دکتری 99، در وارد کردن معدل خود اشتباه کرده‌اند و یا داوطلبانی که تا پایان بهمن 98 فارغ‌التحصیل شده و یا تا پایان شهریور 99 فارغ‌التحصیل خواهند شد، لازم است نسبت به ویرایش معدل خود در هنگام دریافت کارت اقدام نمایند.

آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۱/۳۰ در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل شده‌اند:

این داوطلبان لازم است در هنگام انتشار کارت ورود به جلسه دکتری 99، معدل قبلی را ویرایش کرده و معدل نهایی خود را وارد نمایند.

آن دسته از دانشجویان که تا تاریخ ۹۹/۶/۳۱ در مقاطع ارشد و دکتری حرفه ای فارغ التحصیل می شوند:

این داوطلبان در این مرحله می بایست نسبت به ویرایش معدل خود اقدام نمایند؛ به نحوی که معدل درج‌شده در سایت سازمان سنجش، آخرین معدل کسب‌شده توسط آنان تا تاریخ ۹۸/۱۱/۳۰ مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا آن تاریخ باشد. این داوطلبان می بایست اصل گواهی تکمیل و تایید شده توسط دانشگاه محل تحصیل، را در زمان مصاحبه دکتری همراه داشته و ارائه نمایند.

نکته مهم: با توجه به این که کارت آزمون دکتری قبلا صادر شده است، با ویرایش معدل، تغییری در کارت ایجاد نمی‌شود. تغییرات ایجادشده بعدا در کارنامه نتایج آزمون دکتری 99 اعمال خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص اصلاح معدل در آزمون دکتری کلیک کنید.

ویرایش سهمیه همزمان با دریافت کارت دکتری

توجه: با توجه به تغییر زمان کنکور دکتری، زمان بندی ذیل نیز تغییر خواهد کرد.

چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بند ۸ (سهمیه ثبت نامی) کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد، برای داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان سپاه پاسداران و وزارت جهاد کشاورزی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، رزمندگان سپاه پاسداران، وزارت جهاد کشاورزی و ستاد کل نیروهای مسلح) لازم است برای روشن شدن وضعیت سهمیه خود تا تاریخ ۹۸/۱۲/۱۰ به ارگان مربوطه مراجعه نمایید، داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگران (بنیاد شهید و امور ایثارگران) و سهمیه رزمندگان (واحدهای تابعه ستاد کل نیروهای مسلح) لازم است حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۲/۹ به قسمت ویرایش اطلاعات کارت آزمون ورودی دوره دکتری « Ph.D » (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۹ در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان وارد شده و سهمیه مذکور را اصلاح نمایند تا در صورت تأیید نهایی توسط ارگان ذیربط، سهمیه برای شما اعمال گردد، در غیر این صورت با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نمی باشد.

ضمنا تاکید می گردد داوطلبانی که در مرحله ثبت نام متقاضی استفاده از سهمیه بوده اند ولی سهمیه آنها به هر دلیل از طرف ارگان ذیربط مورد تائید قرار نگرفته است، ضمن ویرایش اطلاعات (سهمیه ایثارگری) برای بررسی و روشن شدن وضعیت سهمیه خود حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۲/۱۱ به ارگانهای مربوطه نیز مراجعه نمایند.  بدیهی است در صورت تائید سهمیه توسط ارگان ذیربط سهمیه در خواستی اعمال می گردد در غیر اینصورت با سهمیه آزاد گزینش خواهید شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نمی باشد.

توجه: امکان ویرایش رشته امتحانی و نیز محل برگزاری آزمون دکتری در هنگام دریافت کارت کنکور دکتری 99 وجود ندارد.

نتایج آزمون دکتری 99 کی منتشر خواهد شد؟

بر اساس اعلام رئیس سازمان سنجش، تلاش بر این است که نتایج دکتری 99 در مهرماه اعلام شود. بنابراین، زمان اعلام نتایج اولیه دکتری 99 نیز احتمالاً در مردادماه خواهد بود.

✔️ آیا برای آزمون دکتری آزاد 99 کارت شرکت در جلسه مجزا منتشر می‌شود؟

خیر، آزمون دکتری 99 سراسری و آزاد یکپارچه برگزار می‌شود و بنابراین کارت کنکور دکتری آزاد 99، همان کارت شرکت در جلسه آزمون دکتری 99 سراسری، است.

✔️ کارت آزمون دکتری 99، را باید از کجا دریافت کرد؟

کارت شرکت در جلسه کنکور دکتری 99، در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

✔️ زمان دقیق انتشار کارت آزمون دکتری 99، مشخص شده است؟

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 99 تقریبا سه روز قبل از آزمون منتشر خواهد شد که در سایت پی اچ دی تست اطلاع رسانی خواهد شد.

اینستاگرام آزمون دکتری