پارسه
وکیلی
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

زمان توزیع کارت آزمون دکتری ۱۴۰۳ + نحوه دریافت

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

کارت آزمون دکتری ۱۴۰۳؛ یکم اسفندماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد. به همران داشتن کارت ورود به جلسه دکتری برای شرکت در آزمون الزامی است.

کارت کنکور دکتری ۱۴۰۲

 

زمان توزیع کارت دکتری 1403

به گزارش پی اچ دی تست، با توجه به این که زمان آزمون دکتری 1403، چهارم اسفند ماه اعلام شده است؛ کارت شرکت در جلسه کنکور دکتری 1403، نیز در اسفند ماه منتشر خواهد شد. داوطلبان تا قبل از آزمون مهلت دارند نسبت به دریافت کارت آزمون دکتری اقدام نمایند.

کارت‌ شرکت در‌ آزمون‌ کلیه‌ داوطلبان‌ از یکم اسفندماه برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دکتری 1403، 3 اسفند ماه (روز قبل از برگزاری کنکور) است.

سایت دریافت کارت دکتری ۱۴۰۳

کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون، لازم است برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه کنند. سپس با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای (شامل نام‌خانوادگی و نام، کد ملی و تاریخ تولد) یا اطلاعات ثبت‌نامی (شماره پرونده و کد پیگیری) کارت شرکت در آزمون را دریافت کرده و پرینت آن را تهیه کنند.

داوطلبان لازم است بر اساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، در روز برگزاری کنکور به حوزه امتحانی مربوطه مراجعه نمایند.

مهم: کارت شرکت در آزمون دکتری 1403 و همچنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن برای شرکت در جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۳ الزامی است.

هزینه کارت کنکور دکتری

برای دریافت کارت شرکت در ازمون دکتری نیازی به پرداخت هزینه مجزایی نیست. هزینه موردنیاز جهت شرکت در کنکور دکتری تخصصی در هنگام ثبت نام پرداخت می‌شود و در هنگام دریافت کارت هزینه دیگری پرداخت نمی‌شود.

برگ راهنمای شرکت در آزمون دکتری

همزمان با انتشار کارت کنکور دکترا در سایت سازمان سنجش، برگ راهنمای آزمون هم منتشر می‌شود شامل جزئیات سوالات امتحانی است. تعداد سوالات امتحانی رشته‌های مختلف امتحانی و مدت زمان پاسخگویی به سوالات در این برگ راهنما درج شده است.

زمان بندی برگزاری کنکور دکتری ۱۴۰۳

زمان بندی ثبت نام و برگزاری، دریافت کارت، اعلام نتایج اولیه، انتخاب رشته و اعلام نتایج نهایی دکتری 1403 به شرح جدول زیر است:

موضوعتاریخ
زمان ثبت نام دکتری ۱۴۰۲۱۷ تا ۲۹ آبان ۱۴۰۲
مشاهده، کنترل اطلاعات ثبت نامی و یا ویرایش (همزمان با ثبت نام)۱۷ تا ۲۹ آبان ۱۴۰۲
انتشار اطلاعیه دریافت کارت ورود به جلسه و برگزاری آزمون دکتری۲۸ بهمن ۱۴۰۲
دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری و برگ راهنمای آزمون۱ تا ۳ اسفند ۱۴۰۲
زمان برگزاری آزمون دکتریجمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲
اعلام نتایج اولیه آزمون بصورت کارنامهاحتمالا اواخر فروردین ۱۴۰۳
انتخاب رشته اینترنتی برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشتهاحتمالا نیمه اول اردیبهشت ۱۴۰۳
اعلام نتایج نهاییاحتمالا اواخر مرداد ۱۴۰۳

 

کارت کنکور دکتری 1402

چه اطلاعاتی در کارت آزمون دکتری درج می‌شود؟

نام و آدرس حوزه امتحانی بر روی کارت شرکت در جلسه کنکور دکتری 1403 داوطلبان مشخص شده است.

دیگر اطلاعات درج‌شده بر روی کارت به شرح ذیل است:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره شناسنامه
 • شماره پرونده
 • شماره داوطلبی
 • سهمیه ثبت نامی
 • گروه آزمایشی
 • کد رشته امتحانی
 • نام رشته امتحانی

اعلام محل برگزاری آزمون دکتری در کارت کنکور

حوزه امتحانی داوطلبان دکتری بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در تقاضانامه اینترنتی تعیین می‌گردد.

آدرس دقیق حوزه امتحانی بر روی کارت کنکور دکتری درج می شود. جهت مشاهده حوزه‌های امتحانی آزمون دکتری سال گذشته به لینک زیر مراجعه نمایید. محل برگزاری آزمون ۱۴۰۳ همزمان با انتشار کارت اعلام می‌شود.

شهر محل  برگزاری آزمون ورودی دکتری براساس استان محل اقامت فعلی متقاضیان

4 روش دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1403

جهت دریافت کارت شرکت در جلسه کنکور دکتری، لازم است داوطلبان در زمان انتشار کارت به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجع کنند. مراحل دریافت کارت آزمون دکتری به شرح زیر است:

 1. مراجعه به نشانی sanjesh.org 
 2. سپس بر روی گزینه «کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز) سال 1403 کلیک کنید.
 3. با ورود به صفحه زیر، با یکی از روش‌های اعلام‌شده کارت خود را دریافت کنید.

 

زمان و سایت توزیع کارت دکتری 1402

روش‌های دریافت کارت شرکت در جلسه آزمون دکتری 1403 عبارت است از:

 • با استفاده از شماره پرونده و سریال ثبت‌نامی داوطلب
 • با استفاده از شماره پرونده و کد پیگیری
 • با استفاده از شماره پرونده و کد ملی داوطلب
 • با استفاده از شماره پرونده و شماره داوطلبی

شیوه های دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دکتری 1402

ویرایش اطلاعات همزمان با توزیع کارت کنکور دکتری 1403

پس از انتشار کارت دکتری 1403، داوطلبان لازم است اطلاعات درج‌شده بر روی کارت را به دقت بررسی کنند.

در صورتی که مغایرتی در کارت ورود به جلسه آزمون وجود داشته باشد، داوطلبان می‌بایست برای رفع اشکال در کارت آزمون دکتری 1403، به دو روش اصلاح از طریق سایت و یا مراجعه به باجه‌های رفع نقص اقدام کنند.

ویرایش محل آزمون دکتری ۱۴۰۲

امکان ویرایش چه اطلاعاتی همزمان با انتشار کارت دکتری 1403 وجود دارد؟

در هنگام دریافت کارت آزمون دکتری 1403؛ تنها امکان ویرایش برخی اطلاعات وجود دارد.

اطلاعاتی که امکان ویرایش آنها از طریق لینک موجود در سایت سازمان سنجش وجود دارد شاملِ موارد زیر است:

 • معدل مقطع کارشناسی، تاریخ فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی، موسسه فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی
 • معدل مقطع کارشناسی ارشد، تاریخ فارغ‌التحصیلی مقطع کارشناسی‌ارشد، مؤسسه فارغ‌التحصیلی مقطع کارشناسی‌ ارشد
 • هیئت علمی (مربی آموزشی رسمی)، دانشگاه محل خدمت مربیان آموزشی رسمی

در صورت مشاهده مغایرت در کارت کنکور دکتری، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور از طریق لینک مربوطه حداکثر تا 11 اسفند منحصراً به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات، نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند.

اطلاعاتی که در صورتی که به اشتباه بر روی کارت آزمون درج شده، لازم است برای رفع آن‌ها به باجه‌های رفع نقص مراجعه کرد عبارت است از:

 • معلولیت
 • زبان خارجی
 • فاقد عکس بودن کارت و یا وجود اشکال در عکس (که در این صورت داوطلب باید با در دست داشتن دو قطعه عکس 4*3 به باجه‌های رفع نقص مراجعه نماید.)

بر اساس اطلاعیه سنجش، برای ویرایش موارد فوق، داوطلبان لازم است داوطلبان در یکی از روزهای سه شنبه مورخ 1402/12/1 و یا چهارشنبه مورخ 1402/12/2 به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط مراجعه نموده و موضوع را پیگیری نمایند تا مشکل برطرف گردد.

مهم: با  توجه به دریافت اطلاعات شناسنامه‌ای متقاضیان از سامانه ثبت احوال، امکان ویرایش اطلاعات شناسنامه ای وجود ندارد. لذا چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 1، 2، 3، 4،  5 و 6 (نام خانوادگی و نام، نام پدر، جنسیت، شماره شناسنامه، سری و سریال شناسنامه) کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد ضروری استبه سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: http://darkhast.sanjesh.org (قسمت فرم ویرایش تقاضانامه آزمون‌ها) مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایید. 

ویرایش اطلاعات دکتری 1402

باجه های رفع نقص کارت آزمون دکترا 1403

داوطلبان درصورت وجود نقص احتمالی در کارت شرکت در آزمون، در صورت نیاز به حوزه‌های‌ رفع نقص کارت مراجعه نمایند.

نماینده این سازمان در روزهای چهار‌شنبه مورخ 1402/12/02 و پنجشنبه مورخ 1402/12/03 صبح ها از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ و بعدازظهرها از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ در باجه‌ رفع نقص حوزه مربوطه مستقر خواهد شد.

آدرس باجه های رفع نقص آزمون دکتری

 

ویرایش معدل در زمان انتشار کارت دکتری 1403

داوطلبانی که در هنگام ثبت نام دکتری 1403، در وارد کردن معدل خود اشتباه کرده‌اند و یا داوطلبانی که تا پایان بهمن 1402 فارغ‌التحصیل شده و یا تا پایان شهریور 1403 فارغ‌التحصیل خواهند شد، لازم است نسبت به ویرایش معدل خود در هنگام دریافت کارت اقدام نمایند.

آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل شده‌اند:

این داوطلبان لازم است در هنگام انتشار کارت ورود به جلسه دکتری ۱۴۰۳، معدل قبلی را ویرایش کرده و معدل نهایی خود را وارد نمایند.

آن دسته از دانشجویان که تا تاریخ ۱۴۰۲/۶/۳۱ در مقاطع ارشد و دکتری حرفه ای فارغ التحصیل می شوند:

این داوطلبان در این مرحله می بایست نسبت به ویرایش معدل خود اقدام نمایند؛ به نحوی که معدل درج‌شده در سایت سازمان سنجش، آخرین معدل کسب‌شده توسط آنان تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا آن تاریخ باشد. این داوطلبان می بایست اصل گواهی تکمیل و تایید شده توسط دانشگاه محل تحصیل، را در زمان مصاحبه دکتری همراه داشته و ارائه نمایند.

نکته مهم: با توجه به این که کارت آزمون دکتری قبلا صادر شده است، با ویرایش معدل، تغییری در کارت ایجاد نمی‌شود. تغییرات ایجادشده بعدا در کارنامه نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۳ اعمال خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص اصلاح معدل در آزمون دکتری کلیک کنید.

ویرایش سهمیه همزمان با دریافت کارت دکتری

چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بند 8 (سهمیه ثبت نامی) کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد، برای داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان (سپاه پاسداران)، وزارت جهاد کشاورزی، ایثارگران (بنیاد شهید و امور ایثارگران) و سهمیه رزمندگان (واحدهای تابعه ستاد کل نیروهای مسلح) لازم است به قسمت ویرایش اطلاعات کارت آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۴۰۳ در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان وارد شده و سهمیه مذکور را اصلاح نمایند تا در صورت تأیید نهایی توسط ارگان ذیربط، سهمیه برای شما اعمال گردد، در غیر این صورت با سهمیه آزاد گزینش خواهید شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نمی‌باشد. 

ضمناً تاکید می‌گردد داوطلبانی که در مرحله ثبت نام متقاضی استفاده از سهمیه بوده‌اند ولی سهمیه آنها به هر دلیل از طرف ارگان ذیربط مورد تائید قرار نگرفته است، ضمن ویرایش اطلاعات (سهمیه ایثارگری) برای بررسی و روشن شدن وضعیت سهمیه خود به ارگان‌های مربوطه نیز مراجعه نمایند. بدیهی است در صورت تائید سهمیه توسط ارگان ذیربط سهمیه درخواستی اعمال می‌گردد در غیر اینصورت با سهمیه آزاد گزینش خواهید شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نمی باشد.

نتایج آزمون دکتری 1403 کی منتشر خواهد شد؟

نتایج دکتری ۱۴۰۲ قاعدتا اواخر فروردین ماه اعلام خواهد شد.

آیا برای آزمون دکتری آزاد 1403 کارت شرکت در جلسه مجزا منتشر می‌شود؟

خیر، آزمون دکتری 1402 سراسری و آزاد یکپارچه برگزار می‌شود و بنابراین کارت کنکور دکتری آزاد 1402، همان کارت شرکت در جلسه آزمون دکتری 1402 سراسری، است.

کارت دکتری 1403، را باید از کجا دریافت کرد؟

کارت شرکت در جلسه کنکور دکتری 1403، در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

زمان دقیق انتشار کارت آزمون دکتری 1403، مشخص شده است؟

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1403 سه روز قبل از آزمون منتشر خواهد شد که در سایت پی اچ دی تست اطلاع رسانی خواهد شد.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

27 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
افشار
بهمن ۲۵, ۱۴۰۲ ۸:۰۸ ق٫ظ

سلام
بنده کد مجموعه امتحانی را که مدیریت صنعتی بوده ۲۱۶۴ را ۲۱۶۲ مدیریت بازرگانی ثبت کردم. آیا امکان اصلاح وجود دارد.

کریمی
اسفند ۲۲, ۱۴۰۱ ۲:۱۶ ب٫ظ

سلام وقت بخیر . من علی رغم داشتن و ثبت کد رهگیری ایثارگری در کارت ورود به جلسه درج نشده بود. ولب در سایت سازمان سنجش بود الان چیکار کتنم؟

داوطلب جدید
اسفند ۹, ۱۴۰۱ ۱۰:۳۳ ق٫ظ

سلام در کارت ورود به جلسه قبلا نوع سهمیه هم نوشته میشد. مثلا سهمیه: آزاد. اما الان نوشته نشده واسه همه همینطوره یا برای من نوشته نشده؟

داوطلب
اسفند ۹, ۱۴۰۱ ۵:۳۲ ب٫ظ
پاسخ به  داوطلب جدید

سلام. دقیقا برای منم هیچی ننوشته، ۱۱ مورد هست کلا. حتی شماره پرونده هم درج نشده. خیلی عجیبه!!

علیرضا
اسفند ۱۰, ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ب٫ظ
پاسخ به  داوطلب جدید

سلام بله برای منم این مورد هست .
به نتیجه ای رسیدید
البته در قسمت های قبلی که برای تایید مشخصات کارت ورود به جلسه است درج شده ولی در روی کارت بر خلاف سال های گذشته چیزی نیست
مثل معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد

کریمی
اسفند ۲۲, ۱۴۰۱ ۲:۲۳ ب٫ظ
پاسخ به  داوطلب جدید

برای منم نوشته نشده اونایی که سهمیه دارن باید نوشته میشد؟

کمال
اسفند ۴, ۱۴۰۰ ۱۰:۴۲ ق٫ظ

سلام من همه اطلاعات مربوط به کارتم رو ( کد رهگیری شماره پرونده ) گم کردم چجوری میتونم کارت ورود به جلسه بگیرم؟؟

مریم
اسفند ۴, ۱۴۰۰ ۱۱:۵۴ ب٫ظ
پاسخ به  کمال

لطفا اگر کسی اطلاع داره بگه. دوست منم گم کرده

کمال
اسفند ۵, ۱۴۰۰ ۰:۳۹ ق٫ظ
پاسخ به  مریم

سلام باید با شماره ۰۲۱۴۲۱۶۳ تماس بگیرین تلفن گویاست بهتون میگه.

مهسا
اسفند ۴, ۱۴۰۱ ۱۱:۰۰ ب٫ظ
پاسخ به  کمال

سلام
از طریق سیستم پاسخگویی سایت سنجش. اونجا وارد بشید و توی بخش درخواست جدید، دکتری و ۱۴۰۲ رو انتخاب کنید و بعد گزینه بازیابی شماره پرونده.
https://request.sanjesh.org/noetrequest/login/

شهروند
اسفند ۱۴, ۱۳۹۹ ۹:۲۷ ب٫ظ

سلام
کارتم مشکل بهره برداری از عکس داره آیا روز امتحان میشه از باجه رفع نقص شماره صندلی رو بگیرم

مهسا
اسفند ۱۴, ۱۳۹۹ ۱۰:۳۴ ب٫ظ
پاسخ به  شهروند

سلام
بله برید باجه رفع نقص مشکل حل میشه.

رضا
اسفند ۱۴, ۱۳۹۹ ۲:۵۵ ب٫ظ

چرا آزمون تخصص پزشکی تغییر کرد؟ اونا کرونا بگیرن بده ولی ما باید کرونا بگیریم تا تعداد بیکاران تحصیل کرده کم بشه.

نوریه
اسفند ۲, ۱۴۰۰ ۱:۰۵ ب٫ظ
پاسخ به  رضا

کرونا یه دروغ بزرگه …وجود خارجی نداره….همون سرما خوردگیه….این درگذشتگان هم همونایی هستند که قبلا هم می مردن…در اثر نارسایی قلبی وبیماریهای دیگه…..نگران نباش…هرروز که از خواب ببدار میشیم یه عده متولد می شن ویه عده می میرن….دنیا یعنی همین…..عصر مرگ و میر در اثر بیماریهای واگیر دیگه تموم شده

حسام جان
اسفند ۱۲, ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ق٫ظ

کارت چی شد

رضا
اسفند ۱۲, ۱۳۹۹ ۹:۳۴ ق٫ظ

تاسف بر سازمان سنجش بی تدبیر !

مخالف بی تدبیری
مرداد ۶, ۱۳۹۹ ۲:۱۶ ب٫ظ

داوطلبان آزمون دکتری
شدن جان بر کف های کنکور ۹۹
امیدوارم همگی سالم و تندرست و شاد از این مرحله عبور کنیم و جان سالم داشته باشیم
با نتایج خوب.
هر چند برگذاری آزمون دکتری در شرایط کرونایی الان بی تدبیری است

حسین
تیر ۲۴, ۱۳۹۹ ۱۰:۱۶ ق٫ظ

سلام کارتم نمیتونم بگیرم راهنمایی کنید۴روش دانلود نمیشن

عبدالله صالح
تیر ۷, ۱۳۹۹ ۱۱:۵۳ ب٫ظ

با سلام، جانباز شیمیایی و معمولا صندلی من در طبقه سوم ساختمان قرار میگیردو برای طی این مسیر که متاسفانه دانشگاه گیلان فاقد اسانسور میباشد نیم ساعت وقت صرف میکنم و بیشترین انرژی را در طی تین مسیر هدر میدهم ایا راهی هست که بتوانم صندلی را به طبقه همکف انتقال دهم؟

گلناز
بهمن ۲۴, ۱۳۹۸ ۰:۳۸ ق٫ظ

سلام،من نتونستم واسه ی آزمون ثبت نام کنم،موقع اومدن کارت ورود به جلسه مثل کنکور ارشد میشه ثبت نام کرد؟

مهسا
بهمن ۲۵, ۱۳۹۸ ۷:۱۴ ب٫ظ
پاسخ به  گلناز

سلام
میتونید به سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش پیام بدید. راهنمایی تون خواهند کرد.

یاری
بهمن ۲, ۱۳۹۸ ۰:۱۹ ق٫ظ

زمان آزمون همه رشته های یکیه؟ ینی همه رشته های انسانی و فنی و پایه و …؟؟

مهسا
بهمن ۳, ۱۳۹۸ ۸:۲۰ ق٫ظ
پاسخ به  یاری

سلام
بله آزمون دکتری همه رشته ها همزمان با هم برگزار میشه.

ر.ب
بهمن ۵, ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب٫ظ

ایا امکان ویرایش معدل موقع انتشار کارت دکتری هستش؟

مهسا
بهمن ۶, ۱۳۹۸ ۸:۱۸ ب٫ظ
پاسخ به  ر.ب

سلام
بله در هنگام انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۹۹ میتونید معدلتون رو ویرایش کنید.

رایا
بهمن ۱۰, ۱۳۹۸ ۷:۵۷ ب٫ظ

کارت آزمون دکتری آزاد کی منتشر میشه؟

مهسا
بهمن ۱۰, ۱۳۹۸ ۷:۵۷ ب٫ظ
پاسخ به  رایا

سلام
با توجه به این که آزمون دکتری سراسری و آزاد ادغام شده، کارت شرکت در جلسه کنکور دکتری سراسری و آزاد یکسان هستش.