پارسه
وکیلی
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

فراخوان پذیرش دکتری استاد محور دانشگاه شیراز ۱۴۰۳

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

اطلاعیه پذیرش دانشجوی ممتاز در مقطع دکتری بدون آزمون به شیوه استاد محور سال ۱۴۰۳ دانشگاه شیراز منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه شیراز در جهت اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر برای ورود به دوره دکتری تخصصی با استناد به آیین نامه پذیرش دکتری استاد محور و مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ در چارچوب نظام آموزش عالی و به منظور انجام پژوهش‌های مورد نیاز کشور در رشته‌ها به شرح زیر، به صورت مازاد بر ظرفیت و بنا به تقاضای اساتید محترم راهنما با رعایت کامل مقررات آیین نامه استعداد درخشان به شیوه استاد محور در مقطع دکتری دانشجو می‌پذیرد.

شرایط ثبت نام دکتری استاد محور دانشگاه شیراز

شرایط پذیرش دکتری استاد محور دانشگاه شیراز به شرح زیر هستند:

۱- دارا بودن مدرک کارشناسی با میانگین کل حداقل ۱۶

۲- دارا بودن میانگین کل حداقل ۱۷ (بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد)

۳- از تاریخ دانش آموختگی متقاضی تا اول مهرماه سال پذیرش (مهرماه ۱۴۰۳) در دوره دکتری، بیش از سه دوره نگذشته باشد. (به طور مثال اگر دانشجویی تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ و قبل از این فارغ التحصیل شده است برای مهرماه ۱۴۰۰، مهرماه ۱۴۰۱ و مهرماه ۱۴۰۲ فرصت داشته است که از این آیین نامه استفاده کند و برای مهر ۱۴۰۳ نمی‌تواند از این آیین نامه استفاده نماید.)

۴- کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه طبق جداول پیوست

تبصره ۱: معدل بندهای ۱ و ۲ برای دانشگاه‌های سطح یک، با احتساب ضریب ۱/۰۵ محاسبه خواهد شد.

تبصره ۲: دانشجوی پذیرفته شده از این طریق نباید رابطه سببی و نسبی با استاد میزبان داشته باشد و در صورت احراز تخلف؛ مطابق مقررات اقدام خواهد شد.

تبصره ۳: پذیرش در همان رشته دوره کارشناسی ارشد یا رشته‌های تحصیلی مرتبط به رشته دوره کارشناسی ارشد که بر اساس تشخیص گروه آموزشی و تایید کمیته منتخب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکان‌پذیر می‌باشد. همچنین مدرک کارشناسی مورد نظر در این آیین نامه باید زودتر از مدرک کارشناسی ارشد اخذ شده باشد.

تبصره ۴: دانشجویان سال آخر در صورت قبول شدن در مصاحبه باید حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوند، در غیر این صورت قبولی آن‌ها لغو خواهد شد.

تبصره ۵: دانشجویان سال ششم دکترای حرفه‌ای (عمومی) دامپزشکی (کارشناسی ارشد پیوسته) در صورتی که تا پایان تابستان سال پنجم تمامی دروس خود را گذرانده باشند و تنها دروس کارورزی و پایان نامه آنان باقی مانده باشد، به شرط دارا بودن معدل بالای ۱۷ (با رعایت مفاد تبصره ۱ این فراخوان) می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

تبصره ۶: در مورد دانش آموختگان دکترای حرفه‌ای (عمومی) دامپزشکی، معدل بالای ۱۷ (با رعایت مفاد تبصره ۱ این فراخوان) بدون احتساب نمره‌های دروس کارورزی و پایان نامه ملاک عمل خواهد بود.

بر اساس مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز، دانشجویان موسسات آموزش عالی دولتی، دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، فرهنگیان، غیردولتی – غیرانتفاعی، علمی کاربردی و فنی حرفه‌ای و پردیس‌های خودگردان و آموزش‌های الکترونیک مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

دکتری استاد محور دانشگاه شیراز

نحوه و زمان ثبت نام دکتری استاد محور ۱۴۰۳ دانشگاه شیراز

الف – ثبت نام به صورت اینترنتی است و داوطلبان می‌توانند برای ثبت نام از تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ تا ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ به نشانی اینترنتی www.shirazu.ac.ir مراجعه کنند و ضمن ثبت نام، مدارک لازم را در سامانه بارگذاری نمایند.

ب – واریز مبلغ ۲۵۰۰۰۰۰ ریال به حساب اینترنتی مندرج در صفحه ثبت نام اینترنتی به عنوان هزینه ثبت نام.

توجه: این مبلغ به عنوان هزینه ثبت نام و بررسی مدارک بوده و در صورت انصراف یا عدم پذیرش غیر قابل استرداد می‌باشد. لذا به کلیه داوطلبان توصیه می‌گردد که قبل از واریز هزینه نسبت به مطالعه کامل شیوه نامه ثبت نام دقت لازم بعمل آورند.

تذکرات مهم

– بررسی درخواست‌ها تنها از طریق ثبت نام اینترنتی، در مهلت تعیین شده و بارگذاری دقیق مدارک صورت خواهد گرفت. به درخواست‌های خارج از آن، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

– پذیرش دانشجو صرفاً برای رشته –گرایش‌های مندرج در فرایند ثبت نام می‌باشد.

دانشجو صرفا برای یک استاد و یک رشته می‌تواند تقاضای پذیرش بدهد.

– مدارکی که ناقص باشد بررسی نخواهد شد.

– پذیرش مدارک و مستندات خارج از بازه زمانی ثبت نام قابل قبول نخواهد بود.

– سوابق آموزشی و پژوهشی متقاضیان واجد شرایط، پس از بررسی در تحصیلات تکمیلی دانشگاه، به اساتید محترم راهنما ارجاع خواهد شد.

– در صورت احراز هرگونه مطالب خلاف واقع در مدارک ارائه شده توسط داوطلب، در هر مرحله‌ای از پذیرش و یا تحصیل، از ادامه کار وی جلوگیری و پی گیری قانونی به عمل خواهد آمد.

برای دریافت فرم ها و لینک ثبت نام اینجا کلیک کنید.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها