مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

مصاحبه با رتبه برتر دکتری فیزیک

مصاحبه امروز پی اچ دی تست اختصاص دارد به رتبه 10 رشته فیزیک آزمون سراسری دکتری 92. خانم فرشته اسماعیل زاده ورودی 86 مقطع لیسانس رشته فیزیک دانشگاه صنعتی شریف و ورودی 90 مقطع ارشد همین دانشگاه از طریق استعداد درخشان، امسال و در مقطع دکتری بازهم دانشجوی صنعتی شریف شدند.

me

پی اچ دی تست: چه زمانی مطالعه برای آزمون را آغاز کردید و حدودا چقدر مطالعه داشتید؟

–          از آبان شروع کردم و حدودا هفته ای 10 ساعت مطالعه میکردم و دو ماه آخر هم فشرده تر و بیشتر. سال گذشته هم یعنی در واقع ترم 2 ارشد به صورت آزمایشی در آزمون شرکت کرده بودم.

پی اچ دی تست: برنامه مطالعاتی تان برای درس زبان چگونه بود ؟

–          من زبانم خوب بود اما نه در گرامر. از آنجا که در دوره دکتری نیز نیاز به ارائه مدرک زبان هست تصمیم گرفتم یک بار برای همیشه مشکلم را با گرامر حل کنم. به همین دلیل و به بهانه کنکور به  کلاس زبان رفتم. نه با این پیش فرض که کلاس زبان معجزه میکند بلکه فقط به این دلیل که کلاس رفتن به من انگیزه میداد که برنامه ریزی منسجم تری برای زبان داشته باشم و برای این درس هم وقت بگذارم. حدودا یک ماه و نیم کلاس رفتم. در مورد سوالات آزمون دکتری معتقدم که سطح این سوالات از تافل بالاتر بود چون من تست های تافل را میزدم. البته متن خوانی امسال خیلی آسانتر بود. نداشتن نمره منفی درس زبان به ضرر کسانی بود که سطح زبانشان خوب است و همچنین کاهش تعداد سوالات بخش ریدینگ هم باعث شد تفاوت کسی که توانایی خواندن متن دارد با کسی که در این مهارت ضعیف است خیلی چشمگیر نباشد. بیشتر تفاوت درصدهای افراد در این درس مربوط به لغت و گرامر بود.

پی اچ دی تست: برای مطالعه استعداد تحصیلی هم وقت گذاشتید؟

–          کتابی را به صورت منظم و جدی مطالعه نکردم و فقط تورقی سریع بر کتاب مسیح خواه داشتم. اما تمام تست های استعداد تحصیلی رشته های مختلف سال گذشته را زدم و متوجه شده بودم که چه تیپ سوالاتی تکرار میشوند.

پی اچ دی تست: منابع دروس تخصصی را چگونه انتخاب کردید؟

–          منابع رشته ما کاملا مشخص است. الکترودینامیک جکسون، کوانتوم ساکورایی و مکانیک آماری پتریا.  این را هم اضافه کنم که مثلا در مورد درس کوانتوم چند کتاب خیلی خوب داریم پس نباید توقع داشت اگر کسی ساکورایی را خوب خوانده باشد بتواند بیشتر تست ها را بزند. برای رسیدن به این هدف بهتر است متن و مفهوم درس از روی یک مرجع خوانده شود و در صورت داشتن زمان برای تمرین اضافه مراجع دیگر و به خصوص تمرینات پایان فصل خوانده شود. من در آزمون های آزمایشی هم شرکت کردم چون بهانه خوبی بود که با برنامه پیش بروم. البته نمیتوانم بگویم خود این آزمون ها به من کمک کردند چون سوالات آنها بر اساس آزمون های سال قبل که بیشتر جنبه تستی داشتند طراحی شده بودند اما امسال آزمون رشته فیزیک بسیار مفهومی بود. طوری که بالاترین درصد تخصصی سال گذشته 45% و امسال حدود 30% بود.

پی اچ دی تست: یکی از سوالاتی که برای برخی از داوطلبان مطرح است این است که شما به عنوان یک رتبه برتر آزمون، آیا در طول مدت مطالعه  تا زمان کنکور دچار استرس بودید و اگر جواب مثبت است چگونه بر آن غلبه میکردید؟

–          بله. استرس داشتن طبیعی ست. از این جهت استرس داشتم که نمیخواستم برای ورود به مقطع بعدی وقفه ای بیفتد ولی  زمانی که به این موضوع  فکر میکردم که پارسال هم آزمایشی شرکت کرده و با جو آزمون آشنا هستم و از فضای درس هم دور نشده ام استرسم کمتر میشد. اما به هر حال نزدیک به کنکور مخصوصا هفته آخر استرس بالا برای هر کنکوری با هر سطح معمولات که واقعا قصد قبولی دارد طبیعی ست. چیزی که به مدیریت استرس و غلبه بر آن کمک میکند تقسیم بندی زمان و تلاش بیشتر است.اینکه به موقع مطالعه برای آزمون را شروع کنی مساله خیلی مهمی ست. اینکه داوطلب زمانی که استرس دارد به این فکر کند که هنوز خیلی از رقبای من شروع به مطالعه نکرده اند یا نزدیک به کنکور فکر کند من به موقع شروع کردم و از خیلی از رقبایم جلوتر هستم باعث اعتماد به نفس بیشتر و طبیعتا غلبه بر استرس خواهد شد. زمان شروع و ساعات مطالعه هر فرد هم به وضعیت تحصیلی و هوشی فرد بستگی دارد و خودش بهترین کسی است که اینها را میداند و میتواند برای خود برنامه ریزی کند.

پی اچ دی تست: خوب به سراغ مصاحبه ها برویم. چه دانشگاه هایی را انتخاب کردید و مصاحبه هر دانشگاه چگونه بود؟

–          چون هدفم فقط گرایش حالت جامد بود و پایان نامه را نیز در این راستا کار کرده بودم دانشگاه های شریف، تهران، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان و تحصیلات تکمیلی زنجان را انتخاب کردم  و البته فقط در مصاحبه سه دانشگاه اول شرکت کردم. متاسفانه دانشگاه تهران و شهید بهشتی در انجام مصاحبه بسیار بی نظم عمل کردند. مصاحبه هر دو دانشگاه در یک روز بود و ساعات اعلام شده برای مصاحبه چندان اهمیت نداشت . نحوه انتظار برای رفتن به جلسه مصاحبه در روحیه و قوت قلب داوطلب بسیار تاثیرگذار است که در دانشگاه شریف به بهترین نحو صورت گرفت. در دانشگاه تهران مصاحبه من خیلی کوتاه بود. حدود 10 دقیقه و در مورد پایان نامه و چند سوال تخصصی. متاسفانه اولویت انتخاب دانشگاه نیز اهمیت دارد و حتما در اینباره سوال میشود.در دانشگاه شهید بهشتی تمام دروسی که در ارشد پاس کرده بودم را پرسیدند و از هر کدام سوال تخصصی مطرح کردند. حدود یک ساعت و آن هم ایستاده پای تابلو! در دانشگاه شریف هم محور سوالات روی پایان نامه و برنامه های آینده داوطلب بود و همچنین سوالات تخصصی پرسیده شد. به عنوان یک توصیه برای جلسه مصاحبه باید بگویم خیلی وقت ها مصاحبه کنندگان سوالی را میپرسند که مطمئن هستند که دانشجو جواب آن را نمیداند به این منظور که واکنش داوطلب را ببینند که آیا میتواند سوال را تجزیه و تحلیل کند و استدلالی ارائه دهد یا اینکه خود را گم میکند و دستپاچه میشود. خیلی از داوطلبان فکر میکنند اگر همه سوالاتی که در جلسه مصاحبه پرسیده میشود را جواب دهند حتما قبول خواهند شد در صورتی که بعضی مواقع چنین افرادی در کمال ناباوری مردود اعلام شده اند. به این دلیل که نحوه بیان خیلی مهم است اینکه با چه اعتماد به نفسی پاسخگو باشی. بحث مهم دیگری که در مصاحبه مطرح است رزومه میباشد. کسی که تصمیم دارد حتما بعد از ارشد وارد مقطع دکتری شود بهتر است هرچه زودتر آزمون بدهد و نگذارد که بین این دو مقطع فاصله بیفتد چون مسلماهرچقدر فاصله بیفتد توقع بیشتری برای سطح رزومه پژوهشی ایجاد خواهد شد. من زمان مصاحبه هنوز دفاع نکرده بودم و طبعا اساتید انتظار دیدن یک رزومه قوی و مقالات متعدد از من نداشتند. اما کسی که قصد دارد بعد از ارشد مدتی از دانشگاه فاصله بگیرد باید رزومه خود را در این مدت تقویت کند تا زمانی که تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع دکتری گرفت بتواند انتظار اساتید را براورده کند.

پی اچ دی تست: آیا برای مصاحبه هم مطالعه داشتید؟

–          خیر مطالعه نداشتم . اینکه برای پاسخ به همه سوالات مصاحبه حضور ذهن نداشته باشی طبیعی ست. اما اگر در بلند مدت دایره دانسته هایت را وسیع تر کرده باشی میتوانی مسائل را به هم مرتبط کنی و استدلال ارائه دهی. شرکت در ارائه کنفرانس های دیگران در این زمینه بسیار کمک کننده است. در جلسه مصاحبه یکی از دانشگاهها از من سوالی پرسیدند که در در حوزه کاری من نبود و در آن زمینه مطالعه نداشتم اما توانستم با اطلاعاتی که از کنفرانس یکی از همکلاسی هایم در آن زمینه به دست آورده بودم پاسخ دهم. اینگونه به مصاحبه کننده ثابت میکنی که معلوماتت فقط در حوزه پایان نامه ای که کار کردی نیست و توانایی استدلال داری.

پی اچ دی تست: و به عنوان صحبت پایانی میخواهیم نظر شما را در رابطه با دیدگاهی که اکثر کاربران سایت پی اچ دی تست دارند بدانیم. بسیاری از دوستان در نظراتی که برای ما میگذارند معتقدند که امثال شما جزء قشر خاص جامعه داوطلبین کنکور هستید و دستیابی به جایگاه شما برای کسانی که از دانشگاه های دیگر فارغ التحصیل شده اند ممکن نیست، آیا شما این موضوع را تایید میکنید؟

–          خیر. من در این چند سالی که در دانشگاه شریف بوده ام هر سال شاهد بوده ام که افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه های دیگر و نه صرفا تهران بوده اند چه در مقطع ارشد و چه در مقطع دکتری در این دانشگاه پذیرفته شده اند. داوطلبان باید در نظر داشته باشند که در حال رقابت با افراد دیگر هستند و آنچه باعث پیروزی در این رقابت میشود فقط و فقط تلاش است و نه سطح دانشگاه.این عامل هر چند فاکتور مهمی است اما به تنهایی باعث برتری کسی نمیشود بلکه مجموع عوامل با هم در نظر گرفته میشوند. پس کسی که فکر میکند از لحاظ سطح دانشگاه فارغ التحصیلی ضعف دارد باید موارد دیگر را تقویت کند. مثلا زبانش را تقویت کند که هم در آزمون و هم در مصاحبه بسیار تاثیرگذار است. همچنین در آزمون اصلا بحث مقایسه هوش  افراد نیست و سخت کوشی  تنها برگ برنده است. ممکن است من در یک درس خیلی قوی باشم چون در دوران لیسانس برای آن زحمت زیادی کشیده ام و فرد دیگری در گذشته وقت زیادی برای این درس صرف نکرده و الان باید بیشتر از من زحمت بکشد و وقت بگذارد. هر کس فقط و فقط با هوش و استعداد خودش مقایسه میشود و باید ساعات مطالعه اش را بر اساس آن تنظیم کند نه با دیگران.

پی اچ دی تست: و در انتها اگر مطلب مفید دیگری هم دارید بفرمایید.

–          شاید بتوان گفت در جلسه کنکور بیشتر از اینکه چقدر بلد باشی و چقدر تست زده باشی این مهم است که مدیریت زمان داشته باشی. باید ببینی چه سوال هایی را بلد نیستی و سریع از آنها بگذری و وقتی صرف آنها نکنی. در بین سوالاتی که بلدی یک تعداد زمان زیادی برای حل نیاز دارند مخصوصا سوالات رشته فیزیک و ممکن است بعد از صرف این زمان باز هم به جواب نرسی پس بهتر است آنها را هم رها کنی و در وقت اضافه به سراغشان بروی. سوالاتی که بیشتر جنبه حفظی دارند به راحتی قابل حلند و حل آنها به داوطلب قوت قلب و روحیه میدهد. مثلا من تمرین های پایان فصل را خوب خواندم و دیگر متوجه شده بودم که برخی سوالات نیاز به حل ندارند و فقط یک عدد را جایگزین میکردم و در کنکور هم اینگونه سوالات را به راحتی و بدون صرف وقت زیاد حل کردم.در انتها هم امیدوارم صحبت های بنده برای بقیه مفید بوده و همه در کنکور سال بعد موفق و سر بلند باشند.

پی اچ دی تست: از اینکه تجربیاتتان را در اختیار کاربران سایت پی اچ دی تست گذاشتید بسیار سپاسگزاریم.

karname-e

final-e

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. زینب گفت:

  سلام دوستان برای کنکور دکترا حدود یک ماه وقت مونده ,بنظرتون چی بخونم؟!استعداد تحصیلی بخونم فقط خوبه؟؟امیدی ندارم..

 2. رها گفت:

  باسلام ووقت بخیر.
  من امسال میخوام آزمون دکتری فوتونیک شرکت کنم.میخواستم رتبه ودرصدهای مناسب برای قبولی اولیه دردانشگاه های تبریز،زنجان روبدونم.
  باتشکر

 3. fm گفت:

  سلام آرام جان

  من ميخوام تا او کلیدا صبرکنم بعدا لازم شد تا خود سازمان سنجشم میرم و از حقم نميرم.
  یکساله زحمت کشیدم

 4. آرام گفت:

  به دوستانی که نا امید شدند
  دوستان این 2-3 روز خیلی راحت درصدامونو گرفتیمو رتبه تخمین زدیم خیلیامون نا امید شدیم و خیلیامون امیدوار اما کنکور همونطور که هممون میدونیم تا نتایج اعلام نشود کاملا نامشخصه خود من چون سر جلسه ارشدم حالم بد شد فکر میکردم یه رتبه نجومی میارم اما به خواست خدا با یه رتبه عالی در یک دانشگاه عالیتر پذیرفته شدم. برای کنکور دکتری حل سوالات 3 سال کنکور چند موسسه رو داشتم در برخی سوالها هر
  کدوم یه جواب بدست آورده بودند پس حتی جواب قطعی سوالات هم هنوز مشخص نیست. پس نا امید نباشیم و نتیجه رو به خدای متعال بسپاریم.

 5. خسته فیزیکی گفت:

  سلام. به نظرتون با هشت تا تخصصی ۶ تا زبان ده تا استعداد امیدی هست. ؟ اگه ۱۰ درصدشونم غلط باشه؟

 6. فیزیک 91 گفت:

  سلام بر فیزیکدانان عزیز
  دوستان برا اون سوال یو یکانی، هر دو جوابی که میگید در میومد. یعنی هم آلفا استار در بتا برابر با یک و هم بتا استار در آلفا برابر با یک!!!!
  اگه در هم ضرب بشه جواب میشه آلفا در بتا به توان 2

 7. فیزیک physics گفت:

  فیزیک 84 عزیز از لطفت ممنونم.
  1- آماری ترجمه دکتر میرزایی انتشارات علمی وفنی. حل تمرینم نوشته مهدی فاسمی.
  2- نیازی به خوندن آماری و ترمودینامیک کارشناسی نیست.
  3- زمان شروع کردن بستگی به تواناییهای خود شخص داره. امسال شما تخصصی چند تا تست زدید؟ چند تا درسته؟

  • فیزیک 84 گفت:

   فیزیک physics (ایشالله دکتر آینده) بسیار ممنون از راهنماییتون. لطف کردید.
   تخصصی حدود 10 تا اما بسیار غلط داره توش. ماتریس چگالیم غلط. اون سوال لاندا داشت تو کوانتوم که شما مثبت زدی من منفیشو زدم که اونم غلط. کلی دیگه هم غلط. خیلی ناراحتم.می خواستم دیروز برم آماری بگیرم اما گفتم اول از شما بپرسم کدوم ترجمه خوبه. بازم ممنون.

   • فیزیک physics گفت:

    ممنون. من قبلا چند فصل زتیلی رو خونده بودم ولی برا کنکور نه. برا کوانتوم همون ساکورایی رو به طور کامل و مفهومی همراه با تمریناتش بخونید به نظر من کافیه. البته من کار خاصی نکردم و حتما بقیه دوستان هم نظرات خوبی دارند که میتونند کمکتون کنند. با این حال اگه بتونم راهنماییتون کنم خوشحال میشم.

 8. فیزیک physics گفت:

  فیزیک جامد عزیز دقیق یادم نیست ولی میدونم کمتر از 18 تا تخصصی نزدم.زبانم 8 تا زدم و استعداد 10 تا.

  • فیزیک گفت:

   به نظرتون با 15 تا تخصصی که متاسفانه 2 تاش غلط از اب در اومد و 10 تا استعداد و 7 تا زبان اوضاع چطوره؟

   • فیزیک physics گفت:

    اگه استعداد و زبان جوابهاش درست باشه احتمال زیاد نزدیک 150 بشه رتبتون.البته الان یکم زوده برا قضاوت حدافل باید تا اومدن کلید سوالات صبر کرد.

  • فیزیک جامد گفت:

   موفق باشی عزیزم. به امید خدا به چیزی که هدفت بوده میرسی.

  • فیزیک 84 گفت:

   آفرین به شما فیزیک physics . انشاالله همش درست باشه. یادمه گفته بودید الکترو اصلاً نزدید. کوانتوم فقط ساکورایی خوندید یا زتیلی هم خوندید؟ انشاالله که با یک رتبه ی بسیار عالی نتیجه ی زحماتتون رو ببینید.

 9. آرام گفت:

  من توی یکی از دانشگاه های خوب تهران خوندم و واقعا میدیدم بین همکلاسیام سال قبل که یک تست تخصصی حدود 70 تا رتبه شونو جابجا کرده بود. حالا اینقد راحت باید از تخصصی هام چشم پوشی کنم.متاسفم …

 10. آرام گفت:

  fm بیاین تو سایت سنجش اعتراض کنیم و بگیم سوال آماری جوابش جز تکراری ها نبوده و نباید حذف بشه

 11. آرام گفت:

  وای خدای من دوتا از سوالامو که درست جواب دادم پرید این چه وضعشه آخه چرا باید اینقد راحت از همه چیز بگذریم آخه.

 12. سامان گفت:

  سوال تکراری آماری کدوم بود

 13. fm گفت:

  آرام
  اون سوال که هامیلتونینش اپسيلون صفر ضربدر سامیشن اسپین بود و انرژی آزاد هلمهولتز رو خواسته بود. منم جوابش دادم بی انصافیه حذف شه

 14. آرام گفت:

  دریا
  سوال تکراری آماری کدوم بود نکنه نمره اونم از دست بدم؟

 15. آرام گفت:

  ممنون از دوستانی که پاسخ دادند.
  بچه ها الان یعنی ما باید کل سوالای تخصصی رو 45تا بکیریم یا 44تا کاش اون سوال رو که گزینه هاش شبیه بودن رو دقت میکردن درست میدادن خیلی سوال ساده ای بود من درست جواب دادم. امیدوارم حداقل توی تصحیح ازین اشتباهات نکنند.

 16. سامان گفت:

  کسی جواب اولین سوال الکترو رو میدونه

 17. fm گفت:

  آرام
  حقیقتش دیگر هیچی یادم نماید فقط 7th سوالی که گفتم با جواب یادم بود
  11th دیگر رو یادم هست کدوم سوادو جواب دادم اما گزینه ها یادم نیست
  مثلا سوال آماری که دوتا گزینه مشابه داشت گزینه ای غیر از آن دو گزینه مشابه بود

  • دریا گفت:

   من سر جلسه پرسیدم تکلیف این سوالها با جواب تکراری در الکترو و آماری چیه گویا خیلیها پرسیده بودن بعد اونها هم تماس گرفته بودن با سنجش گفتن که جواب بدید یا ندید نمرش به همه تعلق میگیره حالا خدا عالم

 18. آرام گفت:

  مغناطش آماری اونی که کتانژانت هزلولی بود رو زدم و پذیرفتاریشم که سوال بعدیش میشد اونی که مخرج 3 داشت زدم درسته بنظر شما؟

 19. fm گفت:

  آرام جان
  استعداد 11 تا یا 12 تازدم منتها درست یا غلط باخداست چو بیشترش از درک مطلب و استدلال منطقی زدم. زبانم 2 تا زدم.استرسم خیلی زیاد بود.

 20. آرام گفت:

  fm انگار جوابای تخصصی من وشما یکیه البته اوناییشو که تا حالا گفتین زبان چیکار کردی؟ من خیلی انرژیم رفته بود زبانو سفید گذاشتم. استعدادم 8 تا زدم فقط اونم با کلی ذهن خسته

 21. سارا گفت:

  سلام, دوستان با تخصصی حدود۲۰درصد و عمومی هم همینطور, امیدی هست؟

 22. fm گفت:

  اون سوال قدر مطلق a1_a2
  جواب دوست فیزیکphysics درسته با اطمینان میگم

 23. fm گفت:

  وای دارم از استرس میمیرم
  تا کلیدارو بدن من یکی سکته رو زدم
  خداکنه همه استعدادم درست باشه
  از تخصصی مطمئنم.

 24. داوطلب گفت:

  سلام،بنظرتون با 13درصد تخصصی و 30 درصد استعداد امیدی هست؟

 25. fm گفت:

  سلام دوستان
  جوان یکی دیگر از سوالات که یادم افتاد
  اون سوال واریانس:ميشه رادیکالNPq

 26. آرام گفت:

  با توجه به تعداد سوالاتی که دوستان پاسخ دادن البته اگه صحیح باشند احتمالا رتبه ها امسال پایین تر از سال قبل میشن و بنظرم برد با اونایی که عمومی خوب زدن چون تقریبا تخصصی انگار تقریبا همه در یه سطح زدن. امیدوارم همگی در نهایت موفق و راضی باشن .

 27. فیزیک physics گفت:

  دوستان سوال دوم کوانتوم چی بود؟ هرچی فک میکنم یادم نمیاد.

 28. فیزیک گفت:

  بچه ها اون سوال عدم قطعیت جوابش چی میشد؟

 29. مونس گفت:

  من خیلی بلدم بابا 🙂
  ولی همیییییییشه سر اینکه
  احساس بلد بودن زیاد دارم
  هول می کنم
  استادم گفت تو استرسی هستی هاااااا!

  14 تا تخصصی زدم
  استعداد فک کنم 12 تا 13 تا زدم <ولی غلط رو توش دارم)
  زبان هم گرامر و لغت چندتا که مطمئن بود زدم 6 تا 7 تا (احتمال زیاد درستن)

  برا تخصصی
  اون سوال عدم قطعیت A
  اون سوال میانگین گیری e^(landa) , …
  اون سوال اماری که میانگین سرعت ها بود
  و چندتای دیگه برای حل شون وقت گذاشتم
  ولی گزینه ها رو که می دیدم عین گزینه ها بدست نیاورده بودم و نزدم

  ی سوال کوانتوم هم که احتمال بدست اوردن بود
  با اختلال وابسته به زمان
  به حل انتگرال رسیدم
  انتگرال مربع کامل باید می شد تا حل کرد
  داشتم حل می کردم که گفت زمان تمام است 🙂

  هههههه
  کلا حیف وقت
  مجاز هم نمی شم
  ازین ببعد نخونده می رم سر کنکور
  شاید بهتر بدم 🙂

  • فیزیک گفت:

   14 تا تخصصی حتما مجاز میشید

   • مونس گفت:

    اره می شه
    ولی هول کردنم کارو خراب کرد
    واریانس گرفتم رادیکالشو نذاشتم
    یجا یه یک دوم جا مونده و …
    14 تام همش درست نمی شه.

    بیخیال
    ان شالله سال بعد
    امسال حدقل یک تجربه بود.

    با ارزوی موفقیت برای دوستان.

 30. حسنا گفت:

  سلام دوستان من تخصصی 12 تا زدم 7 تا صد درصد مطمئنم
  زبان و استعداد هر کدوم 11 تا درست امیدی هست?
  دوستم زبان 33 درصد استعداد 80 درصد
  تخصصی هم 23 تا درست زده از 24 تا
  وقتی گفت من که کلا نا امید شدم..

  • فیزیک physics گفت:

   شما اگه جواباتون درست باشه رتبتون نزدیک 150 میتونه باشه.
   درصدای دوستتون خیلی بالاست. با این درصدا جز 5 نفر اوله.
   فقط چی جوری هنوز سوال و کلید نیومده درصد حساب کرده؟
   استعداد 80 درصد با اون زمان خیلی بعیده ایشون باید خیلی تیز هوش باشه.

  • دریا گفت:

   سلام
   پس دوستتون رتبش تک رقمی میشه اما از من میشنوی تا کلید منتشر نشده حرف هیچکس رو باور نکن

  • فیزیک گفت:

   دو حالت داره یا دوستتون خواسته یه کم تو شما استرس ایجاد کنه یا صنعتی شریف قبول میشه

 31. فیزیک 83 گفت:

  سایت دانشگاه تربیت مدرس لینک سمت راست سایت های مفید ومنابع الکترونیکی

 32. مینا گفت:

  چند مقاله در مورد حل معادلات پتانسیل شرودینگر
  خواهش میکنم اگه کسی مطلبی داره به من کمک کنه

 33. مینا گفت:

  سلام به همگی خسته نباشید
  بچه ها من به چن مقاله فارسی در مورد حل معادلات پتانسیل شرودینگر واقعا نیاز دارم
  میتونید همتون بهم کمک کنید؟
  از همتون ممنون میشم

  • فیزیک 83 گفت:

   سلام مقالات فارسی رونمیدونم امامقالات انگلیسی رو ازسایتهای علمی siencedirect.com,nature.com,sprinnger,سایت دانشگاههایی مثل تربیت مدرس که مقالات فارسی وانگلیسی غنی وبسیار زیادی توی تمام رشته ها داره( برو توی سایت کتابخانه مرکزی دانشگاه)توی سایت انجمن فیزیکدانان ایران وباشگاه دانشجویان ایران هم عضو شو شاید شاید مقاله فارسی مورد نظرتون روپیدا کنین

 34. فیزیک گفت:

  بچه ها نگفتید سوال الکترو که در مورد بردار پوینتینگ بود کدوم گزینه میشد

 35. fm گفت:

  سوال آماری آنتروپی کاواک:چهارسوم سیگما ضربدر T بتوان 3 اگه اشتباه نکنم یک v هم داشت.
  باز یادم افتاد مینویسم
  ببخشید بغضی کلمات رو اشتباه مینویسم با گوشیم تایپ میکنم به مقدا سخته

 36. fm گفت:

  سوالات دوشنبه
  کلید 25 ام

 37. فیزیک گفت:

  کسی میدونه حدودا تا چه رتبه ای و کجا قبول میشن؟ مثلا دانشگاه های تهران یا فردوسی یا …؟ تا چه رتبه ای روزانه و کلا چند نفر پذیرش میشن؟ ایا در مورد کسی اطلاعاتی داره؟

 38. fm گفت:

  18 تا زدم
  بعضی یادمه
  اون سوال عملگر یونی:آلفا در بی استار برابر 1
  یکی از سوالات دینامیک که برای کره ای مناطق یکنواخت پتاسیل برداری میخواست میوصفر ضرب
  در آ بتوان 3 تقسیم بر 3 ضربدر آر بتوان 3 کلا ضر بدر m×r
  یکی دیگر که دوبار در فاصله دور از کره بودن ویتامین در نقطه خواسته بود :. تقسیم بر 2 پی اپسیلون صفر در بتوان 2 در dبتوان 2 کلا ضربدر(R^3 _r^3)
  یکی از سوالات کوانتوم که ماتریس در پایه ای خواسته بود و همه گزینه ها ضریب 1/2 داشت: اون پیشه که عنصر 12 آن 2+3i بود فک کنم عنصر 11 آن هم 5 البته کل ماتریس ضریب 1/2 داشت

 39. فیزیک گفت:

  بچه ها سوالها و کلید کی به دستمون می رسه؟

 40. فیزیک physics گفت:

  بچه ها اون سوال آماری که گفته بود کدام مورد برای گاز نوترونی نسبیتی غلط است جوابش چی بود؟

 41. فیزیک جامد گفت:

  بچه ها من 13 تا تخصصی و 9 تا استعداد و زبان صفر زدم به نظرتون مجاز میشم؟ رتبه ام چند میشه حدودی؟

 42. قاصـــــــــــــــدک فیزیـــــــــــــــکی گفت:

  دوستان اون سوال کوانتوم ک میانگین رو در حالت همدوس میخواست چی میشد؟

 43. fm گفت:

  تابع پله ای بعد نداره

 44. fm گفت:

  سلام
  واقعا نظرتون آینه تخصصی سخت بود!!!!
  آسون بود که

  • فیزیک physics گفت:

   البته در مقایسه با سوالات پارسال سخت تر بود. ولی ممکنه برا بعضی مثل شما آسون بوده باشه. شما چندتا سوال جواب دادید؟ جوابهاش یادتون هست؟

  • سپهر گفت:

   بنظر من درجه سختیش چیزی بین 92 و 93 بود. ولی واقعا سختتر از 93 بود. شما چنتا زدی مگه؟

 45. فرزانه.فیزیک گفت:

  سلام
  من تخصصی 15 تا و استعداد 11تا زدم و زبان 2تا به نظرتون رتبم چند میشه؟خیلی دل نگرانم

 46. منتظر گفت:

  بچه ها اون سوال الکترو که در میگفت کدام گزینه صحیح نیس و در مورد بردار پوینتینگ بود کدو میشد؟

 47. فیزیک 83 گفت:

  لطفا بگید چندتا تخصصی زدیدمن ازدیروزتاحالا خیلی داغونم.ن زبان 9تالغت زدم استعداد12تاکه به نظرم شک نداشتم اماتخصصی 4تازدم …خیلی کمه اینطورنیست؟اونایی که تخصصی خوب جواب دادن لطفا بگید چندتاش رومیشدزد؟من خوب خونده بودم اماسرجلسه ازاسترس نمی تونستم جواب بدم جوابا طولانی بود…

  • سپهر گفت:

   اره منم دقیقا استرسی شده بودم. ظاهر سوالا سخت نبود ولی در باطن ….بنظر من درصدای این کنکورو باید با درصدای سال 91 یا 92 مقایسه کرد. مقایسه با 93 درست نیس. کارنامه 91 یا 92 رو ببین. و مجموع نمرتو حساب کن

   • فیزیک 83 گفت:

    به سپهر
    خیلی ممنونم شمازبان روخیلی خوب زدید رتبه تون عالی میاد موفق باشید باتشکر

    • سپهر گفت:

     مرسی. زبان بنظر من خوندنش خیلی ارزش داره تو دکتری. مخصوصا لغات که کتابای 504 و تافل وردز و مخصوصا 1100. گرامر هم خوندنش خیلی طول نمیکشه. نمیدونم چرا خیلیا از زبان استفاده نمیکنن. بازم مرسی. ارزوی موفقیت واسه شما هرجا که هستی

     • فیزیک گفت:

      لغت فقط 1100 واژه خوندنش طول میکشه اما دوساله صددرصد لغتها از این کتاب میاد

     • سپهر گفت:

      اره ولی واقعا لغتاش از 504 و تافل وردز کاربردی تره.روزی 10 تا لغت فک نکنم زیاد باشه خوندنش.امسال لغتا خیییلی اسونتر از سالهای قبل بود.

     • فیزیک گفت:

      نمیشه بگید من روزی 10 تا لغت می خونم پس 1100 رو 100 روزه تموم میکنم این دیدگاه خوبی برای حفظ لغت نیست. حفظ لغت یعنی 5 بار خواندن و فراموش کردن. این سیکل باید چندین بار تکرار بشه در مدت زمان طولانی تا یه لغت برای شما درونی و ملکه بشه. من خودم تا حالا 1100 رو بیش از 5 بار خوندم اما هنوز هم به این کتاب مسلط نیستم.
      لغات تافل ورد و 504 هم خیلی خوب هستند اما نه برای ازمون دکتری. توی این ازمون از 1100 میاد. البته هیچ چیز قطعی نیست شاید تو اینده تغییر کنه

     • سپهر گفت:

      صدالبته که نیاز به تکرار و مرور داره. البته نحوه خوندن خیییلی موثره. اینکه چجوری بخونیم که فراموش نشه.بنظر من باید با لغت و کلا زبان حال کرد. جوری نباشه که بخوایم زود بخونیم که تموم کرده باشیم. 5 بار مرور کتاب 1100 خیلیه. مگه میشه مسلط نباشید؟؟؟

  • فیزیک 84 گفت:

   منم مثل توام. الانم غمگین و ناراحتم.

 48. فیزیک گفت:

  اون سوال الکترو هم غلط نیست
  وقتی تو مخرج آر کوچک میگذارید باید تابع پله ای باشه و وقتی آر بزرگ تو مخرج مگذار تابع دلتا میذاریم
  شما اگه انتگرال تابع چگالی رامیگرفتین میدیدن به راحتی بار رو بهتون میدهد
  دینامیک خوراک منه و با اطمینان می سوال اشتباه نبوده

 49. فیزیک گفت:

  سلام بچه های
  لطفا بگید از هر درس چندتا زدیم که مقایسه کنیم
  من تخصصی 15 تا زدم و احتمالا درست زده باشم
  به نظرم 5th دیگر راحت میشد زد منتها وقت میخواست

 50. فیزیک 83 گفت:

  سلام بچه ها خسته نباشیدبه نظرم سوالای تخصصی امسال واقعاسخت بودن من پارسال هم شرکت کرده بودم اصلا قابل مقایسه نبودن سوا 2کوانتوم که متوسط عملگر تعداد رو خواسته بود میشه 8/3؟سوال الکترو که انرژی ذخیره شده مغناطیسی در خازن استوانه ای روخواسته بود چند میشد؟چرامن جواب به دست نمی آوردم؟سوال3کوانتوم آلفااستاردربتا مساوی یک درسته.چقدرسخت بود …لطفادرموردتخصصی ها نظراتتون روبنویسیدممنون

 51. سپهر گفت:

  سلام بچه های فیزیک دکتری 94.
  تخصصی سخت بود نه؟؟ ولی زبان خوب بود. شمایی که تخصصی خوب زدید زبان و استعداد چنتا زدید؟

 52. فیزیک 84 گفت:

  یکی از سوالای الکترو یک کره داده بود با دو تا بار کروی. اون جوابش این بود???
  ۱/۲r^2*d^2 ضرب (R^3-r^3
  وای یادم نیست شایدم (R^3-d^3 )زدم. دیگه اصلاً جواب سوالامم یادم نمیاد.

 53. فیزیک 84 گفت:

  بد جوری داغونم. آخه سال دیگم بشینم بخونم همین طوری خراب می کنم دیگه.

 54. فیزیک 84 گفت:

  راستی فیزیک physics و دیگر دوستانی که آماری رو خوب زدید، من برای سال دیگه آماری چی بخونم؟همیشه حذفش می کردم. اما دارم می بینم شما خوندید و نظر هم می دید. لطفاً راهنماییم می کنید چی بخونم؟ یعنی با پتریا خوندن میشه این سوالا رو جواب داد؟ پتریا با تمریناش؟؟؟ یا کتاب دیگه ای هم هست؟

  • فیزیک physics گفت:

   سلام. ان شاالله امسال قبول میشید. برای آماری فقط و فقط خود کتاب پتریا و تمریناتش رو به طور کامل بخونید میتونید حداقل ده تست آماری بزنید.مخصوصا سه فصل آخرو خوب بخونید.چون سوالات سه فصل آخر اسونتر از بقیه فصلاست.

 55. فیزیک 84 گفت:

  یکی از سوالای الکترو یک کره داده بود با دو تا بار کروی. اون جوابش این بود???
  1/2r^2*d^2 ضرب (R^3-r^3

 56. حافظ گفت:

  سلام بر همگی
  سوال اول الکترو متن کتاب جکسون هست وجوابش هم در کتاب هست چرا فکر می کنید سوال اشتباه هست

 57. فیزیک جامد گفت:

  سوال کوانتوم که گفته بود کمترین زمان لازم برای احتمال قرار گرفتن در حالت 2 (اختلال وابسته به زمان) اون چی میشد؟

 58. علی- فیزیک گفت:

  سوال 27 الکترو جواباش مشابه بود. سوال ا الکترو هم غلط بود

 59. سحر رسولی گفت:

  بچه ها سوال یک الکترو رو چی زدین؟همونیکه بار روی سطح قرص بود؟

 60. فیزیک 84 گفت:

  فیزیک حالت جامد گفتی درسته همین میشه.
  جواب من درسته یا جواب فیزیک physics???

 61. فیزیک جامد گفت:

  دو سوال اماری که مربوط به نمک مغناطیسی بود اونا رو چی زدید؟

 62. فیزیک جامد گفت:

  جواب سوال آماری که میانگین انرژی رو میخواست و از روش همپاری حل میشد چی میشه؟ سوال ۱۳ چی؟ سوال انحراف از معیار آماری چی میشد؟ سوال آماری که گفته بود الفا رو به دست بیارید چی؟

 63. فیزیک جامد گفت:

  جواب سوال آماری که انحراف معیار میخواست میشد جذر ان کیو پی؟

 64. فیزیک 84 گفت:

  بابت اون سوال ماتریس چگالی خیلی ناراحتم. فکر می کردم اونو درست زدم….

 65. فیزیک 84 گفت:

  بچه ها استعداد و زبان رو چطور زدید.

 66. فیزیک physics گفت:

  اون سوال کوانتوم که تحول زمانی تحت تاثیر میدان Bt رو میخاست چی میشد؟

 67. فیزیک جامد گفت:

  سلام بچه ها اومدید؟

 68. 88-فیزیک گفت:

  سوال یک کدوم گزینه بود؟من سه با حل کردم جوابی که بدست آوردم تو گزینه ها نبود؟

 69. رضا-فیزیک گفت:

  سلام دوستان
  برا قبولی در دانشگاه شهید بهشتی چه رتبه و رزومه ای لازمه؟
  ممنون

 70. الهام گفت:

  سلام. لطفا با رتبه برتر ریاضی کاربردی مصاحبه کنید. مرسی

 71. روانشناس باليني گفت:

  تبريك ميگم خانم اسماعيل زاده و ارزوي موفقيت در تمام مراحل زندگي براي شما دارم

 72. شرودینگر گفت:

  سلام بجه ها بیاین بر اساس سوالا سازمان سنجش گذاشته جوابهای خودمان را در اختیار دیگران بگذاریم

 73. عليرضا گفت:

  سلام لطف كنيد واسه زبان تخصصي يه منبع خوب معرفي كنيد

 74. مونس گفت:

  سلام ب دوستان عزیز
  توی سایت جایی هست که بچه ها دور هم
  سوالای کنکور سال قبل رو حل کنند؟
  میشه لینک بدید؟
  من خودمم می تونم کمک کنم.
  ی چندتاشو حل کردم.
  ولی باز گروهی خیلی بهتره.

  __

  سلام دوست عزیز:
  جلسات بررسي سوالات استعداد تحصيلي آزمون دكتري ساعت ده شب در انجمن دكترهاي 93 می باشد شما نیز می توانید در این جلسات شرکت کنید اینهم لینک انجمن : http://forum.phdtest.ir/fa/

 75. فیزیک گفت:

  سلام بر پویندگان علم
  لطفا بفرمایین زبان تخصصی هست یا عمومی؟
  چه منابعی رو بخونیم؟

 76. فیزیک گفت:

  با سلام
  لطفاکلید سوالات 92 رو هم اعلام کنید.
  ممنون

 77. فیزیکی داغون گفت:

  مخلص هرچی فیزیکیه!
  من که زدم تو کار نانومواد!
  اصلا حسش نبود 4سال بخوام کوانتوم آماری الکترو اونم از نوع کوانتومیش و … رو بخونم.
  ضمناشادی شادی کامنتات خیلی باحاله!
  من برا همتون دعا میکنم شما هم… 🙂

  • شادی شادی ب داغون جون و الهام خانوم گفت:

   الهی بمیرم چرا داغون! :(.. هرچند خودمم اولش اسمم whine بود.. انشالا درست میشه همه چی ی روزی بالاخره اگه خدا بخاد و مسئولین هزار البته!، فیزیکی جان.. کار درستی کردی ایشالا موفق باشی در راه نانو موادت .. راستی لطف داری فیزیکی جان..
   راست میگی الهام جان totally agree
   بچه هاجون التماس 2آ 🙂

 78. الهام گفت:

  سلام بچه ها شما چرا اینجوری درس میخونید؟ اول همه دریا رو بخونید بعد برید دنبال سوالای سالای قبل. بنظرم سنجش اینطوری بهتره. وقتتونو الان سر سوالا نذارید چون کاملا مشخصه که سوالای هر سال با سال قبل متفاوته. وقتی به دنبال حل سوالای سالهای پیش میری که کاملا روی همه مطالب تسلط داشته باشید.
  یا حق
  به امید موفقیت همتون
  اونایی هم که تا حالا کم خوندن دیگه وقتش هست که با جدیت کامل شروع کنن

 79. سارا گفت:

  سلام بر همگی
  ان شالله تمام دوستانی که در این سایت دارند همدیگر را کمک می کنند جواب مطلوبشون را دریافت کنند و اون دانشگاهی که مورد نظرشون هست قبول بشن.
  اگر یک سایت دیگری مخصوص فیزیکی ها بود و به طور منظم در مورد سوالات بحث می شد خیلی بهتر بود. الان کسی که سوالی دارد باید تمام کامنت ها را مطالعه کند تا ببیند آیا سوالی که مد نظرش است در کامنت ها مطرح شده یا نه!
  بار هم متشکرم از سایت خوبتان و از دوستانی خوب و با معرفت فیزیکی

 80. نيلوفر گفت:

  سلام بچه ها
  اگه موافقيد اينجا يا صفحه انجمن يكي يكي سوالاي 91 و 92 رو به ترتيب حل كنيم. اول كوانتوم بعد الكترو بعد آماري

  • شادی شادی گفت:

   سلام نیلوفرجان.. من ک تا بهمن بیخیال جوابم ولی بچه ها هسن مث تو ک دنبال جوابان زودتر، توی صفه انجمنن.. سوالتو بپرس یا سوالی بلدی بنویس ک مثلا از چ کتابی و چ سوالیش.. خوبه کمک ب بقیه س..

 81. فیزیکیا گفت:

  سلام بچه ها یه سوال،
  به نظرتون اگه نانو شرکت کنم بهتره؟

  • شادی شادی گفت:

   سلام فیزیکیاجون.. خیلی کم میگیرن.. اما اگر پایه خوبی داری والبته مهارت در تست زنی شرکت کن.. دوست من دوسال پیش رتبه ش31 شد انگار28 مجاز بود
   مدیر عزیز سایت جواب منو ب یک فیزیکی هم بزنید مرسی

 82. لیلی(فیزیکی) گفت:

  سلام جمیعا خسته نباشید من تازه میخوام شروع کنم ولی حسش نیست
  به کتابا چطور میتونیم دسترسی پیدا کنیم

  • شادی شادی گفت:

   سلام لیلی جان ایمیلتو بفرس واس مدیر سایت برات میفرستتش..
   حس هم دیگه باید شروع کرد دیگه.. همه بی حوصلن.. روزی ی سولفات روی بخور یا قرص آهن.. البته قبلش با دکتر مشورت کن.. ولی اینا بیشتر عصبیه.. ایشالا موفق باشی

 83. یه فیزیکی گفت:

  سلام
  میخواستم بپرسم برای کنکور، کتاب جکسون رو تا چند فصل باید خوند؟ هر دو جلد لازمه یا فقط در همون حد 5-6 فصل جلد اول کفایت می کنه؟
  در ضمن خوندن جکسون، پتریا و ساکورایی به تنهایی کافیه یا باید از نویسنده های دیگه هم حتما بخونیم؟

 84. فیزیکیا گفت:

  سوال 10 زبان:
  Although ….. the founder of serious philosophical study in the US, Pierce thought of himself as a man of science.
  1) he considered by many as
  2) considered by many as
  3) considering as many as
  4) he is considered as many as
  پاسخ:
  در ابتدا ذکر این نکته ضروری است:
  جمله زیر را در نظر بگیرید:
  That tall man who stands there is my father.
  با حذف who و اضافه کردن ing به فعل اصلی جمله به صورت زیر در می آید:
  That tall man standing there is my father.
  حال اگر جمله به صورت مجهول باشد، wh و فعل to be حذف می شوند.
  حال به پاسخ سوال خود باز میگردیم، ابتدا توجه کنید که زمان جمله گذشته است (جمله 2)، پس جمله 3 و 4 اشتباه است. و نیز جمله اول باید به صورت مجهول باشد، پس پاسخ گزینه 2 است.

 85. مجید گفت:

  سلام شادی
  شما که خودت همه سوالات رو حل کردی پس جواب چی رو می خوای اگه منظورت تانسوره که بعیده کسی حل کرده باشه اینجا ودیگه اینکه من مطمئنم همه سوالات رو می توی حل کنی اونایی هم که نتونستی حل کنی بدون هیچ کس نمی تونه حل کنه لا اقل اینجا .
  هرچند وقت یه کامنت بزار خوشحال میشیم 🙁
  ضمنا به امید هیچ کس نشین مطمئن باش هیچ کس هیچ کاری نمی کنه هیچ وقت هم جوابهارو نمیگذارند روی سایت موفق باشی خانم دکترس 🙂

  • شادی شادی گفت:

   سلام مجید .. ن حل نکردم.. اعصابمم داغونه..البته من هر وقت بخام بدرسم اینجوری میشم.. میخام برم بشینم بخونم.. دعا کن مجید.. ایشالا آخر هفته خوشحال بیام سایت.. گفتم فقط آخر هفته ها بیام نت.. بخون مجید ایششالا شریف قبول شی..

 86. مجید گفت:

  سلام به همه دوستان می بینم سخت مشغول هستید وخبری ازتون نیست .شکر خدا شادی خانم هم شروع به درس خوندن کرده چون دیگه جایی فضولی نمی کنه 🙂
  موفق باشید همگی

 87. فیزیکیا گفت:

  سلام،
  بچه ها کتاب آماری ب دستتون رسید؟

 88. فیزیکیا گفت:

  منظورم کنکور 92، آماری سوالای 34 و 35 بود؟

  • شادی شادی گفت:

   از من ک: شروع نکردم هنوز ب خوندن.. خب اینارم حل نکردم.. حل کنم میذارم.. ولی چون تنبلم تا بهمن میطوله..

 89. فیزیکیا گفت:

  سلام بچه ها کسی آماری سوالای 34 و 35 رو حل کرده؟

  • مجید گفت:

   سلام
   سوال 34که همون مثال کتابه فصل سوم همونی که تکانه زاویه ای یک دوم داره .
   سوال 35 حالت کلی اون درتمرین آماری اومده(اونجا برای پتانسیل n نوشته شده اینجا برای n+1 )می خواد البته این یکی رو خودم مشکل دارم چون قضیه همپاری رو بهمون درس ندادن

 90. فیزیکیا گفت:

  راستی بچه ها یه کتاب خوب تو آماری فرستام

  • شادی شادی گفت:

   به به… مردمو! 🙂 …
   ایول مهدیه جان! بانوی بانوان دربارphdtest.. هیجان رو هم ک میبینم داری شدت میبخشی عسلی…
   مرسی بسی از همه بچه هایی ک ب کمک میدن.. اجرشون با خودخودخدا…ما ک کاری از دسمون بر نمیاد جز همین.. دعاوآرزوهای خوب براشون…

  • مجید گفت:

   سلام مهدیه خانم
   همین مرحله رو رد کنی دیگه مطمئن میشم صد درصد ازشوماخر بهتری معلومه تو این مدت بیکارنبودی حسابی رو دست فرمونت کارکردی آفرین 🙂
   خدا که همه شما ودوستان خوش فرمونتو برای ما نگه داره اجرتون با اداره راهنمایی ورانندگی

  • فیزیک نظری خوانده گفت:

   چه جوری میشه بهش دسترسی داشت؟

 91. فیزیکیا گفت:

  سلام دوست جونیاااااااا
  من واقعا شرمنده، تا جمعه قول قول که میذارم :))

 92. شادی شادی گفت:

  با دوستم میومدیم سایت دیدنی! … من با لهجه میگفتم اون مینوشت 🙂 .. صد دفعه هم گفتم “..”ادیبانه بنویس.. گوش نمیداد 🙂
  ..حالا دیگه بخشش از بزرگانه والا مام ک چیزی نگفتیم..
  خیلی کم میگیرن مجید.. مگه اینکه فووول تایم بخونی حسسسسسابی.. اتفاقا بازار کار عالیییییییی داره.. واس خارج رفتنی هم ک بیسته… ولی خیلیییییییییی کم میگیرن… چی بگم ریسکی بسی بالا داره بنظرم…
  کاش ی مسلمون پیدا میشد جوابای تشریحی شپارسالو میزد.. اینجا همه شوماخرن 🙂 .. اون شرودینگر از همه بدتر 🙂 .. منو مجبور کرد دو سه تا پیام واسش گذاشتم رف ک رف..
  خداااا توبه میکنم از شوماخر بودن در زندگیم بسرم نیار!/این شوماخرم ما از تویادگرفتیما مجید/
  رفتم توی ی سایت دیگه پیام گذاشتم نوشته کاربر شادی شادی ایمیل معتبر وارد کن!!!!! بابا!! ایمیل معتبرم کجا بود!! من اصلا قاچاقی زنده م با این مشکلاتم 🙂 ..

  • شادی شادی گفت:

   راسی مجید نانو هم هس ولی اونم ریسکش خیلیه.. دوستم 31 شد 28 تا میخاس برا مجازی دوسال پیش.. همین فیزیک بهتره بنظرم…
   والا بخدا از همه رشته ها سختتره…همینimmediate family م ک میگم شریف دکتری مهندسی”..” بخدا باورش نمیشه ما اینهمه مطلب تو این کتابا گنجوندن واسمون…

  • مجید گفت:

   سلام شادی حرفامو جدی نگیر یه شوخی بود شما همیشه خوب بودی وهستی.
   راستی شادی به انجمن سرزدی یکی پیدا شده یه وعده بزرگ داده اینکه شوماخر باشه یا نباشه الله اعلم

   • شادی شادی گفت:

    مرسی مجید ک گفتی.. الان رفتم دیدم..
    خواهش میکنم آقا مجید شما ک همه حرفات منقبت و کیاست و اخلاقیات هست.. موفق باشی ایشششالا

 93. مجید گفت:

  سلام مهدیه خانم کجایی؟ بیا یه هیجانی بده لااقل همینم ازما دریغ کردی؟:-)
  اینقدر نیومدی تا ضریبشو کم کردند

 94. مریم گفت:

  سلام بچه ها خوبین؟
  شما برا زبان چی میخونین؟

  • شادی شادی گفت:

   سلام مریم جان اگه بذارن خوبیم .. برو تو قسمت زبان همین سایت بچه ها نوشتن ک چی میخونن..و اینکه ضریبش یک شده و نیم ساعت دیگه اونقدرا انگار مهم نیس.. ولی خب بی اهمیت هم نیس..

   • مریم گفت:

    ممنون شادی جان
    حالا که ضریبش 1 شده بنظرتون وقت براش نذاریم؟

    • شادی شادی گفت:

     خواهش مریم گلم.. ن دیگه اونقدر اگه زبانت متوسطه.. ضریب 4 کجا و ضریب 1.. ولی خب گاهی همون منابعی ک توی قسمت زبان آسمان اینا گفتن مرور کن..

 95. نيلوفر گفت:

  سلام
  آقا مجيد و شادي شادي تشكر از جواباتون.
  راستش من سوال 12 رو حل كردم گزينه يك درمياد وسوال21 گزينه 3. براي همين پرسيدم

 96. مجید گفت:

  سلام به همه دوستان
  کسی سوالات دکتری فیزیک سال 92 دانشگاه آزاد رو نداره؟اگه دارید لطف کنید تو قسمت انجمن اتچ کنید.
  هرکسی کوانتوم خونده لطفا جواب بده
  1-آیا ازقسمت انتگرال مسیر فاینمن میشه سوال تستی طرح کرد؟
  بچه ها یه سوال دیگه هم داشتم آیا استادی میتونه بگه من نمی خوام دانشجوی ارشد یا دکترابگیرم وفقط دردانشگاه تدریس کنه ؟ البته می دونم اینکار به ضرر خود استاده اما ازنظرقانونی می خوام جواب روبدونم ممنون ازشما

  • شادی شادی گفت:

   1/میشه..
   2/ میشه

   • مجید گفت:

    سلام شادی ممنون که همیشه حاضر جوابی ولطف میکنی جواب میدی کپی کردم بعدا بخونم 🙂
    راستی onley justic رو می شناسی
    می خواستم نظرت رو درمورد زبان بدونم 30دقیقه سوالات چطوری تقسیم شده به نظرت ؟
    ممنون

    • شادی شادی گفت:

     خب حالا!..یعنی دستم بهت نرسه ها مجید!! ..یادته e رو واسه onley نذاشته بودم یادته چه کولی بازی درآوردم!!.. تو خوب بودی مهربون بودی توکامنتت بمعنای واقعی gentleman بودی.. با اون دادو بیدادای من… انگار مثلا تو مسئول کنکور بودی! 🙂 ..
     درمورد زبانم .. آره واقعا نیم ساعت!!!!! یعنی ی اعلامیه فوت هم ک بخای بخونی بیشتر از ی ربع میشه… چی بگم از بچه ها پرسیدم خب آسمان ی جواب داده بنظرم راست میگه.. توقسمت زبان..
     من از هفته دیگه میخونم مجید و دیگه سایت رو خب باید کمتر اینور اونور فضولی کنم…..

     • .مجید گفت:

      سلام آره یادمه نگو نگو چقدر کولی بازی درآوردی واقعا که 🙂 ایرادی نداره ما زیاد ازشما انتظار نداریم آره من واقعا خوب بودم ما اینیم دیگه 🙂
      راستی اون موقع کامنتات با لهجه بود چرا الان لهچه نداری ؟
      درمورد کمتر فضولی کردنتونم ما استقبال میکنیم به شدت 🙂
      راستی شادی تو ازرشته فوتونیک خبرنداری چند نفر شرکت کننده داره رفتم داخل انجمنشون هیچ کس نبود درساشون خیلی به ما شبیه کوانتوم الکترودینامیک ومدرن .

 97. شرودینگر گفت:

  بجه ها زبان امسال نمره منفی داره

 98. فوري فوري گفت:

  سلام بچه ها
  كسي ميدونه شبانه دانشگاه اصفهان تا رتبه چند ميگيره؟؟؟؟؟؟؟؟/

  • شادی شادی! گفت:

   سلام فوری فوری جان.. میگم اگه انقد فوری هس ی زنگ بزن دانشگا اصفهان از گروه فیزیکشون بپرس.. معمولا شماره تلفن بچه های دکتری رو دارن/بخاطر حل تمرین و../ .. بگو میخام باهاشون مشورت کنم و….

   • شادی شادی! گفت:

    مهدیه جدیدا ی فیلم میخان بسازن : “شوماخر ها ب بهشت نمی روند.” … گفتم در جریان باشی عسلی 🙂 .و. ضریب زبانتم ک امسال کردن 1!.. با نمره منفی… خدارو هزار مرتبه شکر تا ظهر تموم میشه و توی یه مرحله س.. همینم شکر…..

  • شادی شادی! گفت:

   Dr.مجید ظاهرا این مذاکرات 5+1 جواب داده و تحریم منوتو شکسته شد برا حضور در انجمن فیزیک!..اونجا اسمم مینایی minai هست .. دو سه تا دبلیو اینا نوشتم ثبت شده.. انقد delightful ام.. اصن عجییییب.. دستت درد نکنه ادمین..