مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

مصاحبه با رتبه برتر آزمون دکتری 93 رشته دامپزشکی، بهداشت آبزیان

امیر آرامون متولد سال 1366 موفق به کسب رتبه  2 در آزمون دکتری 1393 در رشته دامپزشکی گرایش بهداشت آبزیان گردیده و پس از برگزاری مصاحبه علمی در نهایت در دانشگاه شهید چمران اهواز پذیرفته شده است.

ایشان در سال 1385 وارد رشته شیلات در دانشگاه زابل شده و در بهمن ماه 1388 از مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیل شده است. وی در سال 1389 رتبه 3 را در مقطع کارشناسی ارشد رشته بوم‌شناسی آبزیان و رتبه 10 را در رشته شیلات کسب نموده و در دانشگاه تهران در رشته بوم‌شناسی آبزیان پذیرفته شده و نهایتاً در سال 1391 با معدل 71/17 فارغ‌التحصیل شده است.

Picture 466463764

 پیاچدی تست:مطالعه شما جهت ایجاد آمادگی برای آزمون دکتری چگونه بود؟

من در آزمون دکترای 92 رشته بوم‌شناسی آبزیان رتبه 19 را کسب نمودم، اما تنها 2 نفر در دانشگاه گرگان پذیرش داشت و پذیرفته نشدم. امسال تصمیم گرفتم در گرایش بهداشت آبزیان شرکت کنم.

حافظه بلندمدت خوبی دارم و از کتاب‌ها و جزوات کنکور ارشد اندوخته‌هایی داشتم. این امر به شدت مرا کمک کرد. با توجه به پایه درسی قوی، و چون تغییر گرایش دادم در مجموع 4 ماه برای مطالعه زمان گذاشتم که اوایل حدود 6-7 ساعت در روز بود که به تدریج به 10 ساعت افزایش پیدا کرد.

پیاچدی تست: منابع لازم جهت مطالعه برای آزمون را چگونه پیدا کرده بودید؟

جزوات و برخی کتاب‌های مورد نیاز را از رتبه‌های برتر سالیان گذشته گرفته بودم. همچنین کتاب‌های اساتیدی که می‌دانستم جزء طراحان سؤال هستند را به خوبی مطالعه کردم. در مجموع حدود 30 جزوه و 20 کتاب مطالعه کردم.

پی‌اچ‌دی تست: ارزیابی شما از آزمون کتبی بعد از آزمون چه بود؟

سؤالات اختصاصی به شدت برای من ساده بود. من همه سؤالات را پاسخ دادم و فکر می‌کردم که 100% صحیح پاسخ  داده‌ام، اما متأسفانه بعداً متوجه شدم که برخی سؤالات را اشتباه پاسخ داده‌ام و درصد دروس تخصصی‌ام به حدود 93% کاهش یافت. با این حال من بالاترین درصد دروس تخصصی را در رشته‌ام داشتم.

پی‌اچ‌دی تست: برای دروس عمومی آمادگی داشتید؟

برای زبان کتاب تست خوانده بودم و برای استعداد تحصیلی در کلاس‌های آنلاین انجمن شرکت کرده بودم که در آشنایی من با منطق سؤالات نقش زیادی داشت. کتاب‌ کتابخانه فرهنگ را هم مرور کرده بودم. اما متأسفانه در جلسه امتحان به دلیل انرژی زیادی که بر روی دروس تخصصی گذاشته بودم، به شدت دچار خستگی ذهنی بودم که عاملی برای عدم نمایش توانایی‌هایم در این دروس بود.

پی‌اچ‌دی تست: سوابق پژوهشی شما برای آزمون مصاحبه چه بود؟

– 1 مقاله ISI

– 2 مقاله علمی پژوهشی

– 3 مقاله کنفرانسی بین‌المللی (داخلی)

– 5 مقاله همایش داخلی

– 2 ترم سابقه تدریس

– کتاب تألیفی چاپ شده با عنوان «شانه‌دار دریای خزر»

پی‌اچ‌دی تست: برای مصاحبه به کدام دانشگاه‌ها دعوت شدید و هر یک به چه شکلی برگزار شد؟

من سه اولویت برای مصاحبه علمی انتخاب کردم که به ترتیب دانشگاه تهران، دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه شیراز بودند که در اولویت دوم پذیرفته شدم.

اولویت اول: دانشگاه تهران

مصاحبه در دانشگاه تهران آخرین مصاحبه من به لحاظ زمان برگزاری بود. علاقه به پذیرش در این دانشگاه باعث شد استرس بیشتری در من ایجاد شود و تصور می‌کنم عامل اصلی عدم قبولی‌ام در این دانشگاه نیز همین بود. از مصاحبه رضایت چندانی نداشتم. سؤالات زیادی در این مصاحبه از من نپرسیدند. در مورد دانشگاه‌های مدارج قبلی، معدل، ریزنمرات تخصصی، پایان‌نامه ارشد و برنامه‌ام برای آینده از من سؤال شد. داشتن مدرک زبان، مقالات ISI، رتبه کنکور و رتبه به لحاظ معدل در مقاطع گذشته برای استادانشان بسیار اهمیت داشت. من گواهی آمادگی برای آیلتس داشتم. گرچه امتیازی به آن تعلق نمی‌گرفت اما در وسعت دید اساتید مؤثر بود. همچنین یک متن به من داده شد و از من خواسته شد که آن را ترجمه کنم. به هرحال نمی‌دانم دلیل عدم پذیرشم در این دانشگاه چیست، اما به انتخابشان احترام می‌گذارم.

اولویت دوم: دانشگاه شهید چمران اهواز

دومین مصاحبه به لحاظ زمانی بود. اکثر سؤالات در این دانشگاه علمی بود. سؤالات را بر روی برگه‌هایی نوشته بودند و هر کس به صورت شانسی یک سؤال را برمی‌داشت و به آن پاسخ می‌داد. همه سؤالات را به خوبی پاسخ دادم و اساتید نیز راضی به نظر می‌آمدند. در مورد رزومه پژوهشی‌ام و نیز پایان‌نامه کارشناسی ارشد نیز سؤالاتی مطرح شد. استادان محترمی داشتند و خوشحالم در خدمتشان هستم.

اولویت سوم: دانشگاه شیراز

اولین مصاحبه‌ام در این دانشگاه بود. در ابتدا از من خواسته شد که خودم را معرفی کنم و در مورد رزومه‌ام صحبت کنم. همچنین در مورد پایان‌نامه ارشد و زمینه‌های تخصصی‌ام سؤال شد. سؤالات علمی مرتبط با رشته‌ام نیز مطرح شد. اما دانشگاه شیراز با شهر فاصله داشت و از دیدگاه من امکانات مناسبی نداشت و ترجیح می‌دادم در آنجا پذیرفته نشوم.

پی‌اچ‌دی تست: حرف آخر؟

از phdtest خیلی سپاسگزار هستم. تست‌های سالیان گذشته را از اینجا دانلود کردم و در کلاس‌های آنلاین شبانه هم شرکت می‌کردم. همچنین امیدوارم همه دوستان به نتیجه زحماتشان برسند.

پی‌اچ‌دی تست: چه منابعی جهت آزمون دکتری مطالعه کردید؟

–        جزوات بیماری های آبزیان و تکثیر و پرورش و ماهی شناسی دانشگاه تهران

–        جزوات بیماری های آبزیان و تکثیر و پرورش و ماهی شناسی دانشگاه چمران اهواز

–        جزوات دوره لیسانس خودم

–        کتاب بیماری های آبزیان دکتر بابامخیر- مهندس چمن آرا و وحید مرشدی

–        کتاب بیماری آزاد ماهیان دکتر سلطانی

–        کتاب بیماری های ماهین زینتی دکتر ابراهیم زاده موسوی

–         کتاب درسنامه جامع شیلاتی

–        کتاب استعداد تحصیلی هادی مسیح خواه

–        کتاب بیماری های باکتریایی دکتر اخلاقی

–        کتاب تکثیر گرمابی مهندس فرید پاک

–        کتاب بهداشت استخر های گرمابی دکتر پیغان

1

2

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. tasnim گفت:

  سلام وارزوی موفقیت برای همه دوستان، من در ارشد امسال هم رشته علوم دامی وهم فیزیولوژی دامپزشکی رتبه بسیار خوبی کسب کردم کدام انتخاب برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری اسانتر است لطفا اگر شخصی با این دو رشته اشنایی دارد منرا راهنمایی نماید؟سپاس

 2. مهناز گفت:

  با سلام خدمت همه بزرگواران
  من ارشد فیزیولوژی جانوری هستم. پارسال دکتری رتبه 20 آناتومی دامپزشکی شدم و متاسفانه برای مصاحبه هم قبول نشدم. امسال هم باز هم شرکت کردم و مجاز هستم اما رتبه م خیلی خوب نیست. برای آبان اگه خدا بخواد میخوام باز هم دکتری دامپزشکی شرکت کردم و الان ازتون خواهش میکنم منابع رو بهم معرفی کنید منظورم اینه که مثلا برای آسیب شناسی چه کتابی خیلی مهم هستش که بخونم. لطفا اگه از دوستان کسی این متن رو میخونه بهم جواب بده چون رای آبان ماه وقت زیادی ندارم. از همه دوستان و بزرگواران سپاسگزارم.

  • آرامون گفت:

   با سلام خدمت شما
   متاسفانه آناتومی دامپزشکی رشته بنده نیست و اطلاعی راجب منابعش ندارم.
   اگر دوستان کسی رشتش هست یا میدونه منابع این رشته رو خوشحال میشم کمک کنه

   • Zeinab گفت:

    سلام آقای آرامون
    من سال ٩٣ مثل شما در مصاحبه ها شرکت کرده بودم با رتبه ٦اما متاسفانه هیچ کدوم از این دانشگاهها پذیرفته نشدم.الان دوباره تصمیم گرفتم شرکت کنم با توجه به تغییر کردن منابع میدونم کار خیلی سختیه،یه سوال داشتم از خدمتتون،من شنیدم چون ما دامپزشک نیستیم به ما مجوز داده نمیشه یعنی هیچ وقت حق ویزیت نداریم این موضوع صحت داره؟؟؟
    خیلی ممنون میشم اگه جواب منو بدید.

 3. امیر گفت:

  با سلام خدمت جناب ارامون
  یه سوال بنده کارشناسی ارشد انگل شناسی دامپزشکی را دارم ایا میتونم در ازمون دکتری رشته بهداشت ابزیان شرکت کنم

  • آرامون گفت:

   با سلام خدمت شما آقا امیر
   دفترچه آزمون که معمولا ابان و آذر میاد، رشته های که میتونن شرکت کنن دامپزشکای عمومی و شیلات و زیست شناسی جانوری هستن، بعید میدونم تغییر کرده باشه و به نوعی رشته شما نمیتونه شرکت کنه

 4. sr.h گفت:

  ببخشید امسال ارشد رشته بهداشت بیماری ابزیان هست؟
  شرمنده من هیچ شخصی بجز شما نمیشناسم اگه ممکنه منابعش را بصورت دقیق بهم بگید. دعاتون میکنم
  بخدا تو سایتام هرچی گشتم نبود

 5. s.rh گفت:

  سلام تبریک عرض میکنم من دانشجوی ترم اخر شیلات کارشناسی هستم معدلمم خیلی کمه۱۲است چون ب رشتم هیچ علاقه ای نداشتم الان خیلی نسبت به رشته بیماری ابزیان علاقه مندشدم فقط نمیدونم میتونم واسه ارشدازمون بدم یانه؟و جزگرایشات دامپزشکیه؟منابع این درساازکجامیتونم پیداکنم
  ازتون خواهش میکنم کمکم کنید

  • آرامون گفت:

   سلام، خواهش میکنم
   با توجه به معدل و علاقه ای به این رشته ندارین و آینده نامعلوم و اوضاع اشتغال این رشته توصیه میکنم قبل از اینکه به دکترا برسید تو کنکور فوق لیسانس طرف این رشته ها نیایید حتی اگه یکسال هم شده پشت کنکور بمونید.
   منابع رو از دانشجوها و کتابهایی که معرفی کردم میتونید بگیرید، البته کتاب سبز بیماری های ابزیان از دکتر پیغان عزیز هم خیلی عالیه، اضافه کنید به این کتابها

 6. fateme گفت:

  سلام دانشجوي ترم اخر كارشناسي شيلات هستم ميشه خواهش كنم منابع كارشناسي ارشد رو چطور تهيه كنم و دقيق چه كتابهايي هستن؟

  • آرامون گفت:

   با سلام خدمت شما
   منابع کارشناسی ارشد رو باید جزوات و کتب رتبه های برتر سالهای قبلتون و یا جزوات طراح سؤال کنکور رو از دانشجوهای دانشگاههای طراح سؤال گیر بیارید.
   چه گرایشی میخواهید امتحان بدهید؟ هر گرایشی کتابهای مخصوص به خود رو داره که تو کنکور خوندنشون کمک میکنند

 7. sahar گفت:

  من بسیار مشتاق برای ادامه تحصیل هستم

  • مهسا گفت:

   سلام آقای ارامون من امسال رتبه 9 اوردم بنظرتون کدوم شهرا احتمال قبولیم هس؟؟
   دانشجوی ترم آخر دامپزشکی هستم

   • آرامون گفت:

    با سلام و عرض تبریک خدمت شما
    بستگی به رزومه شما (تعداد مقالات آی اس آی و پژوهشی و کتب و اختراع و…) داره امسال میتونید تهران شیراز و اهواز هم قبول بشید.
    رزومتون از نظر کتاب، مقاله های همایشی و آی اس آی و پژوهشی و.. و اختراع و معدل های دوره لیسانس و فوق لیسانس و… در چه حدی هست؟

    • مهسا گفت:

     با سلام
     سه تا مقاله داخلی دارم و یک کتاب
     دامپزشکی خوندم و معدلمم 16:80
     رتبم برای دعوت به مصاحبه تو تهران تو کد رشته ی رزیدنتی بهداشت و بیماری آبزیان 5 شده

     • مهسا گفت:

      در ضمن ازتون یه سوال دیگه داشتم
      اینکه یه کتابی که از بین کتابایی که معرفی کردید کدومشون واسه پرورش بهتره؟اخه من امسال خیلی تو بخش پرورش مشکل داشتم و تتاشو خوب نزدم
      با سپاس

     • آرامون گفت:

      با سلام مجدد خدمت شما
      سه مقاله داخلی علمی پژوهشی یا همایشی دارید؟
      به نظرم امسال بچه های دامپزشکی بهتر عمل کردند تو کنکور و چون رشتتون دامپزشکیه امید به قبولی داشته باشید. اگه منظور از مقاله داخلی، مقاله علمی پژوهشی هست احتمال قبولیتون به نظرم خیلی بالاست.
      کتاب پرورشی سردآبی یا گرم آبی؟ به نظرم باید ببینید استادای طراح سوال که از این سه دانشگاه هستند بیشتر روی چه کتابهایی تاکید دارند و گرنه که بنده چند کتاب که خوندم و میشناسم کتابهای خوبی هستند. مثل کتابهای گرمابی مهندس فرید پاک، دکتر پیغان و عبداالله مشایی، تکثیر دکتر ایمانپور، تکثیر و پرورش سردابی دکتر نفیسی و…

   • آرامون گفت:

    به نظرم به طور کلی اگه بیش از سه مقاله پژوهشی یا آی اس آی داشته باشید امید هست یک جا پذیرش بشید در غیر این صورت قبولی سخته و
    بستگی به مصاحبتون و دیگر رزومتون داره

   • مهسا گفت:

    با سلام
    از راهنمایتون ممنونم
    من یکشنبه هفته بعد تاریخ مصاحبمه میخواستم بپرسم تهران که رفتید سوالای بیماری پرسیدن یا ار همه مباحث بیماری و پرورش وماهی شناسی هم پرسیدن؟
    مقاله هام علمی پژوهشیه
    کتابای پرورشم پرسیدم چون یکی از دوستام برای آزمون سال بعد می خواد بخونه.
    با سپاس

    • آرامون گفت:

     با سلام مجدد
     دانشگاه تهران از ما سوال علمی نپرسیدن شاید امسال بپرسن
     سوالاش راجب نمرات سه درس تخصصی و معدل، موضوع پایان نامه، مدرک زبان، اهداف آینده، رزومه و مقالات و.. بود

 8. sahar گفت:

  سلام خسته نباشید.آقای ارامون امکانش هست که جزوات شما رو داشته باشم؟؟؟؟خیلی ممنون می شم

  • آرامون گفت:

   سلام ممنونم
   با عرض پوزش فعلا جزوات در دسترسم نیستن و به دوستانم قرض دادم و بعد کنکور پس میگیرم و بعد در خدمت هستم.
   کوچکتر از اونی هستم که راهنمایی کنم اما هرکی امری، مشاوره ای، فرمایشی داشت در خدمت هستم.

  • آرامون گفت:

   با سلام و عرض ادب جزوات به دستم رسیده در خدمت هستم

 9. پریا ستوده گفت:

  سلام ببیخشید دانشگاه بودم
  اره دکتری ساری قبول شدم تغذیه طیور

 10. مسی گفت:

  با عرض سلام و تبریک خدمت آقای آرامون و بقیه
  من هم شیلاتی هستم و دارم وایه بهداشت میخونم اما شنیدم که ما شیلاتی ها حق ویزیت نخواهیم داشت میخاستم در مورد زمینه ی کاری این رشته بدونم و البته من از طریق یکی از همکلاسیهای قدیمی شما (زابل) درخواست کردم که اگر امکانش هست جزوه هاتون رو برام بفرستید ولی متاسفانه با اینکه ایمیلم را به شما دادن پاسخی نگرفتم.آیا میتونید منو راهنمایی کنید.با تشکر

  • آرامون گفت:

   سلام آقای مسی 🙂
   خوشوقتم از آشناییتون
   بله درسته میگن حق ویزیت ندارن اما داره پیگیری هایی برای اینده صورت میگیره ولی بازم میشه کارایی کرد و زمینه کاریش از شیلات بهتره و جذب هیئت علمیشم نسبت به ورودیهاش بهتره ونسبت به بقیه رشته های شیلات بهتره به خصوص تکثیر
   کسی به من ایمیل نداده
   کدوم همکلاسی بنده بوده؟

 11. برق کنترل گفت:

  پارسال هم درخواست کردم با دکترای برق کنترل مصاحبه کنید تا منابع را معرفی کند از میریت سایت عاجزانه خواهش میکنم هم برای دولتی و هم آزاد مصاحبه کنید
  ممنون

  با سلام. انشاا… مصاحبه ای با رتبه برتر این رشته خواهیم داشت.

 12. الی گفت:

  ببخشید اقای ارامون من جواب دوستان رومیدم وازمدیرسایت هم معذرت خواهی میکنم پیش میاد ممنونم….ا.ل.ی…

 13. امید - گفت:

  علاقه‌ به تحصیل، آدم را دانشجوی دکترا می‌کند حتی در ۷۰ سالگی!
  http://www.ana.ir/Home/Single/107072

 14. علی گفت:

  با سلام
  لطفا با نفرات برتر کنکور رشته فیزیولوژی ورزش (تربیت بدنی) هم مصاحبه کنید تا ببینیم چه منابعی مطالعه کرده اند چرا که منابع و سرفصلهای این رشته زیاد هستند.ممنون

 15. hasti2020 گفت:

  سلام تبریک میگم عالی بود موفق باشین

 16. رضایی گفت:

  سلام دکتر جون
  من هم شیلاتم خیلی از آشنایی با شما خوشحال شدم
  یک سوال برای گرایش تکثیر و پرورش ضریب تخصصی ها هم 4 هست؟

  • آرامون گفت:

   سلام مرسی من هم همینطور
   هنوز دکتر که نشدیم:)
   بله اونم ضریب 4 بوده امسال و استعداد و زبان امسال هرکدوم ضریب 1 بوده البته هرساله یه سری تغییرات صورت می گیره

 17. پریا ستوده گفت:

  خداییش تخصصی رو عالی زدید…انشالا انگیزتون رو قوی تر کنید چون تازه اوله راه هست و ایشالا با پشتکاری که دارید موفق بشید و باعث افتخار مملکت همیشه باشید.

  • آرامون گفت:

   بله ممنون از لطفتون به این حقیر، نقاط ضعفی هم بوده اما چون امسال ضریب اختصاصی 4 برابر شد بیشتر تأکید داشتم
   بازم ممنون از انرژی مثبتتون
   موفق باشید

 18. amin گفت:

  با تبریک
  به نظر یه عامل بسیار مهم در قبولیت جمع اوری خوب منابع بوده؟

 19. مهدی دکترای 94 گفت:

  سلام باعرض تبریک
  میشه بگید چه شکلی داخل کلاسهای استعداد انلاین شرکت می کردید؟
  با تشکر و ارزوی موفقیت
  —-
  با سلام
  شما میتوانید در انجمن دکتری عضو شوید با این آدرس عضو شوید: http://forum.phdtest.ir/
  انشاا… کلاس استعداد تحصیلی در آینده برگزار خواهد شد و در خدمت شما خواهیم بود.

 20. سپیده گفت:

  با سلام و خداقوت خدمت دوستان عزیز
  تبریک خدمت بزرگوارانی که امسال دکتری قبول شدن
  لطفا میشه با رتبه برتر فلسفه و کلام اسلامی از مجموعه کلام صحبت کنید
  اصلا خبری در مورد رتبه های برتر این رشته در دست نیست
  خیلی سپاسگزارم

 21. عرفان گفت:

  اشاله که همیشه موفق باشی

 22. عرفان گفت:

  سلام .لطفا با رتبه های برتر علوم سیاسی وگرایش های اون مصاحبه کنید .درضمن این مصاحبه ها واقعا مفید وتاثیر گذاره خیلی خیلی از شما سپاسگذارم

 23. لاری گفت:

  سلام وعرض ادب خدمت برادربزرگوار به شما تبریک عرض نموده رشته من شیلات گرایش تکثیروپرورش وابزیان شیرین هستم ارشد دانشگاه گرگان میتوانم ایمیل شماروداشته باشم بسیارسپاسگذارم وباز هم تبریک عرض میکنم

 24. پریا ستوده گفت:

  موفق باشید.چمران دانشگاه خوبی ست و اهواز مردم خونگرمی داره…

  • آرامون گفت:

   سلامت باشین
   بله واقعا حس کردم
   از استادا و دانشگاش و مردمشم خیلی راضی هستم

   • 90 گفت:

    مگه رفتید دانشگاه؟؟؟؟کلاسهاتون شروع شده مگه؟؟؟؟؟؟

   • پریا ستوده گفت:

    هوای اهواز خیلی گرمه البته الان رو به خنکی میره..ولی خونگرمی مردمش باعث میشه گرماشم حس نکنید.من 6سال اهواز بودم…امکانات شهر اهواز هم خوبه برای کلاس زبان و همین آیلتس سفیر دانش موسسه خوبیه میتونید برید.

    • آرامون گفت:

     بله ممنون خانم ستوده
     من موسسه آفرینش رو درجریانش هستم. عذرخواهی میکنم سفیر دانش کجاس و چطور موسسه ایه؟ چه مقطعی اهواز تشریف داشتین؟

     • پریا ستوده گفت:

      من هم کارشناسی هم ارشد.
      دانشکده کشاورزی ما خارج شهره..و دانشگاه جدا از چمران شدیم الان دیگه.زیتون هست.
      شما خوابگاهتونم فک کنم همون گلستانه.از گلستان میاین 4شیر و 4شیر تا زیتون راهی نیست زیتون کارمندی هم بهش میگفتن اونجا بود آموزشگاهش دوستم ثبت نام کرد اما چون جمعه ها 7 صب بود نرفت!من فرصت نکردم راستش نرفتم درگیر طرحهای پژوهشیم بودم..؟آموزشگاه زیاد هست اهواز نگران نباشید.اونجارو من تعریفشو شنیدم حالا خودتونم پرسو جو کنید.تو جاهای دیگه هم هست آموزشگاه اما زیتون به گلستان نزدیک تره..

     • آرامون گفت:

      مرسی ممنون از راهنماییتون
      پس الان دکترا هستید؟مبارک باشه کشاورزی؟رشتتون چی هست؟

 25. آرامون گفت:

  سلام عرض کردم که سوالات استعداد و اختصاصی خستگی زیادی برای من ایجاد کرد وکم خوابی های شب قبل به آن افزود، و وقتی درصد صفر وارد می شود زبان به جای عبارت سفید یعنی تست زده ام اما تعدادی را نیز شانسی تست زدم که منفی در آمد و صفر منصوب شد. و عرض کردم گواهی آمادگی برای آیلتس در ماههای آینده داشتم نه اینکه درحد آیلتس باشم.
  من گفته ام آمادگی برای آیلتس نه در حد آیلتس
  آمادگی در روز های آینده برای آزمون آیلتس هست اگه بدونید آزمون آیلتس سالی دو بار برگزار میشه که من گواهی آمادگی برای شهریور ماه بردم
  اینو بدونید کنکور همیشه غیر قابل پیش بینی است
  من همیشه زبان بین ۱۰ تا۲۰ تست میزدم
  با تشکر از همه که متن رو درست خوندن و متوجه شدن
  با تشکر

  • نيلوفر گفت:

   با سلام و تبريك، يك نكته رو شما اشتباه گفتيد، آزمون آيتلس سالي دو بار برگزار نميشه بلكه هر ماه برگزار ميشه و بيش از يك بار در هر ماه.

   • آرامون گفت:

    با سلام و تشکر
    بله ممنون والا من اینطور شنیدم شاید اون چیز دیگه بوده یا اینکه میفرمایین برای آزمونهای آیلتس آفرینش نبوده؟

 26. الی گفت:

  سلام بهتون تبریک میگم وبراتون ارزوی موفقیت دارم….ا.ل.ی…..

 27. هوافضا گفت:

  لطفا با رتبه هاي برتر دكترا هوافضا أزاد و دولتي هم مصاحبه كنيدممنون

 28. رسوب شناس گفت:

  لطفا با نفرات برتررشته زمین شناسی گرایش رسوب شناسی هم مصاحبه کنید

 29. فرزانه گفت:

  سلام
  بهتون تبریک میگم، درصد تخصصی هاتون خیلی عالی بود و هم ین طور استعداد
  موفق باشید

  مصاحبه خوبی بود خیلی ممنون

  • آرامون گفت:

   واقعا ممنون از لطفتون پاینده و موفق باشید

  • الی به فرزانه گفت:

   سلامممممممممممممم فرزانه جون همه جا جواب کامنتتو میدم اما انگارندیدی ایملتو چک کن دل منم خیلی تنگ شده برای تو وبچه های انجمن…ا.ل.ی…

   • س.س به الی گفت:

    سلام و تبریک خدمت اقای آرامون.سلام الی وفرزانه جون.الی جون معلوم هست کجایی دخترچرا انجمن نمیای بیا حتما دلمون تنگیده برات مهربون

    • آرامون گفت:

     سلام و با تشکر از لطفتون

    • فرزانه به الی گفت:

     سلام
     الی جون
     خوبی شما ممنون ببخشید حتماً ندیدم
     ولی کدوم پیام چک کنم ازت من پیامی دریافت نکردم چرا نمیای انجمن ؟
     ما هم دلم مون برات تنگ شده حتماً حتماً بیا منتظرتیم
     موفق باشی
     ببخشید آقای آرامون و مدیریت محترم سایت که اینجا جواب دادم معذرت می خوام
     همگی موفق باشید

    • فرزانه به س.س گفت:

     سلام
     س.س
     من شما نمی شناسم کاش ی مقدار اسمتون رو واضح تر انتخاب میکردین تاقابل تشخیص بود
     ممنون از تون با این حال
     موفق باشی

   • فرزانه به الی گفت:

    سلام
    الی جون
    خوبی شما ببخشید حتماً ندیدم
    راستی من ازت پیامی دریافت نکردم کدوم پیام …
    و این که چرا انجمن نمیای
    بیا ی یر بزن منتظرتیم
    موفق باشی
    معذرت می خوام آقای آرارمون و مدیریت محترم سایت که اینجا جواب دادم

    همکی موفق باشید

 30. ناشناس گفت:

  سلام .تبریک میگم . اگه زبانتون در حد آیلتس است پس چرا درصدتون صفر است . آیا زمانی که داشگاه تهران متن برای ترجمه گذاشتن جلوتون تونستید ترجمه کنید ؟.من زبانم صفر است و خوشحال شدم کسی قبول شده و زبان صفر در صد زده بنابراین امیدوار شدم

  • 90 گفت:

   کجا گفته در حد
   آیلتس؟؟؟

  • هواشناسی گفت:

   سلام. من فکر میکنم. ایشان زمان نداشتند و نرسیدن سوالات زبان رو جواب بدهند چون مشکلیه که من با وجود اطلاعات بالا همیشه با آن درگیرم

   • ناشناس گفت:

    زبان و استعداد هر دو ضریب یک داره .کسی که زبان در حد آیلتس بلد باشه قبل از اینکه سراغ استعداد بره زبان رو میزنه بعد اگه وقت شد استعداد.چون با خوندن یک سوال استعداد چهار تا زبان میشه بزنی اگه بلد باشی مخصوصا قسمت مترادف های زبان که برا کسی که زبان بلده اطلاعات زیادی نمیخواد

  • رییسی گفت:

   خواستم بگویم صفر بودن زبان ایشان علت بر ندانستن زبان نیست . بلکه ایشان اصلا سوالات زبان را جواب نداده اند که علت دارد . کسی که 93رصد تخصصی میزند پس چیزی در چنته دارد .اما چون سوالات زبان در اخر آزمون داده میشود و با استعداد هم همراه است کلی خستگی میاورد ودیگر ذهن توانایی چواب ندارد . من خودم لیسانس زبان دارم پس از تخصصی و استعداد دیگر ذهنم و چشمانم از فرط خستگی توانایی نداشت چون استعداد حالت استنباطی و تحلیلی دارد ذهن را خیلی در گیر میکند. بیایید کاری کنیید که اول سوالات استعداد وزبان داده شود وبعد تخصصی

   • ناشناس گفت:

    خیلی قابل قبول نیست که زبان در حد آیلتس باشه و اول بری سراغ استعداد . حالا انشاء الله خود دکتر آرامون این سوال رو جواب بدن که ببینیم علت اصلی چی بوده

    • آرامون گفت:

     بنده عرض کردم آمادگی برای آزمون آیلتس نه درحد آیلتس
     بنده زبان تست شانسی هم زیاد زدم وقتی تعدادی رو مطمئن تست زدم که منفی دراومدن

    • آرامون گفت:

     سلام، بله نکته خوبی اشاره فرمودین، عرض کردم که سوالات استعداد و اختصاصی خستگی زیادی برای من ایجاد کرد وکم خوابی های شب قبل به آن افزود، و وقتی درصد صفر وارد می شود زبان به جای عبارت سفید یعنی تست زده ام اما تعدادی را نیز شانسی تست زدم که منفی در آمد و صفر منصوب شد. و عرض کردم گواهی آمادگی برای آیلتس در ماههای آینده داشتم نه اینکه درحد آیلتس باشم.
     این که می فرمایید یک نظر شخصیه
     اینو بدونید کنکور همیشه غیر قابل پیش بینی است
     من همیشه زبان بین ۱۰ تا۲۰ تست میزدم
     موفق باشید

   • آرامون گفت:

    بله به نکته خوبی اشاره فرمودین با تشکر

  • آرامون گفت:

   سلام، بله نکته خوبی اشاره فرمودین، عرض کردم که سوالات استعداد و اختصاصی خستگی زیادی برای من ایجاد کرد وکم خوابی های شب قبل به آن افزود، و وقتی درصد صفر وارد می شود زبان به جای عبارت سفید یعنی تست زده ام اما تعدادی را نیز شانسی تست زدم که منفی در آمد و صفر منصوب شد. و عرض کردم گواهی آمادگی برای آیلتس در ماههای آینده داشتم نه اینکه درحد آیلتس باشم. موفق باشید

 31. Ma_Na66 گفت:

  میشه با نفرات برتر رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری هم مصاحبه کنید؟؟!! از لطفتون بی نهایت سپاسگذارم.

 32. دکتر سویل گفت:

  تبریک میگم

 33. reza گفت:

  باریک الله/ موفق باشی

 34. شیوا گفت:

  سلام و با تبریک
  ببخشید روزی چند ساعت مطالعه میکردید؟

 35. sedimentologist minatoa گفت:

  با سلام
  لطفاً با نفرات برتر رشته زمین شناسی گرایش رسوب شناسی هم هرچه سریعتر مصاحبه نمائید.
  با تشکر

 36. 90 گفت:

  میشه بفرمایید که کجایی هستید و براتون نزدیک بودن به منزل هم اولویت داشته یا خیر؟