مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

مصاحبه با رتبه برتر آزمون دکتری 93 رشته مهندسی شیمی

نام “رضا-مهندسی شیمی” برای کنکوری های 93 پی اچ دی تست نامی آشنا است. کسی که در یکسال گذشته همواره فعال و پرتلاش در صفحه های مختلف سایت حضور داشت و نظرات خوب ش راهگشای بسیاری از داوطلبان بود. رضا از آن کاربرهایی است که هم به خوبی از پس آزمون برآمد و هم  تا حد امکان کاربران دیگر را راهنمایی می کرد.

رضا خلیقی ششده متولد اسفند ماه 1366 اصالتاً اهل ششده و ساکن فسا در استان فارس می‌باشد. ایشان در سال 85 وارد مقطع کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول شده و در سال 89 فارغ التحصیل گردیده است. پس از آن با کسب رتبه 43 در آزمون کارشناسی ارشد سال 89 در انتخاب اول خود یعنی دانشگاه صنعت نفت، رشته مهندسی شیمی (فراوری و انتقال گاز) پذیرفته شده و در سال 91 از این دانشگاه فارغ التحصیل شده است.

ایشان در کنکور دکتری 1393 رتبه 23 را در آزمون کتبی رشته مهندسی شیمی (کلیه گرایش ها) کسب نموده و با گذر از مرحله مصاحبه علمی موفق به پذیرفته شدن در دانشگاه تهران گردیده است.

SONY DSC

پیاچدی تست: چه زمانی مطالعه برای آزمون دکتری را آغاز نمودید؟

من در مهر ماه سال 91 از مقطع ارشد فارغ‌التحصیل شدم، سپس پروژه‌ای یک ساله از طرف بنیاد ملی نخبگان به جای طرح سربازی گرفتم و چون این پروژه وقت چندانی از من نمی‌گرفت، درکنار آن مطالعه برای آزمون دکتری 92 را آغاز نمودم. من بیشتر وقتم را به دروس تخصصی اختصاص دادم و در کنار مطالعه، نکته‌برداری نیز انجام می‌دادم. در آزمون 92 شرکت کردم و از آزمون هم راضی بودم. اما پس از اعلام نتایج و مشاهده رتبه‌ام بسیار متعجب شدم. اصلاً انتظار چنین رتبه‌ای را نداشتم. روزهای اول بسیار ناراحت بودم و اصلاً درک نمی‌کردم که این اتفاق چه حکمتی می‌تواند داشته باشد. دوستان و خانواده سعی در آرام کردنم داشتند، اما به هیچ عنوان برایم قابل قبول نبود.

راستش را بخواهید من در آن سال به قبولی در آخرین دانشگاه روزانه هم راضی بودم، اما ظاهراً خداوند چنین سرنوشتی را برای من نمی‌خواست. تصمیم گرفتم راضی باشم به رضای خداوند، چون ایمان داشتم که تا آن روز هر اتفاقی که برایم افتاده است، از اتفاقات قبل از آزمون سراسری در سال 85 تا آزمون ارشد و دکتری، همه و همه به خیر و مصلحتم بوده است.

در سال 92 در کنار انجام پروژه طرح سربازی و همچنین تحقیق در مورد کار در صنعت،  اقدام به تکمیل رزومه و شناخت دقیق‌تر منابع آزمون دکتری نمودم. پس از تحویل این پروژه در مهرماه 92 و به منظور تدریس در دانشگاه آزاد مطالعه دروس تخصصی مهندسی شیمی را آغاز کردم. اما با توکل بر خداوند مطالعه جدی‌تر برای آمادگی در آزمون دکتری 93 را از آذر ماه و پس از ثبت‌نام در آزمون شروع کردم. چون قبل از آن همانند خیلی از دوستان بین ادامه تحصیل در مقطع دکتری و یا استخدام در صنایع مختلف از جمله وزارت نفت مردد بودم.

پیاچدی تست: به طور متوسط روزانه چه زمانی به مطالعه اختصاص می‌دادید؟

از مهرماه 92 به دلیل تدریس دروس تخصصی در دانشگاه آزاد مطالعه روزانه داشتم، اما پس از ثبت‌نام در آزمون دکتری در آذر ماه دو روز در هفته را به تدریس اختصاص داده و بقیه روزها برای مطالعه دروس مختلف برنامه‌ریزی داشتم. هر روز سه درس مختلف را در نوبت صبح، عصر و شب مطالعه می‌کردم که به طور متوسط حدود 6 ساعت در روز مطالعه داشتم. هرچند اعتقاد دارم هرکس می‌تواند بهترین برنامه را برای خود تهیه کند، اما اگر لازم باشد می‌توانم برنامه‌ریزی درسی خود را در اختیار دوستان قرار دهم.

پیاچدی تست: انگیزه شما از شروع به مطالعه برای آمادگی جهت آزمون دکتری چه بود؟

از سال سوم کارشناسی که به صورت حل تمرین (TA) با اساتید همکاری می‌کردم به تدریس علاقمند شدم و یک سال تدریس در دانشگاه آزاد هم به علاقه‌ام به استادی دانشگاه و محیط دانشگاهی بیش از قبل افزود. اما همواره از این که آینده فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری در کشور ما چندان روشن نیست کمی نگران بودم.

پیاچدی تست: جزوات و کتاب‌های مورد نیاز برای مطالعه جهت آزمون را چگونه پیدا کردید؟

منابع و جزوات خوبی را برای آزمون ارشد و همچنین دکتری سال گذشته مطالعه کرده بودم که بسیار کمک‌کننده بودند. خلاصه‌نویسی‌هایی نیز از همان کنکور ارشد داشتم که به مرور آن را کامل‌تر نیز کرده بودم. بعد از مقطع ارشد ارتباطم را با اساتید، دانشجویان و همکلاسی‌هایم حفظ کرده بودم و با آنها مشورت می‌کردم. در نهایت هم با برخی از دوستانم که در کنکور دکتری نتایج خوبی کسب کرده بودند مشورت کرده و بهترین منابع را شناسایی کردم.

پیاچدی تست: برای دروس عمومی هم مطالعه‌ای داشتید؟

به دلیل اینکه ضریب دروس عمومی در کنکور 93 به یک کاهش پیدا کرد در حالی که دروس تخصصی ضریب چهار دارند، وقت چندانی برای مطالعه دروس عمومی نگذاشتم و فقط به مرور سؤالات کنکور دکتری در سال‌های قبل پرداختم. در کنکور هم بیشتر وقتم را برای درس استعداد تحصیلی گذاشتم که متأسفانه مثلاً در قسمت درک مطلب از 8 سؤالی که پاسخ داده بودم، با توجه به کلید سازمان سنجش فقط یک جواب صحیح داشتم.

پیاچدی تست: آزمون چگونه برگزار شد و سطح سؤالات مطابق انتظارتان بود؟

سؤالات کنکور امسال نسبت به سا‌ لهای گذشته در برخی دروس تغییرات محسوسی داشت و کاملاً مشخص بود که برخی از طراحان سؤالات کنکور تغییر کرده‌اند. اما در کل روند و نوع سؤالات و منابع آزمون قابل پیش‌بینی بود و از آزمون راضی بودم. البته باید عرض کنم که قسمت درک مطلب استعداد تحصیلی برای رشته‌های فنی واقعاً غیراستاندارد و سلیقه‌ای طرح شده بود.

پیاچدی تست: پیش‌بینی شما از نتیجه آزمون کتبی بعد از برگزاری کنکور چه بود؟

چون آزمون دکتری در رشته مهندسی شیمی نسبت به خیلی از رشته‌های فنی، تعداد شرکت‌کنندگان بیشتری دارد و همه گرایش‌های مختلف در یک آزمون برای ورود به دکتری شرکت می‌کنند واقعاً پیش‌بینی رتبه بسیار سخت خواهد بود. اما امیدوار بودم که رتبه‌ای زیر 60 یا 70 بیاورم و بتوانم به راحتی در دانشگاه شیراز یا دانشگاه صنعت نفت پذیرفته شوم.

پیاچدی تست: چه رزومه‌ای برای شرکت در مرحله مصاحبه داشتید؟

–        سه مقاله ISI چاپ شده

–        یک مقاله ISC چاپ شده

–        چهار مقاله کنفرانسی پذیرفته شده

–        تألیف یک کتاب به زبان انگلیسی

–        ثبت یک اختراع

–        دو مقاله ISI در دست داوری

*لازم به ذکر است تمام موارد ذکر شده در بالا به جز یکی از مقاله‌ها مستخرج از پایان‌نامه کارشناسی ارشد بوده و اسم اول می‌باشم.

–        یک سال تدریس در دانشگاه آزاد در دروس: انتقال جرم، انتقال حرارت، مکانیک سیالات، موازنه مواد و انرژی و عملیات واحد و همچنین دو سال تدریس به صورت حل تمرین در دروس: ترمودینامیک، عملیات واحد و طراحی راکتور

–        دو سال دبیر انجمن علمی در مقطع کارشناسی و یک سال در مقطع کارشناسی ارشد

–        یک سال دبیر کمیته دانشجویی انجمن مهندسی شیمی ایران

–        گذراندن تمام دوره‌های کانون زبان و داشتن گواهی پایان دوره

–        رابط اجرایی دومین جشنواره ملی حرکت، دبیر برگزیده جشنواره و دریافت لوح تقدیر از دکتر زاهدی وزیر وقت علوم، تحقیقات و فناوری

–        کسب رتبه ممتاز در اولین جشنواره ملی پایان‌نامه‌های برتر مهندسی شیمی ایران در سال 1388

–        پژوهشگر برتر دانشگاه صنعت نفت اهواز در سال 1390

–        گذراندن تمام دروس کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی و همچنین نوشتن متن کامل پایان‌نامه کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در دانشگاه صنعت نفت

پیاچدی تست: برای مصاحبه‌ به کدام دانشگاه‌ها دعوت شدید و هر یک به چه شکل برگزار شد؟

بین انتخاب داشگاه تهران، شیراز و یا صنعت نفت به عنوان انتخاب اولم شک داشتم که با مشورت و بررسی همه جوانب و البته علاقه بسیار زیادی که به دانشگاه تهران داشتم این دانشگاه را به عنوان انتخاب اولم در نظر گرفته و تصمیم گرفتم سایر دانشگاه‌های تهران را برای انتخاب‌های بعدی قرار دهم. اولویت‌های من برای مصاحبه به ترتیب عبارت بودند از: دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس (گرایش طراحی فرآیندها)، دانشگاه تربیت مدرس (گرایش جداسازی) و دانشگاه شیراز

اولویت اول: دانشگاه تهران

دانشگاه تهران رزومه‌های ما را از یک ماه قبل به صورت حضوری دریافت کرده بود. بنابراین در روز مصاحبه شناخت اولیه از داوطلبین وجود داشت. ظاهراً 50 نمره برای رزومه پژوهشی، 20 نمره برای رزومه آموزشی و 30 نمره هم برای جلسه مصاحبه در نظر گرفته بودند. جلسه مصاحبه در دو گروه و به صورت موازی برگزار می‌شد که این مسئله باعث اعتراض برخی از داوطلبین شده بود. تقریباً 35 نفر اول مهندسی شیمی برای پذیرش در این دانشگاه که فقط 4 نفر ظرفیت روزانه داشت شرکت کرده بودند که رقابت را بسیار سخت می‌کرد.

در جلسه مصاحبه ابتدا رئیس دانشکده معرفی مختصری از هر داوطلب داشتند و سپس چند دقیقه به ما فرصت داده می‌شد تا خودمان را بیشتر معرفی کنیم. در ادامه از پروژه ارشد، استاد پروژه، محل انجام آن، نمره پروژه و همچنین علاقمندی به زمینه کاری انجام شده سؤال پرسیده می‌شد. هدف از ادامه تحصیل، منبع درآمد، موضوع مدنظر برای پروژه دکتری، علت انتخاب دانشگاه تهران و … هم سؤال شد. سؤال تخصصی و یا زبان انگلیسی خاصی پرسیده نشد.

اولویت دوم: دانشگاه صنعتی امیرکبیر

این دانشگاه نیز همانند دانشگاه تهران رزومه‌های داوطبین را از قبل گرفته بودند و در روز مصاحبه شناخت نسبتاً کاملی از هر داوطلب داشتند. در دانشگاه امیرکبیر به اولویت انتخابی شما بسیار توجه می‌کردند و ظاهراً برایشان خیلی مهم بود که آنجا را به عنوان اولویت اول انتخاب کرده باشیم. ضمن این که من از قبل برای رایزنی نزد اساتید نرفته بودم. در جلسه مصاحبه از رزومه پژوهشی من تقدیر کردند. از پروژه ارشد و همچنین موضوع مد نظر برای دوره دکتری سؤال شد و این که آیا متاهل و شاغل هستم یا خیر. در کل مصاحبه نسبتاً کوتاهی انجام شد. متأسفانه دانشگاه امیرکبیر معمولاً فقط همان تعدادی که به عنوان ظرفیت پذیرش اعلام کرده (امسال 5 نفر) را به سازمان سنجش معرفی می‌کند. در حالی که اکثر دانشگاه‌ها یا تمام داوطلبین را به ترتیب نمره و یا حداقل دو برابر آن ظرفیت را به سازمان سنجش اعلام می‌کنند و اولویت هم برایشان مهم است.

اولویت سوم: دانشگاه تربیت مدرس – گرایش طراحی فرآیندها

امسال این دانشگاه مصاحبه را در دو روز مختلف برگزار کرد و در روز اول از داوطلبینی که آن جا را به عنوان اولویت اول انتخاب کرده بودند مصاحبه گرفت و در روز دوم از سایر داوطلبین، که این امر اکثر بچه‌های روز دوم را ناامید و مأیوس کرده بود. در جلسه مصاحبه ابتدا مختصر خودمان را معرفی می‌کردیم. بعد اساتید از موضوع پروژه ارشد سؤالات جزئی‌تری می‌پرسیدند. سپس هر استاد با توجه به تخصص خود تعدادی سؤال تخصصی از دروس مهندسی شیمی مطرح می‌کرد. در نهایت هم متنی به زبان فارسی به ما داده می‌شد تا به انگلیسی ترجمه کنیم.

اولویت چهارم: دانشگاه تربیت مدرس – گرایش جداسازی

جلسه مصاحبه برای گرایش‌های مختلف این دانشگاه مشترک بود و در نهایت شما یک نمره ثابت برای همه گرایش‌های انتخابی کسب می‌کردید. اگر دوستانی هستند که تمایل دارند حتماً در این دانشگاه قبول شوند، اگر همه گرایش‌های این دانشگاه را انتخاب و البته در اولویت‌های اول خود قرار دهند شانس بیشتری خواهند داشت. هر چند همان طور که عرض کردم این دانشگاه در بررسی رزومه‌ها و همچنین اعلام نمرات مصاحبه عادلانه عمل می‌کند.

اولویت پنجم: دانشگاه شیراز

مصاحبه دانشگاه شیراز اولین مصاحبه من بود. رتبه‌های بسیار خوبی دعوت به مصاحبه شده بودند و حتی برخی دوستان با رتبه‌های تک رقمی و یا دو رقمی آن جا را به عنوان اولویت اول انتخاب کرده بودند. در این دانشگاه تقریباً همه ی اعضای هیئت علمی در جلسه مصاحبه حضور داشتند که فشار و استرس مضاعفی به داوطلبین وارد می‌شد. در روز مصاحبه رزومه‌ها را دریافت کردند و در جلسه مصاحبه هیچ صحبتی از رزومه ها نمی‌شد. در ابتدا چند دقیقه به معرفی خودمان می‌پرداختیم و سپس به طور مفصل‌تر از پروژه ارشد سؤال پرسیده می‌شد. برخی اساتید سؤالات تخصصی می‌پرسیدند و یا سؤالاتی که نیاز به تفسیر و بحث داشتند و از ما می‌خواستند که حتی در صورت مطمئن نبودن به جوابمان باز هم وارد بحث شده و پاسخمان را توجیه کنیم. در بین سؤالات فارسی یکی از اساتید سؤالاتی هم به زبان انگلیسی می‌پرسیدند که شامل مقایسه فرهنگ شهرهای مختلف، هدف از تحصیل در مقطع دکتری و همچنین موضوع مورد نظر برای پروژه دکتری می‌شدند.

پیاچدی تست: چه توصیه‌ای برای دوستان خود که داوطلب کنکور دکتری 94 هستند، دارید؟

همه دوستان باتجربه هستند و معلوماتی بهتر از من دارند. فقط چند تجربه را عرض می‌کنم شاید برای برخی از دوستانم مفید باشد. علت اینکه مصاحبه با مسئولین محترم این سایت را قبول کردم در حالی که رتبه‌های بهتر از من و یا دوستانی با رزومه بهتر از من هم در رشته مهندسی شیمی حضور دارند، این بود که شاید یکی از دوستان عزیزم که در کنکور امسال رتبه مناسبی نیاورده و یا به هر دلیل در بین پذیرفته‌شدگان نهایی 93 قرار نگرفته، با توجه به این مصاحبه انگیزه‌ای دوباره برای مطالعه پیدا کند. وقتی نتایج نهایی امسال اعلام شد بیشتر به حکمت خداوند در نتیجه کنکور سال قبل پی بردم. من که آرزوی تحصیل در دانشگاه تهران را داشتم و آن را محال می‌دانستم درحال حاضر دانشجوی این دانشگاه در مقطع دکتری هستم. من سال گذشته قبول نشدم چون فقط احساسی درس می‌خواندم و دید بازی نداشتم. منابع را خوب شناسایی نکرده بودم و فقط برای قبولی در یکی از کد رشته های روزانه تلاش می‌کردم. بدون این که دانشگاه محل قبولی برایم اهمیتی داشته باشد. اما این زمان به دست آمده یک توفیق اجباری بود و باعث شد که بتوانم پذیرش نهایی مقالاتم را بگیرم، کتابم چاپ شود، ثبت اختراعم نهایی شده و یک سال تدریس را تجربه کنم. از خداوند منان سپاسگزارم که چنین مسیری را در پیش رویم قرار داد.

بارها در صفحه مهندسی شیمی هم به دوستانم عرض کردم، داشتن رتبه و رزومه در کنار هم بهترین حالت ممکن است که همانند دو بال یک پرنده شما را به بهترین مقصد خواهند رساند. شما همان طور که در روز ساعت‌هایی را برای مطالعه قرار می‌دهید باید ساعتی را نیز برای تکمیل رزومه وقت بگذارید. چون هر کدام بدون دیگری نتیجه مطلوبی نخواهند داشت. یکی دیگر از تجربیات به دست آمده از نتایج نهایی این بوده که دوستان عزیز باید با توجه به شناختی که از خود دارند و از رزومه‌های آموزشی و پژوهشی و همچنین رتبه کسب شده انتخابی منطقی و واقع‌بینانه داشته باشند وگرنه ممکن است نتیجه ناخوشایند نصیبشان شود.

با توکل به خداوند برای بهترین هدف تلاش کنید اما نتیجه نهایی را به خودش بسپارید و شک نداشته باشید که هرچه اتفاق بیفتد حتما برای شما بهترین خواهد بود.

پیاچدی تست: چه منابعی برای آمادگی جهت آزمون مطالعه کرده بودید؟

در اینجا برخی از منابع که با مشورت دوستانم جمع آوری شده را معرفی می‌کنم، البته پیشاپیش عرض می‌کنم که خودم همه این منابع را مطالعه نکرده‌ام، اما به نظرم منابع جامع و کاملی می‌رسند و امیدوارم به داوطلبین سال‌های آینده کمکی بکند.

– ترمودینامیک: کتاب راهیان ارشد یا مدرسان شریف و جزوه دکتر موسویان (طراح سؤالات ترمودینامیک دکتر موسویان از دانشگاه تهران)

– راکتور: کتاب راهیان ارشد

– مکانیک سیالات: کتاب راهیان ارشد و جزوه سیالات پیشرفته دکتر رشتچیان (طراح سؤالات سیالات دکتر رشتچیان از دانشگاه شریف)

– حرارت: کتاب راهیان ارشد و جزوه حرارت پیشرفته دانشگاه تهران (شامل مثالهای کتاب حرارت آرپاچی)

– انتقال جرم: راهیان ارشد یا مدرسان شریف و کتاب انتقال جرم دکتر بهمنیار (طراح سؤالات جرم دکتر بهمنیار از دانشگاه تهران)

 – تذکر:

کتاب برد منبع اصلی درس پدیده های انتقال می‌باشد که اگر فرصت کنید و بخوانید یا قبلاً در دوره ارشد مطالعه کرده باشید شاید بتواند کمک خوبی باشد وگرنه اجباری به مطالعه چنین کتاب حجیمی نیست.

استعداد تحصیلی: کتاب دکتر وکیلی و یا کتاب مدرسان شریف

زبان: کتاب 504، کتاب دکتر خیرآبادی از انتشارات کتابخانه فرهنگ و یا کتاب مدرسان شریف

پیاچدی تست: حرف آخر؟

تست‌های کنکور چند سال اخیر دکتری و کارشناسی ارشد همراه با پاسخ تشریحی را حتماً باید به طور کامل مطالعه بفرمایید. همچین باید عرض کنم که مطمئناً منابع متنوع دیگری هم از ده‌ها مؤسسه و انتشارات مختلف وجود دارد که اگر سایر دوستان از منابع دیگری هم استفاده کرده‌اند می‌توانند اینجا ذکر کنند تا به داوطلبین سال‌های آینده کمکی کرده باشیم. همچنین در مورد پیش‌بینی طراحان سؤالات در دروس مختلف، اسامی ذکر شده از سال‌های قبل هستند و ممکن است در هر درس چندین استاد به صورت مشترک سؤالات را طرح کنند و یا در سال‌های آینده از طراحان دیگری استفاده شود.

در نهایت از همه مسئولین محترم و زحمتکش «سایت پی اچ دی تست» تشکر و قدردانی می‌کنم. من از مخاطبین همیشگی این سایت بوده و هستم که به واسطه این سایت دوستان بسیار خوبی هم پیدا کرده‌ام. برای همه داوطلبین کنکور 94 و علی الخصوص بچه‌های مهندسی شیمی آرزوی سربلندی دارم. امیدوارم هرکس به هر چیزی که آرزو دارد اگر خیرش در آن هست برسد.

دوست‌دار شما عزیزان، رضا خلیقی

Karname 1

Karname 2

 

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

5511
افزودن دیدگاه جدید

avatar
م شیمی
م شیمی

سلام
درخواست کمک از بچه هایی که پارسال مصاحبه دادند:
۱-امتحان کتبی که هر دانشگاه برگزار میکرد از چه درسایی بود؟
۲- سوالات تستی یا تشریحی؟
۳- سختی سوالات در چه حد بود؟
۴- چه توصیه هایی به ما دارید؟
با تشکر

زهراااا
زهراااا

سلااام دوستان
کسی میدونه با رتبه ۲۹۰ میشه روزنه یا شبانه جایی قبول شد؟
میشه راهنماییم کنید

دکتری ۹۶
دکتری ۹۶

سلام دوستان . کسی میدونه دانشگاه فردوسی تقریبا تا چه رتبه ای دعوت به مصاحبه میکنه؟

شهره
شهره

سلام دوستان. خسته نباشید و خداقوت. با درصد 45 زبان 10 استعداد و 42 تخصصی همچنین معدل 16.5تربیت مدرس تقریبا چ رتبه ای میشه آورد؟ 5تا ISI و دو تا داخلی و پایان نامه برتر و پروژه ارتباط با صنعت… ((اینا برای همسرم هست. خیلی استرس داره خودش جایی هست ک نت نداره. ممنون میشم زودتر جواب بدین.))

فرشته
فرشته

بچه ها با چه رتبه ای شانس قبولی در بیوتک هست ؟ و چه ترازی ؟
خواهشا جواب بدین

اسفندیار
اسفندیار

سلام
ببخشید کسی از درصدهای رتبه های برتر مهندسی شیمی بیوتکنولوژی خبر نداره؟
از ادمین خواهش می کنم اگه امکانش هست مصاحبه با رتبه های برتر این رشته در آزمون دکترا رو هم تو سایت قرار بدن…

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلام دوستان عزيز كنكوري 🙂
يه سوال دارم،
كسي سوال ٢٥ دكتري ٩٥ رو حل كرده؟ (ضريب بي مركزي)
واسه حل ش ايده اي به ذهنم نميرسه 😐

فاطمه
فاطمه

سلام بهار خانم عزیز

استارت حلش استفاده از معادله کلازیوس کلاپیرون هست فکر کنم
ادمیستر برمبنای معادله کلاپیرون و کلازیوس و شرایط نقطه جوش نرمال و نقطه بحرانی ضریب بی مرکزی رو طبق جوابی که توی کلید سوالا هست ارائه کرده.

البته فکر کنم منبعش :
Smith, J.M., and Van Ness, H.C., Introduction to Chemical Engineering Thermodynamics
باشه که بشه اثباتش رو پیدا کرد از داخلش 🙂

مریم
مریم

كسي درباره رتبه قبولي روزانه اراك ميمونه و نحوه مصابش

نیلوفر
نیلوفر

سلام
اینجا چرا سوت و کوره ؟
کسی نیست کنکوری ؟

فاطمه به بهار -دکتری 94
فاطمه به بهار -دکتری 94

سلام بهارخانم عزیز

اول تشکر میکنم به خاطر وقتی که گذاشتین و راهنماییتون دوست نازنین و خوبم

سوال اول جواباش ایناست:
البته این سوال 34 دکتری 94 هست

1-مساحت سطح مقطع لوله ضربدر (1/3 چگالی در مجذور سرعت+p2-p1 )
2-مساحت سطح مقطع لوله ضربدر (1/3 چگالی در مجذور سرعت-p2-p1 )

3- مساحت سطح مقطع ضربدر اختلاف فشار
4- 2/3 مساحت سطح مقطع ضربدر 1/2 چگالی ضربدر مجذور سرعت

بازم ممنون عزیزم

بهار- دکتری 94
بهار- دکتری 94

سلام دوستم
تست کنکور 94 بود 🙂 کنکور خودم 🙂
من روش فکر میکنم و اگه به نتیجه رسیدم بهتون اطلاع میدم.
موفق باشید.

بهار- دکتری 94
بهار- دکتری 94

سلام توی این مسئله، نیروی اصطکاک ناشی از اختلاف فشار هست و مومنتوم که اگه روابط مربوطه رو جاگذاری کنید (از روابط کتاب سیالات راهیان میتونید کمک بگیرید، اون قسمتش که واسه زانویی و لوله های خمیده نیروها رو مینویسه 🙂 )، نیاز به ارتباط بین سرعت ورودی و خروجی دارید. برای اینکه بدونیم سرعت ورودی و خروجی از لوله چه رابطه ای دارند، میشه موازنه جرم نوشت که U1=U2 خواهد شد و با قرار دادن توی معادله به جواب تست نمیرسیم! به نظر من توی این سوال سطح مقطع لوله در ورودی و خروجی جریان باید متفاوت باشه که… ادامه نظر»

فاطمه
فاطمه

سلام
خیلی ممنون از راهنمایی و وقتی که گذاشتین. بله؛ دقیقا من هم اشکالم توی همون موردی هست که شما فرمودین چون با جایگزاری توی روابط به جوابی که خود تست داده نمیرسیم! منم سرگردان شدم که این ۱/۳ چگالی سیال در مجذور سرعت از کجا اومده 🙂

به هر حال بازم خیلی خیلی ممنون از لطفتون بهار خانم گل

پاینده باشید

نیلوفر
نیلوفر

سلام
خداقوت
میگم الان دیگه «ترمو»،«راکتور» و «پدیده های انتقال» میاد؟
جهت تاکید و اطمینان می پرسم 🙂
سپاسگزارم

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلام
حتما ديگه 🙂

نیلوفر
نیلوفر

:))))
متشکرم

فاطمه
فاطمه

سلام دوستان گرامی میشه لطفا توی توضیح حل دوتا مسئله زیر راهنمایی کنید. 1-برای آنالیز جریان سیال نیوتنی تراکم پذیر و به دست آوردن توزیع سرعت احتیاج به حل همزمان چندمعادله است؟ جوابش زده 15 معادله( 3 حرکت و یک پیوستگی .یک معادله حالت و یک معادله انرژی و 9 معادله نیوتنی ویسکوزیته)توی حلش و استدلالش که معادله ها از کجااومده مخصوصا انرژی و ویسکوزیته خیلی مشکل دارم 2-درنفوذ جز A در فاز گاز دو جزئی (A,B) تحت شرایط دماوفشار ثابت و تک جهته ودرمختصات کارتزین تغییرات غلضت جزء A درمسیرنفوذ درکدام حالت تقعر ندارد؟ جواب رو زنده NA=NB ولی… ادامه نظر»

فاطمه
فاطمه

ببخشید تصییح میکنم جواب سوال 2 رو NA=-NB

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلام دوست عزيز نظر خودمو بهتون ميگم. سوال اول: من اين سوالو با رد گزينه حل ميكنم 🙂 تا الان معادلاتي كه توي سيالات داشتيم و ديديم براي سيالات تراكم ناپذير بود و توي اين تست سيال تراكم پذير مطرح شده. چون دانسيته سيال ثابت نيست پس قطعا براي بدست اوردن توزيع سرعت علاوه بر معادلات مرسوم، نياز به تعدادي معادله ديگر نيز هست كه تنها گزينه دوم چنين شرايطي رو داره. سوال دوم: در صورت سوال نمودار تغييرات غلظت در شرايط بدون تقعر مطرح شده، يعني نمودار خطي باشه و تنها در حالت نفوذ متقابل با مول مساوي نمودار… ادامه نظر»

فاطمه
فاطمه

سلام بهار عزیز.
خیلی ممنونم ازلطف وراهنماییتون.

فاطمه
فاطمه

سلام بهار خانم عزیز ونازنین ممنون میشم که لطفا توی حل دوتا سوال راهنمایی کنید اگه ممکن باشه براتون 1-اگرسرعت متوسط جریان درورودی لوله افقی به شعاع RبرابرU و فشار ورودی برابر P1 وپس از توسعه یافتگی جریان برابر P2 باشد.نیروی اصطکاک وارده از سمت سیال به لوله؟ جواب روزده مساحت سطح مقطع لوله ضربدر (اختلاف فشار -1/3 چگالی سیال در مجذور سرعت). توی قسمت دومش اشکال دارم در محاسبه 1/3 چگالی در مجذور سرعت 2-کدام یک ازتوابع پتانسیل زیر مربوط به جریان غیرچرخشی نیست؟ چهارتا تابع داده قبل از حلش مگه شرط تابع پتانسیل داشتن این نیست که حتما… ادامه نظر»

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلام دوستم 🙂
واسه سوال اولي كه پرسيدين اگه اجازه بديد روابط رو نگاه كنم و اگه متوجه شدم بهتون اطلاع ميدم.
در مورد سوال دوم، درسته كه پتانسيل سرعت تنها براي جريان غيرچرخشي تعريف ميشه، اما واسه اينكه بفهميم جريان غيرچرخشي هست يا نه، بايد حتما شرط مربوطه رو به همون روشي كه خودتون فرمودين بررسي كنيم.
موفق باشيد.

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلام
براي سوال اول، ميتونيد بقيه گزينه ها رو هم بهم بگيد؟

---مهندسی شیمی----
---مهندسی شیمی----

سلام دوستان من ی مشاوره میخوام ارشد مهندشی می با 4 مقاله isi و سه تا داخلی به درس علاقه دارم سربازی معاف شدم هنوز شاغل نیستم 26سالمه حقیقتا با این شرایط جامعه انگیزه ادامه تحصیل ازم گرفته شده پارسال بدون یک روز خوندن سهند تبریز و سمنان و … روزانش مجاز شدم ولی نرفتم حقیقتش واسه مصاحبشون اگه بخونم احتمال رتبه خول اوردنم هست ولی کلا تو دوراهی موندم که ادامه بدم یا نه با توجه به اینکه با گرفتن دکترا محدود ب هیئت علمی میشم و خود هیئت علمی شدنم الان خیلی سخت شده. آیا کسی هست مشاوره… ادامه نظر»

Grace
Grace

سلام دوستان
میشه در مورد اینکه برای کنکور چه کتابایی رو بخونم راهنماییم کنید ؟ همینا که آقای رضا در مصاحبشون ذکر کردن کافیه ؟
بعدم اینکه کتاب های راهیان که گفتن، منظورشون همون کتاب تستای کنکور ارشده؟

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلام
توي مصاحبه اكثر كتابا گفته شد و بنظر ميرسه همين كتاب ها كافي هستند.
بله منظور از كتاب هاي راهيان، همون كتاب تست هاي ارشده. بد نيست بررسي سوالات كنكورهاي اخير رو هم در نظر داشته باشيد.

موفق باشيد.

محمد.ن
محمد.ن

سلام .
دوستان یه سوال
سوالات کنکورهای سالهای قبل کنکور دکترا همراه با تحلبل و جواب به صورت کتاب موجود هست که بتونیم تهیه کنیم؟

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلام
مدرسان شريف كتاب بررسي سوالات آزمون دكتري همراه با پاسخ تشريحي رو داره و كتاب نسبتا خوبيه.
موفق باشيد.

یلدا
یلدا

سلااام به بهار دکتری 94و آقا رضا
اصلا فکر نمی کردم هنوز تو گروه فعال باشیییییین خیلی خوشحال شدم من همون سالی که بهار جان برای دکتری میخوند کنکور دادم و متاسفانه با رتبه 200جایی قبول نشدم امسال مجدد انگیزه دارم بخونم راهنمایی میخوام دوستان آیا دیر نشده؟؟ منابع چی هست ؟ کممممممک لطفا
تشکر بسیاااار

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلاااام عزيزم
خيلي هم فعال نيستا 🙂
خيلي هم عاااااالي، با انگيزه شروع كن.
موفق باشي دوستم 🙂

لیلی
لیلی

سلام دوستان خسته نباشید من مقاله م در یک مجله ای اس ای اکسپت شد و موقع پر کردن فرم ها من اشتباهی گزینه اپن اکسسز رو زدم و به سردبیر محله میل زدم ولی اونا مقاله من رو انلاین کردن و هر چی بهشون میل زدم گفتن کنسل اپن اکسسز امکان نداره باید هزینه رو پرداخت کنی من برای پروژم دو سال شبانه روز کار کردم و کلی هزینه کردم تو رو خدا کمکم کنید چکار کنم؟ مقاله من ۱۴ صفحه هست با کلی اطلاعات که انلاین شده و همه استفاده کردن یعنی تموم زحمات من دود شد رفت… ادامه نظر»

لیلا- مهندسی شیمی
لیلا- مهندسی شیمی

سلام لیلی جان
واقعا حالتو درک میکنم.خیلی بد شده که باید پولو بدی.دانشگاه هم که به هیچ وجه زیر بارش نمیره چون فارغ التحصیل شدی دیگه..البته اگه استادت با مرام باشه میتونه خودش از گرنتش بده بهت و تاریخشو هم در حین کارت بزنه..چون فکر کنم از گرنتشونم بخوان خرج کنن باید با سند و مدرک باشه..
الآن هزینه کلش چقد میشه؟!کدوم دانشگاه خوندی مگه؟!
استادت نمیتونه میل بزنه و بگه که اشتباه شده؟!از چنتا استاد راهنمایی بگیر حتما.

لیلی
لیلی

سلام لیلا جون
مرسی از لطفت
نگم کجا خوندم بهتره فقط داغ دلم تازه میشه
استادم اگه می خواست از گرندش استفاده کنه تو پروژه کمکم می کرد دریغ از هزار تومان من هم ساده تشریف دارم تا الان اسمشو تو تموم مقالاتم اول زدم ولی الان میگه متاسفم کار خیلی خوبی بود خیلی زحمت کشیدی همین
3000 یورو
اخه من این همه پول رو از کجا باید بیارم
فقط به خاطر یه اشتباه کوچیک زحماتم هدر رفت دارم دق می کنم

hoda
hoda

سلام دوستان،من دانشگاه سمنان قبول شدم!خوابگاهش خوبه؟اتاقاش چند نفره؟در کل امکانات دانشگاهش در چه سطحیه؟!

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلام
مبارك باشه 🙂
به دانشجويان دكتري خوابگاه فرزانگان اسكان ميدن كه نسبتا خوبه، ظرفيت اتاق ها چهار نفره است اما كمتر پيش مياد هر چهار نفر همزمان توي اتاق باشن چون اكثرا رفت و آمد واسشون سخت نيست و سمنان نميمونن 🙂
امكانات دانشكده بد نيست و بستگي به اين داره با كدوم استاد كار ميكنيد.
شاد و پيروز باشيد.

hoda
hoda

مرسی بهار جان!خوابگاه فرزانگان داخل دانشگاه است؟

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

بله داخل هست، تا دانشكده تقريبا يه ربع راهه 🙂

بهار- دكتري ٩٤ به ليلا
بهار- دكتري ٩٤ به ليلا

سلام عزيزم
تبريك ميگم ليلااااا، ديدي به آرزوت رسيدي 🙂 اصلا هم از اين تصميم پشيمون نخواهي شد، هيچ نگران نباش 🙂
ميگما حالا به حكمت خدا پي بردي

لیلا- مهندسی شیمی
لیلا- مهندسی شیمی

مرسی بهار جون..آره همش لطف خداست.
والا دو ساله که پای لپ تابم جم نمیخورم برای اینکه ایده هام به نتیجه برسن که فعلا خداروشکر یک سومشو به نتیجه رسوندیم انشاالله خدا کمک کنه بقیه شو هم به نتیجه برسونیم.

بهار- دكتري ٩٤ به الهه
بهار- دكتري ٩٤ به الهه

سلااااام عزيزم
خوبي؟
چه خبرا الهه بانو؟
تربيت مدرس نتيجه نهايي رو اعلام نكرد؟

الهه
الهه

سلام بهار جون خوبی؟
هنوز تو ذخیره ام و چیزی بهم نگفتن واسه تعهد. نمیدونم قرار چیکار کنن. هنه تکلیفشون معلوم شده به جز من.

نگین
نگین

سلام بهار خانم. عذر میخوام مزاحمتون میشم، برای فرم صلاحیت عمومی و معرف هایی که ذکر می کنیم، همه باید از یک شهر باشند. مثلا من استاد ارشدم تهران و لیسانسم اصفهانن. اشکالی نداره؟

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلام خانوم
دو تا از معرف هاي من تهران بودن و بقيه همشهري 🙂 شماره تماس و اطلاعات ديگه رو توي فرم مينويسيد، مشكلي نداره.
شاد و سلامت باشيد.

داوطلب
داوطلب

سلام لیلا خانم. عذر میخوام مزاحمتون میشم، برای فرم صلاحیت عمومی و معرف هایی که ذکر می کنیم، همه باید از یک شهر باشند. مثلا من استاد ارشدم تهران و لیسانسم اصفهانن. اشکالی نداره؟

لیلا- مهندسی شیمی
لیلا- مهندسی شیمی

سلام دوست عزیز..والا منم خبری ندارم..اصلا نمیدونم این فرم رو باید کی و چطوری بفرستیم!!شما اطلاع دارید؟!تا کی فرصت هست برا این فرم ؟؟آخه هنوز اسامی داره بالا پایین میشه ممکنه دوباره یه جای دیگه قبول بشن و برن اصلا ربطی به این داره که کدوم دانشگاه قبول شدیم آخرش یا نه؟!

داوطلب
داوطلب

باید اینترنتی فرستاد اگر با آزمون هستین توسایت سنجش گذاشته تا 25 مرداد هم فرصت داره. فکر کنم ربطی به دانشگاه قبولیمون نداره اگر قبول مشروط هستیم و با آزمون باید اینترنتی بفرستیم اگر بدون آزمون از طریق دانشگاه

فرزانه
فرزانه

منابع آزمون دکترای مهندسی شیمی بیوتکنولوژی آبان 95 رو کسی میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا کنکور آبان 95 قراره چطوری برگزار بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلام
منابع آزمون گرايش هاي مختلف مهندسي شيمي يكسان شده و مثل آزمون ٩٥ هست. در مورد آزمون آبان هم توي اخبار خوندم احتمالا كنسل ميشه و آزمون اسفند برگزار ميشه، البته خبرش قطعي نشده بود!
موفق باشيد.

مهندسی
مهندسی

لیلا خانم چ منابعی خوندید؟

لیلا-مهندسی شیمی
لیلا-مهندسی شیمی

والا من متفرقه خوندم. سیالات که فقط اکتفا کردم به کتاب راهیان ارشد اونم چنتا از فصلاشو برا خودم حذف کردم فشار و صوت و.. ترمودینامیک هم فقط پوران پژوهش خوندم که جدید نبود مال سال ۸۷ بود.. ریاضیات هیچی نخوندم فقط هفته آخر کتاب مدرسان شریف به اسم حل دستی مسائل ریاضی رو خوندم.. تستارو هم روی کتاب مدرسان شریف خوندم که مال ده سال اخیر بود یعنی من از سال ۸۰-۹۱ رو داشتم.. زبان و استعداد هم هیچی نخوندم متاسفانه.. من تدریس داشتم و بخاطر همین مطالعاتم خیلی کم شد و حدودا اواسط بهمن شروع به خوندن کردم.… ادامه نظر»

درسا-مهندسی شیمی
درسا-مهندسی شیمی

لیلا خانم میشه درصد و رتبه تون رو لطف کنید بگید؟ مقاله داشتین؟

لیلا- مهندسی شیمی
لیلا- مهندسی شیمی

وااای خیلی بد زدما!!! اختصتصیا:۴۰٪ زبان و استعدادو نگم بهتره چون زیر ۱۰٪ بود هردوتاشون. رتبه ۱۳۰ رزومه: یه ثبت اختراع با تایدییه سازمان پژوهشها که البته بعد از اتمام همه مصاحبه ها بدستم رسید و روز مصاحبه همرام نبود ولی به دانشگاهها زنگ زدم بعضیشون پذیرفتن فکس کنن بعضیشونم اصلا نپذیرفتن.برای تربیت مدرس هم دیدم امتیازارو زده توی سایت منم حتی بهشون زنگ نزدم که میپذیرن بفرستم یا نمیپذیرن. یه مقاله آندریویو از پایان نامه یه مقاله ISI مرتبط با رشته که در یه ژورنال با ایمپکت ۴/۳ چاپ شد. رتبه اول ارشد. دومقاله همایش ملی. دو کارگاه آموزشی.… ادامه نظر»

مهندسی
مهندسی

سلام بچه ها

میشه راهنماییم‌کنید لطفا

من ارشد و لیسانس ازاد خوندم معدل ارشدمم۱۹.۰۷هستش ولی دکترا ازاد قبول شدم ولی نرفتم میهام واسه دولتی بخونم

بنظرتون کسی که ازاد خونده دانشگاه دولتی قبولش میکنند؟!؟؟

سوال بعدیم اینه چ رزومه ای داشته باشم خوبه؟؟؟؟

ولینکه اگه میشع راهنماییم کنید چ منابعی بخونم

خدا خیر دنیا و اخرت بهتون بده

لیلا-مهندسی شیمی
لیلا-مهندسی شیمی

سلام دوست عزیز. بله شما میتونید دانشگاه دولتی درس بخونید اگر و اگر رتبه خوب و رزومه خوبی داشته باشید..امسال شیوه پذیرش کاملا متفاوت بود و خیلی از دانشگاههای برتر به فارغ التحصیل کدوم دانشگاه اهمیت میدادن حتی فارغ التحصیلای دانشگاههای درجه ۲ و ۳ دولتی رو هم قبول نداشتن چه برسه به آزاد ولی بازهم بعضی شهرستانا بودن که دانشجویی که هر دو مقطع آزاد بوده و رتبه چندان خوبی هم نداشته رو پذیرش کردن.چون این دانشجو تونسته بود توی مرکز تحقیقاتی ای که کار میکرد خودشو قوی کنه و از لحاظ نرم افزاری حرفی برای گفتن داشته باشه.ولی… ادامه نظر»

مهندسی
مهندسی

لیلا خانم کار من مدلسازی غشا بوده تو چ مجله ای پیشنهاد میدید چاپ کنم؟!؟

دکتری95
دکتری95

در کنار صحبتهای دوست عزیزمون این رو هم بگم که اگه صرفا منظورتون دانشگاه دولتی باشه اتفاقا امسال بعضی از دانشگاههای شهرستانها اصلا به این مواردی که لیلا خانم فرمودند توجهی نکردن! بین قبولیهای روزانشون افرادی دیده میشن که نه مدرک زبان دارن! نه پژوهشی! نه مقاله آی اس آی مرتبط ! نه حتی پایان نامه!!! ونه پیشینه قابل توجهی وهردومدرک کارشناسی وارشد غیر دولتی
پس امیدوار باشیدو فقط تلاش کنید وتوکل که غیر ممکن نیست

نگین
نگین

سلام بهار جان، آقا رضا و بقیه دوستان. عذر میخوام قضیه این صلاحیت عمومی چیه؟ چه کسانی رو رد می کنند؟ اسم چه کسانی را به عنوان معرف باید ذکر کنیم؟ خیلی می ترسم تو این مرحله رد بشم.

بهار- دکتری 94
بهار- دکتری 94

سلام دوست عزیز
فرم صلاحیت عمومی سازمان سنجش فقط برای بررسی صلاحیت عمومی داوطلبان است 🙂 بعید میبینم کسی رو رد کنن مگر اینکه دانشجوی ستاره دار و … باشه که اینم خیلی مطمئن نیستم رد بشه! توی قسمت معرف استاد راهنمای دوره لیسانس و ارشد تونو میتونید بنویسید، دوستان دوره مدرسه، معلم و … هم خوبه 🙂
شاد و پیروز باشید.

نگین
نگین

خیلی ممنونم بهار جان عزیزم. شاد باشی

لیلا-مهندسی شیمی
لیلا-مهندسی شیمی

سلام خدمت آقای خلیقی و بهارجون من واقعا نیاز به راهنمایی دارم ممنون میشم کمکم کنید. من دانشگاه اصفهان، صنعت نفت آبادان، مالک اشتر تهران، بوشهر و یاسوج قبول شدم. بین اصقهان و مالک اشتر و صنعت نفت مرددم نمیدونم کدومو برم.هدف اصلیم اینه که عضو هیات علمی بشم نهایتا ولی با این اوضاعی که همه میدونیم امیدی به هیاعت علمی نیست.باید جایی رو انتخاب کنم که حداقل آینده کاری داشته باشه نکه 4 سال 5 سال بخونم بازم بیکار بمونم. مالک اشتر وابسته به وزارت دفاع ست و صنعت نفت وابسته به وزارت نفت..هیچکدوم بورسیه ندارن مخصوصا صنعت نفت… ادامه نظر»

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلام ليلا خانووووم خوبي؟ پارسال دوست امسال دوست تر 🙂 مباركا باشه خانوم دكتر 🙂 چه تصميم سختي پيش رو داري 😐 عزيزم يكي از دوستام دانشجوي دكتري مالك اشتر هست، ازش پرسيدم ميگه مالك اشتر خوبه اما قضيه بورسيه ش قطعي نيست، گفتن بورسيه داريم ولي فعلا خبري از بورسيه نيست! بنظر من اينكه ميگن دانشگاه نظاميه و واسه جذب بقيه دانشگاه ها خيلي قبولش ندارن صحت نداره. اگه آموزش محور باشي بنظر نبايد مشكلي توي جذب داشته باشي. سطح دانشگاه اصفهان به اندازه صنعتي اصفهان بالا نيست ولي تا جاييكه يادمه دوست داشتي توي يكي از دانشگاه هاي… ادامه نظر»

لیلا-مهندسی شیمی
لیلا-مهندسی شیمی

مرسی بهارجونم. آره از اول صنعتی اصفهان رو دوست داشتم بعد اصفهان ولی در برابر صنعت نفت که قرار گرفته همه دارن بهم میگن برو صنعت نفت.. اسمش آبادانه و آبادان نیست توی خود اهوازه فقط چون انتهای اهواز و ابتدای جاده ورودی به آبادانه بهش میگن صنعت نفت آبادان. منم مشکلم آب و هواشه از طرفی اصفهان یک ساعت نسبت به اهواز به من نزدیکتره ولی هردوتاشون خوبن از این لحاظ…توکل برخدا ببینم نهایتا بین این دوتا کجا رو برم. ازت ممنونم گلم که هم برای راهنماییت هم برای اینکه از دوستت پرسیدی.یکی دوتا از دوستای من دارن میان… ادامه نظر»

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

يعني مالك رو كلا حذف كردي و بين اصفهان و صنعت نفت موندي الان؟
إ چه خوووووب، بيان سمنان در خدمت باشيم 🙂

الهه
الهه

سلام بهار جان خوبی
بازم میای اینجا یا رفتی؟
دلم واست تنگ شده. هر جا هستی امیدوارم موفق باشی.

امیر حسام
امیر حسام

سلام خوبین ؟چکار کردین؟من تاحالا هیچ دانشگاهی تماس نگرفته

الهه
الهه

سلام مرسی
من رشته ام شیمی نیست جامعه شناسی اما به خاطر اشنایی با بچه ها سر میزنم.
فقط مدرس اونم ذخیره هستم نمیدونم چی میشه. انشا الله یه جای خوب قبول بشید.
نمیدونم کی این زنگ زدن را عرف کرد. بعنی چی خب یه روزو اختصاص بدین به اعلام نتابج و تموم به خدا از وقتی گفتن زنگ میزنن همش این گوشی دستمه.

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلااااااام الهه
خوبي عزيزم؟
ببخشيد دير جواب ميدم، فقط يه چند روزي به اينجا سر نزدم 😐
چه خبرا؟
انشالله خبر قبولي تو بهم بدي عزيزم 🙂
نگران نباش، انشالله قبولي.
فقط تربيت مدرس مصاحبه رفتي؟

الهه
الهه

سلام عزیزم
ممنون. سلامتی. ولسم دعا کن اگه به صلاح قبول بشم.
نه سه جای دیگه هم رفتم مصاحبه اما تا جایی گه خبردار شدم جز پدیرفته شدگانشون نیستم.

بهار- دکتری 94
بهار- دکتری 94

آهان، انشالله هر چی خیر و صلاح ت باشه پیش بیاد 🙂

الهه
الهه

نمیدونم چی باید بگم بهار جان.
حس میکنم امسالم قبولم نمیشم. اصلا نمیدونم باید چیکار کنم. من تمام تلاشمو میکنم اما…

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

توكل بر خدا 🙂
تربيت مدرس دعوت شدي، پس نمره خوبي آورده بودي آره؟
انتخاباي ديگه ت كجاها بود؟

امیرمحمد
امیرمحمد

سلام در خصوص مصاحبه دانشگاه امیرکبیر کسی نظر یا تجربه ای داره؟
لطفاً

بهار- دكتري ٩٤ به الهه
بهار- دكتري ٩٤ به الهه

الو الوووو
سلاااااااام الهه بانو 🙂
خوبي خانوم؟
در چه حالي، بار سفر ميبندي؟ 🙂

الهه
الهه

سلا عزیزم
مرسی گلم شما خوبی.
بله هفته دیگه مصاحبه دارم تو رو خدا واسم دعا کن.
شما چیکار میکنی؟ اوضاع خوبه درس و مشقا خوب پیش میرن.
انشا الله هر جا هستی موفق باشی.

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

ممنون عزيزم
تبريك ميگم، انشالله خانم دكتر شي 🙂
درس و مشق هم سلام دارن خدمت تون 🙂

الهه
الهه

سلام
مرسی عزیزم.
خدا را شکر تو هستی دیگه بچه ها مثل سال قبل اینجا نمیان.

رضا-مهندسی شیمی
رضا-مهندسی شیمی

سلام الهه خانم

امیدوارم که هم شما و هم بقیه دوستان موفق و سربلند باشید و ما هم خبرهای خوش از شماها بشنویم 🙂

مهندس شیمی به بهار و دوستان
مهندس شیمی به بهار و دوستان

ببخشید شما سمنان میخونید درسته؟؟
میشه از اساتیدش و دانشگاش و همینطور نحوه مصاحبشون برام توضیح بدین؟
در مورد تربیت مدرس و امیرکبیر و صنعتی اصفهان هم اگه کسی هست بی زحمت یه توضیحی راجب مصاحبه ها و اساتیدشون بده ممنون میشم.
آقای خلیقی شما دانشگاه صنعت نفت بودید درسته؟
شما هم لطف میکنی هم راجب تربیت مدرس، امیر کبیر، شیراز و صنعت نفت راهنماییم کنین؟؟ راجب مصاحبه و چیزایی که مهمه براشون.
یه سوال دیگه که خیلی ذهنمو مشغول کرده اینه که دانشگاه شیراز بالاتره یا صنعتی اصفهان؟؟ من هر دوتا دانشگاه اصفهانو بالاتر از شیراز زدم. شیراز خیلی بهم گیر میدن درسته؟؟

hoda
hoda

بچه ها سمنان مصاحبه شو گذاشته 3 روز،اونم با فاصله زمانی زیاد،یعنی چی؟هر وقت بخواهیم میتونیم بریم یا نه؟اصلا بر مبنای چیه این روزها؟

بهار- دکتری 94
بهار- دکتری 94

سلام
سمنان سال گذشته هم مصاحبه رو توی دو روز برگزار کرده بود. سایت دانشگاه رو حتما چک کنید شاید تاریخ مصاحبه تغییر کنه.

شاد و تندرست باشید.

بهار- دکتری 94
بهار- دکتری 94

سلام دوستم تبریک میگم 🙂 بین اساتید اینجا چند نفری هستن که توی زمینه تخصصی خودشون نسبتا قوی باشن و انتخاب استاد به زمینه کاری ارشد تون بستگی داره. توی جلسه مصاحبه سوال تخصصی پرسیدن، مثلا عدد نادسن چیه 🙂 ریزنمرات رو نگاه میکردن و اگه نمره درسی کم بود دلیل شو میخواستن. در مورد مقالات و پروژه هایی که انجام دادم هم پرسیدن. جو مصاحبه خوب و سوالات منطقی بود 🙂 سال گذشته بعضی از دوستان تجربیات مصاحبه هاشونو توی صفحه گذاشته بودن، اگه صفحات قبلی رو ببینی میتونی اطلاعات بیشتری کسب کنی. اگه روز مصاحبه سمنان بودم و… ادامه نظر»

شاپرک
شاپرک

سلام
بچه ها دانشگاه مدرک دیپلم منو گم کرده
چیکار کنم لطفا راهنمائی کنید؟

آیا اگه مدرک دیپلمم نبود باید قید مدرس برنم
کمک کمک

آنیتا
آنیتا

سلام به دوستاااااای گل و نازنینم 🙂
بهار عزیزم کوشی دختر؟؟ امیدوارم حال دل همگیتون خوب باشه.
تا دیشب اعتکاف بودم برا همه جوونهای زحمتکش دعا کردم
امیدوارم سرنوشت جوری رقم بخوره که به صلاحمونه ، نه اون طور که ما میخوایم!
حالِ دلتون آسمونی

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

به به
سلاااااااام بر بانو آنيتا 🙂
خوبي عزيزم؟ خوشا به سعادتت، قبول باشه، اين روزا به ياد معتكفين بودم 🙂
منم همين گوشه كنارا هستم، مشغول درس و مشق.
آنيتا ميبيني صفحه رو چه خاكي ورداشته 😐 ياد ايام بخير.
انشالله هر جا هستي خوش و خرم باشي و به تك تك آرزوهاي قشنگت برسي 🙂
دوست خوب و مهربونم، كلي ذوق كردم اومدي 🙂

حال دلت دريايي 🙂

سیما
سیما

کسی خبر داره آزمونای کتبی تستیه یا تشریحی؟

مهندس شیمی به دکتر رضا و دکتر بهار
مهندس شیمی به دکتر رضا و دکتر بهار

خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتون.آره این کنکور هنوز هیچیش مشخص نیست… من رتبم 133 شده ترازم هم 4053… بهار جان بله میدونم این مقاله ای که دارم خیلی خبه بالآخص اینکه با یکی از اساتید مجرب دانشگاه تهران کارشو انجام دادم..از طرفی یکی دو مقاله هم در دست اجرا دارم که با اساتید دانشگاه اصفهان داره انجام میشه البته هیکدومشون نه منو دیدن نه من تا حالا دیدمشونو هم صحبت شدم باهاشون..همه کارام بصورت الکترونیکیه..یکی از دوستام پارسال با رتبه 36 و داشتن فقط یه مقاله کنفرانس داخلی قبول دکترای شهرستان شد بنابراین اگه اساتید منصفانه عمل کنن و مقالمو… ادامه نظر»

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

عزيزم فقط اينو در نظر داشته باش كه مقاله مستخرج از پايان نامه مهمه.
در كنار انتخاب هاي رويايي ت 🙂 بقيه جاها رو هم در نظر داشته باش.
شاد و موفق باشي.

بهار- دکتری 94 به الهه
بهار- دکتری 94 به الهه

سلاااااام الهه
نیستی ولی به یادت هستم 🙂

هر جا هستی شااااد و تندرست باشی.

الهه
الهه

سلام بهار جان خوبی دلم واست خیلی تنگ شده.
خیییلی اومدم تو این صفحه اما نبودی. هر جا گشتم نبودی دیگه ناامید شدم و نیومدم تا امروز.
انشا الله هر حا هستی شاددو سلامت باشی. منم مجاز شدم ترازم چهارهزار و خرده ای شد نمیدونم خوب یا نه جایی دعوت میشم یا نه.
ولی چه میشه کرد با گذروند. لطفا بیشتر به ما سر بزن.
از همین جا به دکتر رضای عزیز هم سلام میگم و امیدوارم خوب و سلامت باشن. شما هم مثل بهار جان ما را تنها گذاشتید و رفتید..

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلام عزيزم
اره متاسفانه يا خوشبختانه جاي ديگه اي نميرم، انگار منزل اول و آخر همينجاست 🙂 😐 اينجا هم هميشه بودما اما هيشكي نبود و منم حرفي نميزدم، اجازه دادم بچه ها به درس و مشق برسن 🙂
الهه جان، توكل بر خدا، انشالله قبولي و دور هم شيريني ميخوريم، مثل سال گذشته 🙂
من كه تنها نذاشتم و برم اما دكتر خطاب شده شايد 🙂

موفق باشي دوستم
منتظر شنيدن خبرهاي خوب هستم، از هر نوعي كه باشه قبوله 🙂

بهار- دکتری 94 به لیلا
بهار- دکتری 94 به لیلا

سلااااام عزیزم خوبی؟ دکتری 95 همچنان در هاله ای از ابهام 😐 لیلا داشتن مقاله با ایمپکت به این بالایی رزومه خوبی هستا، یکم اعتماد به نفس داشته باش دختر 🙂 عزیزم من تراز تو دقیقا نمیدونم چنده، از طرفی مقاطع تحصیلی قبلی، معدل، کار پژوهشی و … هم توی مصاحبه خیلی مهمه و در مورد تو اینا رو نمیدونم و نمیتونم کاملا بگم باید چکار بکنی. به نظر من اگه فکر میکنی به دانشگاه های تراز اول مملکت !!! دعوت میشی توی انتخاب هات بیار، دانشگاه هایی که منطقی برخورد میکنن و مصاحبه هاشون صرفا به ذکر نام و… ادامه نظر»

رضا-مهندسی شیمی
رضا-مهندسی شیمی

سلام لیلاخانم، بهارخانم و البته همه داوطلبین عزیز کنکور دکتری امیدوارم سالی پر از شادی و سلامتی رو شروع کرده باشید 🙂 من هم با صحبت های بهارخانم در مورد کنکور 95 و البته شخص لیلاخانم کاملا موافقم مخصوصا درمورد اینکه اطلاعاتی از شما ندارم؛ فقط چندتا نکته برای همه دوستای گلم: اول اینکه تا جایی که من اطلاع دارم کنکور امسال 2 سال اعتبار داره یعنی اگر امسال هم جایی قبول نشید با همین رتبه میتونید برای سال بعد هم انتخاب رشته کنید! دوم اینکه کنکور امسال ضریبش در قبولی نهایی صفر هست و تاثیر مصاحبه بازهم شده 100… ادامه نظر»

لیلا-مهندسی شیمی به دکتر رضا و دکتر بهار
لیلا-مهندسی شیمی به دکتر رضا و دکتر بهار

با عرض سلام خدمت دکتر رضا دکتر بهار و بقیه دوستان عزیز ببخشید دوستان عزیز اگه میشه منو راهنمایی کنین برا انتخاب رشته… بنظرتون اولویتهامو چجوری انتخاب کنم؟!از دانشگاههای تراز اول شروع کنم یا اینکه با توجه به رتبم با سال قبل مقایسه کنم و جاهایی که احتمال دعوت شدنم زیاده رو اول بزنم؟!!من یه دونه فقط یه دونه مقاله آی اس آی دارم ولی ایمپکتش ۵/۱۵ ست و یه اختراع که هنوز تاییدیش از سازمان پژوهشا نیومده.کارای زیادی هم انجام دادم ولی متاسفانه هنوز نتایج اصلیشون بهم اعلام نشده و جایی نفرستادم که بتونم جزء رزومم بیارمشون… حالا بنظرتون… ادامه نظر»

دکتری 95
دکتری 95

آره از دست میدی،منم همین مشکل را دارم،و تصمیم گرفتم انتخاب های اولم را مطابق با قبولی های پارسال انتخاب کنم تا شانس بیشتری برا قبولی داشته باشم!بنظرم اینجوری منطقی تره!

دکتری 95
دکتری 95

چون به نظر من دعوت شدن مهمه ولی خب قبولی خیلی خیلی مهمتره!و اصلا نمیشه با ریسک انتخاب رشته کرد.

مسعود
مسعود

من رتبه ام 400 شده کجاها دعوت به مصاحبه میشم؟

حسینی
حسینی

با رتبه 479 روزانه قبول میشه

سحر
سحر

سلام دوستان.امیدوارم همه ب نتیجه دلخواه رسیده باشن.
یه سوال داشتم راجع ب انتخاب رشته؟؟
اینکه من اول تمام انتخابهای تراز شرکت کننده با تراز بالاتر بررسی میشه و بعد ب شرکت کننده تراز پایین تر میرسه؟؟
و اینکه چن جا دعوت ب مصاحبه میشیم من خدارو شکر رتبم خیلی خوب شد نمیدونم چطور انتخاب کنم آیا از دانشگاههای تاپ شروع کنم ب انتحاب و به دانشگاههای شهرستان برسم یا همون اوایل شهرستانهارو هم بزنم؟؟خیلی گیج شدم.دوستان میشه یکم راهنمایی کنید
خیلی ممنون میشم

سمیرا
سمیرا

سلام به همه. خوشحالم که زده بود 495 و قبول. یک ساعتی هست از ذوق دارم تو خونه راه میرم همش. استرس گرفتتم. الان میخوام یهوویی همه زبانو و کتابا تخصصی رو فول شم.خخخخ

انشاله دوستان جواب موفقیتشون رو بگیرن.

رتبه 495 خوبه چطوره امیدی هست و…؟؟؟
21 مقاله کنفرانس 2 کتاب تالیف و 1 کتاب ترجمه و معدل 18.15ارشد و نمره پایانامه 20 هستم. زبان مدرک ندارم.عضو باشگاه پژوهشگرانم هستم

بچه کرمونی
بچه کرمونی

سلااااامی گرم بر همه ی هم کنکوری های خودم.
امیدوارم حال همگی خوب و خوش باشه و سالی پر از شادی و سربلندی و سلامتی شروع کرده باشید.
خب به سلامتی فردا نتایج میاد. فقط خواستم آرزوی موفقیت کنم برای همه ی دوستان و اینکه بگم دکتری همه چیز نیست. گرچه من برای کسب تجربه امتحان دادم و نخونده بودم ولی داشتم کامنتا رو می خوندم دیدم بعضیا خیلی نگرانند. حقم دارن…
امیدوارم همه جواب زحمتاشونو بگیرن.

پیروز باشید. دوستون دارم/ sajjad

جدید
جدید

سلام دوستان..تو سایت زده نتیجه ازمون دکتری پس فردا یعنی زودتر از موعد قبلی اعلام میشود.

!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!

آره منم الان دیدم!خیلی استرس گرفتم.

جدید
جدید

یعنی چی؟متوجه نشدم..حالا یعنی اونی که ریاضی مهندسی سفید گذاشته با اونی ک جواب داده ولی در کل تعداد سوالات یکسانی جواب دادن واسه تخصصی ترازشون فرق داره؟به هر درس تراز میدن؟یا کلا به تخصصی یه تراز میدن؟

سعید
سعید

سوال به سوال تراز فرق میکنه ,سوالی که همه جواب داده تراز کمتر و سوالی که کمتر جواب داده تراز بیشتر

جدید
جدید

دوستان یه سوال…مثلا یه نفر 17 تا سوال تخصصی جواب داده و 17 تاش همش ترمو بوده و سیالات و ریاضی نزده با کسی که 17 تا سوال از سه درس ریاضی ترمو و سیالات زده باشه ایا فرق هم دارند؟منظورم در نهایت در نتیجه و ترازی که میدن تاثیر داره یا نه؟اگه میشه جواب بدییییین 🙂

سعید
سعید

من شنیدم حتی اگه درصدای درسا هم یکی باشه ممکنه تراز فرق کنه,بستگی داره سوالای سخت جواب داده باشی ,یا اونی که کمتر کسی جواب داده باشه بیشتر تراز دارع

علی
علی

سلام بچه هایی که پارسال و سال قبل قبول شدید, لطفا برید از گروه هاتون بپرسید که کف تراز دانشگاه شما چند اعلام میکنن به بقیه هم خبر بدید

رضا-مهندسی شیمی
رضا-مهندسی شیمی

سلام و خداقوت به دوستای گل داوطلب 95 🙂

خسته نباااااااااااشیـــــــــــد 🙂 و خداقووووووووووووت 🙂 به همه دوستان گل قدیمی و جدید امیدوارم سلامت و شاد باشید؛

چه خبرا؟؟؟ 😀
رضایت بخش بود آیا؟؟؟
انگار که یه خرده سوالات و روند متفاوت از گذشته بوده؟!

براتون بهترین ها رو آرزو دارم
التماس دعا، رضا 🙂

آرام جدید
آرام جدید

سلام. هر جوری فک میکنم نمیتونم بفهمم طراحان سوالای کنکور مهندسی شیمی با خودشون چه فکری کردن که این سوالات رو با این مدت زمان پاسخگویی طرح کردن. واقعا جفا بود این کنکور در حق کسانی مثل من که برای هر سه درس تخصصی آماده بودن. منی که هر سه درس رو کامل خونده بودم در مجموع هفده سوال جواب دادم و اونی که فقط درس ترمو رو دو هفته ی مانده به کنکور خونده بود شونزده سوال جواب داده. این ظلمه. چرا باید درسی مثل سیالات اونقد سخت باشه که کسی که خونده با کسی که نخونده تفاوتی با… ادامه نظر»

رضا - مهندسی شیمی
رضا - مهندسی شیمی

سلام آرام خانم

از 40 سوال تخصصی 17تا رو جواب دادین؟ چرا اینقدر کم؟ این 17تا رو مطمئن زدین یا شک دار هم داخلشون بودن؟
ظاهرا که نظر بقیه بچه ها هم مثل شماست و استاندارد نبودن سوالات امسال؛
سوالات عمومی رضایت بخش بودن؟

امیدوارم سربلند باشید، رضا

آرام / مهندسی شیمی
آرام / مهندسی شیمی

سلام آقا رضا. احوال شما؟ امیدوارم حالتون خوب و خوش باشه. راستش کنکور امسال ظلم آشکار بود به کسانی که همه ی منابع رو خونده بودن. من هر سه درس رو با تمام جزئیات خونده بودم و حتی ریاضی مهندسی برای تمام مباحث آماده بودم اما به دلایلی نتونستم به اندازه ی زحمتم امتحان بدم. اول اینکه دو ساعت زمان فوق العاده کمی برای اون سوالات بود و همین خودش باعث شد که استرس زیادی داشته باشم. مخصوصا اینکه امتحان هشت و نیم شروع شد و قاعدتا باید ده و نیم تمام می شد اما من سر جلسه به هوای… ادامه نظر»

رضا-مهندسی شیمی
رضا-مهندسی شیمی

ممنونم آرام خانم امیدوارم شماهم سلامت و تندرست باشید پس اینجوریاست ؛ در مورد اون که فرمودین توی ذهنتون ساعت شروع امتحان 8 بوده و ساعت 10 توقع داشتین کنکور تموم بشه رو کاملا درک میکنم چون خودم تجربه ش رو دارم. کاش آزمون های آزمایشی استاندارد و بدرد بخوری بود که آدم میتونست همچین تجربیاتی رو توی آزمونای آزمایشی داشته باشه و … اما آرام خانم شما زحمتت رو کشیدی و کنکور دیگه تموم شده، پس لطفا این ایام رو به تکرار کنکور توی ذهنت و یا مرور سوالات و پاسخ های احتمالی تلف نکن؛ اول یه استراحت مطلق… ادامه نظر»

مهندسی شیمی
مهندسی شیمی

از اول وزارت علوم میخاست فقط زبان و استعداد بگیره ولی سنجش مخالفت کردو گفت دروس پایه وقتی پایه میخونی میبینی هیچ پایه ای درکار نبود… شد همون حرف وزارت علوم… کاری کردن که فقط زبان و استعداد تعیین کننده باشه…. قابل توجه دوستانی که همش میگن آزمون خوبه و باید باشه…الآن خوب بود آزمون؟؟؟؟؟ سوالات غیراستاندار بودن٬ترمو راحت و بیشتر از مبحث آنتروپی بود… سیالات که بنظر من سخت بود گفتن دروس پایه ولی پایه نبود من از رو راهیان خوندم تستای از ۷۴-۹۴ رو هم زدم ولی یه دونش توی این سوالا نبود حتی مشابهش!!! ریاضی هم بین… ادامه نظر»

حسام
حسام

حدنصاب امید به خدا همه میاریم

رضا-مهندسی شیمی
رضا-مهندسی شیمی

انشاالله

رضا - مهندسی شیمی
رضا - مهندسی شیمی

که اینطور

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلام دوستان
همگي نخسته 🙂
چي شده، سيالات مبحث صوت و تراكم پذيري؟!؟ چه سوالات زشتي 🙂 نازل و گلوگاه و همگرايي و واگرايي!
رياضي هم اعداد مختلط؟!! اينم بدتر بود كه!
بچه ها توكل بر خدا، انشالله حدنصاب دانشگاه مدنظرتون رو بياريد. تغييرات كنكور امسال واسه همه جديد و مبهم بود، نگران نباشيد و به خودش توكل كنيد. و اينكه دكتري نهايت زندگي نيست، شايد سرنوشت بهتري واستون رقم خورده باشه، اميد داشته باشيد و تا اعلام رتبه ها، حسابي خوش بگذرونيد 🙂
انشالله نتيجه تلاش تون رو خواهيد ديد 🙂

سیما
سیما

ممنون عزیزم بابت دلداریتون. فقط خدا کنه نتیجه زحماتمون رو بگیریم!

امیدوار
امیدوار

ممنون دوست عزیز،امیدوارم نتیجه زحمتامونو بگیریم!

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

در اين كه شكي نيست، قطعا به نتيجه تلاش تون خواهيد رسيد 🙂
البته فراموش نكنيم گاهي نتيجه مطابق ميل ما نيست و حكمت خدا مطرح ميشه. انشالله در تمامي مراحل زندگي به بهترين ها دست پيدا كنيد.

ليلا و الهه؛ ياران قديم، اگه دوست داريد بفرماييد اندر احوالات شما :-)؟

رضا-مهندسی شیمی
رضا-مهندسی شیمی

سلام بهارخانم

خوبین؟؟
توی آسمونا دنبالتون میگشتیم توی سایت پی اچ دی پیداتون کردیم 😀
پس شماهم سوالات امسال رو تایید نمیفرایید؟ 😉

اوضاع خودتون روبراه هست آیا؟

موفق باشید، رضا 🙂

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلام
ممنون
خداروشكر

مهندسی شیمی
مهندسی شیمی

از شانس بدم توی این همه مبحث سیالات کارشناسی٬ من سیالات تراکم پذیر و سرعت صوتو نخونده بودم که متاسفانه ۳ تا سوال ازش اومده بود….هیچی از سیالاتو حتی نتونستم بزنم هیچیه هیچی…
ریاضی هم هیچی..وای خوش بحال اونیکه زبانش خوب بود….به همین راحتی کنکور امسالو از دست دادم
ای خدااااااااااا

حسام
حسام

چرا از دست دادی؟ همخ همین بودن

سیما
سیما

سیالات و استعدادش سخت بود…

رضا-مهندسی شیمی
رضا-مهندسی شیمی

بله ظاهرا برای همه سخت بودن

امیدوار
امیدوار

پس ریاضی چی؟

حسام
حسام

یه دونه نزدم,هر ده تاش عدد مختلط بود.ما که عدد مختلط نخوندیم تو ریاضی مهندسی,حالا حداقل یکی دو سوال مشتق جزیی ندادن

امیدوار
امیدوار

آخه اینم شد سوال کنکور!ریاضی مهندسی 3 فصل،نه فقط عدد مختلط!!!!!!!!:

مهندسی شیمی
مهندسی شیمی

افتضاح دادم..
فقط تونستم ترمو بزنم فقط ترمو فقط ترمو….

زبان و استعداادم اگه منفی نزنم شانس آوردم.

مهندسی شیمی
مهندسی شیمی

بچه ها چیکار کردین؟؟؟؟؟
من فقط تونستم ترمو بزنم….
هیچ سوال سیالتو نزدم چون نه جریان تراکم پذیر خونده بودم نه سرعت صوت بقیشو هم که مربوط به بخشای بعد بودو نزدم چون مطمئن نبودم….

استعداد و زبانم اگه منفی نشه شانس آوردم..
کلا افتضاح بود….
ای خدااااااااااااااااااا دیگه خسته شدم از این دکترا و آزموناش…

میخانه _مهندسی شیمی
میخانه _مهندسی شیمی

منم بد دادم : ) ترمو رو هم خوب نزدم. به نظرم ولی آسون بود : )

مهندسی شیمی به سیما
مهندسی شیمی به سیما

ببخشی من همش سوال میکنم..
خوب حجم مخلوطه و بعد از اینکه Va,Vb رو بدست آوردیم برا بدست آوردن حجم کل مخلوط باید هر کدوم رو در جزء مولی شون ضرب بشن مگه اینطور نیست؟؟؟
اینجوری که شما گفتین فقط مجموع حجم ها رو به عنوان حجم کل بدست آوردین!!!
خواهش میکنم منو بیشتر راهنمایی کنین..

سیما
سیما

مولهاشون رو موقع محاسبه هر کدوم از حجم ها ضرب کردیم بهشون دیگه.داخل معادله حالت!

مهندسی شیمی به سیما
مهندسی شیمی به سیما

خوب پس گزینه درست سوال ۳۰ چی میشه؟؟
میو* یو* بی٬تقسیم بر آ ؟؟؟

برا سوال ۱۳ منم ۳۶۰ درجه بدست آوردم ولی جواب فشار شد ۴/۱ که تو گزینه ها نبود!!
شما V کل رو از اون فرمولی که پایین تر گفتم بدست آوردین؟؟!! یعنی ۸۸۰ شد؟؟؟

سیما
سیما

30: بله اگه ارشد 94 رو ببینین همونه!
13: بعد از T2 رفتم سراغ معادله حالت و برای هم A و هم B ، حجم رو حساب کردم و V2 شد مجموع اون دوتا. حالا هم t و هم v رو داریم برای حالت دوم معادله حالت مینویسیم و p بدست میاد.

مهندسی شیمی به سیما
مهندسی شیمی به سیما

خوب پس گزینه درست سوال ۳۰ چی میشه؟!!
میو* یو* بی تقسیم بر آ ؟؟؟؟

برا سوال ۱۳ خوب منم ۳۶۰ درجه بدست آوردم ولی جواب فشار شد ۴/۱ که تو هیچکدوم نبود!!!
شما V کل رو از همون رابطه ای که پایینتر توضیح دادم بدست آوردین؟؟!یعنی ۸۸۰ ؟؟؟

سیما
سیما

وای یکی به داد ما برسه!!!!!!!!!!!!

مهندسی شیمی به امیدوار و سیما
مهندسی شیمی به امیدوار و سیما

در مورد سوال ۳۰ شما میتونین راهنمایی کنین؟؟ چون من توی کتابای راهیان٬و مدرسان و پارسه حل های متفاوت دیدم نمیدونم باید چجوری حلش کنم؟!!!

سیما به امیدوار
سیما به امیدوار

مگه گزینه هاش غلط نیستن؟! حتی ارشد 94 هم داده بودن همینو منتها با گزینه های درستش!

سیما به امیدوار
سیما به امیدوار

اگر ممکنه جوابتونو بفرستین. من نمیدونم چرا به نمیرسم به جواب.

مهندسی شیمی به امیدوار و سیما
مهندسی شیمی به امیدوار و سیما

بچه ها گزینه های سوال ۱۳ اشتباه هستن؟؟
من دمای تعادل رو ۳۵۰ بدست آوردم چرا گفتین ۳۶۰؟؟؟
اصلا برای اینکه انرژی های درونیشونو برابر قرار بدیم مگه نباید n1 ,n2 رو که متفاوت هستن رو هم توی معادلاتشون بذاریم؟؟ یعنی اینجور
Te-T1*n1 رو برابر با T2-Te*n2 بذاریم؟؟؟ بعد دمای تعادل رو ازش بدست بیاریم؟؟ یا اینکه اصلا n ها رو نباید بذاریم؟!!!!
بعدش مگه حجم مخلوط نمیشه y1*V1+y2*V2 ؟؟؟ خوب اینجوری حجم بدست میاد ۸۸۰؟؟
من روی تعیین دما موندم میشه منو راجب این دوتا موردی که گفتم برا تعیین دما راهنمایی کنین؟؟!!!
ممنون.

سیما به امیدوار
سیما به امیدوار

نه 13 درسته.
من از رابطه ام آ در (یو2 منهای یو1) + ام بی در (یو2 منهای ع1) برابر صفر بدست آوردم.
T2=360

سیما
سیما

بچه ها میشه سوال 31 و 34 رو هم یه راهنمایی بکنین؟

امیدوار
امیدوار

سوال 31 رو خودمم خوب متوجه نشدم!فقط میدونم چون سیال بینگهام است پس در حال حرکت بایستی تنش بزرگتر شود از تنش تسلیم!

امیدوار
امیدوار

میشه شما هم بگین نظرتون چیه در مورد این سوال!من خوب متوجه نمیشم.

سیما
سیما

با نظرتون موافقم!

سیما
سیما

34 چی؟

امیدوار
امیدوار

دوست عزیز با استفاده از معادله اندازه حرکت جواب بدست میاد!

مهندسی شیمی به امیدوار
مهندسی شیمی به امیدوار

دوست عزیز دستت درد نکنه واقعا ممنونم. والا منم همینطوری راجب سوال ۱۵ گفتم از قانون اول برا سبستم بسته استفاده کرد بعدش فرض کنیم که سیستم برگشت پذیره و جای W بذاربم تغییرات PV بعد بگیم مجموع PV+u میشه تغییرات آنتالپی!!! ما h1 رو داریم که از رابطه کیفیت بدست بیاد ولی h2 باید چی بذاریم؟؟!! باید تشخیص بدیم با فرار دادن وزنه به صورت بخار داغ درمیاد یا مایع سرد؟؟ بعد یکی از آنتالپی هارو جای h2بذاریم…بنظر شما با قراردادن وزنه چه سیستم حالتی ممکنه بگیره؟؟!! بنظر شما میتونه درست باشه این حل؟؟؟ ببخشی شما برا سوال ۱۰… ادامه نظر»

سیما
سیما

(rond V bar rond T)*(rond T bar rond P)*(rond P bar rond V)برابر -1 راحت حل میشه سوال 10.
من مشکلم 15 و 17 هست.
31 رو کسی حل کرده؟

امیدوار
امیدوار

برا سوال10 باید از قانون سیکلیک که برابر 1- می شود استفاده کرد.رند حجم به رند فشار در دمای ثابت ضربدررند فشار به رند دما در حجم ثابت ضربدر رنددما به رند حجم در فشار ثابت مساوی1-.

امیدوار
امیدوار

برا سوال15 میشه چون افزایش فشار داریم پس کاهش حجم! بنابراین وارد ناحیه مایع متراکم میشیم پس h 2 همان hf می باشد.

سیما
سیما

میشه پاسختون رو بفرستید کامل

امیدوار
امیدوار

چون با اضافه کردن وزنه،نیرو زیاد،پس p هم زیاد!بنابراین طبق نمودار دما برحسب حجم فشار زیاد که حجم کاهش بنابراین به ناحیه مایع متراکم میرسیم پس h2 همان hf می باشد وh1 هم از رابطه کیفیت تو ناحیه دوفازی بدست می آید!برا اینکه Q برابر است با انتالپی طبق گفته دوستمون چون کار برگشت پذیر داریم و سیستم بسته است بدست می آد.

سیما
سیما

ممنون حل شد برام.

محمد علی
محمد علی

بچه ها ریاضی چکار کردین؟بجز مدل سازی و مشتقات جزیی چی تمرکز کردین من تو این چن ساعت بخونم

محمد علی
محمد علی

سلام دوستایی که قبول شدن میشه تراز و درصدشون بگن؟حدود چه ترازی باید بیاریم

مهندسی شیمی
مهندسی شیمی

خواهش میکنم اگر کسی جواب سوالای پایینی منو داره برا من توضیح بده یا عکس از حلش بذاره تا ببینیم!!!

امیدوار
امیدوار

دوست عزیز در پایین که سوال پرسیدی برات جواب رو توضیح دادم.

مهندسی شیمی
مهندسی شیمی

بچه ها تو رو خدا کمکم کنید خواهش میکنم!!
کسی هست که پاسخ تشریحی کنکور دکتری ۹۴ رو داشته باشه؟؟!!!یا لینکشو یا اگه لینکشو نداره عکس از صفحاتش بگیره بذاره اینجا؟؟؟
من خیلی لازمش دارم!!!

سیما
سیما

سلام بچه ها کسی جوابای تشریحی دکتری پارسال رو داره؟

میخانه _مهندسی شیمی
میخانه _مهندسی شیمی

کسی جواب کلیدی، دکتری 92 و 93 رو داره ؟

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلام دوست عزيز پاسخنامه کلیدی آزمون دکتری مهندسی شیمی ۹۱ و ۹۲ رو توي اينترنت ميتونيد پيدا كنيد. پاسخنامه اي كه در ادامه اومده از كتاب مدرسان شريف هست. پاسخنامه دکتری مهندسی شیمی ۹۲ ۴، ۲، ۴، ۳، ۲، ۱، ۱، ۲، ۱، ۳، ۴، ۲، ۳، ۱، ۴، ۱، ۳، ۴، ۱، ۱، ۴، ۱، ۴، ۲، ۲، ۳، ۱، ۲، ۱، ۲، ؟، ؟، ۳، ۱، ۱، ۱، ۳، ۴، ۴، ۲، ۳، ۲، ۳، ۳، ۳٫ پاسخنامه دکتری مهندسی شیمی ۹۱ ۳، ۴، ۲، ۴، ۴، ۳، ۳، ۱، ۱، ؟، ۱، ؟، ۲، ۳، ؟، ۴،… ادامه نظر»

سیما
سیما

کسی نداشت؟!

سیما
سیما

کسی نداشت 94؟

مهندسی شیمی
مهندسی شیمی

منم در به در دنبالشم!!! سوالات پارسال صورت راحت ولی حل مشکل داره اصلا به حل نمیرسم!!! مثلا این سوالتش سختن بنظرم!! سوال ۱۰ که با وجودیکه معکوسش کردمو مشتق گرفتم بازم حوابش مثل گزینه مورد نظر نشد… سوال ۱۳: اصلا باید چیکار کرد؟؟ مگه نباید از قانون گاز کامل استفاده کرد؟؟ به این ترتیب که حجم نهایی میشهv1*y1+v2*y2…و دمای نهایی که با قانون اول بدست میاریم که ثابته ولی چون دوتا دمای مختلف داریم پس باید میانگینشو بذاریم یعنی ۳۵۰؟؟!!!Rهم که معلومه میمونه فشار که طبق این توضیحات از قانون گاز کامل باید حسابشون کنیم درسته؟؟؟ ولی جوابش میشه… ادامه نظر»

امیدوار
امیدوار

سلام دوست عزیز!برا سوال10 باید از قانون سیکلیک استفاده کنی!

امیدوار
امیدوار

جواب سوال17 هیچ کدوم از گزینه ها صحیح نیست!جوابش میشه 57.14!از فرمول یخچال کارنو حل میشه.

امیدوار
امیدوار

برا سوال 13 با استفاده از قانون اول ترمو برای سیستم بسته کار وگرما صفر،پس انرژی داخلی ثابت، بنابراین انرژی داخلی مادهA و B برابر و دمای تعادل بدست میاد،که میشه 360!بعد بایستی V کل را بدست آورده و در آخر از رابطه قانون گاز کامل فشار کل را بدست آوریم.

امیدوار
امیدوار

برا سوال 15 چه طوری میشه گفت Q برابر انتالپی است؟از کجا میشه فهمید؟؟؟؟؟

امیدوار
امیدوار

برا سوال 14 چون ما گاز کامل داریم از فرمول انتالپی گاز کامل استفاده میکنیم.بعد برا بدست آوردن T2 از قانون پلی تروپیک!رابطه فشار و دما!

امیدوار
امیدوار

برا سوال 15 نمیدونم چه جوری میشه گفت گرما برابر تغییر انتالپی!شما اگه میدونی لطف میکنی برام توضیح بدی.ممنون میشم!

محمد علی
محمد علی

یه سوال دیگه ,من پارسال که شرکت کردم استعداد رو ۳۰ زدم میخواستم بدونم با زبان صفر ولی استعداد شانس هس یا نه,من خلاصه نویسی سیالات رو دارم اما ریاضی رو نمیدونم چکار کنم

محمد علی
محمد علی

سلام من تنها ترمو رو خوندم ,رزومم خوبه فقط باید مجاز بشم,کسی توصیه ای برا این دو هفته داره؟

بهار- دکتری 94 به الهه
بهار- دکتری 94 به الهه

سلااااااام الهه
کجایی دختر خوب؟
هستی یا نیستی 🙂
اگه هستی بدو بیا ببینم در چه حالی، اگه نیستی هم لطفا پیام بده 🙂

الهه
الهه

سلام بهار جان خوبی؟
هستم. اوضاع رو به راه؟
اگه بخوای از من بدونی که خوب نیستم این تغییر منابع کلافه ام کرده و از طرفی تمرکز ندارم. زبان و استعداد هم هر چی میخونم تاثیر زیادی نداره. درس میخونم اما…
تو از خودت بگو..

بهار- دكتري ٩٤
بهار- دكتري ٩٤

سلاااااااااام عزيزم، چشم به صفحه موندم دختر 😐 گفتم نكنه متواري شدي رفتي دور دورااااا 🙂 ممنون منم خوبم خداروشكر، نمرات اين ترم اعلام شه ببينيم پرونده رو به دست راست مون ميدن يا چپ 🙂 تغيير منابع كنكور كه اصن يه وضي، خدا خيرشان دهاد يا … 😐 الهه شرايط واسه همه يكسانه، توي همين رشته ي ما هنوز خيلي از بچه ها واسه خوندن رياضي سر در گم هستن و نميدونن چيزايي كه ميخونن خوب و كافيه يا نه! توي اين مدت باقي مونده سعي كن مباحث رو تموم كني و حداقل قسمت هاي مهم رو خونده باشي… ادامه نظر»

الهه
الهه

مرسی دوست عزیزم واسم دعا کن.

یاسین
یاسین

سلام بچه ها
من تا حالا خیلی خوب مطالعه داشتم ولی یک دورم کامل نشده و مرورم نداشتم، ولی الان خیلی انرژی کم دارم و خیلی با تمرکز نمیخونم از طرفی خیلی علاقه به ادامه دارم و رشته ام رو خیلی دوست دارم و براش برنامه دارم، بنظرتون تو این فرصت باقی چکار میشه کرد؟؟؟؟
من واقعا انگیزه بالایی دارم ولی انرژیم ته کشیده و کم اوردم،
با تشکر

بهار- دکتری 94
بهار- دکتری 94

سلام دوست عزیز
اگه تا الان با تمرکز خونده باشید، مرور مطالب نباید خیلی وقت تونو بگیره. حالا که انگیزه بالایی دارید و واسه رشته تون برنامه دارید، پس استرس و نگرانی رو بذارید کنار و به تلاش تون ادامه بدید 🙂
عنوان همه مطالبی که نخوندید رو توی یه برگه بنویسید و براساس اونا یه زمانی رو واسه “پایان” در نظر بگیرید و سعی کنید تا اون روز یه دور تموم بشه و بعدش به مرور مطالب بپردازید. بررسی سوالات سال های قبل هم فراموش نشه 🙂
شاد و پیروز باشید.

جدید
جدید

بچه ها بنظرتون منظور از ریاضیات مهندسی دقیقا چه منابعیه؟؟؟
آیا شامل کاربرد ریاضی، معادلات دیفرانسیل و محاسبات عددی هم میشه؟؟؟
خواهشا یکی جواب بده..
شماها چی میخونین؟؟؟

امیدوار
امیدوار

ریاضیات مهندسی و معادلات، منابع مناسب ریاضی مهندسی دکتر کریمی انتشارات نصیر،کتاب مدرسان شریف!
حل مسائل ریاضی مهندسی بدون دخالت دست هم کتاب خیلی خوبه،

مهندسی شیمی
مهندسی شیمی

بچه ها یکی راهنمایی میکنه؟!!
امکان اصلاح ثبت ناممون هست؟!!میتونم یه رشته دیگه اضافه کنم به قبلیا؟!!
بنظرتون شبانه خوبه که بزنمش؟؟!!
احتمال قبولیم تو شبانه زیاده ولی نه پول دارم نه سرکارم!!!بنظرتون ریسک کنم برا زدنش؟؟!!یعنی شبانه این ترم بهتره یا بشبنم کم کم بخونم و به امید قبولی روزانه باشم برا سال بعد؟!!!

1 14 15 16