مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص آزمون دکتری ۹۷

سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه‌ای جزئیات برگزاری آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۷ دانشگاه‌های سراسری و آزاد را اعلام کرد.

به داوطلبان عزیز عمیقاً توصیه می کنیم جهت اطلاع از آخرین اخبار ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری در کانال تخصصی دکتری عضو شوند… کلیک کنید… .

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون دکتری ۱۳۹۷ شامل دو مرحله آزمون کتبی و مرحله مصاحبه و بررسی سوابق خواهد بود. اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و … توسط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

زمان ثبت و برگزاری ازمون دکتری 97 - 98 سراسری و ازاد

تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای میتوانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی در آزمون ورودی شرکت نمایند.

دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی ارشد در صورتی که مشمول آئین نامه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۹۲/۵/۲۸ که توسط معاون آموزشی وزارت متبوع ابلاغ شده، باشند میتوانند در آزمون شرکت نمایند.

مؤسسات برای پذیرش دانشجو در مهرماه از داوطلبانی میتوانند پذیرش به عمل آورند که حداکثر تا سی و یکم شهریورماه همان سال (سال ۱۳۹۷) فارغ التحصیل شوند. تاریخ فارغ التحصیلی برای داوطلبانی که شروع تحصیل آنان در صورت وجود ظرفیت نیمسال دوم است، سی ام بهمن ماه همان سال (سال ۱۳۹۷) خواهد بود.

گفتنی است جداول رشته ها و مواد امتحانی آزمون ورودی دوره های دکتری (Ph.D) سال ۹۷ (نیمه‌متمرکز) از طریق لینک زیر قابل دریافت است:

دریافت فایل جداول رشته ها و مواد امتحانی آزمون ورودی دوره دکتری ۹۷

 

زمان ثبت نام ازمون دکتری ۹۷ – ۹۸ سراسری و آزاد

زمان برگزاری کنکور دکتری ۱۳۹۷

زمان دریافت کارت آزمون دکتری ۹۷ سراسری و آزاد

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. دینامیک ارتعاشات گفت:

  سلام

  تراز 2406 دینامیک ارتعاشات دعوت به مصاحبه چمران اهواز می شم؟ رتبه 153.

 2. رهسپار گفت:

  با سلام
  آرمون دکترا ۹۷ با درصدهای زیر چه رتبه ای قابل تصور است؟
  ۲۸/۸تخصصی
  ۳۳/۳۳هوش واستعداد
  مهندسی برق گرایش قدرت

 3. کامی گفت:

  ممنون اقای صالحی

 4. شبنم گفت:

  دوستان در خصوص کلید پاسخنامه نهایی که همراهان فرمودند کسی هست جواب بده

 5. ساسان صالحی گفت:

  ایرادات اساسی در کنکور دکتری حسابداری سال ۱۳۹۷
  الف – حسابرسی
  سوال ۱۷ : کدام شرط و رخداد، موجب میشود حسابرس درباره توانایی واحد مورد رسیدگی درباره تداوم فعالیت آن تردید نماید ؟
  ۱) فعالیت اصلی شرکت متمرکز باشد بر طرح های توسعه و تکمیل واحد های مورد رسیدگی که طی سه سال اخیر معوق باشد.
  ۲) جریان های نقدی حاصل از عملیات واحد مورد رسیدگی منفی باشد
  ۳) سهام جایزه به جای پرداخت نقدی سود سهام توزیع شده باشد
  ۴) معاملات مهم با اشخاص وابسته رایج باشد
  طراح سوال اعلام نموده که کدام شرط و رخداد تداوم فعالیت را مورد تردید قرار میدهد همه موارد میتواند به عنوان موردی برای تردید در تداوم فعالیت مطرح باشد ، لیکن اگر منظور طراح سوال ، موثرترین عامل باشد ، گزینه ۱ و ۲ صحیح تر است ، شایان ذکر است گزینه ۲ در چند ساله گذشته کنکور دکتری مطرح شده و همواره پاسخ صحیح بوده است، لیکن در کلید اولیه پاسخ ۱ بعنوان گزینه صحیح مطرح شده است. در خصوص موضوع گزینه ۱ با توجه به اینکه فعالیت اصلی شرکت متمرکز بر طرح توسعه و تکمیل میباشد ، شرکت در حال بهره برداری محسوب میگردد ، قاعدتاً در این گونه موضوعات تاخیر در پروژه های اجرا شده در قالب بهره برداری شرکت توسط حسابرس مطرح میگردد . به بیانی دیگر تا زمانی که جریان نقدینگی شرکت مثبت است تاخیر در اجرای پروژه وجود نخواهد داشت ، بنابراین زمانی که طرح توسعه به تعویق می افتد شرکت نقدینگی برای اجرا نداشته است ، به تعبیری دیگر گزینه ۲ علت و گزینه یک معلول میباشد .

  سوال ۱۹ : حسابرس مستقل گروه شرکتهای بتا همزمان نمیتواند :
  ۱) حسابرس شرکت های تابعه باشد
  ۲) حسابرس داخلی شرکت های تابعه باشد
  ۳) خدمات مالی گروه شرکت ها را عهده دار باشد
  ۴) فقط عضو کمیته حسابرسی شرکتهای تابعه باشد
  طبق استاندارد حسابرسی، به جهت رعایت استقلال حرفه ای ، حسابرسان مستقل نمیتوانند به صورت همزمان فعالیتهای خدماتی از جمله خدمات مالی، حسابرسی داخلی، عضو کمیته شرکتهای گروه و زیر مجموعه واحد مورد رسیدگی ارائه دهند. لیکن از ۴ گزینه ۳ گزینه غلط بوده لیکن طراح سوال در کلید پیشنهادی گزینه ۳) موضوع خدمات مالی را تنها بعنوان عدم ارائه خدمات اعلام نموده در حالیکه ۳ گزینه صحیح است.
  سوال ۲۳ : کدام مورد، بهترین روش حسابرسی برای تشخیص فروش (درآمد های) ثبت نشده است :
  ۱) رسیدگی به روابط غیرعادی بین مانده های پایان سال و حساب های دریافتنی
  ۲) رسیدگی به نمونه ای از فاکتورهای فروش نسیه در آخرین هفته پایان سال
  ۳) رسیدگی به فهرست تاییدیه های ارسالی به بدهکاران
  ۴) رسیدگی تحلیلی حسابهای دریافتنی و فروش
  طراح سوال بهترین روش حسابرسی برای تشخیص فروش (درآمدهای) ثبت نشده را خواستار شده است. لیکن با توجه به اینکه در کلیه سوالات موضوع حسابهای دریافتنی مطرح شده بنابراین استنباط این است که فروش به صورت نسیه میباشد. در زمانی که فروش نسیه ثبت نشده وجود دارد اصولاً استفاده از روش بررسی حسابهای دریافتنی و فروش منطقی نبوده و منجر به کشف فروشهای ثبت نشده نخواهد بود. تنها و بهترین گزینه رسیدگی به فاکتورهای فروش نسیه پایان سال میباشد که میتوان از طریق مشاهده فیزیک فاکتورها و تطبیق فاکتورهای ثبت شده در دفاتر به عدم ثبت فروشهای نسیه در دفاتر دستیابی پیدا کرد. این در حالیست که طراح سوال گزینه ۴ یعنی رسیدگی تحلیلی حسابهای دریافتنی و فروش را پاسخ مناسب میداند. در حالیکه در روشهای تحلیلی به دلیل عدم ثبت فروش نسیه در سرفصل های فروش و حسابهای دریافتنی امکان استخراج فروش نسیه ثبت نشده وجود ندارد.
  سوال ۲۹ : حسابرسان برای افشاء اطلاعات کشف شده در رسیدگی ها، نیازمند رعایت کدام مولفه هستند ؟
  ۱) استقلال حرفه ای ۲) تدبیر حرفه ای ۳) مراقبت حرفه ای ۴) برنامه ریزی در رسیدگی
  طراح سوال گزینه ۲ را صحیح میداند لیکن تدبیر حرفه ای در مراقبت حرفه ای (گزینه ۳) نهفته است و عملاً حسابرسان مستقل در زمان کشف اطلاعات میبایستی با رعایت مراقبت های حرفه ای نسبت به افشاء یا عدم افشاء موضوع اقدام نمایند.
  سوال ۳۰ : در رسیدگی عملیاتی علاوه بر حسابرسی مالی و حسابرسی رعایت، حسابرس چه موضوعات دیگری را مورد رسیدگی قرار میدهد؟
  ۱) حسابرسی اثر بخشی کارایی تحقق یافته ۲) حسابرسی رعایت صرفه های اقتصادی
  ۳) حسابرسی کارایی ۴)هر سه مورد
  اصولاً در حسابرسی عملیاتی (علاوه بر حسابرسی مالی و رعایت) حسابرسی بر مبنای بررسی صرفه اقتصادی ، کارایی و اثر بخشی سازمان مورد رسیدگی است بنابراین هر سه مورد صحیح میباشد لیکن طراح سوال تنها گزینه ۳) حسابرسی کارایی را پاسخ صحیح میداند در حالیکه در حسابرسی عملیاتی اثر بخشی یک عامل موثرتر از کارایی خواهد بود.

  ب – حسابداری مدیریت :
  سوال ۳۳ : مدل های ارزیابی هزینه های کیفیت کدام اند ؟
  ۱) مدل ارزیابی مدیریت، مدل ارزیابی هزینه های پیشگیری، بازرسی و خرابی و مدل ارزیابی فرآیند ها
  ۲) مدل ارزیابی هزینه های پیشگیری، بازرسی و خرابی، مدل ارزیابی هزینه فرآیند ها، مدل تعادل اقتصادی و مدل ارزیابی زیان های وارده به جامعه
  ۳) مدل ارزیابی کنترل کیفی، مدل ارزیابی مدیریت، مدل ارزیابی هزینه های پیشگیری، بازرسی و خرابی، مدل ارزیابی هزینه فرآیند ها
  ۴) مدل ارزیابی مالی و عملیاتی، مدل ارزیابی کنترل کیفی، مدل ارزیابی مدیریت، مدل ارزیابی هزینه های پیشگیری، بازرسی و خرابی، مدل ارزیابی هزینه فرآیند ها
  طراح سوال گزینه ۲ را پاسخ مناسب می داند . در کلیه کتب از جمله کتاب دکتر ساسان مهرانی و دکتر کرمی، کتاب دکتر محمدرضا نیکبخت، کتاب دکتر سجادی و ….. هزینه های کیفیت به هزینه های تطابق و عدم تطابق تقسیم بندی شده و سپس هزینه های ارزیابی و پیشگیری به عنوان هزینه های تطابق و هزینه های شکست داخلی و خارجی بعنوان هزینه های عدم تطابق مطرح شده است، گزینه ۲) شامل زیان های وارده به جامعه و مدل تعادل اقتصادی است که نامعلوم بوده و ارتباط گزینه مذکور با سایر گزینه ها و تفاوت آن به وضوح روشن نگردیده است.
  سوال ۴۱ : در مدل ساده تولید، حداقل سازی بهای تولید با ترکیب مناسب کار و سرمایه، برابر با کدام مورد است؟
  ۱) بهای اقتصادی ۲) هزینه نهایی تولید ۳) بهای تمام شده حسابداری ۴) هزینه های متغیر کوتاه مدت
  طراح سوال گزینه ۱ را پاسخ مناسب میداند در حالیکه بهای اقتصادی به معنای بهای محاسبات مهندسی کالا (حداقل بهای تمام شده بدون محاسبه استهلاک) میباشد. در حالیکه گزینه ۴) هزینه های متغیر کوتاه مدت میتواند حداقل بهای تولید را در بر داشته باشد. و در بین تصمیمات مدیران ، هزینه متغیر برای تعیین قیمت محصول ملاک تصمیم گیری میباشد ، بنابراین در مدل بهای تولید هزینه های متغیر کمتر از بهای اقتصادی کالای تولید شده میباشد.
  سوال ۴۵ : در بیانیه اخلاقی حسابداران مدیریت (IMA statement of Ethical Practice) کدام مورد صحیح است ؟
  ۱) صداقت ۲) مسئولیت ۳) هر دو مورد ۴) هیچ کدام
  طراح سوال گزینه ۱ را پاسخ مناسب میداند لیکن مسئولیت و پاسخگویی بعنوان رکن اولیه حسابداری مدیریت میباشد. و در بیشتر کتب از هر دو موضوع استفاده شده است .

  سوال ۴۸ : شرکت تولیدی سامان شامل ارقام فرضی مربوط به هزینه های کل و سطح فعالیت (تعداد فروش) ماهانه در یک دوره شش ماهه به قرار زیر است :
  ماه های فعالیت سطح فروش (تعداد) هزینه های کل (ریال)
  مهر ۴۰۰ ۴۵۰
  ابان ۲۰۰ ۳۵۰
  آذر ۸۰۰ ۸۵۰
  دی ۷۰۰ ۷۰۰
  بهمن ۶۰۰ ۶۰۰
  اسفند ۶۰۰ ۶۵۰

  هزینه های متغیر هر واحد (ریال) کدام است ؟
  ۱) ۰٫۶۶۶ ۲) ۱٫۲ ۳) ۰٫۳۳۳ ۴) ۰٫۸۳۳
  هزینه متغیر در روش حد بالا و پایین از تفاضل هزینه های کل حداکثری و سطح فعالیت مربوطه با هزینه کل حداقل و سطح فعالیت مربوطه بدست می آید لیکن طراح سوال به جای گزینه ۳، گزینه ۴ را پاسخ صحیح میداند.
  ۰٫۳۳۳ = ۵۰ = ۸۵۰-۸۰۰
  ۱۵۰ ۳۵۰-۲۰۰

  سوال ۴۹ : کدام گزینه دارای دیدگاه بلند مدت است ؟
  ۱) کایزن ۲) بهایابی هدف ۳) کارت ارزیابی متوازن ۴) بازده سرمایه گذاری
  هزینه یابی کایزن (بهبود و مستمر) ، بهایابی هدف و کارت ارزیابی متوازن بعنوان دیدگاه های بلند مدت در حسابداری مطرح میباشد لیکن به نظر میرسد متن سوال احتمالاً بلند مدت نمیباشد بوده که به اشتباه “بلند مدت است؟” تایپ شده است . در این خصوص، گزینه ۴ صحیح میباشد لیکن بدلیل اشتباه سوال هر سه گزینه ۱ الی ۳ صحیح میباشد. طراح سوال گزینه ۳ را پاسخ درست می داند .

  ب – تئوری حسابداری :
  سوال ۶۰ : IFRS مقرر میکند که ارزش منصفانه دارایی ها باید اندازه کیری و گزارش شود، منظور از ارزش منصفانه به لحاظ مبلغی کدام است ؟
  ۱) اقل قیمت جاری خرید یا فروش دارایی
  ۲) قیمت جاری فروش دارایی
  ۳) قیمت جاری خرید دارایی (قیمت جایگزینی)
  ۴) قیمت جاری خرید برای دارایی ثابت و قیمت جاری فروش برای دارایی جاری
  به نظر گزینه ۴ صحیح تر است ، درحالیکه طراح سوال گزینه ۲ را صحیح میداند .

  سوال ۷۰ : بر اساس فرضیه بی اثر و با فرض کارایی بازار تغییر روش از FIFO به LIFO و استفاده از روش جدید برای محاسبه سود حسابداری و سود مشتمل بر مالیات، باعث چه تغییری در قیمت بازار میشود؟
  ۱) افزایش قیمت بازار هر سهم
  ۲) کاهش قیمت بازار هر سهم
  ۳) اثری بر قیمت بازار هر سهم نخواهد داشت
  ۴) جهت نوسان قیمت بازار قابل پیش بینی نخواهد بود.
  در فرضیه بی اثر، گزارشات و اطلاعات حسابداری به هیچ وجه بر قیمت سهام تاثیری ندارد اصطلاحاً بازار فریب نخواهد خورد و سرمایه گذار آگاه در بازار وجود دارد در حالیکه طراح سوال گزینه ۱ را صحیح میداند به تعبیری فرضیه مکانیکی که اطلاعات حسابداری تاثیر بر قیمت سهام دارد را ملاک عمل قرار داده است. در فرضیه مکانیکی ، بازار بر اساس اطلاعات حسابداری فریب خورده و سرمایه گذار آگاه وجود ندارد.

 6. فایق گفت:

  با سلام و خسته نباشین.. با وجود ایرادات زیاد در کلید پاسخنامه سازمان سنجش دکتری ۹۷ ( البته بعضی گرایش ها) آیا واقعا پاسخانامه تغییری می کند.. در واقع کلید پاسخنامه نهایی سازمان بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد یا نه؟ از کجا مطمئن شد که اعتراض به کلید پاسخنامه اصلا پیگیری شده است یا نه؟ با تشکر فراوان

 7. مهران گفت:

  سلام
  تو آزمون دکترای رشته مدیریت آموزشی ۹۷ شرکت کردم
  طبق پاسخنامه سازمان سنجش درصد هام اینجوری هستن
  فلسفه ۵۰
  آمار و رو ش تحقیق ۵۰
  مدیریت ۵۰
  نظارت۳۵
  استعداد ۱۰
  زبان سفید
  آیا احتمال قبولی دارم؟

 8. سایه گفت:

  تعداد سوالات درست×۳ منهای تعداد سوالات غلط در اخر عدد بدست امده تقسیم بر تعداد کل سوالات ×۳

 9. يوسفي گفت:

  سلام دوستان عزیز
  من دکتری روانشناسی امتحان دادم کسی میدونه درصد مجموعه دروس تخصصی چطور حساب میشه ؟ یعنی چطور از همه ی درس ها یه درصد به دست میارم ؟
  ممنونم

 10. نوشین گفت:

  من ثبت نام کردم الان منصرف شدم چیکار کنم هزینم برمیگرده؟

 11. سوال سهميه گفت:

  سلام کسی میدونه سهمیه ۵درصد ایثارگران واقعا تاثیری داره یا خیر؟ممنون میشم اگه مطلعید بفرمایید

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله تاثیر داره. بدین صورت که برای این دوستان، ۵درصد ظرفیت هر رشته محل اختصاص پیدا میکنه و کسانی که این سهمیه رو دارند، برای پذیرش در این ظرفیت با هم رقابت میکنند و اگه موفق نشوند در سهمیه عادی سنجیده میشن.

 12. حسن گفت:

  ببخشید مهسا خانم موقع انتشار کارت کنکور دکتری ۹۷، میشه معدل رو ویرایش کرد؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله خوشبختانه موقع دریافت کارت ازمون دکتری ۹۷ از سایت سازمان سنجش، بخشی برای ویرایش درنظرگرفته شده که شما میتونید معدلتون رو از همونجا ویرایش کنید.

 13. مینا گفت:

  کارت کنکور دکتری ۹۷ کی منتشر میشه؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   زمان دریافت کارت ازمون دکتری ۹۷ سراسری و ازاد، اول اسفند ماه هستش. توصیه میکنم برای این که در جریان انتشار کارت قرار بگیرید، عضو کانال پی اچ دی تست به ادرس زیر بشید:
   https://t.me/phdtest

 14. Hesam گفت:

  اقا این که‌در اطلاعیه اومدهکسانی که تا اخر ۱۱/۳۰ فارغ التحصیل میشوند باید نسبت به ویرایش معدل اقدام کنند ، کجا باید این ویرایش رو انجام بدیم؟! در سایت سنجش که دیگه هیچ قسمتی برای ویرایش نیست؟!!؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   تا ۱۱/۳۰ نباید ویرایش کنید، معدلی که تا ۱۱/۳۰ کسب کردید ملاک هست و باید مطابق اون زمانی که کارت منتشر میشه (اول اسفند ماه) تا ۴ اسفند ماه معدلتون رو اگه تغییری داشته ویرایش کنید.

 15. as.as گفت:

  سلام
  آرزوی موفقیت برای همه دوستان دارم
  کسی هست که تو رشته بیماری شناسی گیاهی شرکت کرده باشه لیست دروس مربوطه رو که من میخوام تو قسمت قارچ شناسی امتحان بدم کلی هستش (قارچ،نماتد،پروکاریوت،ویروس) یا فقط باید همون قارچ رو بزنم .لطفاً درصورت امکان راهنمایی و لیست دروس رو هم اگه دارید لطف کنید .با تشکر

  • مهسا گفت:

   سلام
   شما در هر گروهی که شرکت کرده باشید، باید کلیه سوالاتش رو پاسخ بدید. در سوالات تخصصی دکتری در یک مجموعه کلا سوالات تفکیک شده بر اساس درس نیست و همه سوالات با هم در قالب دفترچه اختصاصی ارائه میشه.

 16. نسرین گفت:

  سلام
  آیا امکان تغییر محل برگزاری آزمون دکترا وجود دارد؟ (از تهران به مشهد)

 17. زهره سیسیان گفت:

  سلام. من دیر متوجه ثبت نام کنکور دکتری ۹۷ شدم مدارکم رو تا تاریخ ۸ دی ۹۶ پست کردم امروز ۴ بهمن ۹۶ برام پیام اومده که شماره پرونده برام صادر شده باید مبلغ ۶۰۵۰۰ تومان به حساب سنجش بانک ملی واریز و فیش رو به شماره ای فکس کنم تا فرایند ثبت نام کامل بشه. این کار رو انجام دادم. اما چطور مطمئن شم که فکس رسیده؟ تا ۸ بهمن مهلت ارسال فکس رو دارم. لطفا اگه شماره ای هست که میشه پیگیری کرد فکس رسیده یا نه بهم اعلام کنید. ممنون

 18. محسن گفت:

  سلام من در رشته دکترای نمیمه متمرکز ثبت نام و انتخاب رشته حقوق نفت و گاز کردم ولی دانشتگاه آزاد نداره،پس چرا در دفترچه دانشتگاه آزاد این رشته را نگذاشته بود و اینجانب متحمل ضرر و زیان شدم خواهشا پیگیری نمایید.با تشکر

 19. غلا محسن گفت:

  خوا هش می کنم جو ا ب منطقی بد هید

 20. غلا محسن گفت:

  من او لین با ر ا ست که برا ی شما نظر م دا د م من در محا صبه دکترا در دا نشگا ه خوارز می شر کت کرد م و اقا ی محا صبه کنند ه بعد از مصا حبه مرا قبو ل اعلا م کر دولی ساز مان سنجش مرا مردود اعلا م کر د ایا امکا ن دا ر د یکد کتر دورو غ بگو ید یا ساز مان سنجش حق مرا ضایع کر د ه با شدبه چه دلیل می گو یی سوا ل تکراری است از شما انتظا ر جو ا ب قا نع کنند ه هستم سر سر ی رد نکن

 21. صادق گفت:

  باسلام.بنده میخوام برا دکترا بخونم رشته ام فیزیولوزی ورزش هست .جه کتاب های با کدوم نویسندکان خوبه برا خوندن ؟باتشکر

 22. لیلی گفت:

  سلام به همه عزیزان
  من سال ۹۲ ارشد رو فارغ التحصیل شدم وبعد اونم دکتری شرکت نکردم دانشگاه آزادهم ارشدم رو گرفتم؛و فقط دو تا مقاله همایشی هم دارم به نظرتون با این رزومه؛ میشه واسه دانشگاه دولتی کاری کرد؟ رشته ام ریاضیه
  میترسم بخونم ولی چون رزومه خوبی ندارم تو مصاحبه رد بشم, البته دانشگاه آزادی هم هستم.تو مصاحبه تاثیر داره؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   این که فقط به علت فارغ التحصیلی از دانشگاه ازاد، داوطلبی رو پذیرش نکنند، کمتر اتفاق میفته، اما درمجموع باید شرایط مطلوب به نظر بیاد تا این موضوع که شاید نقطه ضعف محسوب میشه، دیده نشه. عملکرد شما در مصاحبه، تسلط بر مباحث علمی و داشتن رزومه میتونه راه رو براتون هموار کنه. قطعا غیرممکن نیست، اما ممکنه کمی سخت باشه.

 23. پرویز گفت:

  سلام مقطع دکترى دانشگاه سهمیه بسیج فعال چرا قبول نمیکنه؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   سهمیه بسیجی فعال برای مقطع دکتری دانشگاه سراسری که مطرح نبود کلا، اما با ادغام ازمون دکتری ازاد و سراسری، این سهمیه برای دانشگاه ازاد هم از بین رفت.

 24. فردین گفت:

  سلام دوستان.آیا قبل از گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور دکترا می توان استان و شهر محل کنکور را ویرایش کرد تغییر داد؟…متشکرم

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر، در زمان انتشار کارت حوزه امتحانی مشخص شده و دیگه امکان تغییرش نیست. اصلاحات جزئی فقط قاابل انجام هست در اون بازه زمانی. با این حالم بازم میتونید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش سوال کنید.

   • فردین گفت:

    از طریق سیستم درخواست سازمان سنجش ..این جواب را دادند.
    با سلام
    داوطلب گرامی درخواست خود را با درج مشخصات کامل- شماره پرونده و کپی کارت ملی به شماره…..فکس نمایید. و برای اطمینان از رسیدن فکس و انجام درخواست خود از تاریخ ۱۶دی ماه به بعد با شماره….. تماس بگیرید…..البته من شماره ها را پاک کردم چون ممکن است برای درخواست های مختلف شماره های تماس متفاوت بدهد .وارد سایت سنجش شوید..پایین صفحه تماس با ما.ورود به سیستم پاسخگویی
    قبل از هرکاری قسمت عضویت در سایت را باید تکمیل کنید و بعد مشکل خود را بیان کنید
    http://request.sanjesh.org/noetrequest/users/answer.aspx

 25. حمیده گفت:

  با سلام دوستان من موفق به ثبت نام ازمون دکتری امسال نشدم دیر خبر شدم ایا راهی داره تورخدا هرکس میدونه راهنمایی کنه ممنون

 26. پریسا گفت:

  با خرید اول کارت برای ثبت نام مبلغ از کارتم کم شد ولی رمز دریافت نکردم و کارت دیگری خریداری کردم اما مبلغ کارت اول به حسابم عودت نشده
  چکار کنم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   از سیستم پاسخگویی سنجش سوال کنید. میتونید از طریق بانک هم پیگیری کنید. شاید پرداختتون به سامانه سنجش کلا انجام نشده باشه.

 27. علی گفت:

  با سلام

  منابع آزمون دکترا مدیریت آموزشی را میشه بگید ، چون میخوام امسال دکترا شرکت کنم .

  • مهسا گفت:

   سلام
   لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سؤال کنید تا پاسخ دقیقی دریافت کنید.
   موفق باشید

 28. علی گفت:

  با سلام لطفاً راهنمایی بفرمایید من لیسانس حسابداری وارشد حسابرسی دارم متاسفانه دکتری حسابرسی در ایران وجود نداره والان دکتری اقتصاد گرایش مالی ثبت نام کرده ام مشکل پیش نمیاد ممنونم

  • مهسا گفت:

   سلام
   فقط فارغ التحصیلان تمامی گرایش‌های علوم اقتصادی و اقتصاد میتونن در ازمون دکتری این رشته شرکت کنند. شما باید در مجموعه حسابداری ثبت نام میکردید.

 29. رضا گفت:

  سلام.وقت بخیر.خواهش میکنم اگه امکانش هست ثبت نام رو تمدید کنید.اخه من از کرمانشاه پیام میدم.دیگه خودتونم وضعیت کرمانشاه رو خبر دارید.امیدوارم که درک کنید.ممنونم

 30. صبا گفت:

  سلام، منابع دکتری رشته سنجش از دور و GIS را چرا قرار نداده اید؟

 31. علی گفت:

  سلام دوستان…ممنون میشم راجب منابع مجموعه کلام رو بگین

  • مهسا گفت:

   سلام
   لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سؤال کنید تا پاسخ دقیقی دریافت کنید.
   موفق باشید

 32. Si گفت:

  با سلام و احترام رشته بنده کارشناسی ارشد پرستاری میباشn . آیا میتونم رشته دکتری روانشناسی سراسری یا آزاد شرکت کنم ؟.ممنون میشم اگه زود تر جوابمو بدین با تشکر

 33. الهام گفت:

  ببخشید من رشته علوم تربیتی گرایش تاریخ و فلسفه هستم میتونم گرایش دیگه شرکت کنم همون رشته گرایش مدیریت اموزشی لطفا راهنمایی میکنید

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله مشکلی نیست. این رشته شرط تجانس رشته نداره.
   اما به خاطر داشته باشید که کلا تغییر رشته در ازمون دکتری چالش هایی در مصاحبه به همراه داره و باید اساتید بخاطر این تغییر رشته و توانمندی شما قانع بشن.

 34. آزاده گفت:

  سلام مهسا جان
  من کاردانی، کارشناسی و ارشدم رو معماری خوندن. دکترا میخوام اگه بشه ایمنی(hse) بخونم؟ همچین رشته ای هست برای دکترا و اصلا میشه یا نه؟
  سپاس عزیزم

  • مهسا گفت:

   سلام
   تا جایی که میدونم خیر در مقطع دکتری پذیرش نداره این رشته. اما کلا تغییر رشته عموما در مقطع دکتری توصیه نمیشه. چون شما باید در مصاحبه اساتید رو به خاطر تغییر رشته قانع کنید و نشون بدید که دلایل محکم و منطقی برای این موضوع وجود داشته و دوم این که با داشتن دانش علمی همسطح یک فارغ التحصیل ارشد رشته جدید و نیز داشتن رزومه به اساتید اثبات کنید که توانمندی لازم جهت تحصیل در اون رشته رو دارید.

 35. مژگان گفت:

  من هنوز ثبت نام نکردم نگرانم! ممنون میشم جواب من بدید؟

 36. مژگان گفت:

  سلام ، سریال ثبت اطلاعات صلاحیت عمومی دکتری سال ۱۳۹۶ در مرحله تکمیل ظرفیت
  این جمله تو قسمت خرید کارت هست، یعنی چی ؟ با انتخابش چی میشه؟

 37. مژگان گفت:

  سریال ثبت اطلاعات صلاحیت عمومی دکتری سال ۱۳۹۶ در مرحله تکمیل ظرفیت
  این جمله تو قسمت خرید کارت هست، یعنی چی ؟ با انتخابش چی میشه؟

  • مهسا گفت:

   اتفاق خاصی نمیفته. مربوط به کسانی هست که در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کردن و لازم هست که این فرم رو پر کنن.
   برای ازمون دکتری ۹۷ هم لازم هست این فرم بعدا پر بشه که اعلام میشه.

 38. اجرایی گفت:

  سلام
  خواهشا به سوالم جواب میدین؟
  مدیریت اجرایی دکترا داره؟

 39. شیما یوسفی گفت:

  سلام دوستان.کسی میدونه کد رشته تحصیلی و دانشگاه دوره لیسانس و ارشد رو از کجا میشه برداشت.
  برای ثبت نام کنکور دکتری ۹۷ میخوام

  • مهسا گفت:

   سلام
   از منوی سمت راست سامانه ثبت نام سازمان سنجش، بخش جداول مورد نیاز ثبت نام میتونید اطلاعات مدنظرتون رو پیدا کنید.

 40. مهدیار گفت:

  سلام دوستان من رشته کارشناسی ارشدم حسابرسی هستش و در دفترچه راهنما برای رشته های مجاز انتخاب رشته حسابداری ننوشتن حسابرسی . میشه راهنمایی کنید میتونم حسابداری رو انتخاب کنم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   قاعدتا باید بتونید، چون جزو گرایش های حسابداری هستید. با این حال میتونید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش این موضوع رو پیگیری کنید.

 41. کورش گفت:

  درود برشما

  برای پر کردن فرم ثبت نام دکتری ۹۷ کدهای ۲۳ و ۲۴ مربوط به کارشناسی و محل اخذ آن و نیز کدهای ۲۷ و ۲۸ مربوط به کارشناسی ارشد و محل اخذ آن دقیقا کجا باید یافت
  با سپاس . کورش

 42. فهیمه گفت:

  سلام
  دوستان من یه کم گیج شدم
  آزمون دکترا باباخره توی اسفنده یا خرداد؟ پارسال توی خرداد برگزار نشده بود؟ میشه جواب بدید سردرگمم

  • عبدالله گفت:

   اولا پارسال ازمون ارشد بعد عیدبود اونم اردیبهشت و نه خرداد درضمن آزمون دکتری مثل پارسال اسفندماه برگزارمیشه

  • مهسا گفت:

   سلام
   کنکور دکتری وزارت علوم در اسفند ماه هست و کنکور دکتری وزارت بهداشت در خرداد ماه.

 43. ایما گفت:

  سلام کسی می دونه کد موسسات آموزش عالی محل اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد رو از کدام قسمت سایت سنجش باید پیدا کرد؟ ممنون

 44. محمد گفت:

  کسی میدونه منابع دکترای معماری ۹۷ چی اگه کسی می دونه راهنمایی کنه

 45. مهتاب گفت:

  سلام دوستان.من کارشناسی وارشد دانشگاه دولتی تهران خوندم برای دکتری آزمون دادم ولی قبول نشدم حتی تکمیل ظرفیتم نشدم دانشگاهایی مثل پردیس هستن که فقط پولی باشه وثبت نام کنن؟؟؟؟؟خواهش میکنم راهنمایی کنید من شرایط دوباره کنکور دادن ندارم .

  • النار گفت:

   سلام.
   دکترا در هیچ مقطع و نوعی بدون آزمون و مصاحبه نیست.
   فقط در بازه های زمانی خاص بعضی از پردیسها اونم بنودرت با آزمون اختصاصی یا مصاحبه و بصورت بسیار معدود دانشجو میگیرن که در اونا هم بخاطر متقاضی خیلی ززیاد قبولی خیلی مشکله

 46. زاگرس گفت:

  دفترچه راهنمای سال ۹۷ را هنوز منتشر نکرده اند. منبع این دفترچه ای که برای دانلود گذاشته اید چیست؟
  ——-
  با سلام
  دفترچه منابع و ضرایب قبلا از سوی سازمان سنجش اعلام شده. دفترچه ثبت نام هنوز منتشر نشده است.
  موفق باشید

 47. اردکانی گفت:

  سلام دوستان ممنون میشم اگه کسی درباره پردیس البرز دانشگاه تهران اطلاعی داره ,بگه .درباره پردیس کیش ,شنیدم هرکسی میتونه پولی بره سر کلاس .میخوام بدونم پردیس البرزم اینجوریه و ارزش رفتن داره یا نداره ?ممنون

  • مهسا گفت:

   سلام
   درمورد پردیس کیش بدین صورت نیست. بلکه ازمون اختصاصی داره و پس از گذر از مرحله ازمون و دعوت به مصاحبه و سپس حضور در مصاحبه، داوطلبان پذیرش میشن.
   اما این شیوه پذیرش مختص پردیس های بین الملل هست و پردیس البرز بدین شکل پذیرش نمیکنه.

 48. مهدی بیمه گفت:

  سلام
  بنده قصد شرکت در کنکور آزاد ۹۷ رو دارم. گرایش بیمه در مقطع دکتری محدود به یک دانشگاست. لذا تمایل دارم برای انتخاب دوم به بعد گرایش بازاریابی رو انتخاب کنم. سوال من اینه با توجه به اینکه گرایش بیمه مربوط میشه به رشته مدیریت مالی و گرایش بازاریابی(انتخاب های بعدی بنده) مربوط میشه به رشته مدیریت بازرگانی ، آیا می تونم گرایش خودم رو از ۲ رشته متفاوت (مدیریت مالی و مدیریت بازرگانی)انتخاب کنم.
  متشکرم

 49. هدی گفت:

  سلام به همه دوستان
  لطفا راهنمایم کنید برای دکتری مدیریت دولتی چه منابع تکمیلی رو بخونم ؟؟
  من رشتم مدیریت دولتی نبوده و تو انتخاب منابع خوب بشدت دچار مشکل شدم. شبانه و پیام نورم مجاز شدم اما نمیخام برم
  سپاسگزارم

  • مهسا گفت:

   سلام
   لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سؤال کنید تا پاسخ دقیقی دریافت کنید.
   موفق باشید

 50. دریا گفت:

  سلام مهسا جان. من دبیر ادبیات هستم. دو سال پیش بدون هیچ مطالعه ای با دخترم در کنکور شرکت کردم. اون مامایی آزاد قبول شد و من دولتی. معدل لیسانسم کم بود چون حتی شب امتحان هم درط نمی خوندم ولی در ارشد رتبه دوم کلاس شدم.سال قبل زمانی که هنوز در حال نوشتن پایان نامه بودم در کنکور دکترا شرکت کردم و برای مصاحبه ی ادبیات حماسی روزانه سبزوار پذیرفته شدم که چون نه مقاله داشتم و نه پایان نامه نرفتم. امسال دلم ی خواد شرکت کنم ولی دلم می خواد بخونم تا در دانشگاه خودم (قزوین) قبول بشم.شما با توجه به این که من تدریس هم می کنم و زمان کمی برای مطالعه دارم چه راهکاری پیشنهاد می دید. راستی ادبیات جزء دروس تخصصیه،
  ممنونم ازت

  • دریا گفت:

   منظورم عربیه آیا جزء دروس تخصصیه

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیلی خوب میشد اگه امسال هم مصاحبه میرفتید تا در شرایطش قرار میگرفتید. چون ورای رزومه، عملکرد در مصاحبه هم خیلی مهم هست.
   به هر حال لازمه که روی رزومه پژوهشی تون کار کنید. فرصت مناسبی پیش رو دارید. برنامه ریزی کنید و بخشی از زمان ازادتون رو مقاله بنویسید و بخشی رو مطالعه کنید. هر دو رو با هم پیش ببرید تا در صورت کسب رتبه خوب، بتونید قبول بشید.

 51. مژگان گفت:

  سلام. میخواستم بدونم فاصله بین ازمون کتبی و مصاحبه چقدره تا بتوونم مقاله جمع و جور کنم. و اینکه الان مصاحبه تاثیرش ۷۰ درصد شده درسته؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   ازمون کتبی ۴ اسفند ماه برگزار میشه و مصاحبه ها هم عموما از خردادماه شروع میشه. بهتره از الان به فکر مقاله باشید، فاصله ازمون کتبی و مصاحبه به قدری نیست که بتونید مقاله هاتون رو به سرانجام برسونید.
   در حال حاضر تاثیر مصاحبه و ازمون کتبی در قبولی نهایی ۵۰ درصد هست.

 52. هامون. گفت:

  سلام دوستان.من ارشد تاریخ تشیع دارم میتونم دکترا علوم سیاسی شرکت کنم؟

  • mahsa گفت:

   سلام.
   دوست عزیز خیر
   چون رزومه ای که ارائه میدید تا جایی که من اطلاع دارم باید متعلق به رشته علوم سیاسی باشه. شما دکتری تشیع بگیرید یا دکتری علوم سیاسی فرقی در به دست اوردن کار نمیکنه و براساس علاقه هم اگر مایلین ادامه بدین ب نظر میاد باید فوق علوم سیاسی بخونید با رزومه ای از این رشته. باز هم نظر دیگر دوستان مهمه. موید باشید

 53. شیما گفت:

  سلام.امسال ازمون دکترای ازاد و دولتی ادغام شده؟درواقع یک ازمون برگزلر میشه؟

 54. شیما گفت:

  سلام.امسال ازمون دکترای ازاد و دولتی ادغام شده؟درواقع یک ازمون برگزار میشه؟

 55. حسابدار گفت:

  سلام.بزرگوران میشه راهنمایی کنید برا دکترای حسابداری چه منابعی باید مطالعه بشه؟
  من نه مقاله دارم نه مدرک زبان آیا شانس قبولی درآزمون دکترا حسابداری را دارم ؟؟آیا معدل کارشناسی ارشد در دکترا موثر است؟آیا معدل ۱۹٫۲۵ ارشد برا من امتیاز تلقی میشه؟؟؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای اطلاع دقیق تر از منابع بهتره به از جدول پایین صفحه به انجمن تخصصی رشته تون مراجعه کنید.
   درمورد تاثیر معدل هم دو سال گذشته معدل در ازمون کتبی اثری نداشته، اما عموما معدل و محل تحصیل مقاطع قبلی بخصوص مقطع ارشد در مصاحبه برای اساتید مهم هست.
   درمورد رزومه هم به هر حال هر چی رزومه قوی تر باشه، شانستون بیشتر میشه. الان زمان خوبی تا کنکور دارید و میتونید نسبت به تقویت رزومه پژوهشی و مدرک زبان اقدام کنید.

 56. سمیه داداش پور گفت:

  با عرض سلام و ادب، بنده کارشناسی ارشد رشته مدیریت محیط زیست گرایش HSE دارم در چه رشته هایی در مقطع دکتری سراسری وآزاد میتونم شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. سپاسگزارم

  • مهسا گفت:

   سلام
   رشته های فنی مهندسی و علوم پایه هیچ کدوم شرط تجانس رشته ندارند و رشته های معدودی از علوم انسانی هم این شرط رو ندارند که اگه مورد بگید چه رشته ای مدنظرتون هست میتونم راهنمایی تون کنم.
   اما به طور کلی تغییر رشته عموما در مقطع دکتری توصیه نمیشه. چون شما باید در مصاحبه اساتید رو به خاطر تغییر رشته قانع کنید و نشون بدید که دلایل محکم و منطقی برای این موضوع وجود داشته و دوم این که با داشتن دانش علمی همسطح یک فارغ التحصیل ارشد رشته جدید و نیز داشتن رزومه به اساتید اثبات کنید که توانمندی لازم جهت تحصیل در اون رشته رو دارید.
   در سال های قبل بوده اند کسانی که تغییر رشته داده و پذیرش هم شده اند، یعنی غیرممکن نیست. اما به هر حال سختی های خودشو هم داره و بهتره آگاهانه این کارو کنید.

 57. ارومیه قلب آذربایجان گفت:

  من دکترای دانشگاه ازاد قبول شدم اما بخاطر هزینه بالاش نتونستم برم

 58. امید گفت:

  سلام آزمون دکتری کی برگزار میشه؟

 59. بهنام گفت:

  با سلام خدمت کلیه جویندگان دانش مخصوصا هموطن هایی که کامنت گذشتند . تشکر ویژه از جناب جرمشناس . جملات شما از صفای دل و دلنشین بود . خدا رو شاکرم که در بین افرادی زندگی می کنم که از هوش معنوی خوبی برخوردار هستند .
  ایمان . تلاش . موفقیت . شاد و سربلند باشید . حق .

 60. بهناز گفت:

  سلام؛ من دانشجوی ارشد منابع آب هستم و قصد خوندن برا آزمون دکتری رو دارم ولی نمیدونم جه کتابایی رو بخونم بیشتر بدردم میخورن. خواهش میکنم راهنمایی کنید.

 61. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید
  چطور میشه جزوه استادای طراح سوالای کنکور را پیدا کرد؟

 62. حمید گفت:

  با سلام
  ارشد هوش مصنوعی هستم برای دکترا میخوام شرکت کنم میتونم تغییر رشته بدم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   میتونید کنکور دکتری برخی رشته ها رو شرکت کنید. اما برخی رشته ها خیر، چون شرط تجانس رشته ارشد و دکتری دارند. رشته موردنظرتون رو بفرمایید تا بررسی کنم.

 63. milad گفت:

  سلام
  زمان برگزاری که همون اسفنده؟

 64. سیما گفت:

  سلام دوستان عزیز کسی خبر داره درمورد منابع ی که اعلام شده منظورشوم از کلمه مجموعه چیهههه؟؟؟؟؟؟
  یعنی همه درسا رو باید بخونیم ؟ جزییات کامل رو کجا باید پیدا کنیم .
  سپاس

 65. Maryam گفت:

  بچه ها من ارشد آزاد بودم و مقاله هم ندارم. آیا شانسی دارم؟؟

  • روشنک گفت:

   منم ارشد ازاد بودم امسال دکتری روزانه قبول شدم دعوت به مصاحبه چهار تا دانشگاه روزانه شدم البته رتبه ام ۲۲۶ بود و رتبه اخرین فرد در روزانه ۹۲۶ و شبانه هزار خورده و ازاد هم یکم با تون فرق داشت ۱۴۰۰ اینا بود منم فقط دانشگاه ها روزانه انتخاب کردم بهم گفتن شبانه صد درصد قبولی که کلا انتخاب نکردم و از روزانه ها بیرجند رفسنجان اینا گفتن احتمال قبولی زیادی در روزانه داری که خودم اونا رو روز مصاحبه نرفتم اما شاهرود رو رفتم که کم شانسی آوردم خودشون دانشجو داشتن که اونجا خونده بود فقط یک نفر میخواستن رتبه اخرین فرد قبول ۱۲ بود برا من ۱۵ شد من مقاله و کتاب داشتم اما مدرک زبان نداشتم الانم منتظر نتیجه تکمیل ظرفیتم ببینم کی میاد اگر رشته من تو تکمیل ظرفیت روزانه نباشه اونوقت حتما سعی میکنم مدرک زبان رو بگیرم چون امتیاز داره شما هم اگر روزانه میخوای حتما باید رزومه ات قوی کنی اگه شبانه هم میخوای حداقل یکی دو تا مقاله بده

 66. مرتضی گفت:

  زمان دقیق ثبت نام آزمون دکتری ۹۷ چه موقع است؟

 67. زهرا گفت:

  سلام بچها….کی تاحالا دکتری فیزیک داده؟؟؟؟؟؟؟؟؟من میخام برم کلاس کنکور ولی بازم نگرانم…خیلی از مطالب حتی پایهام یادم رفته…ببنظرتون چجوری بخونم چکارکنم ک بتونم دانشگاه شیراز یا تهران قبول شم… اوووووف واااااااااااااااای همش کنکور… ولی بنظرم الان کلاس کنکور بدنس هم راهاای یاد دادن جهت درج مقاله اونم رایگان!!!!!!!!!!! هم پایان نامه رو کتاب میکنن واست البته پولیااااااا.. خب راسی بچها از مدرک زبانی ک خود سازمان سنجش میده هم غافل نشید.. پولش ۶۰ تومنه بهتراز اینه ک تافل و ای لتس بخای بدی اونم ۳۰۰ یا ۶۰۰ تومن اینا هزینشه… ی دکتری میخایم بریما اسمش دولتیه کلی ک بایدد پول بدیم بعدشم کلی جون بکنیم دور ازجون شماها تهش چی داره برامون.. ایشالله ک خیره واسه هممون…. ایشالله همه امسال خانم و اقای دکتربشیممممم
  من ک شخصا فقط صرف علاقم ب گرایشم میخام برم دکتری وگرنه ب اینهمه سختی۴ سالش نمیارزه خخخخخخخخ

 68. پریسا گفت:

  من اصلا مقاله ندارم میتونم دکترا شرکت کنم بنظرتون قبول میشم؟

  • روشنک گفت:

   بله میتونید آزمون که موردی نداره اما تو روز مصاحبه باید رزومه بدین دست اساتید من چند تا مقاله داشتم مقاله انگلیسی هم داشتم در ای اس سی گفتن چرا ای اس ای نداری کتاب هم داشتم ولی مهم این هست که اول برای ازمون دکتری بخونید و یه وقتی هم بزارین برای جمع کردن رزومه قوی مقاله کتاب مدرک زبان هر چی بیشتر باشه دهن اساتید روز مصاحبه بسته میشه و قبولیتون تظمین میشه

 69. سونیا گفت:

  یه سال تموم خوندم اما روزانه قبول نشدم. حالا باید دوباره شروع کنم اما به چه امیدی؟!!!! بخدا خسته شدم! اونوقت یه تعداد نخونده قبول شدن!!!
  کنکور اصلا معیار خوبی برای سنجش توان ورود به مقطع دکتری نیست!

 70. مجتبی گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  بنده کارشناس ارشد علوم جانوری گرایش بافت شناسی آبزیان هستم.کنکور دکترای ۹۶ رشته فیزیولوژی جانوری (زیست شناسی) شرکت کردم و رتبه م ۸۵ شد. میخوام برای کنکور ۹۷ یکی از رشته های گروه دامپزشکی(فیزیولوژی یا بافت شناسی مقایسه ای) شرکت کنم. اگه از دوستان کسی درباره تعداد شرکت کنندگان، میزان شانس قبولی این دو تا رشته داره ممنون میشم بهم بده
  در ضمن اگه اطلاعات دیگه ای درباره این رشته هادارید میتونید برام بفرستید

 71. جرمشناس گفت:

  سلام. بچها کم یارید. بخدا دکتری هیچی نییت راحت رتبه میارید و قبول نیشید. نگران زمان ازمون نباشید چون به زودی اعلام میشه. فقط محکم بشینید بخونید و زمان از دست ندید. دکترا الکی جو داره هرکی جو گیر نشه و ارومو پیوسته بخونه قبول میشه. اگ رزومه هم ندارید اهمیت نداره چون دست دانشگاه در نمره دهی بالاست. از حق خوری هم نترسید زیرا شر و بدی ساخته ذهن. اگ به شر بدی و حق خوری اعتقاد داری حقتو میخورم. اما اگ ب عدالت خدا و حق الهی تو ک لاجرم به تو میرسه اعتقاد داری و زور خدارو بیشتر از مخلوقش نیدونی نگران نباش و محکم درستو بخون. یه بسم الله میخاد که شروع کنی و یا علی میخاد که پا شی. بچها من خودم اول درمونده و ضعیف بودم شروع کردم به تقویت نفسو روحم و ایمانو اعتقاد به خدا. بسیار دین مدار شدم و سعی کردم ایمانمو به خدا افزایش بدم. همچیو سپردم به خدا. به خدا گفتم که من نمیخام بجنگم بلکه میخام بازی کنم با زندگی و لذت ببرم. خدا هم قواعد بازی رو یادم داد و توی بازی یارم شد. یارت که خدا باشه نمی بازی. بعد اون رتبه ۱۳ ارشد حقوق جزا اوردم و رفتم دانشگاه بهشتی. رتبه ۲ قضاوت اوردم. رتبه ۱ کتبی قضاوت اوردم. رتبه ۳۶ دکتری اوردم. قاضیهم شدم. فقطو فقط با ایمان و توکل و تلاش. از هیچی تترسید. بچه ها از هیچی هیچکی نترسید. نترسید چون خدا که باهاته ترس نیست. فقط خدا بچها فقط خدااااااااااا. من عاشقشم. واقعا عاشقشم. خیلی مهربونه. دستت بهش بده ول نمیکنه.
  فقط قبل شروع یک روز کاملو اختصاص بده به خودت. یجا هلوت با خودت تنها شو و با خودت عهد کن که میخای شروع کنی. ببین با خودن چند چندی به همه شرایطتت فک کن و حلش کن توی ذهنت چون قرار دیگه تا خود کنکور بهشون فک نکنی. مشکل زیاد میدونم اما نابودشون کن و کم نیار. خدا باهاته.
  پس این رمزو داشته باشید: اتم.
  اتم مخفف ایمان تلاش موفقیت.
  اتمی باشید.
  بسم الله یا علی شروع کن

  • اکبری گفت:

   امیدوارم در قضاوت هم موفق باشی ،چون خیلی میدان سخت تریه، من چهارده سال سابقه وکالت دارم واینو لمس کردم

  • جابر گفت:

   دوست عزیز جرمشناس داغت نبینم بسیار عالی

  • حقوق جزا گفت:

   سلام،میشه لطفا منابعی که برای دکتری و قضاوت مطالعه کردید،بفرمایید

  • maryam گفت:

   سلام دوست عزیز از خدا برات سلامتی و طول عمر و موفقیت روز افزون میخوام، خیلی حرفاتون روی من تأثیر گذاشت، خیلی خوب و پر انرژی بود. من کاملأ با صحبتاتون موافقم ، وقتی خدا وارد زندگی آدم بشه دیگه هیچی جلو دارش نیست.
   بایه انرژی اتمی بریم پیش به سوی موفقیتهای چشمگیر.
   یا علی

  • روشنک گفت:

   عالی بود صحبت هاتون به امید خدا

  • الهام گفت:

   با سلام.نمیدانم جناب جرمشناس یا خانم جرمشناس موفق خطابتون کنم.ممنونم برای امیدی ک بما کنکوریها دادین و خوشحالم هنوز کسانی هستند ک بدون هیچ چشمداشت و حسادتی بفکر دوستان و همنوعانش هست.لطفا مرا برای کنکور دکتی سراسری معماری راهنمایی کنید.خیییلی سخته و من هیچ پشتوانه مالی ندارم ک برم ازاد.حتی ارشدمم ازاد بوده خودم درامد داشتم اما الان هم هزینه ها گزافه هم خیییلی زیاد.پس ارزوم سراسری قبول شدنه.من حتی مقاله و مدرک زبان و کتاب و پارتی وهیچ ندارم.فقط خدا و انگیزه و عشق ادامه تحصیلی رو دارم.لطفا مرا راهنمایی کنید.

 72. eli گفت:

  سلام.کسی تاریخ دقیق ازمون رو میدونه؟
  ابان هم برگزار میشه؟ یا مثل سللای قبل

 73. اميرحسين گفت:

  دوستان تو مقطع دکترى کدوم دانشگاه ها ورودى بهمن هم میگیرن؟!

 74. نونا گفت:

  من که پارسال یکسال کامل خوندم اخر روزانه قبول نشدم
  اصن دیگه بدم میاد
  احتمالا اصن امسال نخونم داغونم

 75. مهشید گفت:

  من استعداد درخشان بدون آزمون با معدل ۱۹٫۸۳ ارشد تهران مرکز گذروندم. برای مصاحبه ازاد هم اسمم درومده ولی به خاطر هزینه بالای دکترای دانشگاه آزاد ( درحدود هشتاد میلیون ) باید بشینم یه سال دیگه عمرمو هدر بدم بخونم برا سراسری ک تازه همونم خیلی ارزون نیست

 76. دکتر گفت:

  ای خدا تا کی کنکور پس کی باید بریم سر کار از آلان باز باید شروع به خوندن کنم دیگه خسته شدم

  • دکتر آینده مدیریت گفت:

   باور کنید منم مثل شما ست نظرم تا کی کنکور !!!!! از یه طرف درس خوندن را دوس دارم از یه طرف هیچ امیدی به اینکه باید نتیجه تمام این تلاش ها را توی بازار کار ببینیم وجود نداره …موندم چه کنم !!؟؟؟

 77. علی گفت:

  سلام، آیا مثل سال ۹۶ تاثیر آزمون ۵۰درصده؟!