ثبت نام دکتری 98

//ثبت نام دکتری 98

مدرسان شریف

ثبت نام دکتری 98

ثبت نام دکتری 98 از ششم آذر ماه سال جاری آغاز خواهد شد.

زمان ثبت نام آزمون دکتری 98 سراسری

ثبت نام دکتری 98 - 99 سراسری و ازادامسال نیز همچون سال گذشته، زمان ثبت نام آزمون دکتری 98 در نیمه اول آذرماه خواهد بود. ثبت نام دکتری 98 از 6 آذر ماه سال جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز خواهد شد و تا 12 آذرماه ادامه خواهد داشت. البته هر ساله زمان ثبت نام آزمون دکتری پس از اتمام مهلت مقرر، تمدید نیز می‌شود. لازم است داوطلبان عزیز در موعد مقرر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

داوطلبان می توانند برای اطلاع لحظه ای از شروع ثبت نام آزمون دکتری 98 به عضویت در کانال تلگرامی آزمون دکتری پی اچ دی تست درآیند.

 

از سال 1396 آزمون دکترا تخصصی دانشگاه‌های سراسری و آزاد تجمیع شد

 

زمان ثبت نام دکتری آزاد 98

آزمون دکترا سراسری و آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1396 ادغام شده است و به صورت یکپارچه برگزار می شود.

بنابراین زمان ثبت نام آزمون دکتری آزاد 98 نیز همزمان با ثبت نام دکترا سراسری 98 در سایت سازمان سنجش خواهد بود.

بجز مرحله ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد و برگزاری آزمون کتبی به صورت مشترک با آزمون دکتری سراسری از سوی سازمان سنجش، سایر مراحل شامل انتخاب رشته دکتری، دعوت به مصاحبه دکتری و نیز اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد به صورت مستقل از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی طی می شود.

کانال تلگرام دکتری

شرایط ثبت نام در آزمون دکتری 98

در حقیقت پذیرفته‌شدگان نهایی دوره روزانه مقطع دکتری در سال 97 یک سال از شرکت در آزمون دکتری تخصصی سراسری و آزاد محروم هستند.

البته بنا بر اعلام سازمان سنجش، پذیرفته‌شدگان دوره بورس اعزام به خارج در سال 1397 در صورتی که روند پذیرش آنها تا زمان ثبت نام آزمون در سازمان امور دانشجویان تکمیل نشده و در دوره‌های روزانه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سال 97 پذیرفته نشده باشند، اجازه شرکت در آزمون دکتری سال 1398 را دارند.

  • امکان تحصیل همزمان در دو رشته در مقطع دکتری وجود ندارد.

دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع دکتری تخصصی در صورت عدم انصراف تا پایان مهلت ثبت نام آزمون دکتری 98، مجاز به ثبت نام و شرکت مجدد در این آزمون نیستند. 

  • همچنین لازم است داوطلبان تا پایان شهریورماه 1398 از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شوند تا بتوانند از مهرماه 98 به عنوان دانشجوی دکتری شاغل به تحصیل شوند.

ملاک زمان فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد، زمان دفاع از پایان نامه است. بنابراین نیازی نیست که داوطلبان در زمان ثبت نام آزمون دکتری 98 و نیز شرکت در کنکور دکتری 98 از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده و از پایان نامه خود دفاع کرده باشند.

  • شرکت در برخی رشته های آزمون دکتری نیازمند داشتن مدرک مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط اعلام شده در دفترچه ثبت نام دکتری 98 است.

بنابراین لازم است داوطلبان دقت لازم را جهت ثبت نام در رشته ها به عمل آورند. گفتنی است مجاز بودن به شرکت در رشته های متجانس در آزمون دکتری تنها به معنای قانونی بودن شرکت داوطلب در آزمون کتبی است و در مرحله دوم (مصاحبه دکتری) دانشگاه ها ممکن است با توجه به معیارهای مدنظرشان امتیازدهی متفاوتی داشته باشند.

  • با توجه به این که تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت است، دانشجویان دوره دکترا مجاز به اشتغال همزمان با تحصیل در این مقطع نیستند.

در صورت اشتغال به کار داوطلبان، لازم است موافقت کتبی محل کار خود مبنی بر ادامه تحصیل را تهیه کرده و نزد خود نگه دارند و در صورت لزوم به دانشگاه محل قبولی ارائه دهند.

  • درخصوص داوطلبان آقا لازم است که وضعیت نظام وظیفه مشخص باشد.

به طور کلی داوطلبان زیر به لحاظ وضعیت نظام وظیفه مجاز به شرکت در آزمون دکتری و شروع به تحصیل در این مقطع هستند:

  1. داشتن کارت پایان خدمت
  2. داشتن کارت معافیت دائم
  3. امکان استفاده از شرایط معافیت تحصیلی (برای داوطلبانی که به لحاظ نظام وظیفه غایب محسوب می شوند، امکان صدور معافیت تحصیلی وجود ندارد و از ادامه تحصیل این داوطلبان جلوگیری به عمل خواهد آمد.)

 

نحوه ثبت نام کنکور دکتری 98 سراسری و آزاد

نحوه ثبت نام آزمون دکتری 98 بدین صورت است که لازم است داوطلبان دکتری 98 سراسری و آزاد با ورود به سایت سازمان سنجش، دفترچه ثبت نام دکتری 98 را دریافت کرده و پس از مطالعه شرایط ثبت نام هر رشته، با پرداخت هزینه ثبت نام دکتری 98 ، نسبت به خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری 98 (که حاوی شماره سریال ثبت نام است) اقدام می نمایند.

پرداخت جهت دریافت کارت اعتباری تنها به صورت آنلاین صورت می گیرد. سپس داوطلبان با استفاده از کارت اعتباری خریداری شده و آپلود کلیه مدارک و درج اطلاعات لازم، نسبت به ثبت نام دکترا 98 اقدام می کنند.

قابل توجه است که با توجه به ادغام آزمون دکتری سراسری و آزاد، دفترچه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 98 به صورت مجزا منتشر نمی شود و کلیه ضوابط دفترچه دکتری 98 سراسری شامل داوطلبان دکتری 98 دانشگاه ازاد نیز می شود.

پس از دریافت کارت اعتباری لازم است داوطلبان نسبت به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام دکتری 98 اقدام نمایند و کد رهگیری ثبت نام را نزد خود نگه دارند.

کانال تلگرام دکتری

زمان برگزاری آزمون دکتری 98

زمان آزمون دکتری 98 روز جمعه سوم اسفند ماه سال جاری خواهد بود. کارت شرکت در جلسه کنکور دکتری 98 چند روز پیش از آزمون از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد و در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

 

جزئیات ضرایب دروس امتحانی آزمون دکتری 98

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، در آزمون دکترا 98 نیز همانند سالیان گذشته، سؤالات آزمون کتبی شامل دو بخش عمومی (دروس زبان عمومی و استعداد تحصیلی) و نیز دروس تخصصی است. ضرایب دروس زبان عمومی، استعداد تحصیلی و دروس تخصصی کنکور دکتری 98 به شرح زیر است:

عنوان دروس
ضریب
آزمون زبان ۱
آزمون استعداد تحصیلی ۱
آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد ۴

 

تعداد سوالات دروس عمومی آزمون دکتری برای همه رشته های امتحانی 60 سوال (شامل 30 تست درس زبان عمومی و 30 تست درس استعداد تحصیلی دکترا) است و تعداد سوالات دروس تخصصی آزمون دکتری برای رشته های امتحانی مختلف متفاوت است که تعداد سوالات پیش از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش اعلام می شود.

جهت دریافت رایگان سوالات و پاسخنامه سؤالات عمومی و تخصصی آزمون دکتری سال های گذشته می توانید به صفحه زیر مراجعه نمایید:

دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه آزمون دکتری

 

سرفصل‌های آزمون دکتری 98

آزمون دکتری 98 در شش گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان برگزاری می شود. تعداد رشته های امتحانی هر یک از گروه های آزمایشی به شرح جدول زیر است:

گروه آزمایشی
تعداد رشته های امتحانی
گروه آزمایشی علوم انسانی 62
گروه آزمایشی علوم پایه
46
گروه آزمایشی فنی و مهندسی 50
گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی 35
گروه آزمایشی هنر 7
گروه آزمایشی دامپزشکی 26
گروه آزمایشی زبان 9

 

سرفصل‌ ها و رشته‌ های کنکور دکتری 98 که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده به شرح زیر است:

مشاهده سرفصل ها و رشته های امتحانی آزمون دکتری 98

 

مراحل پس از آزمون کتبی دکتری 98

پس از برگزاری آزمون کتبی دکتری، نتایج اولیه آزمون دکتری شامل اعلام رتبه و نمره تراز کسب شده توسط هر داوطلب، عموماً در اواخر فروردین ماه منتشر می شود. مدتی پس از اعلام نتایج اولیه، امکان انتخاب رشته‌ برای داوطلبان آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی به طور مجزا فراهم می شود.

۱۳۹۷-۸-۲۴ ۰۱:۵۸:۳۰ +۰۳:۳۰۳۱ شهریور, ۱۳۹۶|دکتری سراسری|۱۸۶ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
حدادی
حدادی

سلام.
معمولا برای قبولی دکتری چند تا مقاله لازم هست؟
ممنون میشم جواب بدید.

علیرضا
علیرضا

سلام.
لطفا بگید از کجا باید بفهمیم که از سرفصلهایی که برای کنکور دکتری ۹۸ اعلام میشه هر کدوم چند تا سوال میاد؟

مهسا
مهسا

سلام
این مورد ثابت نیست و ممکنه هر سال تغییر کنه. با این حال شما میتونید با بررسی سوالات ازمون دکتری سالهای گذشته یه دید کلی درمورد تعداد سوالات هر سرفصل به دست بیارید. البته چون ازمون دکتری تغییرات زیادی داشته، توصیه میکنم سوالات دکتری ۹۷ و ۹۶ رو چک کنید.

محمدی
محمدی

سلام به نظرتون اگر دروس تخصصی رو بتونیم ۶۰ تا ۷۰ درصد بزنیم و استعداد و زبان سفید باشه، امیدی به قبولی هست؟

مهسا
مهسا

سلام
بستگی به رشته تون داره. بعضی رشته ها دروس تخصصی رو از یه حدی بالاتر معمولا نمیشه زد و رقابت در دروس عمومی هست و یا برخی رشته ها که عموما دروس عمومی رو خوب جواب میدن داوطلبان، صفر زدن اونها میترسه تاثیر زیادی بگذاره.
البته بودن کسانی که یک درس عمومی رو صفر زدن و قبول شدن، اما هر دو درس شانستون رو خیلی پایین میاره.

سوری
سوری

سلام آیا در دوره دکتری رشته های پژوهش محور هست که نیازی به پایان نامه نباشه مثل بعضی رشته های ارشد
ممنون
اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه لطفا

منصور
منصور

شما کاملا بر عکس میگید.رشته های پژوهش محوری کلا پایان نامه است.احتمالا منظور شما آموزش محور است که در دوره دکترا وجود ندارد و فقط در ارشد هست

yazdan
yazdan

سلام من سال گذشته دوره شبانه پذیرفته شدم و بعد از یک ترم مرخصی گرفتم بخونم امسال روزانه قبول شم، میتونم دوره امسال رو شرکت کنم یا بایستی اول انصراف بدم؟

مهسا
مهسا

سلام
در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری گفته میشه که داوطلبان باید انصراف بدن قبل از ثبت نام. اما معمولا داوطلبان انصراف نمیدن و مشکلی هم پیش نمیاد.

ترلان
ترلان

والله میگن باید انصراف داد ولی من پارسال همین شرایط رو داشتم و انصراف ندادم و امسا قبول شدم و بدون مشکل ثبت نام کردم.البته من مدارک مقاطع قبلیم رو تحویل نداده بودم به دانشگاه.نمیدونم اگه اونا نباشه چطور میشه چون گرفتنشون ممکنه مشکلساز بشه.
ضمنا من آزاد بودم و سراسری قبول شدم

samira
samira

سلام من در حل تست های استعداد تحصیلی خیلی بین ۲ گزینه میمونم و برای انتخاب جواب درست به شک میفتم ، میشه کمکم کنید چطوری به قطعیت برسم؟ 🙁

مهسا
مهسا

سلام
از منوی بالای صفحه برید صفحه استعداد تحصیلی، اونجا یک کتاب رایگان برای دانلود هست که میتونید دریافت کنید و مهارت هاشو بخونید. کمک زیادی در حل تستهای استعداد تحصیلی بهتون میکنه.

دکتری برق
دکتری برق

برای درس زبان عمومی دکتری چی بخونم؟

مهسا
مهسا

سلام
منابع زبان عمومی دکتری ۹۸ در صفحه زبان عمومی که از منوی بالای صفحه در دسترس هست معرفی شده و میتونید به اونجا مراجعه کنید.

مهران
مهران

سلام من الان سربازم و تا پایان سال تموم میشه دوره سربازی م ، میتونم امسال آزمون دکتری رو شرکت کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
بله هیچ مشکلی نیست. فقط برای زمان آزمون دکتری ۹۸ باید بتونید در جلسه ازمون حاضر بشید.

الهامه
الهامه

کسی که فقط بخواد دانشگاه آزاد رو بره باید حتما کنکور دولتی شرکت کنه؟

مهسا
مهسا

سلام
بله چون ازمون دکتری سراسری و ازاد ۹۸ به صورت یکپارچه برگزار میشه، برای شرکت در دکتری دانشگاه ازاد هم باید کنکور ی که سازمان سنجش برگزار میکنه رو شرکت کرد.

فروزان
فروزان

رشته ای که ارشد خوندیم و رشته ای که میخوایم برای دکتری شرکت کنیم باید عینا یکی باشه؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر نیازی نیست عینا یکی باشه. در دفترچه ثبت نام دکتری ۹۸ رشته های مجاز اطلاع رسانی میشه.
توی انجمن هایی که لیستش پایین همین صفحه هست هم رشته های مجاز به شرکت در ازمون دکتری رشته های مختلف اومده.

ناصر
ناصر

در تعدادی از رشته ها بله باید متجانس باشه اما در بیشترشون خیر.سایت سنجش بخش دکترا رو ببینید.در یک اطلاعیه کاملا مشخص شده

هلن
هلن

این که کنکور دکتری ۹۸ آزاد همزمان با آزمون دکتری ۹۸ سراسری برگزار میشه، یعنی این که باید دو تا کنکور بدیم توی یه روز؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر یک کنکور دکتری برای هر دو دانشگاه ازاد و سراسری برگزار میشه.

Shimi
Shimi

میشه دو تا رشته مختلف تو آزمون دکتری ۹۸ سراسری و آزاد شرکت کرد؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر متأسفانه در ازمون دکتری ۹۸ فقط مجاز به شرکت در یک رشته امتحانی هستید.

هستی
هستی

برای قبولی پردیس های بدون کنکور از کی اقدام کنیم؟

مهسا
مهسا

سلام
از منوی بالای صفحه میتونید وارد صفحه پردیس بشید. در اون جا فراخوان دانشگاه ها و رشته های دارای پذیرش در موعد مقرر اطلاع رسانی میشه.

maryam
maryam

سلام
من دانشجوی دکتری پردیس هستم آیا می تونم امسال کنکور بدم
البته بدون انصراف
چون شاید قبول نشم

مهسا
مهسا

سلام
در دفترچه دکتری گفته میشه که باید انصراف بدید و بعد ثبت نام کنید. اما عموما داوطلبان بدون انصراف دادن نسبت به ثبت نام اقدام میکنند و مشکلی هم پیش نمیاد.

َ///
َ///

توی یه سایتی زمان ثبت نام دکتری ۹۸ رو نوشته از اول اذر. اشتباهه یعنی؟

مهسا
مهسا

سلام
بله متأسفانه سایت ها تاریخ های غلطی رو با توجه به زمان ثبت نام دکتری سالهای گذشته درج کردن.
زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ از ۶ آذر ماه شروع میشه و تا ۱۲ آذر (بدون در نظر گرفتن مهلت تمدید) ادامه داره.

ریاضی
ریاضی

سلام
ببخشید ثبت نام کنکور دکتری ۹۸ توی دو تا رشته میشه انجام بشه؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر متأسفانه در آزمون دکتری فقط میتونید در یک رشته شرکت کنید.

آیلار
آیلار

سلام برای دکتری زبانشناسی همگانی نمیدونم از چه منابعی واز چه موسسه ای استفاده کنم که مطالبشان موثر باشه،لطفا راهنمایی بفرمایید

علی
علی

سلام من توی ثبت نام دکتری 98 تحصیلیکو خوندم زده بود ثبت نام توی آذر ماهه ولی زمان دقیق نزد بود این زمان دقیقشو مطمئنید؟

مهسا
مهسا

سلام
اون سایت دقیق نیست. زمان ثبت نام دکتری 98 که اعلام شده در این صفحه از سوی سازمان سنجش اعلام شده.

جعفری
جعفری

شرمنده یه سوال دیگه من رشته ام فوق لیسانس زیست فناوری صنایع غذایی ام ایا می تونم تغذیه به خونم؟

ناصر
ناصر

اطلاعیه سنجش رو ببینید

جعفری
جعفری

سلام یه سوالی داشتم من تا 6 ماه دیکه دفاع پایان نامه دارم ایا می تونم دکترا شرکت کنم

ناصر
ناصر

بله

ماکس وبر جوان به مهسا
ماکس وبر جوان به مهسا

سلام مهسا خانم
در ضمن برای یادگیری زبان به عنوان زبان دوم بهترین راه چیه؟واسه مطالعه کتابها و روزنامه های انگلیسی زبان والبته نوشتن.ممنون میشم دقیق و علمی جواب بدین.متشکرم

مهسا
مهسا

سلام
مجموعه های مختلفی هستش برای این کار و از جمله effortless english هست که بدون تلاش برای یادگیری گرامر و با تکرار و تمرین کمک زیادی به بهبود سطح زبان میکنه.
از طرفی رفتن به کلاس های ترمی و داشتن روند منظم هم میتونه کمک زیادی کنه.
دیدن فیلم و تلاش برای فهمیدنش میتونه به شنیداری تون کمک کنه و واژه های جدید هم یاد بگیرید.

شایان
شایان

زمان انتخاب رشته دکتری ازاد ۹۷ دقیقا چه زمانیه..؟ تشکر

فریبا
فریبا

سلام خسته نباشید شما اطلاع دارید زمان برگزاری ازمون دکتری ۹۸ چه تاریخی هست؟

نیما
نیما

سلام ثبت نام واسه آزمون مثل سال گذشته آذر ماه هست و آزمون نیز اسفند ماه انجام میشه و هردو آزاد و دولتی با هم است ضمنا سولات سال گذشته به نسبت سالهای گذشته که جدا گانه (آزاد و دولتی) انجام می شد آسان تر بود ولی اگه دانشگاه خاصی مدنظر دارید از مقاله های هیات علمیشون مطالعه کنید در زمان مصاحبه

designer
designer

6آذر 97

آرمين
آرمين

سلام و وقت بخیر .
در مورد کنکور phd ، شما با اطمینان میفرمایید که با ثبت نام کنکور سراسری ، میشه آزاد رو هم انتخاب رشته کرد !؟

مهسا
مهسا

سلام
بله قطعا. از سال گذشته ازمون دکتری ازاد و سراسری ادغام شده و با ثبت نام در کنکور سراسری، داوطلب دانشگاه ازاد هم محسوب میشید. کافیه در زمان انتخاب رشته دانشگاه ازاد، در صورت مجاز شدن، انتخاب رشته کنید.

ناصر
ناصر

سلام
البته از دو سال گذشته.
امسال که میشه سومین سال

مریم
مریم

سلام.من آزمون دکتری دولتی ثبت کردم.اما اونجا هیچ چیزی برای ثبت نام دانشگاه آزاد ندیدم .آیا اتوماتیک برای دانشگاه آزاد هم ثبت نام شده ام؟ با تشکر.

مهسا
مهسا

سلام
ازمون دکتری ازاد و سراسری ادغام شده و با ثبت نام در کنکور سراسری، داوطلب دانشگاه ازاد هم محسوب میشید. لازم نیست گزینه ای انتخاب بشه یا جای دیگری ثبت نام کنید.

ناصر
ناصر

سلام.
هنوز که ثبت نام شروع نشده.چجوری ثبت نام کردید؟

زهرااحمدی
زهرااحمدی

سِلام برای ثبتنام دکترا باید حتما مدرک فوق رو گرفته باشی یا مثلا ترم ۳باشی هم میشه ثبتنام کرد؟

تهرانی
تهرانی

سلام خانم احمدی برای شرکت در ازمون دکتری میتونید ترم ۳ هم اقدام کنید لازم نیست حتما فارغ التحصیل شده باشید

ناصر
ناصر

سلام.برای ثبت نام نیاز به مقطع خاصی نیست اما در صورت قبولی باید حتما نا 31 شهریور سال دیگه فارغ التحصیل شده باشید

حسین حسن نژاد
حسین حسن نژاد

سلام.
من هر هفته پیگیری می کردم ، اما کسی مطلع نبود از زمان دقیق آزمون دکتری. آیا الآن میشه ثبت نام کرد؟
۱ سال صبر کردم و منتظر بودم.

مهسا
مهسا

سلام
زمان برگزاری ازمون ۴ اسفند ماه امسال هست. ثبت نام خیلی وقته تموم شده، با این حال از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش سؤال کنید، شاید راهی باشه.

اردلان
اردلان

باسلام عرض خسته نباشید.آیا الان امکان ثبت نام هست؟باتشکر

طاهره
طاهره

سلام . من هم ب دلیل بیماری از کنکور دکتری جامانده ام. کسی موفق به ثبت نام شده؟ خواهشا اطلاع بدید. این شماره ک دادید پاسخ نمیده

فاطمه . ادبیات
فاطمه . ادبیات

من به همین شماره زنگ زدم داخلی صفر . کارشناس ادرس داد مدارک رو پست کردم. امروز هم تو کانال پی اچ دی تست زده بود اخرین مهلت ارسال مدارک.

فرم پیش نویس رو از دفترچه دانلود و پر کنید.
دو قطعه عکس
کپی شناسنامه و کارت ملی
فیش واریزی ۶۰۵۰۰ تومان به حساب ۴۰۰۱۰۲۱۱۰۱۰۰۷۴۸۹
بانک ملی درامد امتحانات عمومی سنجش

پست کن به ادرس
کرج مشکین دشت بلوار خمینی جنب پژوهشگاه خیابان متوسلیان . سازمان سنجش
صندوق پستی ۳۱۵۳۵۳۱۶۶

فاطمه . ادبیات
فاطمه . ادبیات

سلام . کسانی که جاموندن با این شماره تماس بگیرن
۰۲۶۳۶۱۸۲۳۵۹

فاطمه
فاطمه

سلام
روزهمگی بخیر
دوستان من میخوام ازمون دکتری علوم تحقیقات شرکت کنم
فرصتش تموم شده؟

مهسا
مهسا

سلام
بله. با توجه به ادغام ازمون دکتری و برگزاری یکپارچه ازمون دکتری سراسری و ازاد، ثبت نام هم یکسان بوده که به پایان رسیده.
با این حال از سمت چپ سایت سازمان سنجش، بخش سیستم پاسخگویی، پس از ثبت نام برید درخواست بدید، احتمالش هست باهاتون همکاری کنند.

کیامرث
کیامرث

من به شما علاقه پیدا کردم. حالا چیکار کنم؟

یه بنده خدا
یه بنده خدا

سلام به تمامی دوستانی که از ثبت نام کنکور دکتری ۹۷ جا موندند: جهت ثبت نام حضوری با در دست داشتن مدارک ذیل به آدرس تهران – خیابان کریم خان زند – خیابان استاد نجات الهی (ویلا) – کوچه شهید امانی – واحد ارتباطات مردمی سازمان سنجش مراجعه کنند، توجه کنید که گویا آخرین مهلت ثبت نام حضوری تا فردا (پنج شنبه ۲۳ آذر ۹۶) است. مدارک: ۱- فرم موجود در آخرین صفحه فایل پی دی اف راهنمای ثبت نام کنکور ۹۷؛ پرینت شده و پر شده ۲- دو قطعه عکس پشت نویسی شده ۳- کپی پشت و روی کارت… ادامه نظر»

مرتضی
مرتضی

با سلام من ازثبت نام ازمون دکتری به خاطر بیماری فرزندم جا موندم ایا به نظرتون تمدید میشه

فاطمه
فاطمه

با تقدیم سلام
من برای آزمون دکتری ۹۷ ثبت نام کردم ولی در کافی نت رشته امتحانی ام را اشتباه ثبت کردند ، اکنون چه کنم / ایا امکان ویرایش رشته امتحانی هست ؟ ممنون میشم پاسخ بفرمایید ، چند بار براتون پیام فرستادم ولی جوابی نفرمودید

مجتبی محرمی
مجتبی محرمی

سلام خسته نباشید
من کارشناسی مدریت ورزشی دارم ولی کارشناسی ارشد رو حقوق خصوصی خوندم میشه دکترا رو مزیریت ورزشی بخونم یا نه ؟؟؟

حمید رضا
حمید رضا

سلام دوستان
منم از ثبت نام جا مونده بودم. توی سایت سنجش درخواست گذاشتم بهم جواب دادن و امروز رفتم ثبت نام کردم. به من گفتن که فقط تا ۲۰ آذر مهلت هست.
اگر خواستین به من پیام بدین که متن پیام کارشناس سازمان سنجش رو براتون بفرستم.

سارا
سارا

سلام مطمینیدتا فرداس چه جوریه؟

حمید رضا
حمید رضا

سلام
باید مدارک ببرین سنجش و ثبت نام کنین

عیسی
عیسی

باسلام منم از ثبت نام جا موندم باید چکار کنم

طاهره
طاهره

سلام . میشه بگید در کدام قسمت سازمان سنجش پیام گداشتین

سامیه
سامیه

بچه ها تو رو خدا هیچکاری نمیشه کرد من از ثبت نام جا موندم دارم میمیرم از ناراحتی

تارا
تارا

سلام دوستان من از ثبت نام دکترا جاموندم چیکار کنم چقدرزود تموم شد

صفا
صفا

وای من دارم سکته میکنم, یکی بهم کمک کنه, جا موندم, از پنجشنبه درخواست دادم هنوز جواب ندادن, چیکار کنم, تو رو خدا به دادم برسین

جامانده ازکنکوردکترا
جامانده ازکنکوردکترا

سلام.دوستانی که ازکنکوردکترا جاموندن برن روسایت سازمان سنجش سمت راست بخش سیستم پاسخگویی اونجاعضوبشن وایمیلشونوواردکنن بعد نام کاربری به ایمیلشون ارسالمیشه بعد درخواستشونو جهت بدن.

جامانده ازکنکوردکترا
جامانده ازکنکوردکترا

سلام.منم ازثبت نام کنکوردکترا جاموندم به دلیل بستری بودن دربیمارستان.هرسال اواسط آذر ماه ثبت نام شروع میشد.دوستانی که جاموندن برن رو سایت سازمان سنجش سمت راست بخش سیستم پاسخگویی اونجا اول عضوبشن بعدنام کاربری به ایمیلشون ارسال میشه بعد درخواستشونو ودلیل جاموندن ازثبت نامشونو بنویسن وبگید که مهلت دیگه ای برای ثبت دوباره بزارید.

داوطلبی جا مانده
داوطلبی جا مانده

چقدر زود امسال شروع شد هر سال ۱۵ آذر شروع میشد خواهشا تمدید کنید
اگه از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواست بدیم تاثیری دارده ؟ کسی انجام داده ؟

مهسا
مهسا

سلام
به هر حال میتونید شانستون رو امتحان کنید. اگه درخواست زیاد باشه ممکنه تمهیداتی در نظر بگیرن.

Afshin
Afshin

مجدد تمدید میشه یا نه کسی خبری داره ؟

leo
leo

یه روز دیگه واسه ثبت نام بزارید لطفا

leo
leo

تو رو خدااااا ثبت نام رو تمدید کنید تو بیمارستان بستری بودم بدبخت شدیم رفت

حامد
حامد

کاش تمدید بشه از درگیری زیاد اصلا متوجه نشدم

جامانده
جامانده

متاسفانه منم از دکتری جا موندم!
اگه مجدد ثبت نام رو بر قرار کنید ممنون میشم.

مهسا
مهسا

سلام
پیگیر اخبار کانال باشید، اگه چنین شرایطی فراهم بشه اطلاع رسانی خواهد شد.

فرهاد
فرهاد

لطف مارو در تمدید ثبت نام کمک کنید

سیامک.پ
سیامک.پ

خواهشا تمدید کنید ثبت نام رو!
من فکر نمیکردم که با دانشگاه سراسری یکی باشه ازمونش

ایلماه
ایلماه

سلام من جا موندم از ثبت نام خاهش میکنم تمدید یا یک زمان مجدد واسه ثبت نام اعلام کنید

لیلی
لیلی

سلام خواهشمند است زمان ثبت نام را تمدید کنید.باتشکر

مریم
مریم

سلام لطفا مهلت ثبت نام تجدید کنید

اکبر
اکبر

سلام خواهش میکنم ثبت نام دکتری رودوباره تمدید کنید من درمراحل ثبت نام مشکل خورده بودم امروز رفع شده

علی
علی

سلام من جا موندم از ثبت نام دیگه تمدید نمیشه

سارا
سارا

ازتون خواهش میکنم ثبت نام رو تمدید کنید
من خانوادم کرمانشاه بودن و همش درگیر بودم
اصلا فرصت نشد ک ثبت نام کنم
استدعای عاجزانه دارم ثبت نام رو مجددا تمدید کنید

سارا
سارا

خواهش میکنم۱ روز دیگه تمدیدش کنید لطفا
من نتونستم ثبت نام کنم
خواهش میکنم

نسیم
نسیم

سلام
لطفأ یه روز دیگه فرصت بذارین برای ثبت نام
من مشکلی داشتم
نشد زمان دقیق ثبت نام رو. بدونم
خواهشأ

رضا
رضا

خواهشا مجددا زمان ثبت نام کنکور دکتری را تمدید کنید.

طاها
طاها

من ارشد مدیریت امور فرهنگی هستم. سالهای قبل این رشته آزمونش در آزاد با رفرنسهای خاص خودش برگزار میشد، امسال آوردن با کد رشته مدیریت دولتی تقسیم بندی کردن که ۷۰ درصد با رفرنسهای مدیریت فرهنگی در سالهای قبل متفاوت هست.
با این منابع جدید آزمون دکتری خواهیم داد؟

مهسا
مهسا

سلام
بله طبق منابع اعلام شده در دفترچه باید ازمون بدید.
سال گذشته هم به همین صورت بود ازمون مجموعه مدیریت امور فرهنگی

گلی
گلی

سلام خواهشا زمان ثبت نام دکتری را دوباره تمدید کنید

مهسا
مهسا

سلام
سامانه ثبت نام هنوز فعال هست. هر چه سریع تر نسبت به ثبت نام اقدام کنید.

ساعد
ساعد

بچه ها من اقماری شرکت نفت کار میکنم به کسی سپرده بودم ثبت نام م کنه چون ۱۴ روز رو اسکله بودم الان ثبت نامم نکرده یعنی دیگه اصلا فرصت نمی‌دن ؟

مریم
مریم

من آزمون دکترا دولتی ثبت نام کردم. دکترای آزاد رو کی باید ثبت نام کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
ازمون دکتری ادغام شده و شما با ثبت نام و شرکت در این ازمون داوطلب دکتری ازاد هم محسوب میشید و نیازی به ثبت نام مجدد نیست.

صبا
صبا

مرسی مهسا خانوم

الی
الی

سلام.من رشته ام مهندسی‌نرم‌افزار هست.معدلم‌۱۶.۵ هست فعلا‌مقاله ندادم و نمره پایان‌نامم رد نشده.انگیزه رو واسه دکتری از دست دادم چون حس میکنم دور شدم‌از درس و اینکه مطالعه ندارم و ترس شدیدی از ازمون گرفتم.به نطرتون‌معدل خیلی مهمه در قبولی و اینک میشه تغییر رشته داد؟یا برم از ارشد دوباره ی رشته دیگه بخونم؟

مهسا
مهسا

سلام سلام مصاحبه دکتری ایتم های مختلفی داره که شامل رزومه اموزشی، پژوهشی و مصاحبه شفاهی هست. مجموع اینها هست که موفقیت یا عدم موفقیت رو مشخص میکنه و میتونم بگم عملکرد در مصاحبه شفاهی هم خیلی مهم و اثرگذار هست. درمورد رزومه اموزشی که نمیشه کاری کرد و غیرقابل تغییر هست. درمورد رزومه پژوهشی تا حد امکان تقویتش کنید و فعلا روی ازمون کتبی هم متمرکز بشید. بعد از اون خودتون رو خوب برای مصاحبه حاضر کنید. پاسخ به سوالات علمی، تسلط بر پایان نامه ارشد مقالاتتون، اخذ مدرک زبان، موضوع مدنظر برای رساله دکتری و موارد مشابه. درمورد… ادامه نظر»

محمد
محمد

سلام دوستان برای ثبت نام دکتری تو سایت سنجش رو قسمت ثبت نام می زنم چیزی بالا نمیاد راهنمایی کنید چگونه ثبت نام کنم – ممنونم

مهسا
مهسا

سلام
لینک مشکلی نداره. مرورگرتون رو عوض کنید و اگه نشد از کامپیوتر دیگه و یا اینترنت دیگه ای تست کنید.

رویا
رویا

دوستان برای دکتری بدون آزمون حتما باید رتبه اولی بود یا رتبه دوم هم میشه؟ معدلم بالای ۱۹

مهسا
مهسا

سلام
خیر نیازی به داشتن رتبه در ورودی نیست. شرایط پذیرش بدون ازمون رو میتونید از منوی سمت راست، دکتری بدون ازمون استعداد درخشان ببینید.

بهاره
بهاره

سلام ببخشید ثبت نام دکتری تمدید نداره؟

مهسا
مهسا

سلام
امشب اخرین مهلت ثبت نام هست و به گفته مشاور سازمان سنجش تمدید نخواهد شد.

غضنفری
غضنفری

باسلام.برای استعدادتحصیلی بهترین منبع کدام هست.دوستان خواهشاجواب بدند.ضروریه

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از منوی بالای صفحه وارد صفحه استعداد تحصیلی بشید. در اونجا منابع مناسب معرفی شده اند.

مژگان
مژگان

سلام ببخشید من دوبار سئوالم فرستادم ولی نه سئوالم میتونم ببینم نه جوابش، حذف شده؟

مهسا
مهسا

سلام
سؤالتون در چه زمینه ای بوده؟ دوباره بفرمایید در خدمتم

لقمان
لقمان

سلام ششم آذرماه دررشته علوم سیاسی ثبت نام کردم. آیا امکان دارد رشته ام را به مدیریت دولتی تغییر دهم

یوسف
یوسف

دیگه امکان نداره متاسفانه. در ضمن علوم سیاسی یکی از رشته های خوب محسوب میشه که قبولی توش راحتتره هم رشته ایی عزیز. امیدوارم موفق باشید.

مهلا
مهلا

سلام
من تاریخ فارغ التحصیلیمو به جای ۶/۹۷ تاریخ ۱۱/۹۶ وارد کردم و ۴ بار ویرایشم پر شده. آیا راهی هست؟ کلن این تاریخ چقدر مهمه؟
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
خیلی مهم نیست و در زمان انتشار کارت ورود به جلسه فرصت مجدد برای ویرایش هست. نگران نباشید.

؟؟؟
؟؟؟

با سلام
یک راهنمایی از دوستان می خوام
با توجه به اینکه ارشد رشته ام مدیریت اجرایی بوده و در حال حاضر دکتری مدیریت اجرایی نداریم و
کارشناسی هم رشته ام مدیریت دولتی بوده
بهترین گزینه برای دکتری می تونه رشته مدیریت دولتی باشه؟
ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید.

مهسا
مهسا

سلام
مدیریت استراتژیک و مدیریت بازاریابی در مقطع دکتری میتونن گزینه های خوبی برای شما باشن.

اجرایی
اجرایی

سلام
خواهشا به سوالم‌ جواب میدین؟
مدیریت اجرایی دکترا داره ؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر متأسفانه این رشته در ایران در مقطع دکتری وجود ندارد.

ترنم
ترنم

سلام رشته اقتصاد هستم،میخواستم بدونم چی بخونم

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین همین صفحه به انجمن تخصصی رشته تون مراجعه کنید تا دوستان همرشته تون دقیقتر راهنماییتون کنن.
موفق باشید.

فرهاد
فرهاد

سلام لطفا ثبت نام رو تایید بفرمائید یه سال واسه دکترا میخونم الان خبر دار شدم که وقت ثبت نام گذشته لطفا کمک کنید هر کی به این کار رسیدگی میکنه بنده رو کمک بفرمائین

زينب
زينب

سلام من کارشناسی ارشی مدیریت فرهنگی هستم میتونم دکتری مطالعات زنان شرکت کنم؟//

مهسا
مهسا

سلام
خیر متأسفانه
فقط فارغ التحصیلان رشته های زیر مجاز به شرکت در ازمون دکتری مطالعات زنان هستند:
مطالعات زنان و خانواده (تمامی گرایش ها)، حقوق، حقوق خانواده، معارف اسلامی و حقوق، فقه و حقوق اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی و سطح سه حوزه

مرجان
مرجان

سلام من لیسانس بازرگانی پیام نور دارم با معدل ۱۳/۵۷ و ارشد مشاوره تحصیلی دانشگاه ازاد با معدل ۱۶ ،پایان نامم ۱۸/۵ حالا بنظرتون من دکتری میتونم پذیرفته شم ؟؟

زينب
زينب

سلام من کارشناسی ارشد مدیریت فرهنگی هستممیتونم دکترای مطالعات زنان رو شرکت کنم؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
پذیرش در دکتری مولفه های زیادی داره و اگر چه رزومه اموزشی هم مهمه، اما ضعف در اون قابل جبران هست. با کسب رتبه خوب، داشتن رزومه پژوهشی مناسب و عملکرد قابل قبول در مصاحبه دکتری میتونید شانستون رو بالا ببرید.

رضا ادیم
رضا ادیم

سلام زمان ثبت نام وزارت بهداشت هم از اول آذر یا نه

مهسا
مهسا

سلام
خیر زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت در اینده اعلام خواهد شد.

گوزل
گوزل

با سلام و عرض ادب
من از کجا میتونم کد رشته تحصیلی و کد محل اخذ مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو پیدا کنم؟؟

مهسا
مهسا

سلام
از منوی راست سامانه ثبت نام در سایت سنجش میتونید جداول مورد نیاز رو پیدا کنید.

صفا
صفا

با سلام و خسته نباشید.لطفا در مورد ثبت نام آزمون دکتری راهنمایی بفرمایید.الان سازمان سنجش برای ثبت نام دفترچه گذاشته سراسری هست یا آزاد؟مبلغی که قرار داده شده برای هر دو هست؟به چه صورتی؟ممنونم از لطفتون

مهسا
مهسا

سلام
ازمون یکپارچه برگزار میشه و شما با ثبت نام در سایت سنجش و پرداخت فقط ۶۰هزار تومان، داوطلبان دانشگاه ازاد و سراسری محسوب میشید.

م.ر
م.ر

سلام، اگه برای آزمون دکتری فقط منابع کارشناسی رشته مورد نظر رو بخونم کفایت میکنه

م.ر
م.ر

سلام ترم سه روزانه تاریخ تشیع و اگه فقط منابعی رو که برای ارشد موندم روبرتی دکترا بخونم شانس قبولی دارم و اینکه میخواهم بجای تاریخ اسلام در تاریخ ایران شرکت کنم تو دکترا واحد اضافه بهم میخوره ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

سلام
سلام

سلام مشاور گرامی
لطفا به سوالم پاسخ دهید
سوال یک،
آیا امسال آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد ادغام شده؟
سوال دو،
اگر ادغام شده آیا منابع یکی هست؟

سوال سه:پارسال هم ظاهرا ادغام شده بود. پس چرا تاریخ آزمون آزاد هشت بهمن نود و پنج بود و سراسری شش اسفند بود و دو دفترچه مجزا داشت

ممنون میشم به هر سه سوالم پاسخ بدهید

مهسا
مهسا

سلام
کنکور دکتری ازاد و سراسری از سال گذشته ادغام شده. بدین معنی که یک زمان یک کنکور برگزار میشه و بنابراین سوالات و منابعشون هم یکیه و داوطلبان میتونن در صورت مجاز شدن هم در انتخاب رشته ازاد و هم در سراسری شرکت کنند.
سال گذشته بحث هایی پیش اومد که دانشگاه ازاد نمیخواست ادغام کنکور رو بپذیره، دفترچه ثبت نام منتشر کرد، اما بعد جلوشو گرفتن و کنکور اسفند ماه برگزار شد.

هاني ١٩٩٠
هاني ١٩٩٠

با سلام
من میخواستم که برای دکترای بدون کنکور دانشگاه آزاد ( برای فارغ التحصیلان ممتاز ) ثبت نام کنم و آزمون نمیخوام بدم. باید چیکار کنم؟ تو سایت سنجش ثبت نام کنم یا آزاد؟ چطور بررسی میشه؟ چرا اینطوری ادغام کردن قاطی شده!!!

مهسا
مهسا

سلام
نگران نباشید. مشکلی نیست. فقط ازمون کتبی ادغام شده. داوطلبان بدون ازمون باید صبر کنند در زمان انتخاب رشته متقاضیان پذیرش با کنکور، در سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد ثبت نام کنند. نتایج دعوت به مصاحبه داوطلبان با آزمون و بدون ازمون همزمان اعلام میشه.

رویا
رویا

سلام مهسا جان
عزیزم من رتبه دوم کارشناسی ارشد بین هم ورودی های خودم هستم. معدلم ۱۹٫۵۵ هست. میتونم بدون کنکور دکتری آزاد شرکت کنم یا باید رتبه اولی باشم؟

هستی
هستی

سلام بچه ها خسته نباشید یه سوالی دارم ممنون میشم که جوابم رو بدین. من ترم ۳ ارشد حسابداری ام یه ترم پایان نامه مونده . میتونم دکتری حسابداری شرکت کنم؟ بعدش باید مدرک زبان داشته باشیم؟ و باید مقاله بدیم؟ برای مصاحبه چی هستش؟ منظورم اینه که از ما چی میپرسن؟اگه قبول بشیم

روح الله
روح الله

سلام. بله میتونین آزمون بدین. مدرک زبان برای آزمون مهم نیست اما ممکن هست اگه قبول بشین در مرحله مصاحبه داورا براشون مهم باشه. مهمترین چیز تو مصاحبه داشتنرزومه خوب از نظر مقالات و نیز مسلط بودن به مباحث مربوطه هست.

کتایون
کتایون

سلام به همه دوستان من ارشد مدیریت اجرایی هستم می خواهم دکتری مدیریت بازرگانی آزاد قبول شم ولی چون آزمون دکتری یکی شده منابع را اصلا نمی دونم و زمان هم خیلی ندارم میشه کسی راهنمایی ام کنه چه منابعی را بخونم که فقط آزاد قبول شم

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سؤال کنید تا پاسخ دقیقی دریافت کنید.
موفق باشید

حسن
حسن

سلام
ایا یا سهیمه فرزند جانبازی ۷۰ درصد شانس قبولی در دانشگاه آزادهست؟

مهسا
مهسا

سلام
سهمیه قبولی در کنکور دکتری با توجه به ادغام کنکور سراسری و ازاد تابع مقررات دفترچه سازمان سنجش هست.
بنابراین
%۲۵ از ظرفیت پذیرش هر کدرشته محل به رزمندگان و ایثارگران، به شرط کسب حدنصاب علمی (کسب حداقل ۷۰ % نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط ایثارگران و کسب حداقل ۸۰ % نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط رزمندگان) اختصاص دارد.

آرش
آرش

سلام من دانشجوی ترم دو ارشدم
پایان نامم افتاده اول مهر
به نظر شما میتونم در مقطع دکترا شرکت کنم که اگه انشااله قبول شدم ترم مهر رو مرخصی بگیرم بهد از ترم بهمن شروع کنم برم کلاس؟؟؟یه راهی به من بگین ممنونم
با تشکر از شما

مهسا
مهسا

سلام
شما باید تا شهریور ماه فارغ التحصیل بشید تا بتونید ترم مهر پذیرش بشید.
مگر این که کنکور بدید و بعد منتظر فرصت تکمیل ظرفیت بشید. برای تکمیل ظرفیت سراسری تا پایان بهمن فرصت دارید فارغ التحصیل بشید. اما این به شرطی هست که در تکمیل ظرفیت رشته محل دلخواه شما وجود داشته باشه.

رضوان .ن
رضوان .ن

سلام دوستان. من ارشد زیست دانشگاه شهید بهشتی خوندم معدلم پایینه فکر کنم ۱۶/۵۸٫ و نمره پایان نامه ۱۹/۵٫ مقاله داخلی دارم. بنطرتون تو مصاحبه معدل ارشد چقدر تاثیر داره؟

مهسا
مهسا

سلام
میتونه اثرگذار باشه. اما به چند نکته حواستون باشه.
عموما فقط به یک دلیل مثل معدل شما رو در مصاحبه رد نمیکنن.
ممکنه ازتون دلیل معدل پایین رو بپرسن که اونوقت لازمه شما دلایل منطقی بیارید.
و این که مصاحبه مجموعه ای از ایتم هاست و با تقویت بقیه، میتونید ضعف در باقی موارد رو بهبود ببخشید.
بنابراین اصلا نگران نباشید و پرقدرت برید جلو.

حسن حضرتی .تاریخ ایران بعد ار اسلام
حسن حضرتی .تاریخ ایران بعد ار اسلام

با سلام من ارشد تاریخ ایران بعد از اسلام با معدل ۱۷.۳۴وپایان نامه با نمره ۱۸ دارم ایا شانسی برای قبولی وپذیرش در دانشگاهای دولتی دارم

مهسا
مهسا

سلام
مصاحبه دکتری ایتم های مختلفی داره که شامل رزومه اموزشی، پژوهشی و مصاحبه شفاهی هست.
مجموع اینها هست که موفقیت یا عدم موفقیت رو مشخص میکنه و میتونم بگم عملکرد در مصاحبه شفاهی هم خیلی مهم و اثرگذار هست.
درمورد رزومه اموزشی که نمیشه کاری کرد و غیرقابل تغییر هست. درمورد رزومه پژوهشی تا حد امکان تقویتش کنید و فعلا روی ازمون کتبی هم متمرکز بشید.
بعد از اون خودتون رو خوب برای مصاحبه حاضر کنید. پاسخ به سوالات علمی، تسلط بر پایان نامه ارشد مقالاتتون، اخذ مدرک زبان، موضوع مدنظر برای رساله دکتری و موارد مشابه.

شکوفه
شکوفه

با سلام خدمت دوستان محترم
کسی هست که بیوتکنولوژی گیاهی خونده باشه؟
میخواستم ببینم منابعش برای آزمون دکتری چی هست؟
با تشکر

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سؤال کنید تا پاسخ دقیقی دریافت کنید.
موفق باشید

رحیمی
رحیمی

سلام
معدل ارشدمن۱۴/۴۰هست،به علت مسایلی نتونستم خوب نمره بگیرم،پایان نامه دارم،ولی مقاله نه،پارسال دکتری شرکت کردم تومرحله چندبرابرظرفیت،اگه نمره خوبی بگیرم شانسی برای قبولی دارم؟
یه ارشددیگه بخونم به نظرتون بانمرات بهتر؟یابرادکتری تلاش کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

مهسا
مهسا

سلام
وضعیت پایان نامه تون چطوره؟ نمره پایان نامه تون خوب شده؟
شرایط معدلتون میتونه اثرگذار باشه، اما اگه سایر شرایطتون خوب باشه و اساتید قانع بشن که معدلتون به خاطر شرایط بوده و توانمندی لازم رو دارید، ممکنه شانس داشته باشید. البته به هر حال مسیرسختی پیش رو خواهید داشت.

ستاره
ستاره

سلام. وقتتون به خیر
من به دلیل اینکه کارمند بانک هستم و وقت آزادم خیلی کمه ارشدم را به صورت مجازی در دانشگاه پردیس فارابی دانشگاه تهران خوندم و متاسفانه پایان نامه نداشتم.آیا شانس قبولی در مصاحبه را دارم؟ در ضمن آیا امکان تحصیل در دوره دکترا هم به صورت مجازی داریم یا خیر؟ ممنون میشم راهنمایی ام کنید
با تشکر

مهسا
مهسا

سلام
خیر مقطع دکتری به صورت مجازی برگزاری نمیشه.
شما در صورتی میتونید شانس داشته باشید که رزومه پژوهشی مناسبی فراهم کنید تا اساتید قانع بشن که علیرغم نداشتن پایان نامه، در زمینه پژوهش توانمند هستین.

فاطمه
فاطمه

سلام.وقت بخیر..با ارشد برق دانشگاه آزاد احتمال قبولی در کنکور سراسری است؟؟یا در مصاحبه رد میکنن؟

مهسا
مهسا

سلام
به طور کلی میشه گف مسیر سخت تری نسبت به فارغ التحصیلان سراسری برای پذیرش دارید، اما نشدنی نیست. درسته که محل فارغ التحصیلی مهمه، اما یک ایتم در مصاحبه است و مولفه های بسیار اثرگذار هستن. میتونید با تقویت رزومه و عملکرد خوب در مصاحبه شانس قبولی تون رو بالا ببرید.

غنی
غنی

دوستان سلام زمان ثبت نام کنکور دکتری اذر ماه هست برگزاری چه زمانی هست

مهسا
مهسا

سلام
ازمون دکتری ۹۷، ۴ اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد. پایین همین خبر لینک زمان برگزاری و نیز جزئیات منابع ازمون هست.
موفق باشید

دکتری 95
دکتری 95

سلام
وقت همگی بخیر
از دوستان رشته دامپزشکی کسی هست که بتونه منابع بهداشت خوراک دام رو معرفی کنه؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سؤال کنید تا پاسخ دقیقی دریافت کنید.
موفق باشید

حمیدرضا
حمیدرضا

منم به امید خدا از امشب مطالعه رو شروع میکنم. خدایا خودت کمکمون کن

علیرضا
علیرضا

سلام
من ترم سوم ارشد عمران هستم و بعد از این ترم پایان نامه دارم آیا امسال میتوانم در آزمون دکترا عمران سال ۹۷ که ثبت نام آن اول آذر ماه است شرکت نمایم .

mitra
mitra

سلام
بله میتونبد منتها باید تا آخر شهریور ۹۷ دفاع کنید

سمیه
سمیه

سلام،دوستان یرای دکتری الکترونیک از چه کتاب ها و منابعی استفاده کردید ؟ شما از چه زمانی شروع به مطالعه کردین و روزی چند ساعت ؟

م. ر
م. ر

من از سی خرداد که نتایج اومد و دیدم که دعوت به مصاحبه نشدم شروع کردم به درس خوندن. تقریبا دو بار خوندم.ولی فقط یه مقاله ی آی اس آی دارم‌. هر چی صلاحه همون بشه.

.....
.....

کمیت مهم نیست کیفیت مهمه
من یه هفته قبل کنکور جزوات را مرور کردم و الان دانشجو روزانه هستم

م. ر
م. ر

آفرین به شما که انقدر باهوشی. من هم کارشناسی و هم ارشد رو شریف بودم. موفق باشید.

.....
.....

من کارشناسی و ارشد و دکترا را دانشگاه شهر خودم بودم
منم شریف می‌تونستم از اول بخونم اما وابستگی به خانواده نشد

زهرا جرمشناسی
زهرا جرمشناسی

سلام اگر خدا کمکم کنه امسال آزمون شرکت میکنم حتما دکترا آرزومه روزی ۸ ساعت درس میخونم و تست میزنم خدا کنه قبول شم ☺

راحيل- مديريت فناوري اطلاعات
راحيل- مديريت فناوري اطلاعات

دوستان کسی از تاریخ برگزاری ازمون دکتری امسال اطلاع داره؟

کنترلی
کنترلی

دقیقاً سؤال منم بود!!

سونیا
سونیا

سلام فک کنم آزمون چهار اسفند باشه!!!

فرشته نجات
فرشته نجات

سلام، تاپیک اعلام زمان برگزاری آزمون… سمت راست صفحه را مطالعه کنید

فرشته نجات
فرشته نجات

آزمون ۹۶ هنوز نقد نشده، بسیاری از مشکلات آن هنوز طرح نشده،
دوگانگی مسوولیت مابین دانشگاه ها و سازمان سنجش مشکل آفرین است، آزمون و خطا در شیوه برگزاری ادامه دارد، و بسیاری مسائل دیگر…!