از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

 

ثبت نام آزمون دکتری 99 احتمالاً در آذر ماه سال جاری آغاز خواهد شد. داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی دارند، لازم است در موعد مقرر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. در این مطلب سعی کرده‌ایم تاریخ دقیق ثبت نام کنکور دکتری 99، مراحل ثبت نام و نیز جزئیات برگزاری آن را شرح دهیم و نکاتی که لازم است داوطلبان مدنظر داشته باشند را گوشزد کنیم.

 

 

ثبت نام دکتری 98

زمان ثبت نام آزمون دکتری 99

زمان ثبت نام آزمون دکتری 98

شرایط ثبت نام در آزمون دکتری 99

ثبت نام کنکور دکتری 98

نحوه ثبت نام کنکور دکتری 99

زمان برگزاری آزمون دکتری 99

مصاحبه دکتری 98

مراحل پس از آزمون کتبی دکتری 99

تعداد داوطلبان دکتری سال‌های گذشته

 

همه چیز درباره آزمون دکتری 99

 

 

زمان ثبت نام آزمون دکتری 99

ثبت نام دکتری 98 - 99 سراسری و ازاداحتمالاً امسال نیز همچون سال گذشته، زمان ثبت نام آزمون دکتری 99 در نیمه اول آذرماه خواهد بود. ثبت نام دکتری 98 از 6 آذر ماه سال 97 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد و تا 12 آذرماه ادامه داشت. البته هر ساله زمان ثبت نام آزمون دکتری پس از اتمام مهلت مقرر، تمدید نیز می‌شود. لازم است داوطلبان عزیز در موعد مقرر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

داوطلبان می توانند برای اطلاع لحظه ای از شروع ثبت نام آزمون دکتری 99 به عضویت در کانال تلگرامی آزمون دکتری پی اچ دی تست درآیند.

 

از سال 1396 آزمون دکترا تخصصی دانشگاه‌های سراسری و آزاد تجمیع شد.

 

زمان ثبت نام دکتری آزاد 99

آزمون دکترا سراسری و آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1396 ادغام شده است و به صورت یکپارچه برگزار می شود.

بنابراین، زمان ثبت نام آزمون دکتری آزاد 99 نیز همزمان با ثبت نام دکترا سراسری 99 در سایت سازمان سنجش خواهد بود.

بجز مرحله ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد و برگزاری آزمون کتبی به صورت مشترک با آزمون دکتری سراسری از سوی سازمان سنجش، سایر مراحل شامل انتخاب رشته دکتری، دعوت به مصاحبه دکتری و نیز اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد به صورت مستقل از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی طی می شود.

ظرفیت پذیرش دکتری دانشگاه آزاد 98 ، 10هزار نفر اعلام شده است.

کانال تلگرام دکتری

نکات و شرایط ثبت نام در آزمون دکتری 99

داوطلبان کنکور دکترا 99 لازم است با مدنظر داشتن نکات و شرایط زیر نسبت به ثبت نام در آزمون دکتری اقدام نمایند:

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98

1- ازجمله شرایط ثبت نام دکتری 99 ، عدم پذیرش در دوره روزانه در آزمون دکتری 98 است.

در حقیقت پذیرفته‌شدگان نهایی دوره روزانه مقطع دکتری در سال 98 یک سال از شرکت در آزمون دکتری تخصصی سراسری و آزاد محروم هستند. (برای کسب اطلاعات بیشتری مطلب محرومیت از ثبت نام آزمون دکتری را بخوانید)

البته بنا بر اعلام سازمان سنجش، در سال 98، پذیرفته‌شدگان دوره بورس اعزام به خارج در سال 1397 در صورتی که روند پذیرش آنها تا زمان ثبت نام آزمون در سازمان امور دانشجویان تکمیل نشده و در دوره‌های روزانه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سال 97 پذیرفته نشده بودند، اجازه شرکت در آزمون دکتری سال 1398 را داشتند.

2- امکان تحصیل همزمان در دو رشته در مقطع دکتری وجود ندارد.

دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع دکتری تخصصی در صورت عدم انصراف تا پایان مهلت ثبت نام آزمون دکتری 99، مجاز به ثبت نام و شرکت مجدد در این آزمون نیستند. 

3- همچنین لازم است داوطلبان تا پایان شهریورماه 1399 از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شوند تا بتوانند از مهرماه 99 به عنوان دانشجوی دکتری شاغل به تحصیل شوند.

ملاک زمان فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد، زمان دفاع از پایان نامه است. بنابراین نیازی نیست که داوطلبان در زمان ثبت نام آزمون دکتری 99 و نیز شرکت در کنکور دکتری 99 از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده و از پایان نامه خود دفاع کرده باشند.