مطابق دفترچه ثبت نام دکتری 99 که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است، فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های حقوق (تمامی گرایش­‌ها)، فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم سیاسی (تمامی گرایش‌ها) و داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی حقوق و گرایش‌های مرتبط می‌باشند، در صورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد غیرمرتبط مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته حقوق بین‌الملل عمومی هستند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری حقوق بین‌الملل عمومی لازم است با توجه به سرفصل‌های آزمون دکتری 99 رشته حقوق بین ‌الملل عمومی که در دفترچه ثبت نام دکتری 99 درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

 

منابع آزمون دکتری رشته حقوق بین‌الملل عمومی

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری حقوق بین‌الملل عمومی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر 1 و ضریب دروس تخصصی برابر 4 است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته حقوق بین‌الملل عمومی اعلام نمی‌شود.

در ادامه منابع پیشنهادی آزمون دکتری حقوق بین‌الملل عمومی که می‌توانند منابع مناسبی جهت موفقیت داوطلبان در آزمون دکتری باشند ارائه شده است.

قابل توجه است که منابع زبان عمومی دکتری و منابع استعداد تحصیلی که بین داوطلبان رشته‌های امتحانی مختلف یکسان است، در صفحات مربوطه درج شده که داوطلبان می‌توانند جهت اطلاع دقیق و پرسیدن سؤالات خود در این باره به این صفحات مراجعه نمایند. همچنین امکان دانلود رایگان کتاب زبان عمومی و کتاب استعداد تحصیلی سایت پی‌اچ‌دی تست در صفحات مذکور برای داوطلبان عزیز فراهم شده است.

 

منابع آزمون دکتری حقوق بین الملل عمومی

دروس در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد

متون فقه (جهاد) 

شرح لمعه (شهید ثانی)، باب جهاد

تحریر الروضه، جلد اول، باب جهاد

حقوق بین الملل عمومی

حقوق بین الملل عمومی، نشر گنج دانش محمدرضا ضیائی بیگدلی.

بایسته های حقوق بین الملل عمومی رضا موسی زاده ، انتشارات میزان.

سازمان های بین المللی رضا موسی زاده، نشر میزان.

حقوق بین الملل عمومی میرباقر میرعباسی، جلد اول، نشر میزان.

حقوق بین الملل عمومی مصطفی تقی زاده انصاری، نشر قومس.

حقوق بین الملل دریاها رابین و لوآلن چرچیل، نشر گنج دانش، مترجم بهمن آقایی.

حقوق بین الملل عمومی شارل روسو، جلد 2، مترجم محمد علی حکمت

جزوه حقوق بین الملل 1 و 2، دکتر ابراهیم بیگ زاده، دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی.

حقوق سازمان های بین المللی

حقوق سازمان های بین المللی، دکتر ابراهیم بیگزاده

حقوق سازمان های بین المللی، (مسئولیت، مصنویت)، دکتر سید قاسم زمانی

حقوق سازمان های بین المللی، دکتر آقایی

حقوق سازمان های بین المللی، دکتر موسی زاده

 

انجمن تخصصی آزمون دکتری حقوق بین‌الملل عمومی برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کنکور دکتری و نیز تبادل نظر بین داوطلبان این رشته امتحانی ایجاد شده است. داوطلبان عزیز می‌توانند به منظور به اشتراک‌گذاری نظرات و صحبت با دوستان هم‌رشته خود به این انجمن مراجعه نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاع از زمان ثبت نام آزمون دکتری 99 و زمان آزمون دکتری 99 می‌توانید به صفحات مربوطه مراجعه نمایید.

 

اینستاگرام آزمون دکتری