مطابق دفترچه ثبت نام دکتری 99 که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است، فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های حقوق (تمامی گرایش­‌ها)، فقه و مبانی حقوق اسلامی و داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی حقوق و گرایش‌های مرتبط می‌باشند، در صورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد غیرمرتبط مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته حقوق عمومی هستند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری حقوق عمومی لازم است با توجه به سرفصل‌های آزمون دکتری 99 رشته حقوق عمومی که در دفترچه ثبت نام دکتری 99 درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

 

منابع آزمون دکتری رشته حقوق عمومی

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری حقوق عمومی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر 1 و ضریب دروس تخصصی برابر 4 است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته حقوق عمومی اعلام نمی‌شود.

در ادامه منابع پیشنهادی آزمون دکتری حقوق عمومی که می‌توانند منابع مناسبی جهت موفقیت داوطلبان در آزمون دکتری باشند ارائه شده است.

قابل توجه است که منابع زبان عمومی دکتری و منابع استعداد تحصیلی که بین داوطلبان رشته‌های امتحانی مختلف یکسان است، در صفحات مربوطه درج شده که داوطلبان می‌توانند جهت اطلاع دقیق و پرسیدن سؤالات خود در این باره به این صفحات مراجعه نمایند. همچنین امکان دانلود رایگان کتاب زبان عمومی و کتاب استعداد تحصیلی سایت پی‌اچ‌دی تست در صفحات مذکور برای داوطلبان عزیز فراهم شده است.

 

منابع آزمون دکتری حقوق عمومی

دروس در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد

متون فقه (جهاد و ولایت)

قسمت ولایات کتاب البیع امام خمینی (ره)

قسمت ولایات کتاب المکاسب شیخ انصاری.

قسمت جهاد کتاب شرح لمعه.

حقوق اداری

حقوق اداری، دکتر منوچهر طباطبایی موتمنی

حقوق اداری، دکتر موسی زاده

حقوق اساسی

قانون اساسی در نظم حقوق کنونی، امیر ساعد وکیل و پوریا عسگری مجد

بایسته های حقوق اساسی، دکتر ابوالفضل قاضی

حقوق اساسی جمهوری اسلامی، دکتر هاشمی (2 جلد)

مجموعه نظریات تفسیری و مشورتی شورای نگهبان در رابطه با اصل قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

 

انجمن تخصصی آزمون دکتری حقوق عمومی برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کنکور دکتری و نیز تبادل نظر بین داوطلبان این رشته امتحانی ایجاد شده است. داوطلبان عزیز می‌توانند به منظور به اشتراک‌گذاری نظرات و صحبت با دوستان هم‌رشته خود به این انجمن مراجعه نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاع از زمان ثبت نام آزمون دکتری 99 و زمان آزمون دکتری 99 می‌توانید به صفحات مربوطه مراجعه نمایید.

 

اینستاگرام آزمون دکتری