به گزارش پی اچ دی تست، پردیس دانشگاه شیراز در نظر دارد جهت تکمیل ظرفیت نیمسال اول یا دوم 93-92 در رشته های مختلف دکتری پس از اعلام نتایج کنکور سراسری در صورت عدم تکمیل ظرفیت بر اساس شیوه نامه پذیرش دانشجو که توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ابلاغ شده است اقدام به پذیرش دانشجو نماید

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

شرایط عمومی  پذیرش دانشجوی دکتری

1- دارا بودن صلاحیت عمومی جهت ادامه تحصیل.

2- نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان ذکور

شرایط اختصاصی پذیرش دانشجوی دکتری

1- داشتن گواهی معتبر پایان دوره کارشناسی ارشد در رشته های قابل قبول ( مطابق با جدول معرفی رشته های دکتری موجود در سایت) که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.

* مدرک کارشناسی ارشد داوطلبین باید با رشته ثبت نامی مرتبط باشد.

*توجه: مدرک معادل جهت ثبت نام در واحد بین الملل دانشگاه شیراز قابل قبول نمی باشد.

داوطلبین گرامی پس از قبولی و پذیرفته شدن در رشته ثبت نامی مربوطه لازم است جهت معافی زبان مدارک موجود در جدول را ارائه نمایند

 

2- ارائه نمره قابل قبول از یکی از آزمونهای زبان انگلیسی به شرح زیر:

سطح

                    نمره

TOEFL paper-based

                     550

IELTS   Academic

                        6

IELTS  General

                     6.5

TOFEL اینترنتی

                     70

MCHE

                     60

TOLIMO

                    550

آزمون نیمه متمرکز دکتری

                    50%

آزمون دانشگاههای مادر

                    60%

در صورت عدم ارائه نمره قابل قبول در زمان آزمون شفاهی، پذیزفته شدگان موظفند تا قبل از آزمون جامع نسبت به ارائه نمره قابل قبول اقدام نمایند.

 

شرایط تحصیل در دوره دکتری

1-تحصیل در دوره دکتری به صورت تمام وقت می باشد.

2- طول دوره دکتری 4 سال (معادل 8 نیمسال) می باشد.

3- تعداد واحد مورد نیاز برای فارغ التحصیلی در برنامه دکتری شامل 18 واحد آموزشی و 18 واحد رساله دکتری است.( تعداد واحد دوره های رزیدنسی دامپزشکی مانند جراحی دامپزشکی و… 60 واحد می باشد.)

4- محتوای آموزشی برنامه های واحد بین الملل دانشگاه شیرازمطابق با محتوای آموزشی دانشگاه شیراز خواهد بود.

5- پرداخت شهریه ثابت در هر نیمسال تحصیلی الزامی است حتی اگر دانشجو در مرخصی تحصیلی و یا فرصت مطالعاتی باشد و یا آنکه در واحد های جبرانی یا زبان ثبت نام کرده باشند.

6- در صورت حذف ترم، انصراف و یا اخراج دانشجو از برنامه در هر یک از مراحل تحصیل و به هر دلیل، وجوه دریافتی از دانشجو بابت شهریه به وی مسترد نخواهد شد.

7- پس از انتخاب پایان نامه تا پایان مراحل دفاع آن، ثبت نام دانشجو در تمام نیمسال های بعدی بر اساس تقویم دانشگاه همراه با پرداخت  شهریه ثابت الزامی است.

8- مبلغ شهریه شامل هزینه های مسکن، ایاب و ذهاب، تغذیه، کتاب و سایر هزینه های دانشجویی نمی شود.
9- محل برگزاری کلیه کلاسها در ساختمان دانشکده واحد بین الملل در شیراز می باشد.

 

مدارک لازم جهت ثبت نام اولیه:

1- تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی،

داوطلبین گرامی می بایست مدارک زیر را اسکن نموده و در قسمت ارسال مدارک، ضمیمه فرم ثبت نام نمایند.

2- صفحه اول شناسنامه،

3- عکس 4×3 داوطلب که در سال جاری گرفته شده باشد،

4- ریز نمرات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد

5- دانشنامه دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد( کسانی که تا این تاریخ موفق به دریافت دانشنامه دوره کارشناسی ارشد خود نگردیده اند می توانند گواهی موقت پایان این دوره را ارائه نمایند.)

 توجه : دانشجویانی که نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد خود را می گذرانند باید از دانشگاه محل تحصیل خود گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا   92/06/31   ارائه نمایند .

6- ارائه گوهی رتبه ممتازی  و یا در صورتی که جزء نفرات اول تا سوم دوره کارشناسی ارشد بوده اید، و در صورت داشتن فعالیت های علمی ، پژوهشی ارائه مدرک مربوطه

  توجه : چنانچه تمایل به انتخاب چند رشته دارید، می بایست به ازاء هر رشته یا گرایش  بطور جداگانه ثبت نام نمائید.

بعد از ثبت نام جهت پی گیری اطلاعات می بایست به اخبار سایت مراجعه فرمائید.

ج – پذیرش:
پذیرش در مقطع دکتری از طریق کنکور سراسری (به صورت نیمه متمرکز) و هم از طریق شیوه نامه پذیرش داخلی دانشگاه شیراز با نظارت مستقیم سازمان سنجش جهت تکمیل ظرفیت  انجام می پذیرد. گزینش داخلی در صورت نیاز به تکمیل ظرفیت در دو مرحله صورت می گیرد. پس از اتمام دوره ثبت نام ، در مرحله اول بخش یا گروه علمی مربوطه بر اساس بررسی مدارک وصول شده از داوطلبین، با در نظر گرفتن 1- معدل کل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد 2- دانشگاه محل تحصیل3- سوابق آموزشی و پژوهشی( گواهی ممتازی، مقالات،اختراعات،تالیف،ترجمه و…) داوطلبین را اولویت بندی نموده،و در مرحله بعد بر اساس آزمون کتبی یا مصاحبه (بر حسب رشته) و ظرفیت هر رشته،نسبت به پذیرش داوطلبین اقدام می گردد.

    چنانچه در هر مرحله از پذیرش تعداد داوطلبان و یا پذیرفته شدگان هر رشته گرایش کمتر ازسه نفر باشد آن رشته گرایش تشکیل نمی گردد

داوطلبان گرامی این ثبت نام به منزله ثبت نام مقدماتی بوده و در صورتیکه ظرفیت اعلام شده از طریق کنکور سراسری تکمیل نشود، پذیرش به شیوه اختصاصی با نظارت سازمان سنجش انجام خواهد شد بنابراین این ثبت نام هیچ گونه حقی را برای داوطلب جهت پذیرش  ایجاد نمی نماید.

 

تبصره 1 : از پذیرفته شدگان در بدو ورود امتحان معافی زبان گرفته خواهد شد و در صورتی که در بدو ورود معاف نشوند ملزم به شرکت و قبولی در امتحانات معافی بعد از آن می باشند و ملزم می باشند قبل از دفاع از پایان نامه معاف شوند.

 تبصره 2 : پذیرفته شدگان در صورت نیاز، با پیشنهاد گروه علمی مربوطه موظف به گذراندن دروس پیش نیاز می باشند.

مهلت ثبت نام:

داوطلبین می بایست مدارک لازم در بند ب را به صورت فایل های jpg  اسکن نموده وضمن پر کردن فرم ثبت نام به آن پیوست نموده و حداکثر تا تاریخ 92/06/31  از طریق سایت اینترنتی ارسال نمایند.

 

قابل توجه داوطلبیین:

رشته هایی که ظرفیت آنها از طریق کنکور سراسری تکمیل نگردد، پس از اعلام قطعی نتایج کنکور سراسری در شهریور ماه، پذیرش آنها متعاقباً اعلام می گردد.

جهت ثبت نام به آدرس زیر مراجعه کنید.

http://suid.shirazu.ac.ir/Pages/int/Page349.aspx

جهت مشاهده  رشته های دکتری در نیمسال اول 93-92  کلیک نمائید

جهت مشاهده شهریه دکتری پردیس دانشگاه شیراز کلیک نمائید

 

اینستاگرام آزمون دکتری