تأیید صلاحیت عمومی؛ نگرانی همیشگی مصاحبه‌شدگان دکتری

//تأیید صلاحیت عمومی؛ نگرانی همیشگی مصاحبه‌شدگان دکتری

مدرسان شریف

تأیید صلاحیت عمومی؛ نگرانی همیشگی مصاحبه‌شدگان دکتری

در حالی به زمان اعلام  نتایج دکتری ۹۶ نزدیک می‌شویم که بسیاری از داوطلبان نگران بررسی صلاحیت عمومی خود هستند.

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام سازمان سنجش و طبق رویه برگزاری آزمون دکتری در سال‌های اخیر، پذیرفته شدگان آزمون سراسری دکتری تخصصی می‌بایست علاوه بر پذیرش علمی، صلاحیت عمومی ورود به دوره دکتری را نیز داشته باشند. از این رو در کنار برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه‌های علمی، صلاحیت عمومی داوطلبان نیز بررسی می‌گردد.

آنچه در این زمینه باعث نگرانی داوطلبان می‌گردد روند متفاوت بررسی وضعیت داوطلبان است که به طور معمول ناشی از شرایط متفاوت افراد می‌باشد. برای مثال ممکن است با کسانی که یک داوطلب به عنوان معرف خود پیشنهاد کرده است تماس گرفته شود و یا به صورت حضوری با آنها ملاقات شود، اما صلاحیت داوطلب دیگر به گونه‌ای متفاوت بررسی گردد.

نکته مهم دیگر این که با توجه به تعداد بالای شرکت‌کنندگان در مصاحبه دکتری، فرایند گزینش این افراد نیز زمان‌بر است و حتی ممکن است در برخی موارد به بعد از اعلام نتایج نهایی موکول شود. بی‌دقتی برخی داوطلبان و عدم تکمیل به موقع فرم صلاحیت عمومی نیز عامل دیگری در این زمینه است.

به هر حال تجربه سالیان گذشته نشان داده است که به لطف گزینش‌گران خوب و مجرب سازمان سنجش و وزارت علوم، فرآیند بررسی صلاحیت عمومی به هیچ‌وجه نگران‌کننده نیست.

آخرین آمار منتشر شده در زمینه رد صلاحیت عمومی داوطلبان آزمون دکتری مربوط به سال ۱۳۹۱ است که از ۱۰ هزار و ۵۰۰ دانشجوی دکتری پذیرش شده، کمتر از ۳۰ نفر امکان پذیرش نیافتند. توجه به این آمار در کنار توجه به تغییر دولت در این سال‌ها و روند دولت اعتدال به نظر می‌رسد جز در مواردی که داوطلبان شرایط خاصی داشته باشند، جای نگرانی در این زمینه نیست.

در نهایت به داوطلبان اطمینان می‌دهیم تماس نگرفتن با معرفین و یا عدم بررسی صلاحیت آنها تا این لحظه به هیچ‌وجه به معنای عدم قبولی در آزمون دکتری نیست. ضمن آن که بررسی صلاحیت نیز نشانه روشنی برای قبولی نیست.
امید داریم سازمان سنجش آموزش کشور در سال‌های آینده، با اطلاع‌رسانی‌های خوب و به موقع در این زمینه، آرامش فکری بیشتری را برای داوطلبان این آزمون که نگران نتیجه علمی خود نیز هستند فراهم سازد.

با آرزوی موفقیت کاربران عزیز پی اچ دی تست

۱۳۹۶-۶-۱ ۲۳:۰۸:۵۴ +۰۴:۳۰۲۲ مرداد, ۱۳۹۶|دکتری سراسری|۴۲۳ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
دکتر96
دکتر96

من از۴تا دانشگاهی که رفتم مصاحبه ۳تاش روقبول شدم اونم جز نفرات اول قبولی بودم ولی به هیچ کدوم از معرفام زنگ نزده بودن قبل ازاعلام نتایج. اینوبرای بچه های سال بعدمینویسم که اگر به معرفاشون زنگ نزدن اصلا نگران نباشن. چون امسال بخاطرحرف بعضی از بچه ها که به معرف هاشون زنگ زده بودن من خیلی استرس گرفتم استرس الکی ایجاد نکنید. زنگ نزدن به معنی قبول نشدن و زنگ زدن به هیچ وجه به معنی قبول شدن نیست.

علوم اجتماعی
علوم اجتماعی

با سلام
من روزانه قبول شدم ولی هنوز از تایید صلاحیتم خبر ندارم….این موضوع خیلی نگرانم کرده…..اگه کسی میدونه که تایید صلاحیت چی میشه؟ ……با معرفهام هم تماسی گرفته نشده تا حالا

1396
1396

خیلی از همین دوستانی که الآن قبول شدند سال های قبل چه بسا حقشون در مصاحبه بعضی دانشگاه ها ضایع شده و مردود شده بودند.
و یا همین امسال در بعضی اولویت هاشون حقشون ضایع شده.
ای کاش شیوه ای اندیشیده شود تا اعمال سلیقه بعضی استاد ها از بین برود.

ای کاااااااااااااش.

erfun
erfun

زنگ زدن دلیل بر قبولی بود گفتن قبول شدی و قبول شده بودم.

داوطلب آزمون
داوطلب آزمون

سلام دوستان. تبریک به اونایی که قبول شدند.
البته من قبول نشدم ولی خوشحالم.
چون فقط یه دانشگاه روزانه برای مصاحبه رفته بودم و فاصله تا محل کارم زیاد نزدیک نبود و اگر قبول میشدم ممکن بود با سختی هایی مواجه بشم.
رزومه خوبی داشتم و هفته گذشته هم اومده بودند برای تحقیق.
اما خدا را شکر قبول نشدم.
چون ان شاالله اگر خدا بخواد سعی می کنم آینده با نمره بهتری شهر خودمون را بتونم شرکت کنم.

سحر
سحر

دوستان عزیزم نمی‌دونم چقدر دیگه تا اعلام نتایج مونده ولی اصلا نگران زنگ زدن به معرفاتون نباشین چون زنگ زدن دلیل بر قبولی اصلا نیست. برای خودم گزینش کردن با اینکه میدونم جزو قبولیا نیستم. خیلیا هم زنگ نزدن به معرفاشون سالهای قبل حتی برای دوستان خودم که الان دارن دکتری میخونن و قبول شدن.

داوطلب امسال
داوطلب امسال

سلام دوستان.
پی اچ دی تست امروز اطلاعیه زده که که نتایج فردا شنبه میاد.
به این آدرس:
https://phdtest.ir/?p=89258

دکتر
دکتر

تحقیق کردن به معنی قبولی نیست. سال ۹۴ کسایی بودن ازشون تحقیق شده و قبول نشدن. اینم لینک همین وبسایت در سال ۹۴ نظرات رو بخونید https://phdtest.ir/1394/05/نحوه-رد-صلاحیت-عمومی-گزینش-دکتری/

د
د

خیلی ممنون که این لینکو گذاشتید
یک نفر اینجا هست که برای اثبات حرفش حتی به بقیه تهمت دروغگویی میزنه
با این لینک معلوم شد که تحقیق کردن دلیل قبولی نیست و تحقیق نکردن هم عدم قبولی نیست

عرفان
عرفان

دوسته عزیز من که نگفتم کسی ازش تحقیق نشده قبول نمیشه بحث کلا یه چی دیگه بود اونجا برید بحثو بخونید؛به هر حال به امید خدا فردا نتیجه میاد این دیگه اعصاب خوردی نداره انشالله همه به انچه که فکر میکنن لایقشن برشن الخصوص شما و من.

د
د

من متولد ۷۲هستم و یه ضرب تا الان قبول شدم و امسال هم رتبه زیر ۲۰ داشتم
با این که روزمه خوبی داشتم یک جا بیشتر مصاحبه نرفتم اونم برای کسب تجربه و در واقع این دانشگاه فقط مدنظرم هست
چون درگیر کارای پایان نامه و دفاع بودم
اگه امسال قبول نشم سال دیگه برای استعداد درخشان اقدام میکنم

عرفان
عرفان

همه تو یه رنج سنی هستیم عزیزم منم یه ضرب تا الان خوندم خخخ البته من از ترم شش کارشناسی کار کردم و برام مهمم نیست سراسری نیارم چون اگه سراسری نیارم قطعا ازاد میرم حوصله و وقت پشت کنکور موندن رو ندارم؛مدرک دکترام فقط برا اون برگه دانشنامه ش میخام

مارال
مارال

اللهم صل علی محمد و آل محمد

پری
پری

جالبه که هر کس اینجا حرف خودش را میزنه و استنباط خودش را داره
هیچ کس به عنوان این صفحه و اطلاعیه بالای این صفحه هیچ توجهی نداره
هر کس هر جور به نفع خودش هست قضاوت میکنه

مریم
مریم

دوستان من خودم اسممو توی لیستی که دانشگاه برای سنجش فرستاده دیدم واز این نظر مطمئن م که از طرف دانشگاه قبول شدم..اما نه به معرف هام زنگ‌زدن‌نه به کس دیگه..پس نگران‌نباشین بعد از قبولی هم‌ فرصت برای تحقیق هست…ثانیا تحقیق صرفا تماس گرقتن به معرف ها نیست خیلی از راه ها وجود داره که شاید شما در جریان‌نباشید..به شایعات و یا حرف های استرس اور بقیه توجه نکنید

مریم
مریم

اگر دفت کنید یک نفر پایین نوشته مصاحبه سراسری رو به علت تصادف نرفته و فقط ازاد رفته و گزینش هم باش تماس گرفته پس نتیجه بگیرید برای ازادم تماس میگیرن.

به مریم
به مریم

تو اساسنامه گزینش وزارت علوم امده است که صلاحیت عمومی برا دانشگاه آزاد نیست

د
د

ایشون نوشته بودند که فرم صلاحیت عمومی را هم پر کرده بودند
ولی نتونستند مصاحبه بروند پس در واقع هر کس فرم را پر کرده باشه صلاحیتش بررسی میشه حالا چه قبول شده باشه چه نشده باشه و حتی چه مصاحبه شرکت کرده باشه چه شرکت نکرده باشه
این که برا دانشگاه آزاد صلاحیت بررسی نمیشه را مطمئن باشید
چون خیلیا فقط ازاد شرکت کردن و هیچ کدوم این فرم را پر نکردند
یعنی جز اطلاعیه ها و شرایط دانشگاه آزاد نبوده

عرفان
عرفان

اون دوسته عزیز تنها فردی بود که این صحبتو کرده بین همه بچه ها اونم قضیه داشت از بیان حرفش.ولی اینکه شما قبول شدین و گزینش زنگم نزده عادیه ممکنه نیاز نباشه زنگ بزنن و تحقیقات خودشونو کرده باشن.و عرض تبریک بخاطر قبولیتون.

د
د

میشه بگید چه قضیه ای داشت
شما که میدونید

عرفان
عرفان

بحث بچه ها رو دید برای اینکه بگه به این چیزا ربط نداره گفت من سراسری نرفتم مصاحبه و بهم زنگ زدن!!!دروغه دیگه مشخصه این حرف دروغه.

د
د

شما از کجا این قدر مطمئن هستید که چه کسی راست میگه و چه کسی دروغ
چرا تهمت میزنید

لیلا به عرفان
لیلا به عرفان

خدا از دهنتون و دل مهربونتون بشنوه دکترای آینده
خدا کنه مال ازاد نباشه مال دولتی باشه این تایید صلاحیت
چون من ازادو تو جلسه بهم گفتن قبولی ولی بیرجندو هیچ امیدی نداشتم با اون سیل جمعیت مصاحبه شونده ها که خودمو وسطشون غریب احساس میکردم با اون تغییر رشته فاحشم
باور کنید من اثلا به قبولی اونجا امید نبستم ولی اگر بشه خدا به من خیلی لطف کرده چون پول ازاد رفتنو ندارم و اگر نشه برا همیشه پرونده دکترا رو میبندم.

د
د

بررسی صلاحیت دلیل بر قبولی نیست
برای هر کس فرم صلاحیت را پر کرده صورت میگیره

عرفان
عرفان

ماله ازاد نیست ازاد تحقیقات نداره؛شما چه رشته ای شرکت کردین؟!مطمئن باشید مقالات موثر هست ولی نه اینکه عدم کیفیت رو فدای سواد و تلاش گری دانشجو کنن؛این زمونه پول میدی برات مقاله میارن دیگه….اکثر کارا هم داده سازیه و اساتید دانشگاه ها هم که میدونن این چیزا اگه خدا بخاد به دلشون بشینی قبول خاهی شد بی دردسر.

د
د

هیچ استادی کار خودش را با داده سازی زیر سوال نمیبره
این تهمت زدن شایسته نیست

عرفان
عرفان

تهمت نیست!!تعداد مقالات بی ثمری که تو کشور داره تولید میشه و خاصیتی هم ندارن دال بر صحت این صحبتا هستش؛یه سر تا انقلاب تشریف ببرید تبلیغا رو ببینید؛ربطی به اساتید نداره دانشجو هان که دارن مقاله مینویسن و اکثر اساتید اسم خودشونم پشت بند مقاله دانشجو میندازن؛جدا از ازمون کتبی که عیار ادم رو مشخص میکنه به نظر من مصاحبه بر میگرده به شانس و اقبال ادم و بس.

د
د

اتفاقا یه آزمون چند ساعته اونم تستی به هیچ وجه نمیتونه عیار کسی را مشخص کنه
هم بستگی به شانس داره و هم قوانین تست زدن
این مصاحبست که مشخص میکنه کی چقدر بار علمی داره

به لیلا
به لیلا

اصلاحیه: اصلا.

لیلا
لیلا

یعنی چی.متوجه نشدم

داوطلب امسال
داوطلب امسال

سلام دوستان.
من از سیستم پاسخگویی سنجش درباره اینکه صلاحیت عمومی مربوط به دانشگاه آزاد هم است یا خیر؟
جواب زیر را فرستادند:

.

متن درخواست :

باسلام. آیا تحقیق فرم صلاحیت عمومی برای شرکت کنندگان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد هم انجام می شود؟

تاریخ ارسال پاسخ :

١٣٩۶/٠۶/٠٢-١١:٣۶

پاسخ :

با سلام 
پاسخگویی در خصوص مسایل مربوط به دانشگاه ازاد در حیطه وظایف این سازمان نبوده و لازم است با مرکز ازمون دانشگاه ازاد اسلامی تماس حاصل فرمایید بدین منظور لازم است با ستاد پاسخگویی تلفنی معاونت سنجش و پذیرش مرکز ازمون دانشگاه ازاد شماره تلفن ۴۷۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. نشانی پاسخگویی اینترنتی دانشگاه ازاد: http://faq.azmoon.org/NewQuestion.aspx

به داوطلب امسال
به داوطلب امسال

شما با معرف هاتون تماس گرفته شده؟

داوطلب امسال
داوطلب امسال

معرف ها میگن کسی بهمون زنگ نزده. اما هفته گذشته به تلفن ثابت منزلمون زنگ زده بودند و از خانواده یکی دو سوال شخصی پرسیده بودند.

به داوطلب امسال
به داوطلب امسال

رزومتون در چه حده؟؟یعنی قول قبولی بهتون دادن؟

داوطلب امسال
داوطلب امسال

رزومه خوبی دارم.
دانشگاهی که رفتیم مصاحبه به هیچکس تا حالا درباره قبولی چیزی نگفته. یعنی من چیزی نشنیدم.

مهندس
مهندس

با سلام
دوستانی که برای بررسی صلاحیت عمومی آنان با معرفهایشون تماس گرفته شده است اگر امکانش باشه لطفا کنند از کدوم رشته ها و یا گروه آزمایشی هستند؟
با تشکر

ارزو
ارزو

سلام دوستان
من رشته کشاورزی دانشگاه فردوسی
سه هفته پیش حضوری از گروهمون از کسایی تحقبق کردن که هیچ کدومشون معرفام نبودن.
موفق باشین .

به داوط
به داوط

شما همون مارال و سحر هستی که با معرفاتون تماس گرفتن

مارال
مارال

به آرزو
ببخشید چه گرایشی هستین؟ این بمنزله ی قبولی هست؟ برای منم چنین اتفاقی افتاده ولی بنظر من اصلا بمنزله ی قبولی نیست.

به ارزو
به ارزو

رزومتون در چه حد بوده؟؟؟یعنی خودتون احتمال قبولی میدید؟؟؟؟؟

مهندس
مهندس

ممنونم دوست عزیز
موفق باشید

عرفان
عرفان

با معرف ها و خودم تماس گرفتن رشته علوم صنایع غذایی

به عرفان
به عرفان

شما رزومتون در چه حد بود؟؟؟؟؟تو مصاحبه قول قبولی دادن بهتون چیزی نگفتن؟؟؟؟

عرفان
عرفان

یه مقاله بود که واقعا روش کار کرده بودم و مشخص بود کاره خودمه که خوششون اومد از کارم و از شغلمم که مربوط به رشته ام بود و چیزی بود که خود اشتغالی هم بود بازم استقبال کردن یکی از اساتید گفت نگران اب و هوای اینجا نباش همیشه شرجی نیست روزای دیگه خیلی اب و هواش بهتره!!ولی اینکه مستقیم گفته باشن قبولی؛نه نگفتن؛ولی حس کردم میخان قبولم کنن.

مهندس
مهندس

ممنونم که جواب دادین
موفق باشید

شیمی آلی
شیمی آلی

سلام
تا دهم شهریور فرصت است برای بررسی صلاحیت, شاید بخاطر همین بررسی صلاحیت که نتایج رو دیر اعلام میکنند.

به شیمی الی
به شیمی الی

بر اساس چی میگین تا ۱۰ شهریور برا صلاحیت؟

ب
ب

سال ۹۴ دوست من ثبت نام دانشگاه را هم انجام داده بود یادمه مهر ماه اومدن تحقیق برای صلاحیت عمومی

شیمی آلی
شیمی آلی

خوب اگه واقعا صلاحیت عمومی اینجوریه که بعد از قبولی هم بررسی میشه, خوب منظور از بررسی صلاحیت عمومی چیه و برای چیه؟ چرا برای پذیرفته نشده ها هم بررسی صلاحیت وجود دارد؟
وقتی طرف قبول شده بعد رد صلاحیت شد.,حالا چیکار باید بکنه؟
پس برسی صلاحیت عمومی نمیتونه گزینه ای برای قبولی باشه.

ب
ب

اگه قسمت بالای همین صفحه را ببینید هم همین را نوشته
احتمال رد شدن تو قسمت صلاحیت عمومی تقریبا صرفه
متن بالا را درست و کامل بخوانید لطفا

عرفان
عرفان

بله قبلا بدین شکل بوده که اول قبول میشدن بعد میرفتن تحقیق ولی امسال که کلا همه چی کنکور عوض شده همه شکل ازمون مورد تحول قرار گرفته.

د
د

فقط پارسال اول قبول میشدند بعد صلاحیت پر میکردند
وگرنه سالهای قبل تر هم صلاحیت همه را بررسی میکردن قبل قبولی همه فرم پر میکردند و بررسی میشد

د
د

کنکور امسال به غیر از پارسال با بقیه کنکور ها شرایطش فرقی نداشته و نداره
کاش به گفته دوستان شما هم متن بالای همین صفحه را کامل و با دقت مطالعه میکردید

لیلا
لیلا

سلام بچه ها من دولتی روزانه بیرجند و ازاد اهواز رو رفتم دیروز بعد لز ظهر به معرفان من زنگ زرند برا تحقیق که فک کنم مال دانشگاه ازاد بوده چون شماره ای که تماس گرفته از اهواز بوده

ب
ب

شما خودتون ساکن کدام استان هستید؟

لیلا
لیلا

خوزستان

ب
ب

پس ربطی به دانشگاه نداره چون ساکن استان خوزستان بودید گزینش اون استان در مورد شما تحقیق کرده و مربوط به دانشگاه سراسری بوده نه آزاد

کسایی که فرم را پر کردن پرونده هاشون میره گزینش استان خودشون

کیانوش
کیانوش

تو سایت گزینش وزارت علوم نوشته تایید صلاحیت برای همه دانشگاهها هست به غیر آزاد

Ssssss
Ssssss

دوست عزیز از شهر محل سکونت برای بررسی صلاحیت عمومی میان.

به لیلا
به لیلا

رزومتون در چه حد بود؟و؟بیرجند قول قبولی داده بود؟؟

لیلا
لیلا

رزمم متوسط بود هیپ قولیم ندادن.امیدیم ندارم تعئیر رشتم داده بودم برا همبن میگم این صلاحیته مال ازاده

عرفان
عرفان

فقط داشتن رزومه کافی نیست براشون اینکه مصاحبه شونده قدرت تسلط در فن بیان داشته باشه و اینکه حس رو بهشون بدی که واقعا میخای تلاش کنی برای گرفتن مدرک دکترا اینا هم تاثیر داره اینکه دانشجو تلاشگر باشه والا همه میدونیم گرفتن مقاله چطوری شده تاثیر داره مقاله ولی باید کاری باشه که توجیه شن که این کار ماله خودته و روش وقت گذاشته شده و قصدت این بوده که جیزی به علم اضافه کنی؛کلا این براشون مهمه که بهشون ثابت کنی به عنوان یه کارشناس ارشد صاحب ایده هستی باید ثابت کنی که کسی هستی که میخاد تلاش… ادامه نظر»

آیگون
آیگون

دوستان بلاخره چی شده واسه ما که هیچ تحقیق نشده و بهمون زنگ نزدن پس قبول نشدیم خسته شدم از انتظار و استرس ترو خدا اونی که واقعا میدونه چی درست جواب بده

صحرا
صحرا

دوست عزیز لطفا متن بالا را بخوانید اصلا هدف گذاشتن این متن این بوده که بگه تحقیق کردن نشانه قبول شدن نیست و تحقیق نکردن هم دلیل بر عدم قبولی نیست
هدف این صفحه در این سایت همین موضوع بوده

داوطلب امسال
داوطلب امسال

سلام دوستان.
چهارشنبه گذشته ۹۶/۵/۲۶ به موبایل من زنگ زده بودند اما من جلسه بودم و بعد به شماره منزلمون زنگ زده بودند و گفته بودند برای دکترا چندتا سوال داریم و درباره زندگی شخصی چندتا سوال پرسیده بودند و گفته بودند دوباره بهش تا ۱۲ ظهر زنگ می زنیم اما دیگه زنگ نزدند.
من فقط مصاحبه روزانه یه دانشگاه سراسری و یه مصاحبه دانشگاه آزاد را رفتم.

حالا نمیدونم این تحقیق آیا کلی بوده یا مربوط به روزانه است یا خیر؟
و آیا می تونه به معنی قبولی باشه؟

دوستان عزیز چنانچه ممکن هست راهنمایی بفرمایید.
سپاس.

به داوطلب امسال
به داوطلب امسال

رزومت در چه حد بوده؟؟؟تو مصاحبه دکترا قول قبولی بهتون ندادند؟

داوطلب امسال
داوطلب امسال

رزومه خوبی داشتم (سه تا مقاله چاپی همایش سه تا پذیرش همایش ملی و چند مقام کشوری و استانی مرتبط با رشته و…) مصاحبه هم ۹۰ درصد را خوب بود.
اما به هیچکس درباره قبولی چیزی نگفتند.

صحرا
صحرا

دوست عزیز
همین جور که در متن بالای همین صفحه نوشته شده این بررسی برای تمام افرادی که فرم صلاحیت عمومی را تکمیل کردند صورت گرفته و تماس گرفتن دلیل بر قبولی و نگرفتن هم دلیل بر عدم قبولی نیست
موفق باشید

دانشجوی دکترای تخصصی M. H. N
دانشجوی دکترای تخصصی M. H. N

سلام دوستان
من قبولی سال گذشته دوره روزانه می باشم که برای بررسی صلاحیت عمومی مرا دعوت به مصاحبه نمودند.
در مصاحبه معلوم شد برادران وزارت اطلاعات با این ادعا که من در یک گذوه عضو بودم از من یک سری سوالات درباره فعالیت های سیاسی و علمی نمودند. و در نهایت به خیر و خوبی تمام شد.
خاطر عزیزان عرض میکنم جای نگرانی از این لحاظ نیست و حتی کسانی را سراغ دارم که با مشکل اما هم اکنون در کلاس دکتری مشغول تحصیل می باشند.

دانشجوی دکترای تخصصی M. H. N
دانشجوی دکترای تخصصی M. H. N

ضمن اینکه در میان دوستانم که با هم مصاحبه دانشگاه های مختلف رفتیم ( حدود ۴۰ نفر)فقط مرا دعوت به مصاحبه بررسی صلاحیت عمومی نمودند

امان
امان

برای ازاد که نیست تایید صلاحیت؟

رویا
رویا

دیر اعلام کردن نتایج یه طرف، استرس زنگ نزدن به معرفام یه طرف! کشتنمون از استرس

مارال
مارال

سلام کسی اینجا هست که از طرف دانشگاه فردوسی گزینش شده باشه؟؟؟؟
حالا چه حضوری و یا تماس با معرفها یا اساتید منظورم هست.

به مارال
به مارال

شما اسمتون نفر چندم فرستاده شده سنجش؟؟؟/با معرف هاتون تماس گرفتن؟؟چه زمانی زنگ زدن معرف ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سحر
سحر

نمی‌دونم اسمم چندم فرستاده شده. دو نفر میخواستن اسم شش نفرو فرستادن سنجش و از شش نفرمون گزینش کردن.

به سحر
به سحر

چه روزی زنگ زدن معرف هاتون؟؟؟

سحر
سحر

حدودا دهم مرداد

به سحر
به سحر

اون افرادی که جز شش نفر نیستن خبر دارید زنگ زدن معرف هاشون یا نه؟

سحر
سحر

فردوسی فقط از اینها گزینش کرده و از بقیه مطمانم که نه. دانشگاههای دیگرو نمی‌دونم.

به سحر
به سحر

چند نفر مصاحبه دادن که شش تا گزینش شدن؟

نسیم
نسیم

دوستان اعلام کنن چه روزی با معرف هاشون تماس گرفته شده تا نتیجه گیری کنیم ایا بررسی صلاحیت ربطی به قبولی داره یا نه

کنکوری 96
کنکوری 96

سلام به ربط به قبولب داره اصولا از اونهایی که تو مصاحبه نتیجه بهتری گرفتن میان بررسی صلاحیت البته بگم حداقل از دوبرابر ظرفیت میان تحقیق و بررسی که حداقل اون تعدادی که دانشگاه نیاز داره رو تایید صلاحیت بکنن

سحر
سحر

دقیقا موافقم.

رز
رز

سلام دوستان… از معرفان چی میپرسن؟ ایا در مورد زندگی شخصی افراد هم سوالی میکنن؟ مجرده؟ متاهله؟ بچه داره؟ مطلقه؟
ممنون میشم جواب بدین… یه کم نگرانم

شیمی آلی
شیمی آلی

سلام
علمی, اعتقادی و اخلاقی

عرفان
عرفان

من فرم رو دیدم اینکه اهله نماز و روزه اید اینکه عناد با دولت ایران و ارتباط با گروه های مسلح نداشته باشی اینکه از لحاظ رفتاری چیزی از شما ندیده و اخر سر هم گفته هر نظری راجب فرد داری دو سه سطر بنویس

توکل بر خدا
توکل بر خدا

سلام دوستان اینقدر خودتون رو برای این بررسی صلاحیت اذیت نکنید. وقتی با خودتان بحث میکنید که تماس نگرفتند یعنی قبول نشدم پس برای خودتان اعلان نتیجه کردید, و از قبولش عاجزید و سعی میکنید با پرسش و پاسخ این نگرانی رو دور کرده و واقعیت را جور دیگری ببینید. پس در اینصورت شما آمادگی کامل برای شنیدن نتیجه واقعی ندارید. با من هم تماس نگرفتند و جای دروغ نباشد منهم یکم این نگرانی را دارم ولی با خودم می گویم با بررسی مصاحبه هام منطقی باید فکر کنم. یا قبول شدم یا پذیرفته نشدم و به خودم زیاد نگرانی… ادامه نظر»

ندایی
ندایی

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تمامی داوطلبان آزمون دکتری که برای مصاحبه به دانشگاه ها معرفی شدند باید فرن صلاحیت عمومی را پر می کردند تا هیات مرکزی گزینش دانشجو نسبت به استعلام آنها اقدام می کرد. بنابراین افرادی که عنوان نقص پرونده در کارنامه پذیرش دکتری آنها درج شده است، یا این فرم را پر نکرده اند و یا هنوز پاسخ استعلام آنها به هیات مرکزی گزینش دانشجو نیامده است. وی افزود: به هیچ عنوان موضوع رد صلاحیت عمومی افراد مطرح نیست و هیچ فرد دیگری جای فرد پذیرفته شده معرفی نشده است بلکه با… ادامه نظر»

ندایی
ندایی

ضوابط گزینش دانشجو ‌ضوابط گزینش دانشجو ‌مصوب یکصد و پنجاه و یکمین جلسه مورخ ۱۳۶۷٫۳٫۱۷ و یکصد و پنجاه و دومین جلسه مورخ ۱۳۶۷٫۳٫۲۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی ‌شماره: .۱۱۱۰‌دش – تاریخ: ۶۷٫۳٫۳۱ ۱ – کسانی که واجد هر یک از مراتب ذیل باشند از ورود به دانشگاه محروم خواهند بود: ‌الف – معتادین به مواد مخدر. ب – کسانی که اشتهار به فحشاء دارند (‌مراد از فحشاء رشوه و غیبت و امثال اینها نیست). ‌تذکر: این اشتهار باید آشکار باشد و نیازی به تحقیق نداشته باشد. ج – معاندین با نظام جمهوری اسلامی (‌و نه معترضین). ۲ – کسانی… ادامه نظر»

ارزو
ارزو

در ضمن از کسایی منو تحقیق کردند که اسم هیچ کدوم جز معرفام نبوده.

عرفان
عرفان

این حرفی که شما میزنید رو خود گزینش به من گفت چون باهام تماس گرفتن.

کیانوش
کیانوش

با خوتون هم هیچ تماسی گرفته نشد؟

احمد
احمد

خانم ارزو. اون دانشگاهتون که رفتن احقیق تهرانه یا شهرستان؟

ارزو
ارزو

سلام دوستان ایشالله که همه موفق باشند دوستان تقریبا سه هفته پیش چن تا از اساتید گروهمون بهم زنگ زدن و گفتن که واسه گزینش اومده بودند استاد راهنمام بهم گفت که یه شخصی بود که فقط لیست ۱۱ نفر تو دسش بود پس به احتمال زیاد قبول شدی چون اینا بیکار نیسن که همه رو گرینش کنن و اونایی که دارای صلاحیت دکترا میباشند رو اسمشون رو به دانشگاها اعلام میکنن و اونایی که صلاحیت ندارند اسمشونو از لیست حذف میکنن و به دانشگاها اعلام نمیکننن. دوستان نمیخام شماها رو ناراحت کنم ولی این حرفی بود که استاد راهنمام… ادامه نظر»

ندایی
ندایی

شرایط گزینش به نحوی هست که حتی اگه مشکل خاص داشته باشی هم تعهد از فرد گرفته میشه و تمام
کسی تقریبا در گزینش رد نمیشه

به عرفان
به عرفان

فرم صلاحیت عمومی دستی پر نشده که خط خوانا باشه یا نا خوانا
این فرم داخل کارنامه هر کس قرار داشت و به صورت اینترانتی پر میشد

عرفان
عرفان

من به شوخی عرض کردم اون حرفو عزیزم انشالله همه ب انچه که قصد و نیتشون بوده برسن

ب
ب

متن بالا دو تا نکته داره ۱ .نوشته شده که “در کنار برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه‌های علمی، صلاحیت عمومی داوطلبان نیز بررسی می‌گردد.” نوشته شده در کنار نه پس از یعنی همزمان با مصاحبه و آزمون کتبی ۲٫ نوشته شده ک “هدر نهایت به داوطلبان اطمینان می‌دهیم تماس نگرفتن با معرفین و یا عدم بررسی صلاحیت آنها تا این لحظه به هیچ‌وجه به معنای عدم قبولی در آزمون دکتری نیست” متن به این واضحی قشنگ داره میگه صلاحیت عمومی همه همزمان با بقیه مراحل بررسی میشه و ربطی به قبولی یا عدم قبولی نداره اصلش هم همینه ۳۳ هزارتومان… ادامه نظر»

؟؟
؟؟

واقعا سازمان سنجش چقدر سردرگم کرده همه رو.

:::
:::

سلام
من قبل این که جایی مصاحبه برسم باهام تماس گرفتند که یه ایرادهایی تو فرم صلاحیت عمومی شما بوده و چند تا سوال ازم کردند
یه جورایی این بررسی برای تمام افرادی که فرم را پر کردند داره انجام میشه
حالا هر کس به یه نحوی
و این که بعضی افراد میگند که فقط در مورد قبول شدگان این بررسی انجام میشه صحت نداره
چون من هنوز مصاحبه نرفته بودم که فرمم را بررسی کردند
با آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان

؟؟
؟؟

چندم بود که باهاتون تماس گرفتن؟؟؟؟الان خبر دارید آیا با معرف هاتون تماس گرفته شده یا نه؟

:::
:::

بله
۴مرداد بود و من روز پنجم و هفتم مرداد رفتم مصاحبه
نه با معرف هام با وجودی که دوباره شمارشون را ازم گرفتن ولی هیچ تماسی نگرفتند
از استاد و دانشگاه هم خبری ندارم

Ssssss
Ssssss

ببینید سال قبل هم پس از اعلام قبولی افراد از سوی دانشگاه ها افرادی که نمره قبولی رو آورده بودن فقط فرم صلاحیت عمومی رو پر کردن و فقط صلاحیت اون افراد بررسی شد بنابراین گفته عزیزانی که میگن فقط برای قبولی ها گزینش صورت میگیره خیلی غیر منطقی نیست.

:::
:::

خب حتما علم غیب داشتند که من قراره جز قبول شده ها باشم که قبل مصاحبه صلاحیت عمومی منو بررسی کردند

عرفان
عرفان

لابد فرم رو بدخط نوشته بودین که نتونستن بخونن قبل از مصاحبه بهتون زنگ زدن که خانا تر بنویسینچی بگیم والله ما هم حرف رو بر روی چیزی که بهمون گفتن زدیم الله اعلم شاید شما درست بگی و ما دروغ.

:::
:::

مگه شما فرم نوشتید
دوست عزیز همه ما فرم را تو سایت سنجش پر کردیم
کار به خط نداشت
شما مطمئنی در مورد فرم صلاحیت عمومی سازمان سنجش صحبت می کنی؟

؟؟
؟؟

آقای عرفان. اون جایی که شما رفته بودین کسایی دیگه هم برا پر کردن اون فرم بودن ؟؟؟؟؟ به نظرتون حدودا چند نفر اون جایی که رفته بودید فرم پر کردن؟؟؟

عرفان
عرفان

ده الی یازده فرم بیشتر اونجا نبود دوست عزیز

..................
..................

ببخشید شما چرا سعی دارین بقیه را محکوم کنید؟! مسئله که تماس با شخص داوطلب نیست که شما میفرمایید با شما قبل از مصاحبه تماس گرفتن، بررسی صلاحیت عمومی یعنی تماس با معرف ها و بعضا مراجعه حضوری به اونها و پرس و جو راجع به داوطلب. در ضمن همه ما به هرحال منتظر نتایج هستیم و هرآنچه که اینجا بیان میشه صرفا برای انتقال نظرات و تجربیات هست.

ندایی
ندایی

اتفاقا حق با ایشون هست
از روی منطق حرف میزنند
من هم که یادم هست ما قسمت تکمیل صلاحیت عمومی مدارک را اپلود کردیم و بعد فرم را پر کردیم
چیزی را دستی ننوشتیم
با آقای عرفان هم که خودشان گفتند برای نقض در فرم تماس گرفتند با ایشون هم همینطور و هیچ فرقی نیست شاید اگه ایشون هم مصاحبه رفته بودند و از شخصی که تماس گرفته باهاشون پرسیده بودند همین جواب ۸۰ درصد را بهشون داده بودند
در ضمن شما اطلاعیه تیتر همین صفحه را هم کامل بخون اون وقت می فهمید که حق با این دوست ما هست
با تشکر

امیر
امیر

خیالتون تحت اینهایی که کارمند هستین برای شما اصلا تحقیق نمیان چون هزار گزینش رد کردین .از منبع موثق خبر دارم

علی
علی

اقا جان من معلم. هستم و گزینش هم انجام شد.

وحید
وحید

داداش شما لابد توی فرم ننوشته بودین که کارمندین .ولی من امروز با نفر اول ودوم رشته خودمون تماس گرفتم گفتند کسی سراغ ما برای بررسی صلاحیتها نیومده .لابد آنها را هم نگرفتند اینطور که شما میگین

امیر
امیر

به بنده هم گفتند اگه میتونی نود میلیون در طول چهار سال بدهی شبانه میگیریمت.ما متقاضی زیاد داریم .فردا نیایی سربخارونی بگی نمیتونم و نمیام گفتم باشه.گفتم دارم.حالا نمیدونم با این صحبتها گرفتن منو یا نه.ولی کسی برای بررسی صلاحیت من نیومده

Mm
Mm

برلی تعیین صلاحیت چه سوال هایی پرسیده میشه از معرف ها؟

عرفان
عرفان

یه فرمه که نماز میخونه داوطلب روزه میگیری و از این دست سوالا

؟؟
؟؟

شما چه روزی صلاحیتتون بررسی شد؟

عرفان
عرفان

همین روز گذشته یعنی سه شنبه

مارال
مارال

آقا عرفان این فرمو من پر نکردم به استاد راهنمام دادن پر کنه. فکر میکنین وضعیت من چطور میشه؟

عرفان
عرفان

برای منم همینکارو کردن؛من اینو قاطعانه میگم پرسیدم ایا برای همه هستواین فرم گفتن نه فقط کسایی که قبول شدن اگه برای همه بود به جای ده یازده تا برگه که دستش بود باید حداقل هزار برگه دستش میبود!!حالا یه دوستی الان بالاتر گفته من قبل از امتحان ازم گزینش شده لابد شده دیگه؛شما نظرات منو برید بخونید من شب گذشته داشتم میپرسیدم چرا گفتن برم؟!حالام رفتم اونجا اینو شنیدم؛شخصا هم زیاد برام اهمیت نداره حتما دولتی برم یا شبانه یا پردیس برم من فقط برام مهمه دکترا رو بخونم یعنی سراسری نشه قطعا خودمو اماده ازاد کردم بنابراین این… ادامه نظر»

مارال
مارال

ممنونم از اینکه پاسخ مرا دادید آقا عرفان.
میخواستم بگم به همه‌ی دوستانی که این کامنتارو میخونن منم تقریبا شرایط این آقا رو داشتم و چند نفر دیگه که اینجا هم حضور دارن.و قصدمون از بیان کردن تماس با معرفها اصلا نگران کردن سایر دوستان نیست و اینکه مشکل نداریم دروغ بگیم یا به بقیه استرس وارد کنیم به هیچ عنوان.انشالله همه موفق باشن

؟؟
؟؟

آقای عرفان. اون جایی که شما رفته بودین کسایی دیگه هم برا پر کردن اون فرم بودن ؟؟؟؟؟ به نظرتون حدودا چند نفر اون جایی که رفته بودید فرم پر کردن؟؟؟

صفا
صفا

سلام دوستان
من فرم صلاحیت عمومی را پر کردم
اما چون تصادف کردم نتونستم مصاحبه دانشگاه سراسری برم و فقط دانشگاه آزاد شهر خودمون اونم با عصا به مصاحبه رفتم
امروز صبح باهام تماس گرفتند برای بررسی صلاحیت عمومی
یعنی برای آزاد هم بررسی میشه ؟؟؟؟؟؟

عرفان
عرفان

حتما میشه که خاستنتون

؟؟
؟؟

صلاحیت عمومی که پر کردی برا سراسری بوده نه آزاد

صفا
صفا

برای سراسری پر کردم اما من مصاحبه سراسری شرکت نکردم

به صفا
به صفا

دقیقا چی گفتن بهتون؟

Noor84
Noor84

سلام بر دکتران آینده منم خیلی استرس دارم و همچنان منتظر اعلام نتایج.به معرف هامم زنگ نزدن.از صحبت هایی که اینجا رد و بدل شد مشخصه که برای عده ای صلاحیت عمومی بررسی شده و وقتی از گزینش بهشون گفتن که بالای ۸۰ و ۹۰ درصد قبولید حتما شانس قبولیشون بالاست و چیزی بوده که بهشون گفته شده و دوستان که از خودشون چیزی نمیگند و نباید این افراد رو زیر سوال برد که چون به ما زنگ نزدن بگیم که اینا همش حرفه و درست نیست.شاید صلاحیت ما به طور نامحسوس بررسی شده و شاید … لطفا آرامشتون رو… ادامه نظر»

........
........

سلام دوستان….من نمره مصاحبه ام رو در یک دانشگاهی میدونم و با توجه به اینکه بهترین رتبه هم بین مصاحبه شوندگان داشتم و کلا تو اون دانشگاه هم از لحاظ رتبه و هم از لحاظ مصاحبه اول هستم………ولی تا حالا صلاحیت بنده بررسی نشده.نه با معرفهام تماس گرفتن نه هیچی……خیلی استرس دارم……بنظرتون چرا نیومدن؟….یعنی رد شدم؟

اااا
اااا

به دیدگاههای دوستان در همین صفحه مراجعه کنید و اطلاعیه بالای همین صفحه
جواب سوالتون را میگیرید

کیانوش
کیانوش

رتبه مهم نیست. اگه اسمتون رو دانشگاه فرستاده سنجش قبول میشید حتی با رتبه خیلی بد

........
........

به عنوان نفر اول اسممو فرستاده شده سازمان سنجش….از لحاظ رتبه هم بهترین رتبه رو داشتم بین شرکت کنندگان اون دانشگاه……ولی هنوز صلاحیتم بررسی نشده

کیانوش
کیانوش

رشتتون چیه؟؟؟ علوم پایه؟علوم انسانی؟ مهندسی؟

........
........

علوم انسانی

عرفان
عرفان

دوسته عزیزم اصلا ربطی نداره به شما زنگ بزنن یا نزنن ممکنه برن تحقیق کنن حتی از معرفاتون تحقیق به عمل نیارن و از کسایی دیگه در محل تحصیل و یا کار یا اساتید راهنما و حراست دانشگاهایی که درس خوندین تحقیق به عمل بیاد؛یعنی حتما زنگ نمیزنن من به شخصه چون نقص داشت پرونده گفتن دو تا معرف یگه معرفی کن یعنی معرفامو عوض کردم صدام زدن؛بعدش گفتن از حراست و و یه شخص دیگم تحقیق کردن با معرفامم شاید تماس بگیرن یعنی اینکه فرایند گزینش بستگی به فردی که داره گزینش میکنه فرق داره که به چه صورت… ادامه نظر»

نسیم
نسیم

نقص تو پروندتون یعنی چی؟؟؟؟؟؟بالاخره با معرف هاتون تماس گرفتن یا با حراست دانشگاه؟؟؟؟؟؟ چه روزی بهتون زنگ زدن چندم ماه بود؟؟؟ متشکر

:::
:::

اگه لطف کنید تو اینترنت یه سرچی کنید می‌بینید که شرایط گزینش دانشجو به نحوی هست که از محل سکونت و کار تحقیقی صورت نمی‌گیره
در ضمن من قبل این که اولین مصاحبه را برم جهت مشکلی که تو فرم گزینش داشتم باهام تماس گرفتند
پس اگه طبق گفته شما فقط پرونده قبول شده ها بررسی میشه من که جایی هنوز مصاحبه نرفته بودم که تماس گرفتند
شما حتی متن بالای همین صفحه را هم نقض میکنید

،،،،،،
،،،،،،

تمام افراد هزینه پرداخت کردند پس صلاحیت تمامی اونهایی که این هزینه را پرداخت کردند بررسی میشه
وگرنه صبر میکردند هر کس قبول شده بود این پول را می ریخت به حساب و بررسی میشد
از تک تک افراد این پول گرفته شده نه فقط قبول شده ها
ما خودمون هزینش را دادیم نه سنجش که براش گرون بشه

عرفان
عرفان

نسیم خانوم با من تماس گرفتن که با مدیر گروه و حراست دانشگاه راجبم تحقیق کردن حالا بیا به این ادرس که گزینش شی رفتم اونجا ادرس معرف های جدید ازم خاستن و چند تا سوال پرسیدن و باقیشم که توضیح دادم

عرفان
عرفان

دوستان عزیزم حالا بر فرض که من جو میدم و دروغ میگم ولی یکم فکر کنید شما میرید ازمون استخدامی میدین وقتی نتیجه قبولی اولیه بیاد بهتون میگن بیاید برای مصاحبه استخدام یا قبل از اینکه نتیجه بیاد میان صلاحیت همه کسایی که تو ازمون شرکت کردن و پول دادن رو بررسی میکنن؟!این دیگه ساده س متن بالا هم روشنه شاید دوستانی که میگن ما اطمینان داریم از ناحیه دانشگاه قبول شدیم از ناحیه گزینش هم بی دردسر قبول شده باشن نیاز نبوده باشه به خودشون یا معرفشون زنگ زده باشه ما که نگفتیم فقط ما قبول شدیم!!گفتیم زنگ زدن… ادامه نظر»

...
...

سلام
دوستانی که بررسی صلاحیت عمومی براشون اومده, میشه اگر اشکال ندارد بگن چه تراز و رتبه ای رو داشتند؟ و رزومه شان در چه حد بوده.
ممنون

به...
به...

رتبه ۴۳
تراز۴۵۰۰
دو تا isi
۴ تا کنفرانس بین المللی
یه مقاله علمی تخصصی
یه کتاب
.

کیانوش
کیانوش

چه روزی گزینش براتون اومد؟؟؟؟چندم مرداد؟

به کیانوش
به کیانوش

رو فرمی که اونجا دیدم نوشته بود ۳ مرداد.ولی من روز ۶ مرداد رفتم

شیمی آلی
شیمی آلی

سلام
من نگران شدم, با این بررسی صلاحیتی که برای خیلیا اتفاق افتاده و برا خیلیا هم هنوز خبری نیست پس یعنی ما یا جزو ذخیره ها هستیم یا قبول نشدیم
خوشبحالتون بهر حال دیگه استرستون کمتر و از جایی بهتون گفتند که نتیجه تلاشتون چی بوده.
توکل بر خدا

به کیانوش
به کیانوش

دوست عزیز ۱۵ مرداد آخرین فرصت برای ارسال اسامی به سنجش بود خیلی از دانشگاه ها زودتر اسامی رو فرستادن برای رشته من مصاحبه همه دانشگاه ها تا ۲۳ تیر بود.من اولین مصاحبه ام ۶ خرداد و آخریش ۲۳ تیر بود.برگ گزینش من ۳ مرداد به گزینش استانمون آمده بود.در ضمن دلیلی نداره کسی بیاد اینجا دروغ بگه.من خودمم مثل همه دوستان استرس دارم و حال همه رو هم درک میکنم و اصلا هم نگفتم که بهم گفتن صد در صد قبولی یا اگه به کسی زنگ نزدن دلیل قبول نشدنشون هست.موفق باشید

کیانوش
کیانوش

اگه اخرین مصاجبه رشتتون ۲۳ تیر بوده و ۳ مرداد گزینش به استانتون اومده پس نتیجه میگیریم که بررسی صلاحیت ربطی به قبول شدن نداره چون فاصله زمانی این دو خیلی کمه

به کیانوش
به کیانوش

شاید همون اودویت اولم که ۶ خرداد رفتم مصاحبه حد نصاب رو آورده باشم.دیگه فرقی نداره آخرین اولویت هام نتیجه اش چی بوده

کیانوش
کیانوش

کدوم دانشگاهها مصاحبه رفتید؟

تت
تت

آخه سنجش که نمیاد یکی یکی و هر وقت دانشگاه نمره فرستاد وضعیت اون فرد را بررسی کنه سنجش وضعیت تمام شرکت کننده ها را در یه بازه زمانی مشخص بررسی می‌کنه این که شما دانشگاهی زودتر مصاحبه رفتید دلیل بر این نمیشه که وضعیت شما را زودتر بررسی کنند باید کل مصاحبه ها تمام بشه و کلیه نمرات بررسی بشه و رتبه بندی بشه حالا بر حسب اولویت معلوم میشه کی کجا قبول شده نزدیک به ۱۵ هزار نفر مصاحبه شرکت کردند و هر کدوم میانگین اگه ۳ مکان مصاحبه رفته باشند که نمیاند یکی یکی بررسی کنند که… ادامه نظر»

کیانوش
کیانوش

دقیقا همینه. یعنی از ۱۵مرداد به بعد سنجش شروع به بررسی کرده. قبل ۱۵مرداد بررسی صلاحیت به معنی قبولی نیست

تت
تت

سنجش بررسی صلاحیت عمومی تمام افرادی که فرم صلاحیت عمومی را تکمیل کردند در دست داره و از مرداد شروع کرده و ربطی به قبولی و عدم قبولی و این که چه کسی چه تاریخی مصاحبه رفته نداره

@
@

شما ساکن کدوم شهرستان هستید؟

کیانوش
کیانوش

رشته دانشگاهیتون چیه؟؟فک کنم صلاحیت برا یه رشته های خاصی بررسی شده

به کیانوش
به کیانوش

فعلا رشته رو نمیتونم بگم.ولی جز گروه علوم انسانی هست

علی
علی

سلام بررسی صلاحیت عمومی من هفتم مرداد امد. من از گزینش پرسیدم گفتک که احتمال ۹۰ در صد قبول شدید.

مارال
مارال

ببخشید بشما هم گفتن حضوری باید برین؟

نسیم
نسیم

ببخشید رشتتون جز چه گروهی حساب میشه که با معرف هاتون تماس گرفتن؟؟؟ علوم انسانی یا مهندسی

عرفان
عرفان

من مهندسی هستم

مارال
مارال

من کشاورزی هستم.

وحید
وحید

سلام والله سرجلسه به من گفتن شبانه اگه پول داری میگیریمت کسی هم سراغم نیومده

شیمی آلی
شیمی آلی

توکل برخدا
از دوستم پرسیدم گفتند پارسال معرف یکی از دوستاش بوده, وقتی نتایج میاد و دوستش قبول میشه, وزارت علوم برای تحقیق از دوستش باهاش تماس میگیره.
و الانم میگه خیلی ها بعد از نتایج سراغ معرفهایشان میروند.
ولی خوب نمیدنم امسالم همینجوریه یانه

سجاد
سجاد

پارسال اول اسامی قبولی ها رو دانشگاه ها اعلام کردند بعد فرم صلاحیت عمومی پر شد.

@
@

آره پارسال کلا بعد این که قبول میشی فرم را پر میکردی
ولی دوست منم تو مهرماه اومدن تحقیق
حتی دانشگاه ثبت نام کرده بود که اومدن تحقیق

به عرفان
به عرفان

شما ساکن کدوم شهرستان هستید؟

عرفان
عرفان

همدان

مهسا..
مهسا..

اینو تو همین صفحه نوشته:
«در نهایت به داوطلبان اطمینان می‌دهیم تماس نگرفتن با معرفین و یا عدم بررسی صلاحیت آنها تا این لحظه به هیچ‌وجه به معنای عدم قبولی در آزمون دکتری نیست. ضمن آن که بررسی صلاحیت نیز نشانه روشنی برای قبولی نیست.»

عرفان
عرفان

قطعا همینطوره ممکنه صلاحیت خیلی از بچه ها نیاز به تحقیق نداشته باشه

در مورد صلاحیت عمومی .مهم
در مورد صلاحیت عمومی .مهم

دوستان گرامی نگران نباشید در مورد تحقیقات و پرس و جو جهت صلاحیت عمومی که برای برهی داوطلبان انجام شده، شخصا فکر میکنم اگر برای کسی تحقیق نیامده اند دلیل بر عدم قبولی نیست و صرفا برای برای برخی دواطلبان گرامی از میان قبولیها یدلایلی بطور محسوس پرس و جو و تحقیق کرده اند پس بیخود نباید نگران شد و پیشداوری کرد که حتما برای همه قبول شدکان گرامی بطور محسوس تحقیق کرده اند، موفق باشید انشاالله

کیانوش
کیانوش

دوستان کسی هست دانشگاه بهش قول قبولی داده باشه و با معرف هاش برا صلاحیت عمومی تماس گرفته باشن؟

شیمی آلی
شیمی آلی

سلام
تبریک میگم.
حالا با ما تماس نگرفتند یعنی قبول نشدیم؟

عرفان
عرفان

نمیدونم داداش فقط من پرسیدم ایا از همه داوطلبین که مصاحبه رفتن گزینش به عمل میاد؟!گفتش نه فقط کسایی که قبول شدن شما هم احتمال ۸۰درصد قبول شدی حالا راست و دروغش با خودشون فقط منو امیدوار کردن تا تو سایت سنجش نیاد قبول شدم باورم نمیشه.

مارال
مارال

آقای عرفان ببخشید رفتین گزینش. چه خبر چی شد؟

عرفان
عرفان

سلام رفتم اونجا چند تا سوال پرسیدن و ادرس معرف ها رو دوباره گرفتن بعد پرسیدم که بررسی صلاحیت عمومی برای همه داوطلبینه؟!گفت نه فقط برای کساییه که قبول شدن شما هم احتمال ۸۰درصد قبول شدی؛والله من اینو شنیدم ازشون حالا پناه بر خدا که حرفشون راست باشه

مارال
مارال

به امید خدا انشالله قبولید. خوش خبر باشید. ببخشید بنظرتون منم احتمال قبولیم هست؟ برای من فقط رفتن حضوری گروهمون ولی ازم نخواستن مثل شما حضوری برم پیششون.

کیانوش
کیانوش

خانم مارال. معرف هاتون تو گروهتون بودن؟

مارال
مارال

سلام آقا کیانوش
وقتی فرمو اینترنتی پر کردم اسم اول اسم استادمو نوشتم و بقیه از فامیلا بودن. بعد که زنگ زدم گفتن اسم سه تا استادتو بده با یک دوستت که حتما مشهد باشه. بعدا از استاد راهنما پرسیدم گفتن گزینش برای شما اومده پیشم. ضمنا دانشگاه ارشدم و مصاحبم هر دو مشهده.

عرفان
عرفان

قطعا همینطوره شما هم انشاالله قبولید اینا فرایند گزینششون بستع به سلیقه اون فردیه که گزینش رو داره انجام میده اونا اینطور صلاح دیدن که از خودتون چیزی نپرسن والا نفس کار جفتش یکیه

مارال
مارال

متشکرم دوست خوبم. انشالله نتایج اومد بیاین اینجا بگید قبول شدید.

به مارال
به مارال

یکی از معرف هام وقتی اومده بودن تحقیق ازشون پرسیده بود که قبول شدم گفته بودن بالای ۸۰درصد قبولن.

عرفان
عرفان

من ادرس معرفامو خاستن و چند تا سوال پرسیدن گفتن بالای ۸۰درصد قبول شدی

به عرفان
به عرفان

موفق باشی دوست زیز به من هم دقیقا همین رو گفتن.حالا نمیدونم بیست درصد بقیه اش چی هست.توکل بر خدا منتظر سنجش میمونیم

مارال
مارال

سلام
من که پرس و جو کردم گفتن گزینش برای کسانی رفتن که اسمشون تو لیست چند برابر ظرفیت فرستاده شده سنجش. فکر میکنم باید از بیست درصد بیشتر احتمال بدهیم قبول نشیم.

عرفان
عرفان

کسی نیست راهنماییم کنه فردا چی میپرسن و چیکار میکنن!؟

عرفان
عرفان

بچه ها امروز گزینش وزارت علوم با من تماس گرفت که فردا برم گزینش استانمون با شماها هم تماس گرفتن؟!

به عرفان
به عرفان

سلام اره اوایل مرداد با من تماس گرفتن.گفتن بالای ۸۰ رصد قبولی.لطف کن فردا رفتی یه سوال بپرس ببین مصاحبه رو قبول شدی که باهات تماس گرفتن یا کلا با همه دعوت شدگان به مصاحبه تماس میگیرن؟ممنون میشم خبرشو فردا اینجا بذاری موفق باشی دوست عزیز

عرفان
عرفان

سلام از شما چی پرسیدن؟!

به عرفان
به عرفان

چیز خاصی نبود دوباره شماره و آدرس معرف ها رو پرسیدن

مارال
مارال

سلام دقیقا برای منم همینطور بود. بعدش رفتن حضوری پیش استاد راهنمام

مارال
مارال

ببخشید خود گزینش بشما گفت ۸۰ درصد قبولین؟

کیانوش
کیانوش

۱۵ مرداد تاریخی بوده که اخرین مهلت اعلام اسامی از طرف دانشگاهها به سازمان سنجش بوده. چجوری اوایل مرداد گزینش به شما گفته ۸۰درصد قبولی؟؟؟؟؟ تو مرداد هم بعضی دانشگاههای دولتی مصاحبه با تاخیر برگذار کردن

عرفان
عرفان

اقا کیانوش این موضوع رو اگه با خودم تماس نمیگرفتن و اگه خودم حضوری نمیرفتم اونجا و نمیشنیدم حرفا رو میگفتم بچه های سایت دارن جو میدن کلا ادم عاقلانه هم فکر کنه با خودش خب وزارتوعلوم از همه شرکت کنندگان گزینش عمومی یعنی تحقیق میدانی که نمیتونه کنه فقط از کسایی میکنه که شانس قبولی دارن ممکنه بعضی هم وجود داشته باشن که صلاحیتشون برای وزارت علوم تایید شده باشه و اصلا نیازی به تحقیق نباشه؛ولی اون چیزی که من دیدم و شنیدم به شخص خودم گفته شده این بوده.