مطابق دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1400-1401، در رشته ﻋﻠﻮم ﺳﻴﺎسی و رواﺑﻂ بین‌اﻟﻤﻠﻞ در گرایش‌های زیر دانشجوی دکتری پذیرفته می‌شود:

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

1) علوم سیاسی

  1. اﻧﺪﻳﺸﻪﻫﺎی ﺳﻴﺎسی
  2. ﺟﺎﻣﻌه شناسی ﺳﻴﺎسی
  3. مساﺋﻞ اﻳﺮان
  4. ﺳﻴﺎﺳﺖ‌ﮔﺬاری ﻋﻤﻮمی

2) رواﺑﻂ بین‌اﻟﻤﻠﻞ

3) ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﻣﻨﻄﻘﻪ‌ای

4) ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺳﻴﺎسی اﻧﻘﻼب اﺳﻼمی

  1. اندیشه سیاسی رهبران انقلاب اسلامی
  2. بازتاب انقلاب اسلامی در جهان اسلام
  3. جامعه شناسی جمهوری اسلامی ایران
  4. آینده پژوهی انقلاب اسلامی

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ﺳﻴﺎسی و رواﺑﻂ بین‌اﻟﻤﻠﻞ شرکت نمایند و با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻋﻠﻮم سیاسی و رواﺑﻂ بین‌اﻟﻤﻠﻞ نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام نمایند.

سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

ظرفیت پذیرش دکتری رشته ﻋﻠﻮم سیاسی و رواﺑﻂ بین‌اﻟﻤﻠﻞ در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های دکتری رشته ﻋﻠﻮم ﺳﻴﺎسی و رواﺑﻂ بین‌اﻟﻤﻠﻞ متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون دکتری، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف دکتری رشته ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻋﻠﻮم سیاسی و رواﺑﻂ بین‌اﻟﻤﻠﻞ ارائه شده است:

ظرفیت دکتری ﻋﻠﻮم ﺳﻴﺎسی و رواﺑﻂ بین اﻟﻤﻠﻞ

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در رشته ﻋﻠﻮم ﺳﻴﺎسی و رواﺑﻂ بین‌اﻟﻤﻠﻞ

تا سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی تنها فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در مقطع دکتری رشته ﻋﻠﻮم ﺳﻴﺎسی و رواﺑﻂ بین‌اﻟﻤﻠﻞ را اعلام می‌کرد و ظرفیت پذیرش از سوی این دانشگاه اعلام نمی‌شد. اما از سال ۹۸ ظرفیت پذیرش اعلام شد که فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و نیز ظرفیت پذیرش در هر واحد در رشته ﻋﻠﻮم ﺳﻴﺎسی و رواﺑﻂ بین‌اﻟﻤﻠﻞ مطابق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد ﻋﻠﻮم ﺳﻴﺎسی و رواﺑﻂ بین اﻟﻤﻠﻞ

پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص منابع، انتخاب رشته و مصاحبه دکتری به صفحات زیر سری بزنید: