موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

ظرفیت کنکور دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

فهرست اسامی دانشگاه‌ها و ظرفیت پذیرش دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت در دفترچه های انتخاب رشته دکترا سراسری و دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

پس از انتشار دفترچه و مشخص شدن ظرفیت‌ها، داوطلبان می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات خود می‌توانید به صفحه مشاوره انتخاب رشته دکتری مراجعه نمایید.

مطابق دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1403، در رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت در گرایش‌های زیر دانشجوی دکتری پذیرفته می‌شود:

-) مهندسی فناوری اطلاعات (بدون گرایش)

۱) ﺗﺠﺎرت اﻟﻜﺘﺮونیک

۲) ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ سیستم های اﻃﻼﻋﺎتی

۳) سیستم‌های ﭼﻨﺪ رﺳﺎﻧﻪای

۴) امنیت اطلاعات

۵) شبکه های کامپیوتری

داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون دکتری مجموعه ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت شرکت نمایند و با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام نمایند.

پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام نمایند.

سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

ظرفیت پذیرش دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت در دانشگاه‌های سراسری

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت پذیرش در هر یک از گرایش‌های دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت متفاوت است که در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می‌شود.

جهت اطلاع داوطلبان گرامی آزمون دکتری، در ادامه فهرست دانشگاه‌های دولتی دارای پذیرش و ظرفیت پذیرش گرایش‌های مختلف دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت ارائه شده است:

ظرفیت دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت

تا سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی تنها فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در مقطع دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت را اعلام می‌کرد و ظرفیت پذیرش از سوی این دانشگاه اعلام نمی‌شد. اما از سال ۹۸ ظرفیت پذیرش اعلام شد که فهرست واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش و نیز ظرفیت پذیرش در هر واحد در رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت مطابق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت

پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص منابع، انتخاب رشته و مصاحبه دکتری به صفحات زیر سری بزنید:

آیا در صورتی که داوطلب به مصاحبه آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت دعوت شود، بدین معنا است که در آن دانشگاه پذیرفته شده است؟

خیر، چند برابر ظرفیت پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت به مصاحبه دعوت می‌شوند و در ادامه با توجه به مجموع نمره مصاحبه و آزمون کتبی، پذیرفته‌شدگان نهایی تعیین می‌گردند.

ظرفیت آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت در سال 1403 کاهش یافته است؟

جزئیات ظرفیت پذیرش در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می شود. این دفترچه پس از اعلام نتایج اولیه دکتری 1403، از سوی سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

برای انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد رشته ﻣﻬﻨﺪسی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت به کجا مراجعه کنیم؟

انتخاب رشته سراسری در سایت سازمان سنجش و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می شود.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

3 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم
آذر ۶, ۱۴۰۰ ۷:۱۴ ب٫ظ

با سلام و احترام:من دوره لیسانس را در دانشگاه پیام نور و ارشد دانشگاه ازاد با معدل۱۷/۵۳گذراندم،دوتا مقاله مجله فارسی و یک مقاله springer و دوتا کنفرانسی هم دارم.ممنونتون میشم راهنماییم کنیدکه من بخوام کنکور دکتری روزانه رشته فناوری اطلاعات ،قبول بشم باید تمام دروس ذکر شده را بخونم یا اگه تسلط روی چندتا درس را افزایش بدیم امکان موفقیت بیشترهست مخصوصا که رشته لیسانس و ارشدم نرم افزار بوده؟؟؟یا مثلا دورس لیسانس شبکه.و ارشد اموزش الکترونیک و تجارت الکترونیک بخونم امکان قبولی هست؟چون واقعا توی دروسی شبیه ساختمان داده و طراحی الگوریتم ضعیف هستم و بنظرم رشته نرم افزار رشته فوق العاده سختی هست.و شما چه منابعی را پیشنهاد میکنید؟

باتشکر

سعید
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۸ ۳:۲۶ ب٫ظ

با سلام
چرا دانشگاه ها (چه دولتی و آزاد) در رشته مهندسی فناوری اطلاعات دانشجو نمی گیرند و فقط تعداد کمی از آنها پذیرش دارند

mehdi
شهریور ۱۰, ۱۳۹۹ ۸:۲۶ ق٫ظ
پاسخ به  سعید

اینم از شانس مایه!!