فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه یزد در سال تحصیلی 98-99 منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

 

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه یزد بر اساس آیین نامه دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان” در رشته های اعلام شده، از بین دانش آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد واجد شرایط زیر، از طریق بررسی سوابق، مصاحبه و بدون شرکت در آزمون برای سال تحصیلی 98-99 دانشجو می پذیرد.

 

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه یزد

دانش آموختگان دوره آموزشی- پژوهشی مقطع کارشناسی ارشد (ورودی های 94، 95 و 96) در صورت احراز شرایط زیر می توانند تقاضای خود را برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون به دانشگاه ارائه دهند.

1- متقاضی باید دارای میانگین کل 16 یا بالاتر در دوره کارشناسی پیوسته و میانگین کل (یا میانگین هم تراز شده) 17 یا بالاتر (بدون احتساب نمره پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد) باشد. زمان و شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه یزد

2- بیش از 2 سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد. لذا داوطلبانی که در نیمسال اول سال تحصیلی 95-96 و قبل از آن فارغ التحصیل شده اند، مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

3- متقاضی باید حداقل 60 امتیاز از فعالیت های آموزشیپژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی کسب کند (کسب حداقل 5 امتیاز برای متقاضیانی که بیش از یک سال از فارغ التحصیلی آنها نگذشته است و 7 امتیاز برای مابقی متقاضیان از ردیف شماره 1 بخش امتیازات پژوهشی الزامی است.)

نحوه ارائه مقالات یا فعالیت های علمی برگزیده

1- مقالات ارائه شده طبق جدول شماره 1 مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده و مرتبط با پایان نامه و با وابستگی دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشد باشد.

تبصره 1: دانشجو پس از کسب پذیرش در مقطع دکتری فقط تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی 98-99 فرصت خواهد داشت که مقالات خود را که دارای گواهی پذیرش است، به چاپ رسانده و اصل آن را ارائه نماید، در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد.

تبصره 2: منظور از پذیرش مقاله، پذیرش بدون قید و شرط مقاله است.

2- ارائه گواهی اعتبار مجله الزامی است.

3- هر گونه ثبت اختراع باید مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران باشد.

4- برگزیدگان جشنواره های علمی معتبر (خوارزمی، فارابی، رازی و یا ابن سینا) باید تایید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.

5- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی باید تایید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.

6- برای یکسان بودن شرایط دانش آموختگان آموزش محور، امتیاز ردیف 1-1 جدول شماره 1 به مقالاتی اختصاص می یابد که مرتبط با رشته تحصیلی بوده و به تنهایی توسط دانشجو یا همراه یکی از اعضاء هیات علمی همان رشته نوشته شده باشد (با وابستگی دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشد.)

ظرفیت پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه یزد

1- حداکثر %20 ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی پژوهشی دوره روزانه دکتری دانشگاه به پذیرش بدون آزمون دانشجویان واجد شرایط اختصاص دارد.

2- ظرفیت مذکور، مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون دانشگاه است.

3- دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفیت دوره دکتری خود نخواهد بود.

مدارک مورد نیاز دکتری بدون آزمون دانشگاه یزد

1- فرم (الف) تکمیل شده درخواست پذیرش بدون آزمون

2- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

3- تصویر گواهینامه فارغالتحصیلی کارشناسی با ذکر معدل کل به همراه ریزنمرات

4- تصویر گواهینامه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد (برای دانشجویان فارغ التحصیل) به همراه ریزنمرات

5- تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر برای داوطلبان مرد

6- تصویر صفحه اول و چکیده پایان نامه

7- تصویر کامل از کلیه مقالات علمی و گزارش های پژوهشی منتشر شده.

8- تصویر گواهی پذیرش مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشد، الزامی است.

9- تصویر گواهی اعتبار درجهی علمی ترویجی یا علمی پژوهشی، ISI ،ISC مجلات داخلی یا خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد.

10- تصویر معرفی نامه علمی از استاد(ان) دوران تحصیل (ترجیحاً دوره کارشناسی ارشد) برای بررسی صلاحیت علمی داوطلب در زمان مصاحبه دکتری الزامی است.

هزینه ثبت نام دکترا بدون آزمون دانشگاه یزد

کلیه متقاضیان پذیرش بدون آزمون سایر دانشگاه ها موظف به پرداخت حق ثبت نام به مبلغ (650/000 ششصد و پنجاه هزار ریال) و برای فارغ التحصیلان دانشگاه یزد در یکی از مقاطع کارشناسی پیوسته یا کارشناسی ارشد موظف به پرداخت حق ثبت نام به مبلغ (400/000 چهارصد هزار ریال) هستند. برای این منظور از طریق سامانه پرداخت الکترونیکی اقدام نمایند.

اطلاعات زمان ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه یزد

1- آخرین مهلت ثبت نام غیرحضوری (الکترونیکی) برای متقاضیان 1398/01/31 است.

2- متقاضیان برای ثبتنام غیرحضوری (الکترونیکی)، می توانند با مراجعه به سامانه آموزشی دانشگاه یزد  با مطالعه راهنمای مربوطه، ثبت نام خود را به انجام برسانند.

3- لازم است بعد از ثبت نام غیرحضوری (الکترونیکی)، اصل همه مدارک مورد نیاز (بند و) را به آدرس دانشگاه (یزد صفائیه – بلوار دانشگاه – چهارراه پژوهش پردیس اصلی دانشگاه یزد ساختمان شهید احمدی روشن مرکز استعدادهای درخشان کد پستی : 8915818411 ) پست نمایند.

4- پذیرش نهایی براساس بررسی مدارک و سوابق داوطلبین صورت می گیرد و به مدارک ناقص و یا دریافت شده بعد از تاریخ 1398/02/10 ترتیب اثر داده نخواهد شد.

5- زمان تقریبی اعلام نتایج اولیه تیرماه 98 است.

توضیحات مهم

1- طول مدت تحصیل متقاضی در دوره کارشناسی پیوسته نباید از 8 نیمسال و در دوره کارشناسی ارشد نباید از 5 نیمسال تجاوز کرده باشد.

2- متقاضی باید حداکثر تا پایان شهریورماه سال 1398 دانش آموخته شود.

3- پذیرش متقاضیان در مقطع دکتری، در همان رشته تحصیلی یا رشته های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد داوطلب، به تشخیص گروه آموزشی و تائید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

4- پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری از دانش آموختگانی که یکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد آنها دانشگاه های غیردولتی، غیرانتفاعی، آزاد، پیام نور، نیمه حضوری، جامع علمی کاربردی، مجازی، پژوهشکده ها، پردیس های بی الملل و دانشگاه فرهنگیان باشد و همچنین دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته صورت نمی گیرد.

5- دانش آموختگان اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کشور، مجاز به استفاده از این آئین نامه برای ورود بدون آزمون به دوره دکتری نیستند.

6- تغییر رشته محل تحصیل و میهمانی برای متقاضیانی که از طریق آئین نامه استعدادهای درخشان پذیرش بدون آزمون میشوند، ممنوع است.

7- پذیرش نهایی دانشجویان کارشناسی ارشد برای ورود بدون آزمون در مقطع دکتری، مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مقررات دانشگاه و تائید سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. بدیهی است تشکیل پرونده و دعوت به مصاحبه، هیچگونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد و نتایج پس از ارزیابی و امتیازدهی به فعالیت ها و سوابق داوطلبین تعیین و اعلام خواهد شد.

8- ثبت نام قطعی پس از پذیرش علمی و تائید سازمان سنجش، منوط به تائید دبیرخانه هیات مرکزی گزینش دانشجو مستقر در سازمان سنجش آموزش کشور خواهدبود. بنابراین دانشگاه یزد از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تائیدیه معذور است.

9- مدارک ارسالی و وجه واریزی، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. لذا به داوطلبان توصیه میشود با دقت لازم، مفاد اطلاعیه را، مطالعه و فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوط، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.

دریافت فایل فراخوان پذیرش بدون آزمون مقطع دکتری دانشگاه یزد در سال تحصیلی 98-99 

 

مطالب مفید برای داوطلبان دکتری دانشگاه یزد

اینستاگرام آزمون دکتری