دانشگاه الزهرا از بین دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد در 14 رشته برای سال تحصیلی 98-99 به صورت بدون آزمون دانشجوی دکتری می پذیرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

 

به گزارش پی اچ دی تست، جزئیات فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون 98 دانشگاه الزهرا به شرح زیر است.

رشته/گرایش های متقاضی پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون (استعداد درخشان) مطابق لینک زیر است:

 

شرایط لازم جهت شرکت در فراخوان دکتری بدون آزمون دانشگاه الزهرا

1- دارای میانگین کل دست کم 16 در دوره کارشناسی و 17 در دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه) باشد.

2- بیش از دو سال ار تاریخ فراغت از تحصیل متقاضی نگذشته باشد. (داوطلبانی که در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ و قبل از آن فارغ التحصیل شده باشد مجاز به شرکت در این فراخوان نمی باشد.)

3- در مقطع کارشناسی ارشد از میان دانشگاه های معتبر وزارت علوم، دانش آموخته شده باشد یا در مهلت مقرر دانش آموخته شود.

4- دارای حداقل یک مقاله علمی پژوهشی با یک مقاله ISI معتبر باشد که به تشخیص گروه حائز ۷ امتیاز پژوهشی شود.

5- فقط در یک رشته درخواست دهد.

6- در صورت پذیرش، در زمان شروع تحصیل دانشجوی مقطع دکتری در سایر مؤسسات و دانشگاه ها نباشد.زمان و شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه الزهرا

شایان ذکر است چنانچه متقاضیان، دارای مدرک زبان معتبر باشند، مطابق با جدول آیین نامه امتیاز لازم را کسب خواهند کرد، متقاضیانی که فاقد مدرک زبان هستند می توانند در این فراخوان شرکت نمایند لیکن ضروری است در صورت پذیرش نهایی، تا قبل از آزمون جامع دکتری مدرک زبان معتبر خود را با کسب حد نصاب لازم، ارائه کنند.

ثبت نام الکترونیکی

متقاضیان می بایست جهت ثبت نام الکترونیکی تا تاریخ ۹۸/۲/۰۲ با مراجعه به نشانی اینترنتی http://edu1.alzahra.ac.ir نسبت به انجام ثبت نام و ارسال مدارک اقدام نمایند.

نتایج نهایی به برگزیدگان اطلاع رسانی خواهد شد.

فرایند ثبت نام متقاضیان دکتری بدون کنکور دانشگاه الزهرا

 • پس از مطالعه فراخوان، آماده سازی مدارک موردنیاز و تکمیل کاربرگ های مربوط، به نشانی اینترنتی http://edu1.alzahra.ac.ir مراجعه کنید.
 • روی قسمت “متقاضی شرکت در آزمون” کلیک کنید و برای ایجاد حساب کاربری در سامانه، شناسه کاربری و رمز عبور مشخصی را تعریف کرده، به خاطر بسپارید و از سامانه خارج شوید.
 • دوباره به نشانی http://edu1.alzahra.ac.ir مراجعه کرده، به حساب کاربری خود وارد شوید.
 • با کلیک روی “متقاضی شرکت در آزمون اطلاعات لازم را کامل کنید.
 • لازم است کد رهگیری را برای پیگیری های بعدی یادداشت و نگهداری کنید.

دریافت گواهی ثبت نام منوط به بررسی مدارک توسط دانشگاه می باشد. 

مدارک لازم برای ثبت نام الکترونیکی دکتری بدون آزمون دانشگاه الزهرا

1- یک قطعه عکس اسکن شده

2- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

3- تکمیل و بار گذاری فرم درخواست مخصوص کلیه متقاضیان

تبصره 1- می بایست کاربرگ فوق به صورت تایپی تکمیل گردد.

تبصره 2- الصاق عکس به کاربرگ ضروری است.

4- تکمیل و بارگذاری کاربرگ گواهی تایید معدل مخصوص کلیه مقاتضیان.

تبصره 1- در صورتی که کاربرگ گواهی تایید معدل به فرمت مصوب دانشگاه محل تحصیل دانشجو ارائه شود، تنها در مواردی قابل پذیرش است که حاوی کلیه اطلاعات درخواستی در نسخه نمونه باشد.

5- تصویر مدرک یا گواهی فراغت از تحصیل دوره کارشناسی و ریز نمرات دوره کارشناسی ممهور به مهر دانشگاه محل تحصیل

6- تصویر مدرک یا گواهی فراغت از تحصیل دوره کارشناسی ارشد و ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد ممهور به مهر دانشگاه محل تحصیل

تبصره 1: متقاضیان مشغول به تحصیل، به جای گواهی فراغت از تحصیل کارشناسی ارشد از کاربرگ گواهی تایید معدل اسفاده نمایند.
7- بارگذاری مدارک مربوط به کسب حداقل 7 امتیاز از ردیف 1جدول 1 (فعالیت پژوهشی) اصلاحیه شماره 21/237200 وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری (موجود بر روی تارنمای گروه استعدادهای درخشان دانشگاه الزهرا (س))

8- بارگذاری مدارک مربوط به اختراعات- جشنواره علمی، مدرک زبان معتبر، کتب (تالیف یا ترجمه)، مقاله همایش ملی یا بین المللی معتبر و سایر مقالات علمی

مدارک لازم جهت ارائه در روز مصاحبه دکتری بدون کنکور دانشگاه الزهرا

1- اصل کلیه مستندات مربوط به سوابق و فعالیتهای آموزشی و پژوهشی (کاربرگ فرم درخواست، کاربرگ گواهی تایید معدل، پایان نامه کارشناسی ارشد، مقالات چاپ شده، مقالات ارائه شده در کنفرانسهای معتبر، افتخارات، مدرک زبان و …. ) مرتبط با جدول ارزشیابی مندرج در اصلاحیه شماره 21/237200 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دستورالعمل دانشگاه در روز مصاحبه دکتری ارائه گردد.

2- حداقل دو توصیه نامه از اساتید دوره کارشناسی ارشد (یکی از آنها باید متعلق به استاد راهنمای پایان نامه کارشناسی ارشد متقاضی باشد) که به صورت پاکت در بسته و امضا شده توسط دانشجو به هیات داوران تحویل داده می شود.

تذکرات مهم

 • به مدارک ناقص و یا مدارکی که در مهلت مقرر بارگذاری نشده باشد، به هیچ عنوان ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 • در صورت احراز هرگونه مطلب خلاف واقع در مدارک بارگذاری شده، از ادامه تحصیل داوطلب در هر مرحله از تحصیل جلوگیری به عمل خواهد آمد و مسئولیت عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود.

 • دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در صورت پذیرش باید حداکثر تا تاریخ 98/6/31 دانش آموخته گردند. در غیر این صورت قبولی آنها منتفی خواهد شد.

 • ارائه درخواست از سوی متقاضی و شرکت در مصاحبه، به هیچ عنوان به منزله پذیرش قطعی نیست.

 • وجه پرداختی بابت بررسی پرونده بوده و در صورت عدم پذیرش و یا اشتباه در واریز، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

 • افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده کرده اند نیز می توانند از این سهمیه برای تحصیل در دوره دکتری استفاده نمایند. 

 • تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و کسب پذیرش به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

 • دانشگاه در پذیرش و یا عدم پذیرش تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفت دوره دکتری خود نخواهد بود.

 • با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت می باشد داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام، موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل کسب نمایند.

 • قطعی شدن پذیرش منوط به وصول تأییدیه نهایی سازمان سنجش آموزش کشور و تأییدیه صلاحیت عمومی داوطلبان توسط دبیرخانه هیات مرکزی گزینش دانشجوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. بدیهی است دانشگاه  از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تأییدیه معذور است.

مطالب مفید برای داوطلبان دکتری دانشگاه الزهرا