یک سال را کنار هم گذراندیم تا به فردا برسیم؛ فردایی که قرار است نتایج چند ماه زحمت خود را روی کاغذ پاسخنامه بیاوریم. شاید بی‌رحمانه باشد که تنها چند ساعت ناقابل فرصت داریم تا نشان بدهیم که این چند ماه مطالعه مداوم و چندین سال تحصیلمان پر از یادگیری و کسب دانش بوده است؛ اما چاره چیست؟!

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

باید تمام تلاشمان را بکنیم که این فرصت چند ساعته باقی‌مانده را به بهترین شکل بگذرانیم تا فردا بتوانیم توانمندی خود را بهترین صورت نشان دهیم.

نتایج اولیه دکتری 98 - 99

توصیه‌های روز آخری:

برای روز آخر قبل از جلسه بد نیست چند نکته را با هم مرور کنیم:

فقط باید نکات را جمع‌بندی و مرور کنیم و هیچ مبحث جدیدی نخوانیم. مطالعه نکات جدید و پیچیده در روز آخر جز آشفتگی چیزی به همراه ندارد. بنابراین امروز را در آرامش فقط مرور کنیم و حتماً بخشی از روز را هم به استراحت اختصاص دهیم. پیشنهاد ما قدم زدن در هوای آزاد است؛ شاید حتی خودتان را به یک چای یا قهوه نیز میهمان کنید.

شاید ساده‌ و بدیهی به نظر برسد، اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست که تغذیه در شب و روز کنکور بسیار مهم است. توصیه‌‌ ما به شما این است که در این بازه زمانی به هیچ عنوان از بیرون غذایی نخرید و سعی کنید حتی‌الامکان امروز غذاهای سبک و خانگی مصرف کنید تا امکان هر نوع بیماری ناگهانی را به حداقل برسانید.

توصیه‌هایی برای جلسه کنکور دکتری 98:

تکنیک ضربدر و منفی در پاسخگویی به سؤالات:

هنگام پاسخ دادن به سؤالات آزمون دکتری اگر به سؤالی کاملاً مسلط هستیم و پاسخ را می‌دانیم که به آن پاسخ می‌دهیم.

گاهی با اندکی فکر کردن متوجه می‌شویم که پاسخ سؤال را نمی‌دانیم. در این صورت در کنار آن علامت – می‌گذاریم و از آن سؤال رد می‌شویم و گاهی درمی‌یابیم که پاسخ سؤال وقت‌گیر است و یا بین دو گزینه شک داریم. در این صورت، در کنار سؤال علامت ضربدر می‌گذاریم.

پس از این که پاسخ دادن به سؤالات تمام شد، اول سراغ سؤال‌هایی که کنار آن علامت ضربدر گذاشته‌ایم می‌رویم و درصورتی که وقت داشتیم سراغ سؤالاتی که علامت خط تیره داشت.

زمان‌بندی پاسخگویی به سؤالات عمومی دکتری:

درمورد سؤالات عمومی حواسمان باشد که زمان‌بندی را از دست ندهیم. در صورتی که برای هر دو درس زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی آمادگی پاسخگویی به سؤالات را داریم، برای هر یک زمان مشخصی اختصاص دهیم و با اتمام آن زمان، پاسخگویی به سؤالات درس مذکور را متوقف کرده و به سؤالات دیگری پاسخ دهیم. تجربیات سال‌های قبل حاکی از آن است که گاهی داوطلبان به دلیل مشغول شدن به سؤالات استعداد تحصیلی، برای پاسخ دادن به سؤالات زبان عمومی فرصت کافی نیافته‌اند، در حالی که توانایی پاسخگویی به این سؤالات را داشته‌اند.

روحیه خود را حفظ کنید:

هیچ‌گاه برای خود درصد مشخصی را در یک درس پیش‌بینی نکنیم. پیش‌بینی درصد مشخص باعث خواهد شد توقع خاصی از خود داشته باشیم و در صورت برآورده نشدن این توقع، آرامش فکری خود را از دست بدهیم.

اگر در پاسخگویی به سؤالات دچار مشکل شدیم، نباید نگران باشیم. ممکن است همه داوطلبان به دلیل سطح سؤالات، شرایط مشابهی داشته باشند. بنابراین با تمام قدرت تا پایان جلسه ادامه دهیم.

حرف آخر

در آخر یادمان باشد که برخلاف مقاطع قبلی، در مقطع دکتری، آزمون کتبی تازه اول راه است. بعد از یک استراحت کوتاه پس از کنکور، باید خود را برای عملکرد هر چه بهتر در مصاحبه‌ها آماده کنیم؛ مصاحبه دکتری 98، 50 درصد نمره قبولی را به خود اختصاص داده و باید حسابی برای آن آماده شویم. این موضوع به‌خصوص بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری 98 اهمیت بیشتری می‌یابد.

در روزهای آتی کم کم به بیان نکات لازم در این خصوص خواهیم پرداخت و تا پایان این مسیر و قبولی نهایی در آزمون دکتری 98 همراه شما خواهیم بود.

برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت داریم.

داوطلبان عزیز می‌توانند در بخش نظرات این مطلب به بیان نظرات و سؤالات خود درمورد آزمون دکتری 98 بپردازند. به همه سؤالات داوطلبان پاسخ داده خواهد شد.

 

مطالب مفید:

کارت دکتری 98

جزئیات سؤالات آزمون دکتری 98

جزئیات برگزاری آزمون دکتری 98

اینستاگرام آزمون دکتری