انتخاب رشته آزمون دکتری 98 از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، نتایج اولیه آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۸ کلیه داوطلبان حاضر در جلسه، روز سه شنبه ۲۷ فروردین ماه ۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد و بر این اساس از تعداد ۱۶۳ هزار و ۳۲۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون بر اساس اطلاعات مندرج در کارنامه، ۱۵۰ هزار و ۵۳۵ مجاز به انتخاب رشته شدند.

داوطلبان از امروز شنبه 31 فروردین ماه تا روز سه شنبه 3 اردیبهشت مهلت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org نسبت به انتخاب رشته دکتری 98 اقدام کنند.

داوطلبان می‌توانند نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های مورد علاقه از دوره های موجود (روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، مشترک، مراکز آموزشی دانشگاه پیام نور و دانشگاه ها و مؤسسات غیردولتی غیرانتفاعی) حداکثر تا 50 (پنجاه) کدرشته محل در صورت وجود اقدام و به ترتیب علاقه‌مندی، در فرم انتخاب رشته اینترنتی، درج نمایند.

جهت اطلاع از شهریه دکتری دوره‌های شهریه‌پرداز می‌توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

تمدید انتخاب رشته دکتری 98

داوطلبان دقت نمایند با توجه به تنوع دوره تحصیلی و به منظور افزایش دقت در انتخاب رشته، در زمان نمایش عناوین رشته های انتخابی پس از درج کدرشته محل‌ها در سایت اینترنتی، کلیه رشته‌های انتخاب شده دوره‌ های روزانه به رنگ «مشکی»، دوره‌های نوبت دوم به رنگ «قرمز»، دوره‌های پیام نور به رنگ «آبی»، دوره‌های غیرانتفاعی به رنگ «سبز»، رشته‌های مربوط به پردیس خودگردان دانشگاه ها به رنگ «نارنجی» و رشته‌های مربوط به دورههای مشترک به رنگ «بنفش» نمایش داده خواهد شد.

پس از اتمام انتخاب رشته یک کد پیگیری 15 رقمی به عنوان رسید انتخاب رشته از طریق سایت به داوطلب داده می‌شود. چنان‌چه داوطلب کد پیگیری 15 رقمی را دریافت نکند، به این معنی است که انتخاب رشته وی ثبت نشده است.

فهرست رشته محل‌های دارای پذیرش به همراه ظرفیت پذیرش دکتری 98 در دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 آورده شده است.

فرم انتخاب رشته دکتری 98

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته به هنگام ورود به محیط برنامه اینترنتی انتخاب رشته، اطلاعات اعلام شده در خصوص معدل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، نام مؤسسه محل تحصیل یا فارغ‌التحصیلی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و سهمیه مربی را مشاهده می‌نمایند، در صورتی که اطلاعات مذکور توسط داوطلب مورد تأیید قرار گیرد، به آنها اجازه انتخاب رشته داده می‌شود، در صورتی که این اطلاعات مورد تأیید نباشد، داوطلب می‌بایست نسبت به ویرایش و اصلاح مورد یا موارد مغایرت در سایت اقدام نموده و سپس وارد مرحله انتخاب رشته گردد.

بدیهی است هر زمان مشخص شود که داوطلب حقایقی را عمداً یا سهواً کتمان نموده، در هر مرحله (پذیرفته‌شدن، حین تحصیل و …) که باشد، از این آزمون و آزمون سال بعد محروم خواهد شد.

ضمناً در صورتی که داوطلب نسبت به اصلاح یا ویرایش هر یک از موارد فوق اقدام نماید می‌بایست مستندات مربوط را در مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی، به دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی ذیربط ارائه دهد.

فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی در پایگاه اینترنتی این سازمان منحصراً برای داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند قابل رؤیت می‌باشد، لذا داوطلبان لازم است برای ورود به سایت انتخاب رشته از دو روش ورود اطلاعات:

1- شماره پرونده و کد پیگیری ثبت‌نام.

2- شماره پرونده، شماره داوطلب و کد ملی، نسبت به ثبت کدرشته محل‌های انتخابی و تکمیل فرم مذکور، اقدام نمایند.

در سیستم انتخاب رشته در حد امکان خطاهای احتمالی داوطلبان در زمان انتخاب رشته اینترنتی به آنان تذکر داده می‌شود (به عنوان مثال: اعلام خطای انتخاب کدرشته محلی که داوطلب در آزمون آن شرکت نکرده باشد)، لذا لازم است داوطلبان این مورد را نیز در نظر داشته باشند.

احتمال تمدید انتخاب رشته آزمون دکتری 98

هر داوطلب باید فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را از طریق سایت سازمان، بر اساس برنامه زمانی تکمیل نماید.

گفتنی است امکان تمدید مهلت انتخاب رشته دکتری 98 نیز وجود دارد. با این حال به داوطلبان عزیز توصیه می‌کنیم هر چه سریع‌تر در زمان انتخاب رشته دکتری 98 نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.

در صورت تمدید انتخاب رشته دکتری 98 در کانال اطلاع رسانی دکتری پی اچ دی تست، اطلاع رسانی خواهیم کرد.

انتخاب رشته دکتری آزاد 98

بنا بر اعلام سنجش، آن دسته از داوطلبان علاقمند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، می‌بایست پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه، برای انتخاب رشته دکتری آزاد 98 با کد دسترسی مندرج در کارنامه به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 98 هنوز از سوی دانشگاه آزاد اعلام نشده است.

انتخاب رشته و مرحله دوم آزمون (مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی) برای رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی بطور مجزا و از طریق دانشگاه مذکور انجام می‌پذیرد. بدیهی است داوطلبانی که در یکی از رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و یا دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شوند می‌توانند به دلخواه خود منحصراً در یکی از مؤسسات ثبت‌نام و مشغول به تحصیل شوند.

نتایج انتخاب رشته دکتری 98

داوطلبانی که نسبت به انتخاب رشته اقدام می نمایند با توجه به نمره کل اکتسابی، کدرشته محل‌های انتخابی و حدنصاب تعیین شده توسط مؤسسات و سایر ضوابط، برای مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی (مرحله دوم آزمون) معرفی خواهند شد. بدیهی است فردی که مجاز به انتخاب رشته شده باشد در صورت عدم دارا بودن حدنصاب نمره لازم که توسط مؤسسات تعیین می شود، برای مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی (مرحله دوم آزمون) معرفی نخواهد شد.

شرط شرکت در مراحل مصاحبه دکتری و بررسی سوابق علمی و پژوهشی درج کدرشته محل توسط داوطلبان در فرم انتخاب رشته اینترنتی و کسب حدنصاب کدرشته محل مورد تقاضا میباشد. به عبارت دیگر اگر داوطلبی حدنصاب کدرشته محلی را کسب نموده ولی در زمان مقرر اقدام به انتخاب رشته و درج آن کدرشته محل در فرم انتخاب رشته اینترنتی ننموده باشد، امکان شرکت در مراحل مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی برای وی میسر نخواهد بود.

اینستاگرام آزمون دکتری