داوطلبان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان برای مقطع دکتری تخصصی سال تحصیلی 98-99 دانشگاه زابل تا 25 اردیبهشت ماه مهلت دارند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

میترسی از اخبار آزمون دکتری جا بمونی؟ ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال کلیک کنی ... و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی ...

 

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه زابل برای نیمسال اول سال تحصیلی 98-99 بر اساس اطلاعیه دکتری بدون آزمون این دانشگاه از بین داوطلبان واجد شرایط دانشجوی دکتری می پذیرد.

 

مهلت ارسال مدارک تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ می باشد.

شرایط اختصاصی داوطلبان دکتری بدون آزمون دانشگاه زابل

1- داشتن مدرک کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری متناسب با رشته و گرایش تحصیلی در دوره دکتری

تبصره ۱: دارندگان مدرک معادل اجازه شرکت در آزمون را ندارند.

تبصره ۲: دانشجویان نیمسال آخر به شرط این که تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ از پایان نامه خود دفاع نمایند نیز می توانند با ارائه گواهی از دانشگاه مربوطه در این آزمون شرکت نمایند.

۲- در زمان تقاضا نباید بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل مقطع کارشناسی ارشد متقاضی گذشته باشد (فارغ التحصیل ۹۶/۰۶/۳۱ به بعد باشد).

٣- پذیرش در دوره دکتری تمام وقت بوده و پذیرفته شدگان مشمول کلیه مقررات آموزشی وزارت متبوع و جاری در دانشگاه زابل می باشند.

مطابق مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پذیرفته شدگان نهایی ملزم به سپردن تعهد تحصیل تمام وقت به دانشگاه برای کل مدت تحصیل دوره دکتری خواهند بود. لذا داوطلب نباید به موسسه دیگری تعهد خدمت داشته یا در استخدام محل دیگری باشد.

تبصره ٣: داوطلبان شاغل در سازمان ها و دستگاه های دولتی در صورت قبولی در آزمون باید موافقت بالاترین مقام مسئول سازمان را جهت ادامه تحصیل خود ارائه نمایند.

۴- داشتن یکی از شرایط آئین نامه جدید ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مصوب ۱۳۹۳/۴/۱۸ و اصلاحیه مصوب ۱۳۹۳/۱۲/۱۶

۵- تکمیل فرم های ثبت نام و ارسال کلیه مدارک لازم تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۲/۲۵

شرایط استفاده از آئین نامه دکتری بدون آزمون دانشگاه زابل

۱. داشتن میانگین کل ۱۶ و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل ۱۷ و بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد (یا میانگین همتراز شده هر یک از دوره های مذکور طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه)

۲. نمره پایان نامه با درجه عالی و خیلی خوب.

٣. حداکثر طی ۵ نیمسال فارغ التحصیل گردند.

۴. حداکثر از زمان فراغت از تحصیل بیش از ۲ سال نگذشته باشد.

۵. پذیرش شامل دوره های غیرانتفاعی – غیردولتی، دانشگاه پیام نور، پردیس های خودگردان و بین المللی و دانشگاه آزاد اسلامی نمی گردد.

۶. کسب حداقل نمره ۵۰ از آزمون زبان MCHE و یا معادل آن در سایر آزمونها قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آیین نامه دوره دکتری مصوب وزارت)

۷. پذیرش افراد مشمول این آیین نامه صرفا در همان رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی امکان پذیر است.

۸. تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین نامه مجاز نیست.

نحوه ارائه مقالات یا فعالیت های علمی برگزیده

١- مقالات ارائه شده طبق جدول شماره ۱ مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده و مستخرج از پایان نامه باشد.

تبصره ۱: دانشجو پس از کسب پذیرش در مقطع دکتری فقط تا پایان نیمسال اول تحصیلی، فرصت خواهد داشت که مقاله خود را که دارای گواهی پذیرش است، به چاپ رسانده و اصل آن را ارائه نماید در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد.

تبصره ۲: منظور از پذیرش مقاله، پذیرش بدون قید و شرط مقاله می باشد.

۲- هر گونه ثبت اختراع باید مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران باشد.

۳- برگزیدگان جشنواره های علمی معتبر (خورازمی، فارابی، رازی و یا ابن سینا ) باید تایید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.

۴- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی باید تایید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.

۵- مقاله، اختراع و یا کتابی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت که داوطلب در آن، نفر اول باشد و یا نام وی بلافاصله بعد از استاد راهنما یا مشاور و یا یکی از اعضای هیات علمی ذکر شود و یا مخترع اصلی اختراع، نویسنده، مسئول کتاب و یا ارائه دهنده اصلی کنفرانس علمی باشد در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

ظرفیت پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه زابل

1- حداکثر ۲۰٪ ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی – پژوهشی دوره روزانه دکتری دانشگاه به پذیرش بدون آزمون دانشجویان واجد شرایط اختصاص دارد.

۲- ظرفیت مذکور مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون دانشگاه می باشد.

زمان و شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه زابل

نکات مهم:

۱- دانش آموختگان حداکثر تا ۲ سال پس از فراغت از تحصیل می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری برخوردار شوند، لذا داوطلبان توجه داشته باشند در زمان ثبت نام در فراخوان، از تاریخ فراغت از تحصیل آنها، دو سال بیشتر نگذشته باشد.

۲- دانشجویان نیمسال آخر، چنانچه تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۸ بتوانند از پایان نامه خود دفاع نمایند، مجاز خواهند بود با رعایت سایر شرایط و با ارائه مدارک لازم در این فراخوان شرکت نمایند.

٣- دانش آموختگان دانشگاه های آزاد اسلامی، کلیه موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیر انتفاعی، پیام نور، جامع علمی-کاربردی و همچنین دانش آموختگان دوره های مجازی، نیمه حضوری، بین الملل، پردیس بین الملل و پردیس خودگردان، مجاز به ورود بدون آزمون به دوره دکتری نمی باشند.

۴- دانش آموختگان اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کشور، مجاز به استفاده از این آیین نامه برای ورود به دکتری بدون آزمون نیستند.

۵- متقاضی باید در هنگام ارائه درخواست پذیرش و یا حداکثر تا زمان آزمون جامع دوره دکتری حدنصاب لازم از یکی از آزمون های زبان مطابق با جدول شماره ۴ کسب نماید. گواهی زبان فقط تا دو سال معتبر است.

MSRT (MCHE) – IELTS -TOEFL (PBT)-TOEFL (IBT)-TOEFL (CBT)-TOLIMO

۶- اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد می باشد.

۷- دانش آموختگان فقط در صورت دفاع از پایان نامه با درجه عالی موفق به کسب امتیازات لازم خواهند شد.

۸- سنوات تحصیل قابل قبول برای امتیاز دهی، مطابق با جدول شماره ۲، در مقطع کارشناسی ۸ نیمسال و در مقطع کارشناسی ارشد ۴ نیمسال است.

تبصره ۱: داوطلبان رشته هایی که سنوات مجاز تحصیل آنها ، طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مقطع کارشناسی، ۹ نیمسال و کارشناسی ارشد ناپیوسته، ۵ نیمسال تصویب شده اند، امتیازت لازم را مطابق با بند ۸ و ۹ جدول شماره ۲ اخذ خواهند نمود.

۹- در صورت انصراف فرد پذیرفته شده، جایگزینی پذیرش نخواهد شد.

۱۰- تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و کسب پذیرش، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

۱۱- مدارک داوطلبان و وجه دریافتی، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. لذا به داوطلبان توصیه می شود با دقت لازم مفاد آگهی را مطالعه و فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوط، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.

۱۲- ارائه یک نسخه از پایان نامه و نیز نسخه اصل کلیه مقالات، کتب، تألیفات و سایر فعالیت های آموزشی، پژوهشی و اجرایی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی است.

۱۳- دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفیت دوره دکتری خود نخواهد بود.

۱۴- با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری بصورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل کسب نمایند.

۱۵- افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده کرده اند، می توانند از این سهمیه در دوره دکتری نیز استفاده نمایند.

فرآیند اجرا:

١- پس از امتیازدهی به کلیه امتیازات آموزشی و پژوهشی داوطلب بر اساس جداول شماره ۱، ۲ و ۴ که توسط کمیته علمی رشته ذیربط صورت می گیرد، فقط از داوطلبانی که مجموع امتیازات آنها ۳۰ و یا بیشتر باشد برای مصاحبه علمی دعوت بعمل خواهد آمد.

۲- امتیاز مصاحبه علمی دکتری حداکثر ۳۰ امتیاز است.

٣- داوطلبانی که حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه را مطابق با جداول شماره ۱، ۲ و ۳ کسب نمایند، به ترتیب امتیاز در اولویت بررسی مجدد، قرار خواهند گرفت.

۴- پس از بررسی نهایی، اسامی پذیرفته شدگان اولیه در موعد مقرر، از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه اعلام خواهد شد.

۵- پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصرأ پس از تایید سازمان سنجش آموزش کشور و هیات مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت. 

مدارک لازم دکتری بدون کنکور دانشگاه زابل

١- تصویر مدارک تحصیلی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 

۲- ریز نمرات مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 

٣- تصویر از کارت ملی، تمام صفحات شناسنامه و کارت پایان خدمت

۴- یک نسخه از مقالات چاپ شده

۵- تاییدیه پذیرش قطعی مقالات در حال چاپ

۶- گواهی دال بر احراز حد نصاب یکی از آزمون های زبان معتبر مطابق با جدول شماره ۴ 

۷- نسخه تکمیل و امضا شده فرم شماره ۱ و در صورت لزوم فرم شماره ۲

۸- دو فقره توصیه نامه که بصورت جداگانه در داخل پاکت های سربسته بوده و ممهور شده باشند.

۹- دو قطعه عکس ۴*۳

۱۰ – چکیده پایان نامه کارشناسی و کارشناسی ارشد

۱۱- تصویر مدارک مربوط به سوابق علمی، آموزشی، پژوهشی و فعالیت های فوق برنامه و افتخارات علمی (از قبیل گواهی آزمون سراسری کارشناسی و کارشناسی ارشد، گواهی رتبه تحصیلی، گواهی مسابقات علمی و بین المللی معتبر و کس در جشنواره خوارزمی)

۱۲- اصل رسید بانکی به مبلغ یک میلیون ریال ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال به نام در آمدهای حاصل از قراردادهای آموزشی دانش به شماره حساب فراگیر ۲۵۶۹۱۰۹۰۰۳ بانک تجارت، قابل پرداخت در کلیه شعب بانک تجارت دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه زابل می بایست پنجاه درصد مبلغ فوق الذکر را معادل پانصد هزار ریال (۵۰۰,۰۰۰ ریال) پرداخت نمایند.

مدارک ارسالی و وجه ثبت نام مسترد نخواهد شد.

مطالب مفید برای داوطلبان دکتری دانشگاه زابل

اینستاگرام آزمون دکتری