مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تا ساعت ۱۲ امروز ۵ اردیبهشت تعداد ۸۹ هزار و ۵۷ نفر در آزمون دکتری ۹۸ انتخاب رشته کرده اند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

حسین توکلی در گفتگو با مهر گفت: با توجه به تمدید مهلت ثبت نام برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون دکتری تا ساعت ۲۴ روز پنج شنبه ۵ اردیبهشت ماه، داوطلبان توجه داشته باشند که این فرصت تمدید نخواهد شد.

توکلی ادامه داد: از تعداد ۱۶۳ هزار و ۳۲۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون تعداد ۱۵۰ هزار و ۵۳۵ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که تا ساعت ۱۲ امروز ۵ شنبه ۵ اردیبهشت تعداد ۸۹ هزار و ۵۷ نفر انتخاب رشته کرده اند.

وی افزود: به عبارت دیگر ۵۹ درصد از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را برای انتخاب ۵۰ کد رشته امتحانی تکمیل کرده اند.

مشاور عالی سازمان سنجش تصریح کرد: با توجه به اطلاعیه اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته ۹۸ که در روز ۳ اردیبهشت منتشر شده است، داوطلبان می‌توانند با توجه به آن اطلاعیه ضمن ویرایش فرم انتخاب رشته خود نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته در صورت نیاز به ثبت آن کد رشته‌ها اقدام کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری ۹۸ و علاقه مند به انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است به سایت دانشگاه آزاد مراجعه و براساس اطلاعیه‌های موجود در آن سایت نسبت به انتخاب کد رشته اقدام کنند.

وی تأکید کرد: اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه دکتری، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و …) همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه‌های مجری دوره دکتری در هفته آخر اردیبهشت ماه ۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری ۹۸ در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر انتفاعی به جز دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۱۴ هزار نفر است و نتیجه نهایی پذیرش در این دوره در نیمه اول شهریورماه ۹۸ اعلام خواهد شد.

اینستاگرام آزمون دکتری