فراخوان پذیرش بدون آزمون دانشجویان و فارغ التحصیلان واجد شرایط دانشگاه‌های دولتی در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه شیراز برای سال تحصیلی 98-99 منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

 

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه شیراز از میان دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان مقطع کارشناسی ارشد تعدادی دانشگاه های دولتی (به غیر از آنهایی که در زیر قید شده است،) پس از بررسی مدارک آموزشی- پژوهشی و انجام مصاحبه علمی، برای سال تحصیلی 98-99 تعدادی دانشجو در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) پذیرش می‌نماید.

 

بر اساس مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز، دانشجویان موسسات آموزش عالی دولتی، دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، فرهنگیان، غیردولتی- غیرانتفاعی، علمی-کاربردی و فنی-حرفه ای و پردیس های خودگردان و آموزش های الکترونیک سایر دانشگاه ها (به استثنای دانشگاه شیراز) مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

نکته مهم: دانشجویان پردیس بین الملل دانشگاه شیراز در صورتی می توانند در این فراخوان شرکت کنند که پذیرش دوره کارشناسی ارشد آن ها از طریق کنکور سراسری باشد.

شرایط اختصاصی دکتری بدون آزمون دانشگاه شیراز

داشتن همه شرایط بند های 1 تا 4 زیر الزامی است:

1- داشتن میانگین کل 16در دوره کارشناسی

2- داشتن میانگین کل 17 در دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامهزمان و شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه شیراز

تبصره 1: معدل بندهای 1 و 2 برای دانشگاه های شیراز، تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، علم و صنعت ایران، فردوسی مشهد، اصفهان، صنعتی اصفهان، تبریز، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با احتساب ضریب 1/05 محاسبه خواهد شد.

تبصره 2: دانشجویان کارشناسی ارشد که تا پایان شهریور ماه 98 فارغ التحصیل شوند و میانگین کل 17 در این دوره داشته باشند، در صورت داشتن سایر شرایط می توانند از تسهیلات این آیین نامه استفاده نمایند. این دانشجویان در نیمسال آخر به جز پایان نامه نباید درس دیگری داشته باشند.

همچنین در صورت قبول شدن این دانشجویان چنانچه تا 98/6/31 فارغ التحصیل نشوند، قبولی آن ها لغو خواهد شد.

3- بیش از دو سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی نگذشته باشد.

4- کسب حداقل 7 امتیاز از ردیف 1 جدول شماره 1 آیین نامه دکتری بدون آزمون

تبصره 3: دانشجویان کارشناسی ارشد نیم سال چهارم ( ورودی مهرماه 96) منحصرا دانشگاه های سطح 1 (نام برده شده در تبصره 1) با احراز شرایط بند های 1 و 2 و تبصره های 1و 2 از شرط مندرج در بند 4 معاف می باشند.

این دانشجویان در نیمسال آخر به جز پایان نامه نباید درس دیگری داشته باشند.

تبصره 4: کسب حداقل نمره 50 از آزمون زبان MCHE یا معادل آن در سایر آزمون ها (مطابق با آیین نامه دوره دکتری مصوب وزارت).

ارائه مدرک زبان معتبر زبان شرط لازم نیست لذا در مصاحبه دارای امتیاز می باشد. لکن متقاضیانی که فاقد مدرک قابل قبول زبان می باشند پس از قبولی در دانشگاه باید تا قبل از آزمون جامع مدرک قابل قبول زبان را ارائه نمایند.

تبصره 5: دانشجویان سال ششم دکترای حرفه ای (عمومی) دامپزشکی در صورتی که تا پایان تابستان سال پنجم تمامی دروس خود را گذرانده باشند و تنها دروس کارورزی و پایان نامه آنان باقی مانده باشد، به شرط دارا بودن معدل بالای 17 می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

تبصره 6: درمورد دانش آموختگان دکترای حرفه ای (عمومی) دامپزشکی، معدل بالای 17 بدون احتساب نمره های دروس کارورزی و پایان نامه ملاک عمل خواهد بود.

نکات مهم:

1- نحوه محاسبه امتیازات برای پذیرش دانشجوی ممتاز در مقطع دکتری براساس جداول 1تا 3 می باشد.

2- کسب حداقل 60 امتیاز از مجموع جداول 1تا 3 برای قبولی الزامی است.

3- حداکثر ظرفیت پذیرش دانشجوی ممتاز 20 درصد ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری از طریق کنکور سراسری در هر کد رشته- گرایش می باشد.

نحوه ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه شیراز

الف- ثبت نام به صورت اینترنتی است و داوطلبان می توانند برای ثبت نام تا روز چهارشنبه 98/2/25 به نشانی اینترنتی www.shirazu.ac.ir مراجعه کنند و ضمن ثبت نام، مدارک لازم را در سامانه بارگذاری نمایند.

پس از آن سیستم غیرفعال می گردد و این مدت به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود.

ب- واریز مبلغ 1/000/000 ریال (صد هزار تومان) به حساب اینترنتی مندرج در صفحه ثبت نام اینترنتی به عنوان هزینه ثبت نام.

توجه: این مبلغ به عنوان هزینه ثبت نام و بررسی مدارک بوده و غیر قابل استرداد می باشد. لذا خواهشمند است در صورت نداشتن شرایط لازم در بندهای 1 تا 4 از ثبت نام خودداری فرمایید.

شناسه پرداخت کننده برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 24004803197 می باشد.

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی دکتری بدون کنکور دانشگاه شیراز

تمامی مدارک زیر، باید با فرمت JPG اسکن شده و در محل مربوط به پیوست ها، در فرایند ثبت نام اینترنتی بارگذاری شود.

1- یک قطعه عکس
2- کارت ملی
3- صفحه اول شناسنامه
4- مدرک کارشناسی (لیسانس)
5- مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) برای فارغ التحصیلان

* معرفی شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه کپی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد نمی‌باشند، لازم است کپی گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را پیوست نمایند.

6- ریزنمرات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد که در آن تعداد واحدهای گذرانده شده در هر نیمسال و معدل هر نیمسال و معدل کل به طور کامل و خوانا درج شده باشد.

7- صفحه اول پایان نامه کارشناسی ارشد که در آن عنوان پایان نامه، نام اعضای کمیته دفاع با امضای آن ها قید شده باشد و نام استاد راهنما و درجه پایان نامه در آن مشخص باشد. (برای فارغ التحصیلان)

* ارائه اصل پایان نامه صحافی شده به کمیته مصاحبه کننده الزامی است.

8- صفحه اول مقالات علمی – پژوهشی مرتبط با پایان نامه طبق بند 3 شرایط اختصاصی این فراخوان یا نامه پذیرش قطعی، صفحه اول مقاله باید از مجله باشد و در بالای آن نام داوطلب، نام استاد راهنما و نام مجله علمی – پژوهشی مورد تایید کمیسیون نشریات علمی وزارت متبوع درج شده باشد.

9- گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران. (در صورت وجود)

10- برگزیدگی در جشنواره های علمی معتبر بین المللی خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا. (در صورت وجود)

نکته مهم: بند 9 و 10 می تواند جایگزین مقاله مرتبط با پایان نامه شود.

11- گواهی رتبه اول تا سوم در میان هم رشته – هم ورودی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد (در صورت احراز رتبه)

12- گواهی اعلام معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد مندرج بر روی سایت دانشگاه

13- مدرک قابل قبول زبان انگلیسی (در صورت وجود)

14- سایرسوابق آموزشی، پژوهشی و اجرایی

تذکرات مهم:

* درخواست ثبت نام به صورت غیر اینترنتی امکان پذیر نمی باشد.

* هر داوطلب فقط در یک رشته- گرایش می تواند ثبت نام کند.

* هر داوطلب فقط یک بار می تواند فرآیند ثبت نام را فعال کند. در صورت ناقص بودن فرآیند، امکان ثبت نام مجدد وجود ندارد.

* مدارکی که ناقص باشد بررسی نخواهد شد.

* متقاضیان پس از ثبت نام اولیه در سایت دانشگاه شیراز باید کپی تمام سوابق آموزشی، پژوهشی و اجرایی خود را به همراه فرم تکمیل شده مشخصات داوطلب (فرم شماره 1 مندرج در زیر اطلاعیه ) در قالب صحافی فنری تهیه کنند و مشخصات فردی از قبیل نام و نام خانوادگی، نام پدر، کد ملی، رشته تحصیلی، معدل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشگاه محل تحصیل در دو مقطع و رشته انتخابی خود را بر روی جلد نصب نمایند و در روز مصاحبه به کمیته اجرای آزمون تحویل دهند.

مدارک دریافتی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

* پذیرش دانشجو صرفاً برای رشته – گرایش های مندرج در آگهی می باشد.

* در صورت احراز هرگونه مطالب خلاف واقع در مدارک ارائه شده توسط داوطلب، در هر مرحله ای از پذیرش و یا تحصیل، از ادامه کار وی جلوگیری و پی گیری قانونی به عمل خواهد آمد.

شایان ذکر است دارا بودن شرایط ورود به مصاحبه علمی دکتری به هیچ وجه به منزله پذیرش نمی باشد.

راهنمای ثبت نام اینترنتی:

جهت ورود به ثبت نام از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نمایید. پس از تکمیل اطلاعات، یکشناسه و رمز کاربری به شما اختصاص داده خواهد شد. شناسه و رمز کاربری را یادداشت کرده و در نگهداری آن دقت نمایید.

با مراجعه به لینک “سیستم اتوماسیون آموزشی دانشجویی” به آدرس http://sess.shirazu.ac.ir و وارد کردن شناسه و رمز کاربری خود در این قسمت وارد مراحل ثبت نام شوید. در قسمت فرایند ثبت نام با توجه به رشته های موجود، رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

پس از اطمینان از صحت اطلاعات وارد کرده در فرم ثبت نام و بارگذاری هر کدام از مدارک پیوست، حتما و حتما گزینه ذخیره و ارسال را کلیک کنید تا فرم جهت انجام مراحل بعدی به مراجع مربوط ارجاع داده شود. در غیر این صورت فرم ارسال نخواهد شد و مراحل ثبت نام ناتمام می ماند.

توجه داشته باشید تا زمانی که بر روی گزینه ذخیره و ارسال کلیک نکنید، فرم ثبت نام دردست شما باقی می ماند و قابل ویرایش است؛ لذا در صورت اشتباه، نیازی به ثبت نام دوباره نمی باشد. در صورتی که بیشتر از یک بار در سیستم ثبت نام نمایید، نام شما از لیست ثبت نام حذف خواهد شد.

مطالب مفید برای داوطلبان دکتری دانشگاه شیراز

 

اینستاگرام آزمون دکتری