جزئیات پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه یاسوج برای سال تحصیلی 98-99 اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

 

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه یاسوج از میان دانشجویان یا فارغ التحصیلان ممتاز کارشناسی ارشد دانشگاه یاسوج و سایر دانشگاه های معتبر و بر طبق موارد مندرج در اطلاعیه دکتری بدون آزمون، برای سال تحصیلی 98-99 در مقطع دکتری دانشجو پذیرش می نماید.

 

لازم به ذکر است مصاحبه داوطلبین پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری همزمان با مصاحبه داوطلبین با آزمون خواهد بود.

شرایط اختصاصی دکتری بدون آزمون دانشگاه یاسوج

ماده 1: دانشگاه اختیار دارد حداکثر معادل بیست درصد از ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی-پژوهشی دوره روزانه دکتری خود در هر کد رشته محل تحصیل را از بین دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد داخل و مورد تأیید وزارت (یا دانشجویان دوره کارشناسی ارشد داخل که تا پایان شهریور ماه سال درخواست پذیرش، دانش آموخته شوند) را به صورت مازاد بر ظرفیت، با رعایت شرایط زیر، پذیرش کند:

1-1: بیش از دو سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی نگذشته باشد.

2-1: کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه.

زمان و شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه یاسوج3-1: داشتن میانگین کل 16 و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل 17 و بالاتر (بدون احتساب نمره پایان نامه) در دوره کارشناسی ارشد (یا میانگین همتراز شده هر یک از دوره های مذکور طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه)

تبصره 1: شرط داشتن میانگین کل نمرات در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاههای صنعتی و جامع مستقر در مراکز استانها به ترتیب 15 و 16 می باشد.

تبصره 2: دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، غیر دولتی-غیرانتفاعی و پردیس های بین الملل (خودگردان) مجاز به استفادهاز این آیین نامه برای پذیرش استعدادهای درخشان در دوره دکتری نیستند.

تبصره 3: پذیرش دانش آموختگان حائز شرایط این آیین نامه بدون پرداخت شهریه تحصیلی است.

4-1: کسب حداقل نمره 50 از آزمون زبان (MCHE یا معادل آن در سایر آزمونه ا) قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آیین نامه دوره دکتری مصوب وزارت)

5-1: نحوه امتیازدهی به داوطلبان در هر یک از ردیف های جداول ارزشیابی، طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواهد بود، که به پیوست این اطلاعیه قرار دارد.

ماده 2: لازم به ذکر است که اسامی پذیرفته شدگان همراه با جدول تکمیل شده ارزشیابی برای هریک از داوطلبان، برای تأیید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال می شود و قطعی شدن ثبت نام منوط به تأیید سازمان مذکور است.

تبصره 2: لازم به ذکر است که دانشگاه یاسوج در خصوص پذیرش قطعی دانشجویان دکتری با توجه به ظرفیت ها و محدودیت های رشته و گرایش های دوره دکتری خود تصمیم گیری خواهد کرد و هیچ گونه الزامی به پذیرش دانشجوی دکتری از این طریق در تمام رشته گرایش های دوره دکتری خود ندارد.

ماده 3: پذیرش افراد مشمول این آیین نامه، در همان رشته تحصیلی یا رشته های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

ماده 4: تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین نامه، مجاز نیست.

تذکر بسیار مهم: از آنجا که احراز شرط 1-2 بعد از انجام مصاحبه امکان پذیر است و با توجه به جداول ارزشیابی پیوست دانشجویانی می توانند در مصاحبه شرکت نمایند که حداقل 30 امتیاز از مجموع امتیاز های بخش های پژوهشی با در نظر گرفتن ضرورت داشتن حداقل 7 امتیاز از مقاله علمی -پژوهشی و آموزشی کسب نمایند لذا با توجه به نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی و آموزشی که به پیوست این اطلاعیه آمده است. تنها داوطلبانی که این حداقل امتیاز را کسب می نمایند مدارک جهت شرکت در مصاحبه دکتری ارسال نمایند.

با توجه به همزمانی مصاحبه علمی-عمومی پذیرش بدون آزمون با پذیرش از طریق ازمون، دانشجویان یا فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد واجد شرایط دانشگاه یاسوج و سایر دانشگاه های معتبر سراسر کشور می توانند مدارک مشروحه زیر را طبق زمان اعلامی در اطلاعیه های بعدی با پست پیشتاز به آدرس زیر ارسال نمایند.

یا در صورت اعلام در اطلاعیه های بعدی مدارک را در روز مصاحبه به همراه داشته باشند.

در صورت نیاز به ارسال مدارک، متقاضیان حتما در روی پاکت عبارت “درخواست پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری رشته……..سال 1398” را ذکر کنند.

آدرس: یاسوج – خیابان دانشجو –– ساختمان آموزش دانشگاه یاسوج- مدیریت تحصیلات تکمیلی و استعدادهای درخشان (کد پستی 7591874831) 

مدارک دکتری بدون کنکور دانشگاه یاسوج

1- پایان نامه (دانشجو باید در زمان مصاحبه به همراه داشته باشد)

2- فرم استفاده ازتسهیلات ادامه تحصیل ممتازین کارشناسی ارشد دانشگاه یاسوج

3- فرم شماره 1 تکمیل شده (فرم مشخصات فردی، آموزشی و پژوهشی) به همراه تمام مستندات آموزشی و پژوهشی ارایه شده در آن بر اساس جداول موجود

4- لوح تقدیر در زمینه های مختلف علمی – پژوهشی

5- عضویت در بنیاد نخبگان، استعدادهای درخشان و … (در صورت وجود)

6- اصل و کپی کارت ملی، صفحه اول و دوم شناسنامه

7- اصل و کپی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد

8- کارنامه مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (تأیید شده)

9- دو قطعه عکس 3×4 پشت نویسی شده

10- اصل و کپی کارت پایان خدمت برای متقاضیان (درصورت اتمام خدمت سربازی)

11- فیش واریزی به مبلغ 600000 ریال به شماره حساب 7875940264 بنام درآمد اختصاصی دانشگاه ساسوج نزد بانک تجارت

12- یک عدد پوشه فنردار که کلیه مدارک بجز پایان نامه در آن قرار داده شود. (دانشجو باید در زمان مصاحبه به همراه داشته باشد)

تذکر:

موارد 2، 3 و فرم گزارش معرف علمی مورد نیاز در فرم شماره 1 در صفحه فراخوان اطلاعیه قابل دریافت به صورت فایل word می باشد.

تبصره: برای دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد به جای مدرک کارشناسی ارشد، ارائه فرم تأیید شده تعداد واحدهای گذرانده و معدل توسط دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشد (فرم استفاده از تسهیلات ادامه تحصیل ممتازین که پیوست اطلاعیه می باشد) الزامی است.

مصاحبه از دروس پایه، تخصصی گرایش و پایان نامه صورت می گیرد.

مطالب مفید برای داوطلبان دکتری دانشگاه یاسوج

اینستاگرام آزمون دکتری