دانشگاه گنبد کاووس با انتشار اطلاعیه ای، زمان برگزاری و سایر جزئیات مرحله ارزیابی تخصصی آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1398 را اعلام کرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، مطابق اطلاعیه معاونت آموزشی و پژوهشی این دانشگاه، موارد ذیل به اطلاع داوطلبان می رسد:

جزئیات شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه گنبد کاووس

داوطلبان حاضر در جلسه آزمون که برای آنها کارنامه مرحله اول (سنجش علمی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده است و نسبت به انتخاب رشته اقدام نموده اند، در صورت دارا بودن حد نصاب مطابق کارنامه کد رشته محل های انتخابی می توانند با توجه به مفاد این اطلاعیه در تاریخ مقرر برای ارزیابی تخصصی مصاحبه دکتری به دانشگاه مراجعه نمایند.زمان مصاحبه دکتری دانشگاه گنبدکاووس

شایان ذکر است حد نصاب لازم برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران 70 درصد و برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و مربیان حائز شرایط 80 درصد حد نصاب اعلام شده برای داوطلبان آزاد می باشد که وضعیت  آنها در کارنامه درج شده است.

ده درصد ظرفیت اعلام شده مازاد بر ظرفیت (حداقل یک نفر) در هر کد رشته محل برای مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، به شرط کسب حداقل ۸۰% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر یک از مراحل آزمون اختصاص می یابد. ارائه اصل حکم کارگزینی برای استفاده از سهمیه الزامی است.

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه گنبد کاووس

کدرشته محل ­های مورد پذیرش دانشگاه گنبد کاووس و تاریخ­ های مراجعه حائزین شرایط مرحله ارزیابی تخصصی مطابق جدول ذیل است:

کدرشته محل

کدرشته امتحانی

نام رشته امتحانی

نام گرایش

نوع دوره

ظرفیت

تاریخ مصاحبه

 

5099

2447

علوم و مهندسی شیلات

صید و بهره برداری آبزیان

روزانه

3

98/3/21

4883

2432

آگروتکنولوژی

فیزیولوژی گیاهان زراعی

روزانه

2

98/4/18

4908

2432

آگروتکنولوژی

اکولوژی گیاهان زراعی

روزانه

2

98/4/18

 

مدارک مورد نیاز مصاحبه دکتری دانشگاه گنبد کاووس 

– تکمیل و تهیه پرینت از فرم ها

– اصل شناسنامه و کارت ملی و تصویری از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی

– تصویر کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1398

– اصل مدرک یا گواهی کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات هر دو مقطع

تبصره 1- آن دسته از داوطلبان که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند، علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره 2- آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ 98/6/31 در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل خواهند شد، می بایست اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه محل تحصیل، مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ 97/11/30 را همراه داشته و ارائه نمایند.

– تمامی مدارک پژوهشی و آموزشی ذکر شده در فرم شماره 1

– کپی فیش بانکی به مبلغ  600.000 ریال (شصت هزار تومان) بابت هزینه مصاحبه به شماره حساب جاری شماره 3137087641 به نام درآمد های متفرقه آموزشی پژوهشی دانشگاه نزد بانک تجارت شعبه سه راه فرودگاه    

– اصل حکم کارگزینی و کپی آن برای داوطلبان حائز شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری

– ارائه اصل و تحویل کپی مدارک مربوط به دارندگان سهمیه ایثارگر و رزمنده

– برای کسب امتیازات مربوط به سوابق آموزشی و پژوهشی، ارائه مستندات از قبیل سوابق تدریس، طرح های پژوهشی انجام شده، مقالات چاپ یا پذیرش شده و نیز شرح مختصری از زمینه تحقیقاتی مورد علاقه با توجه به سوابق پژوهشی، مدرک زبان و … ضروری است.

– شاغلان خدمت در سازمان ها و دستگاههای دولتی در صورت قبولی در آزمون، می بایست موافقت کتبی و بدون قید و شرط با ادامه تحصیل را از سازمان متبوع خود اخذ و به هنگام ثبت نام ارائه نمایند.

– شاغلان و متعهدین به خدمت در آموزش و پرورش باید مجوز مربوطه را از سازمان آموزش و پرورش استان محل خدمت خود اخذ و به هنگام ثبت نام ارائه نمایند.

نحوه درخواست پذیرش از دانشگاه و ارسال مدارک مصاحبه  دکتری دانشگاه گنبد کاووس 

– تکمیل پرونده مطابق فرم شماره 1 و ارسال اسکن مدارک و صفحه اول مقالات از طریق پست الکترونیک به ایمیل [email protected] حداکثر تا پایان وقت اداری 98/03/15.

ارائه اصل مدارک و فیش واریزی در روز مصاحبه الزامی است.

نحوه محاسبه امتیاز سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری

 20 امتیاز ارزیابی تخصصی بر اساس سوابق و فعالیت های آموزشی،پژوهشی و فناوری داوطلب مطابق جدول زیر می باشد. داوطلب محترم برای کسب امتیاز از این بخش، لازم است اصل مدارک و مستندات آموزشی و پژوهشی خود را به دانشکده در روز مصاحبه تحویل تا مورد ارزیابی گروه های آموزشی قرار گیرد.

جدول نحوه محاسبه امتیازات آموزشی، پژوهشی و فناوری (حداکثر 20 امتیاز )

 ردیف

نوع فعالیت

حداکثر امتیاز

نحوه ارزیابی

امتیاز مکتسبه

1

1-1 مقالات علمی – پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با پایان نامه کارشناسی ارشد و مرتبط با رشته و گرایش کد رشته امتحانی *

10

 

مطابق آئین نامه ارتقاء

 

 

2-1 گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران/ طرح پژوهشی خاتمه یافته با تایید دانشگاه ها یا مراکز معتبر

1

 

3-1 برگزیدگی در جشنواره های علمی معتبر

1

 

2

مقالات علمی – ترویجی مرتبط با پایان نامه کارشناسی ارشد و مرتبط با رشته و گرایش کد رشته امتحانی

1

مطابق آئین نامه ارتقاء

 

3

مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر (داخلی یا خارجی) مرتبط با پایان نامه کارشناسی ارشد و مرتبط با رشته و گرایش کد رشته امتحانی

2

مطابق آئین نامه ارتقاء

 

4

تالیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی

5/1

مطابق آئین نامه ارتقاء

 

5

معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل

5/1

طبق نظر کمیته مصاحبه کننده

 

6

برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی

1

طبق نظر کمیته مصاحبه کننده

 

7

مدرک زبان معتبر

1

 

 

 

جمع

20

 

 

 

*درصورتی که در یک کد رشته محل، داوطلبی از بند 1-1 جدول فوق امتیازی بیشتر از 10 کسب نماید، سقف 10 امتیاز برای وی منظور شده ولی امتیاز سایر داوطلبان از بند مذکور به همان نسبت معادل سازی خواهد شد.

*امتیازات فعالیت های پژوهشی مربوط به تاریخهای قبل از اول خرداد 93 معادل 20 درصد امتیاز متعلقه در نظر گرفته می شود

مصاحبه حضوری (30 امتیاز)

شامل تسلط در تجزیه و تحلیل مطالب علمی و پاسخگویی به سوالات؛ وسعت نظر، نوآوری و کارآفرینی؛ شخصیت، متانت و نحوه تعامل؛ نگرش و اطلاعات فناورانه مرتبط با رشته تحصیلی؛ توانایی فن بیان و انتقال مطالب؛ هم راستایی زمینه پژوهشی داوطلب با اولویت های علمی اعضای گروه و …

محل برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه گنبد کاووس 

گنبد کاووس- سه راه فرودگاه- بلوار بصیرت – دانشگاه گنبد کاووس- دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی- سالن اندیشه

تذکر مهم:

  • ساعت شروع مصاحبه 9 صبح می باشد.
  • داوطلبانی که تمامی مراحل ارزیابی را با موفقیت به اتمام برسانند و در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه قرار گیرند، توجه داشته باشند که پذیرش آنها بصورت مشروط بوده و پذیرش نهایی و قطعی منوط به تأیید صلاحیت عمومی آنها از سوی دبیرخانه گزینش دانشجو خواهد بود.

پیشنهادات:

مشاوره آزمون دکتری

مشاوره انتخاب رشته دکتری

مدارک مصاحبه دکتری

سوالات مصاحبه دکتری

نمونه توصیه نامه مصاحبه دکتری

رزومه مصاحبه دکتری

زمان مصاحبه دکتری

فرم صلاحیت عمومی دکتری

اینستاگرام آزمون دکتری