کارنامه و رتبه قبولی آزمون دکتری علوم سیاسی و روابط بین الملل سال‌های گذشته به داوطلبان این رشته کمک می‌کند که بتوانند با توجه به شرایط خودشان تخمینی از دانشگاه محل قبولی داشته باشند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

هر ساله داوطلبان در آزمون کتبی دکتری تخصصی به سؤالات عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی دکتری) و نیز سؤالات تخصصی پاسخ می‌دهند. درصد کسب‌شده در هر یک از دروس امتحانی به همراه نمره تراز و نیز رتبه داوطلب، در کارنامه نتایج اولیه دکتری اعلام می‌شود.

بعد از اعلام نتایج دکتری از سوی سازمان سنجش، دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد منتشر خواهد شد و سپس داوطلبان مهلت دارند تا در زمان انتخاب رشته دکتری، رشته‌محل‌های مدنظر خود را در فرم انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش و یا دانشگاه آزاد وارد کنند.

با اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری، مشخص خواهد شد که هر یک از داوطلبان امکان حضور در مصاحبه دکتری کدام دانشگاه‌ها را خواهد داشت. سپس زمان مصاحبه دکتری سراسری و زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و سایر جزئیات لازم به اطلاع داوطلبان خواهد رسید تا بتوانند در موعد مقرر در مرحله دوم آزمون دکتری شرکت کنند.

 

ظرفیت پذیرش دکتری علوم سیاسی و روابط بین الملل مشاوره انتخاب رشته دکتری علوم سیاسی و روابط بین الملل
نمره تراز دعوت به مصاحبه دکتری علوم سیاسی و روابط بین الملل مصاحبه دکتری علوم سیاسی و روابط بین الملل

 

اطلاعات مهم درخصوص مصاحبه دکتری علوم سیاسی و روابط بین الملل

با توجه به اهمیت مرحله مصاحبه در قبولی آزمون دکتری علوم سیاسی و روابط بین الملل به داوطلبان عزیز توصیه می‌کنیم، به مقالات زیر مراجعه کنند:

 

رتبه قبولی دکتری علوم سیاسی و روابط بین الملل

در جدول زیر جزئیات کارنامه و رتبه قبولی داوطلبان آزمون دکتری علوم سیاسی و روابط بین الملل در سال‌های گذشته ارائه شده است تا داوطلبان بتوانند با توجه به درصد کسب‌شده در هر درس، تخمینی از امکان قبولی خود در دانشگاه‌ها داشته باشند.

کارنامه و رتبه قبولی دکتری علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه سراسری 97 – 98

<

درصد پاسخگویی به هر درس

رتبه در سهمیه

نوع سهمیه

رشته

گرایش