کارنامه و رتبه قبولی آزمون دکتری مهندسی شیمی سال‌های گذشته به داوطلبان این رشته کمک می‌کند که بتوانند با توجه به شرایط خودشان تخمینی از دانشگاه محل قبولی داشته باشند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

هر ساله داوطلبان در آزمون کتبی دکتری تخصصی به سؤالات عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی دکتری) و نیز سؤالات تخصصی پاسخ می‌دهند. درصد کسب‌شده در هر یک از دروس امتحانی به همراه نمره تراز و نیز رتبه داوطلب، در کارنامه نتایج اولیه دکتری اعلام می‌شود.

بعد از اعلام نتایج دکتری از سوی سازمان سنجش، دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد منتشر خواهد شد و سپس داوطلبان مهلت دارند تا در زمان انتخاب رشته دکتری، رشته‌محل‌های مدنظر خود را در فرم انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش و یا دانشگاه آزاد وارد کنند.

با اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری، مشخص خواهد شد که هر یک از داوطلبان امکان حضور در مصاحبه دکتری کدام دانشگاه‌ها را خواهد داشت. سپس زمان مصاحبه دکتری سراسری و زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و سایر جزئیات لازم به اطلاع داوطلبان خواهد رسید تا بتوانند در موعد مقرر در مرحله دوم آزمون دکتری شرکت کنند.

 

ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی شیمی مشاوره انتخاب رشته دکتری مهندسی شیمی
نمره تراز دعوت به مصاحبه دکتری مهندسی شیمی مصاحبه دکتری مهندسی شیمی

 

اطلاعات مهم درخصوص مصاحبه دکتری مهندسی شیمی

با توجه به اهمیت مرحله مصاحبه در قبولی آزمون دکتری مهندسی شیمی به داوطلبان عزیز توصیه می‌کنیم، به مقالات زیر مراجعه کنند:

رتبه قبولی دکتری مهندسی شیمی

در جدول زیر جزئیات کارنامه و رتبه قبولی داوطلبان آزمون دکتری مهندسی شیمی در سال‌های گذشته ارائه شده است تا داوطلبان بتوانند با توجه به درصد کسب‌شده در هر درس، تخمینی از امکان قبولی خود در دانشگاه‌ها داشته باشند.

کارنامه و رتبه قبولی دکتری مهندسی شیمی دانشگاه سراسری 97 – 98

درصد پاسخگویی به هر درس

رتبه در سهمیه

نوع سهمیه

رشته

گرایش

دانشگاه

نوع دوره

تراز کل

دروس تخصصی

25

21

آزاد

مهندسی شیمی

بیوتکنولوژی

دانشگاه صنعتی مالک اشتر

روزانه

4446

استعداد تحصیلی

24

زبان

26

دروس تخصصی

14

71

آزاد

مهندسی شیمی

بیوتکنولوژی

دانشگاه تهران

نوبت دوم

4325

استعداد تحصیلی

30

زبان

23

دروس تخصصی

47

93

آزاد

مهندسی شیمی

تمامی گرایش ها بجز گرایش بیوتکنولوژی

دانشگاه صنعتی شریف – تهران

روزانه

4128

استعداد تحصیلی

20

زبان

0

دروس تخصصی

25

147

آزاد

مهندسی شیمی

بیوتکنولوژی

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

پردیس خودگردان

3880

استعداد تحصیلی

9

زبان

25

دروس تخصصی

2-