اطلاعیه ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره‌ تاریخ، نحوه پرینت کارت و محل‌ رفع نقص کارت‌ شرکت در آزمون دکتری ۱۳۹۹ منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، متن اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش به شرح زیر است:

سازمان سنجش آموزش کشور بدین وسیله موارد ذیل را به اطلاع کلیه داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون ورودی دوره دکتری « Ph.D » نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۹ می رساند:

نحوه و زمان پرینت کارت آزمون دکتری 99

کارت آزمون دکتری 99 از روز سه شنبه ۹۸/۱۲/۶ برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهند گرفت.

لذا کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون، برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به پایگاه اطلاع رسانی مذکور مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه ای (شامل نام خانوادگی و نام، کد ملی و تاریخ تولد) و یا اطلاعات ثبت نامی (شماره پرونده و کد پیگیری از کارت شرکت در آزمون پرینت تهیه نمایند و براساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند.

بدیهی است که برای شرکت در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است. ضمنا سایر اطلاعات در برگ راهنمای شرکت در آزمون که همزمان با کارت شرکت در آزمون بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته قابل پرینت و دریافت می باشد.

آدرس و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون دکتری 99

آدرس و محل تشکیل باجه رفع نقص کارت شرکت در آزمون کلیه داوطلبان بر مبنای شهرستان محل آزمون آنان به شرح جدول شماره ۲ می باشد و داوطلبان در صورت وجود نقص احتمالی در کارت شرکت در آزمون بایستی براساس توضیحات بند «د» (تذکرات مهم) اقدام و در صورت نیاز صبح از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ و بعد از ظهر از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ یکی از روزهای چهارشنبه مورخ ۹۸/۱۲/۷ و یا پنج شنبه مورخ ۹۸/۱۲/۸ به حوزه های رفع نقص کارت مراجعه نمایند.

زمان برگزاری آزمون دکتری

بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده فرآیند آزمون ورودی دوره دکتری « Ph.D » (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۹ از ساعت ۸:۰۰ صبح روز جمعه مورخ ۹۸/۱۲/۹ در ۶۰ شهرستان مختلف کشور آغاز خواهد شد. نام و آدرس حوزه امتحانی بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان مشخص شده است.

ویرایش محل آزمون دکتری 99

تذکرات مهم

۱. با توجه به اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون، چنانچه داوطلبان مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۱، ۲، ۴، ۵، ۶، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ (شامل نام خانوادگی و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کدملی، معدل مقطع کارشناسی، تاریخ فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی، موسسه فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی، معدل مقطع کارشناسی ارشد، تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد، مؤسسه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد، هیأت علمی (مربی آموزشی رسمی)، دانشگاه محل خدمت مربیان آموزشی رسمی) کارت شرکت در آزمون مشاهده نمودند، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور از طریق لینک مربوط حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۲/۹ منحصر به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات، نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند و داوطلبان در صورتی که نسبت به بندهای ۳، ۷ و ۱۳ (جنس، معلولیت و زبان خارجی) کارت شرکت در آزمون مغایرتی مشاهده نمودند، لازم است در یکی از روزهای چهارشنبه مورخ ۹۸/۱۲/۷ و یا پنج شنبه مورخ ۹۸/۱۲/۸ به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (بر اساس جدول شماره ۲) مراجعه نموده و موضوع را پیگیری نمایند تا مشکل برطرف گردد. ضمنا در خصوص بندهای ۱۲ و ۲۱ نام رشته امتحانی و محل برگزاری آزمون هیچگونه تقاضایی پذیرفته نخواهد شد.

تبصره: آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۱/۳۰ در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل شده و یا تا تاریخ ۹۹/۶/۳۱ در مقاطع مذکور فارغ التحصیل می شوند. در این مرحله می بایست نسبت به ویرایش و یا درج معدل فارغ التحصیلی برای فارغ التحصیلان ۹۸/۱۱/۳۰ ) و یا میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده برای فارغ التحصیلان تا تاریخ ۹۹/۶/۳۱ ) خود تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ اقدام نمایند. این داوطلبان می بایست اصل گواهی تکمیل و تایید شده توسط دانشگاه محل تحصیل، مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ ۹۸/۱۱/۳۰ (نمونه فرم در سایت سازمان سنجش در ذیل این اطلاعیه درج گردیده) را در زمان مصاحبه همراه داشته و ارائه نمایند.

۲. چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بند ۸ (سهمیه ثبت نامی) کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد، برای داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان سپاه پاسداران و وزارت جهاد کشاورزی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، رزمندگان سپاه پاسداران، وزارت جهاد کشاورزی و ستاد کل نیروهای مسلح) لازم است برای روشن شدن وضعیت سهمیه خود تا تاریخ ۹۸/۱۲/۱۰ به ارگان مربوطه مراجعه نمایید، داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگران (بنیاد شهید و امور ایثارگران) و سهمیه رزمندگان (واحدهای تابعه ستاد کل نیروهای مسلح) لازم است حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۲/۹ به قسمت ویرایش اطلاعات کارت آزمون ورودی دوره دکتری « Ph.D » (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۹ در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان وارد شده و سهمیه مذکور را اصلاح نمایند تا در صورت تأیید نهایی توسط ارگان ذیربط، سهمیه برای شما اعمال گردد، در غیر این صورت با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نمی باشد.

ضمنا تاکید می گردد داوطلبانی که در مرحله ثبت نام متقاضی استفاده از سهمیه بوده اند ولی سهمیه آنها به هر دلیل از طرف ارگان ذیربط مورد تائید قرار نگرفته است، ضمن ویرایش اطلاعات (سهمیه ایثارگری) برای بررسی و روشن شدن وضعیت سهمیه خود حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۲/۱۱ به ارگانهای مربوطه نیز مراجعه نمایند.  بدیهی است در صورت تائید سهمیه توسط ارگان ذیربط سهمیه در خواستی اعمال می گردد در غیر اینصورت با سهمیه آزاد گزینش خواهید شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نمی باشد.

۳. به داوطلبان توصیه می شود که مندرجات برگ راهنمای شرکت در آزمون را که همراه با کارت شرکت در جلسه آزمون بر روی سایت سازمان قرار گرفته است و قابل پرینت می باشد دقیقا مطالعه نمایند و با توجه به شماره داوطلبی مندرج در کارت ورودی و براساس آدرس حوزه های امتحانی که بر روی کارت شرکت در آزمون درج گردیده است حوزه امتحانی خود را شناسائی نمایند.

۴. چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب فاقد عکس می باشد یا عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله فاقد مهر بودن عکس، واضح نبودن عکس و … می باشد ضروری است در ساعات مشخص شده در بند «ب» شخصا ضمن همراه داشتن دو قطعه عکس ۴×۳ (که در سال جاری تهیه شده باشد) و کارت شناسایی ملی یا شناسنامه عکسدار به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (بر اساس جدول شماره ۲) مراجعه نمایند و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف گردد.

۵. داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا شناسنامه عکسدار و چند مداد سیاه ترم پر رنگ، مداد پاکن، مداد تراش و سنجاق به همراه داشته باشند. از ورود داوطلبانی که کارت شرکت در آزمون و کارت شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه)  به همراه نداشته باشند به جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.

۶. از آوردن وسائل اضافی به جلسه آزمون (بجز مدارک مندرج در بند ۵ فوق) و هرگونه وسیله ارتباطی، الکترونیکی، و محاسباتی از قبیل تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند، پیجر و ماشین حساب)، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه، هر گونه ت و یادداشت و نظایر آن اکیدا خودداری نمایند. بدیهی است که به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط برابر آیین نامه تقلب و تخلف رفتار خواهد شد و موجب محرومیت از گزینش در آزمون می شود.

۷. با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون، نیاز به نظرات شما به عنوان معتبر ترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه ها دارد، خواهشمند است نسبت به تکمیل نمودن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون ورودی دوره دکتری « Ph.D » (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۹ از تاریخ ۹۸/۱۲/۹ لغایت ۹۸/۱۲/۱۶ بصورت اینترنتی از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمائید.

۸. داوطلبان در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری برای آنها لازم است، حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۲/۱۶ از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی با این سازمان مکاتبه نمایند. بدیهی است درخواست های واصله بعد از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.

قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری

ماده ۵ تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است:

الف) ارتکاب هر گونه عملی که موجب بی نظمی در برگزاری آزمون گردد یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه دار

ب) ارتکاب هر گونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل:

۱. ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون

۲. تبانی با داوطلبان با افراد خارج از حوزه امتحانی با دست اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سئوال برای تخلف در آزمون

۳. ثبت نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی.

ج) استفاده از هر گونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه دار.

د) کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون برای پاسخ به سئوالات

ه) دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان با استفاده غیر مجاز از آنها۔

و) هرگونه تغییر غیر مجاز سئوالات، اوراق و پاسخنامه های داوطلبان با سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون

ز) افشای سئوالات آزمون با تلاش در جهت دستیابی و افشای آن با شرکت با معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون به هر نحو

ح) خرید یا فروش سئوالات آزمون با پاسخ آنها با شرکت با معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سئوالات با پاسخ آنها واقعی یا غیر واقعی باشد.

ماده ۶ هیأتهای رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازات های زیر را درباره متخلفان دارند:

الف: در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۵): اخطار کتبی با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذیربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال.

ب: در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (۵): محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد

تبصره: آرای هیأت های بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۶) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمون ها می باشد.

ماده ۷ در مورد مشمولان بندهای (د)، (ه)، (و) (ز) و (ح) ماده (۵) هیأتهای رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون ( ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ) ریال تا یک میلیارد (۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ) ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی می نمایند.

ماده ۸ ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (۵) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد، موجب تشدید مجازات می شود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه با شبکه به حداکثر مجازات محکوم می گردد. مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب می باشد.

ماده ۹ رسیدگی در هیأتهای رسیدگی به تخلفات در آزمون ها مانع از رسیدگی برای سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأتهای رسیدگی به تخلفات اداری با هیأت های انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیته های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (۶) و (۷) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم می گردد.

ماده ۱۰ در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازات های مندرج در این قانون، به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (۶)، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمون ها، قبولی وی در آزمون را ابطال می نماید. در این صورت مؤسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود، و چنانچه گواهی فارغ التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی هستند.

ماده ۱۱ چنانچه با بررسی های فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلبی و سوابق تحصیلی وی مغایرت های غیر متعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد، با تأیید هیأت های بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون ها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می آید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی است.

ماده ۱۲ هر مؤسسه با آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون های مورد بحث این قانون فعالیت می کند، چنانچه در تخلفات ماده (۵) مشارکت داشته باشد، مجوز تأسیس آن لغو می شود و مدیران مسؤول آنها، علاوه بر محرومیت دائمی از تأسیس و اداره این گونه مراکز، به مجازات های پیش بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم می شوند، و چنانچه مؤسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مدیران مسؤول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (۶) است.

تبصره: در مورد آموزشگاه هایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذی ربط مدعی العلوم نیز می تواند رأسا نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.

در خاتمه اضافه می نماید: 

۱. نتایج اولیه آزمون دکتری 99 بصورت کارنامه در هفته اول اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

۲. داوطلبان در صورت لزوم می توانند سئوال یا سئوالات خود را از این تاریخ لغایت روز پنجشنبه ۹۸/۱۲/۸ همه روزه صبح از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۲:۰۰ و بعد از ظهر از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ با شماره تلفن ۰۲۱۴۲۱۶۳ یا بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور در میان بگذارند.

دریافت جدول محل های برگزاری آزمون و محل های رفع نقص کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال 1399 

اینستاگرام آزمون دکتری