کارنامه و رتبه قبولی آزمون دکتری تاریخ ایران قبل از اسلام سال‌های گذشته به داوطلبان این رشته کمک می‌کند که بتوانند با توجه به شرایط خودشان تخمینی از دانشگاه محل قبولی داشته باشند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

هر ساله داوطلبان در آزمون کتبی دکتری تخصصی به سؤالات عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی دکتری) و نیز سؤالات تخصصی پاسخ می‌دهند. درصد کسب‌شده در هر یک از دروس امتحانی به همراه نمره تراز و نیز رتبه داوطلب، در کارنامه نتایج اولیه دکتری اعلام می‌شود.

بعد از اعلام نتایج دکتری از سوی سازمان سنجش، دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد منتشر خواهد شد و سپس داوطلبان مهلت دارند تا در زمان انتخاب رشته دکتری، رشته‌محل‌های مدنظر خود را در فرم انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش و یا دانشگاه آزاد وارد کنند.

با اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری، مشخص خواهد شد که هر یک از داوطلبان امکان حضور در مصاحبه دکتری کدام دانشگاه‌ها را خواهد داشت. سپس زمان مصاحبه دکتری سراسری و زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و سایر جزئیات لازم به اطلاع داوطلبان خواهد رسید تا بتوانند در موعد مقرر در مرحله دوم آزمون دکتری شرکت کنند.

 

ظرفیت پذیرش دکتری تاریخ ایران قبل از اسلام مشاوره انتخاب رشته دکتری تاریخ ایران قبل از اسلام
نمره تراز دعوت به مصاحبه دکتری تاریخ ایران قبل از اسلام مصاحبه دکتری تاریخ ایران قبل از اسلام

 

اطلاعات مهم درخصوص مصاحبه دکتری تاریخ ایران قبل از اسلام

با توجه به اهمیت مرحله مصاحبه در قبولی آزمون دکتری تاریخ ایران قبل از اسلام به داوطلبان عزیز توصیه می‌کنیم، به مقالات زیر مراجعه کنند:

رتبه قبولی دکتری تاریخ ایران قبل از اسلام

در جدول زیر جزئیات کارنامه و رتبه قبولی داوطلبان آزمون دکتری تاریخ ایران قبل از اسلام در سال‌های گذشته ارائه شده است تا داوطلبان بتوانند با توجه به درصد کسب‌شده در هر درس، تخمینی از امکان قبولی خود در دانشگاه‌ها داشته باشند.

کارنامه و رتبه قبولی دکتری تاریخ ایران قبل از اسلام دانشگاه سراسری 97 – 98

کارنامه و رتبه قبولی دکتری تاریخ دانشگاه سراسری 97 – 98

درصد پاسخگویی به هر درس

رتبه در سهمیه

نوع سهمیه

رشته

گرایش

دانشگاه

نوع دوره

تراز کل

دروس تخصصی

11

17

رزمندگان

تاریخ

تاریخ اسلام

دانشگاه لرستان – خرم آباد

روزانه

1282

استعداد تحصیلی

4

زبان

1

دروس تخصصی

2

20

ایثارگر (5 درصد ظرفیت)

تاریخ

تاریخ اسلام

دانشگاه تبریز

روزانه

826

استعداد تحصیلی

9

زبان

1

دروس تخصصی

23

23

آزاد

تاریخ

تاریخ اسلام

دانشگاه تهران

روزانه

1537

استعداد تحصیلی

10

زبان

20

دروس تخصصی

3

26

ایثارگر (25 درصد ظرفیت)

تاریخ

تاریخ اسلام