موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری مهندسی صنایع

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

مهندسی صنایع یکی از رشته‌های پرطرفدار در مقطع دکتری تخصصی است. این رشته با اثربخشی، کارایی، کیفیت و بهبود کالاها، خدمات و فرآیندها ارتباط مستقیمی دارد. رشته مهندسی صنایع داوطلبان را به نحوی آموزش می‌دهد تا آنها امور برنامه‌ریزی و کنترل و بهبود فعالیت‌های مختلف بین رشته‌ها را به خوبی انجام دهند.

گرایش های دکتری مهندسی صنایع چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته مهندسی صنایع لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی مهندسی صنایع شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری مهندسی صنایع

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری مهندسی صنایع به شرح زیر است:

  • بهینه سازی سیستم ها
  • لجستیک و زنجیره تامین
  • سیستم‌های کلان
  • کیفیت و بهره وری
  • مدیریت مهندسی

دفترچه انتخاب رشته دکتری مهندسی صنایع را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته مهندسی صنایع منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته مهندسی صنایع در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته مهندسی صنایع در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری مهندسی صنایع و ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی صنایع کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری مهندسی صنایع

برای شرکت در آزمون دکتری مهندسی صنایع لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مهندسی صنایع چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته مهندسی صنایع هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری مهندسی صنایع کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری مهندسی صنایع دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری مهندسی صنایع برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری مهندسی صنایع برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری مهندسی صنایع چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری مهندسی صنایع لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته مهندسی صنایع که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری مهندسی صنایع و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته مهندسی صنایع اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری مهندسی صنایع– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (تحقیق در عملیات (۱ و ۲)، تئوری احتمالات و آمار مهندسی) و کارشناسی ارشد شامل (طراحی سیستم‌های صنعتی)
دروس عمومی آزمون دکتری مهندسی صنایع

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری مهندسی صنایع را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری مهندسی صنایع به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری مهندسی صنایع

 

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها