موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته مطالعات زنان یکی از رشته‌های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم انسانی است که به مطالعه و بررسی ارائه راهکار در مسائل مربوط به زنان در تمامی سطوح اجرائی و سیاست‌گذاری کشور می‌پردازد.

گرایش های دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن به شرح زیر است:

  • مطالعات زنان و خانواده

    • حقوق زن در اسلام

    • مطالعات حقوق خانواده

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن و ظرفیت پذیرش دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن

برای شرکت در آزمون دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن چیست؟

 بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن هستند:

– مطالعات زنان و خانواده (تمامی گرایش‌ها)

– علوم اجتماعی (کلیه گرایش ها)

– جامعه شناسی (کلیه گرایش ها)

– حقوق

– حقوق خانواده

– فقه و حقوق خانواده

– معارف اسلامی و حقوق

– فقه و حقوق اسلامی

– فقه و مبانی حقوق اسلامی

– فقه و حقوق جزا

– فقه و حقوق خصوصی

– سطح سه حوزه علمیه

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی ارشد شامل (زن در قرآن، حقوق زن، جامعه‌شناسی جنسیت، آیین دادرسی کیفری و مدنی)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎن

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها