پارسه
گروه آموزشی وکیلی
تجربیات مصاحبه دکتری ۱۴۰۳
زمان مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۳
همپا
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
گروه آموزشی وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی فنی و مهندسی است که به مطالعه و بررسی حرکت وسایل پرنده (هواپیما، هلیکوپتر، گلایدر، و ماهواره)، و تجزیه و تحلیل عملکردهایی مانند مسافت پرواز و فرود، برد و سرعت اجسام پرنده می پردازد.

گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی ﻫﻮاﻓﻀﺎ ـ دﻳﻨﺎمیک ﭘﺮواز و ﻛﻨﺘﺮل

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، رشته های ﻣﻬﻨﺪسی فضایی، و دینامیک پرواز و کنترل بدون گرایش هستند.

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل و ظرفیت پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل

برای شرکت در آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل– مجموعه دروس تخصصی در سطوح کارشناسی شامل (ریاضیات مهندسی) و کارشناسی ارشد شامل (آیرودینامیک مادون صوت -جریان لزج پیشرفته۱)، (اصول جلوبرنده پیشرفته – سوخت و احتراق پیشرفته ۱)، (روش اجزای محدود ۱ – تحلیل پیشرفته سازه های هوافضایی)، (دینامیک پرواز پیشرفته ۱ – تئوری کنترل بهینه)، (طراحی سیستمی فضاپیما – دینامک پرواز و کنترل فضاپیما)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی هوافضا – دینامیک پرواز و کنترل

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها