موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی است که به مطالعه و بررسی برنامه ریزی برای بهره برداری صحیح از منابع شیلاتی (آبهای داخلی، سواحل، مصب ها و آبهای دور) می پردازد.

گرایش های دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی علوم و مهندسی شیلات شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری علوم و مهندسی شیلات - صید و ﺑﻬﺮهﺑﺮداری آﺑﺰیان

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان به شرح زیر است:

  • علوم و مهندسی شیلات
    • صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان

دفترچه انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، و پردیس خودگردان صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان و ظرفیت پذیرش دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان

برای شرکت در آزمون دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان کلیک کنید.

منابع دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (اکولوژی و ماهی‌شناسی)، (بوم‌شناسی دریا و اقیانوس شناسی) و کارشناسی ارشد شامل (تکثیر و پرورش تکمیلی (ماهی، آبزیان و غذای زنده)، مدیریت آبزی‌پروری (بهداشتی، ژنتیکی و تغذیه، فیزیولوژی آبزیان) )، (فرآوری آبزیان (روشهای تکمیلی فرآوری، مدیریت فرآوری محصولات شیلاتی) )، فنّاوری آبزیان (بیوتکنولوژی فراورده‌های شیلاتی، کنترل کیفی تکمیلی محصولات شیلاتی) )، (فنّاوری پیشرفته صید، طراحی ادوات صیادی، شناسایی آلات و ادوات صیادی تکمیلی)، (بوم‌شناسی آبزیان، فیزیولوژی رفتارآبزیان، لیمنولوژی، ارزیابی و حفاظت اکوسیستم‌های آبی)
دروس عمومی آزمون دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری علوم و مهندسی شیلات – صید و ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری آﺑﺰیان

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها