پارسه
وکیلی
کیهان روان
زمان مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۳
همپا
مدرسان شریف
تجربیات مصاحبه دکتری ۱۴۰۳
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی هنر است که به مطالعه و بررسی روش های مختلف حفظ و بازسازی اشیای تاریخی و فرهنگی با ارزش می پردازد.

گرایش های دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻣﺮﻣﺖ شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻣﺮﻣﺖ - ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی به شرح زیر است:

  • ﻣﺮﻣﺖ
    • ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی در دوره های روزانه، و پردیس خودگردان صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی و ظرفیت پذیرش دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی

برای شرکت در آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی هستند:

– مرمت آثار و اشیای فرهنگی و تاریخی

– مرمت و احیای بناها و بافت‌های تاریخی

– مهندسی معماری

– شهرسازی

– طراحی شهری

– عمران

– صنایع دستی

– باستان سنجی

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی کلیک کنید.

منابع دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد شامل (تاریخ هنر ایران و جهان، مبانی نظری مرمت، آسیب‌شناسی و فن‌شناسی آثار)، (تاریخ معماری و هنر ایران و جهان – مبانی نظری حفاظت و مرمت ابنیه و بافتهای واجد ارزش – فنّاوری های نوین در حفاظت و مرمت))
دروس عمومی آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ اشیای فرهنگی و تاریخی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها