موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی است که به مطالعه و بررسی حفاظت و بهره مندی از منابع آب بسیار محدود، و  ارائه راهکارهای درست برای استفاده بهینه از آب می پردازد.

گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی به شرح زیر است:

  • ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب
    • آبیاری و زهکشی

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی و ظرفیت پذیرش دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی

برای شرکت در آزمون دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (ریاضیات (۱، ۲، ۳)، مکانیک سیالات)، (آمار و احتمالات) و کارشناسی ارشد شامل (رابطه آب و خاک و گیاه تکمیلی، آبیاری بارانی، آبیاری قطره‌ای)، (هیدرولیک مجاری روباز تکمیلی، هیدرولیک انتقال رسوب ۱، طراحی سازه های آبی تکمیلی)، (مهندسی منابع آب تکمیلی، آبهای زیرزمینی تکمیلی، هیدرولوژی آبهای سطحی تکمیلی)، (اقلیم شناسی در کشاورزی، هیدرومتئورولوژی)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻋﻠﻮم و ﻣﻬﻨﺪسی آب – آبیاری و زهکشی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها