گرایش های دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی و ترکیبی از تکنولوژی و کشاورزی و زراعت است که به مطالعه و بررسی  روابط میان تکنولوژی و کشاورزی، حفاظت از منابع پایه و محیط زیست در جهت پایداری تولید و حفاظت از منابع طبیعی می پردازد.

گرایش های دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی و آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی به شرح زیر است:

  • ﻓﻴﺰﻳﻮﻟﻮژی ﮔﻴﺎﻫﺎن زراعی

  • اﻛﻮﻟﻮژی ﮔﻴﺎﻫﺎن زراعی

  • علوم و تکنولوژی بذر

  • علوم علف های هرز

دفترچه انتخاب رشته دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی و ظرفیت پذیرش دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی

برای شرکت در آزمون دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (آمار و طرح آزمایش‌ها، زراعت)، (کنترل و گواهی بذر) و کارشناسی ارشد شامل (زراعت تکمیلی، فیزیولوژی گیاهان زراعتی تکمیلی، اکولوژی گیاهان زراعی)، (اصول تولید و فراوری بذر، فیزیولوژی و متابولیسم بذر، اکولوژی بذر)، (مدیریت علف های هرز، فیزیولوژی علف کشها، اکو فیزیولوژی علف های هرز)، (اکولوژی تولید گیاهان زراعی، کشاورزی اکولوژیک پایدار)
دروس عمومی آزمون دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها