موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی زبان است که به مطالعه و بررسی مکالمه‌، نگارش‌، گرامر، فرهنگ و ادبیات کشور آلمان و زبان آلمانی می پردازد.

گرایش های دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی به شرح زیر است:

  • آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی

دفترچه انتخاب رشته دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی و ظرفیت پذیرش دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی

برای شرکت در آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید.زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی هستند:

– آموزش زبان آلمانی

– مترجمی زبان آلمانی

– زبان و ادبیات آلمانی

– مطالعات کشورهای آلمانی زبان

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (دستور زبان آلمانی، واژه‌سازی) و کارشناسی ارشد شامل (ترجمه متون، ساخت زبان آلمانی، مسائل آموزش زبان (نظریه‌ها، تجزیه و تحلیل خطا، تجزیه و تحلیل کتب درسی آلمانی))
دروس عمومی آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن آﻟﻤﺎنی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها