موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی زبان است که به مطالعه و بررسی مطالعات فراگیری زبان اول و دوم، تحلیل کلام، تهیه و تدوین مطالب درسی و تربیت معلمان زبان انگلیسی می پردازد. 

گرایش های دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی آموزش زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی به شرح زیر است:

  • آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی

دفترچه انتخاب رشته دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی و ظرفیت پذیرش دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی

برای شرکت در آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی هستند:

– زبان و ادبیات انگلیسی

– مترجمی زبان انگلیسی

– آموزش زبان انگلیسی

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (زبان‌شناسی)، (سیری بر تاریخ ادبیات انگلیسی ۱ و ۲ – فنون و صناعات)، (روش تدریس) و کارشناسی ارشد شامل (آزمون‌سازی زبان، روش تحقیق در مسائل آموزش زبان، مسائل آموزش زبان (نظریه‌ها، مهارت‌ها، اصول و روش تدریس، تهیه و تدوین مطالب درسی) )، (نقد ادبی – داستان بلند – دوره‌های ادبی (ادبیات قرن ۱۷ و ۱۸- شناخت ادبیات – شعر معاصر انگلیسی))، (روش تحقیق در ترجمه – نظریه‌های ترجمه – نقد ترجمه – فرهنگ و جامعه‌شناسی در ترجمه)
دروس عمومی آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن انگلیسی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها