موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ادبیات فراﻧﺴﻪ یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی زبان است که به مطالعه و بررسی آثار فاخر ادبیات فرانسه بر اساس دستاورد های نوین روش شناسی و نظریه های علوم انسانی می پردازد.

گرایش های دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ادبیات فراﻧﺴﻪ لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی آﻣﻮزش زﺑﺎن و ادبیات ﻓﺮاﻧﺴﻪ شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ به شرح زیر است:

  • ادبیات فراﻧﺴﻪ

دفترچه انتخاب رشته دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ادبیات فراﻧﺴﻪ منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ادبیات فراﻧﺴﻪ در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ادبیات فراﻧﺴﻪ در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مشترک و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ و ظرفیت پذیرش دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ

برای شرکت در آزمون دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ هستند:

– زبان و ادبیات فرانسه (گرایش ادبی)

– آموزش زبان فرانسه

– مترجمی زبان فرانسه

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ادبیات فراﻧﺴﻪ که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ادبیات فراﻧﺴﻪ اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (زبان‌شناسی، گرامر پیشرفته، واژه‌شناسی)، (دوره‌های ادبی (ادبیات قرون ۱۷ تا ۲۰) ) و کارشناسی ارشد شامل (زبان‌شناسی کاربردی، مسائل آموزش زبان، ارزشیابی و آزمون‌سازی)، (تحلیل متون – نقد تفسیر – مکاتب ادبی)
دروس عمومی آزمون دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ادبیات فراﻧﺴﻪ

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها