پارسه
وکیلی
نوگام
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
نوگام
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی است که به مطالعه و بررسی عوامل اقتصادی بر فعالیت های کشاورزی و بهروه وری بیشتر، و نظریه ها و اصول اقتصاد بر فرآیند مبادله، تولید، توزیع و مصرف محصولات کشاورزی می پردازد.

گرایش های دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی به شرح زیر است:

  • ﺳﻴﺎﺳﺖ و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی

  • اﻗﺘﺼﺎد ﺗﻮﻟﻴﺪ و ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ واﺣﺪﻫﺎی ﻛﺸﺎورزی

  • ﺑﺎزارﻳﺎبی ﻣﺤﺼﻮﻻت ﻛﺸﺎورزی

  • اﻗﺘﺼﺎد ﻣﻨﺎﺑﻊ طبیعی و ﻣﺤﻴﻂ زﻳﺴﺖ

دفترچه انتخاب رشته دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی و ظرفیت پذیرش دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی

برای شرکت در آزمون دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (اقتصاد خرد، اقتصادسنجی، اقتصاد توسعه کشاورزی) و کارشناسی ارشد شامل (اقتصاد خرد تکمیلی، اقتصادسنجی تکمیلی (۱)، اقتصاد کلان تکمیلی)
دروس عمومی آزمون دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری اﻗﺘﺼﺎد ﻛﺸﺎورزی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها