پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته مهندسی پزشکی – بیوالکتریک یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی فنی و مهندسی است که به مطالعه و بررسی اصول و قوانین مغناطیسی، الکتریکی و الکترومغناطیسی تجهیزات پزشکی می پردازد.

گرایش های دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته مهندسی پزشکی – بیوالکتریک لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی مهندسی پزشکی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک به شرح زیر است:

  • مهندسی پزشکی

دفترچه انتخاب رشته دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته مهندسی پزشکی – بیوالکتریک منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته مهندسی پزشکی – بیوالکتریک در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته مهندسی پزشکی – بیوالکتریک در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک و ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک

برای شرکت در آزمون دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک چیست؟

 بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته مهندسی پزشکی – بیوالکتریک هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته مهندسی پزشکی – بیوالکتریک که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته مهندسی پزشکی – بیوالکتریک اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (ریاضیات عمومی ۱ و ۲، معادلات دیفرانسیل، مقدمه‌ای بر مهندسی پزشکی) و کارشناسی ارشد شامل (پردازش سیگنال‌های پزشکی، کنترل سیستم‌های عصبی عضلانی)، (مبانی بیومکانیک – مکانیک محیط پیوسته) (یست سازگاری -سرامیک ها و فلزات و کاربرد آنها در مهندسی پزشکی – پلیمرها و کامپوزیت ها و کاربرد آنها در مهندسی پزشکی)
دروس عمومی آزمون دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری مهندسی پزشکی – بیوالکتریک

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها