پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی فنی و مهندسی است که به مطالعه و بررسی مواد مورد نیاز برای ساخت تجهیزات پزشکی، طراحی، ساخت و تولید تجهیزات و ابزارهای پزشکی می پردازد.

گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال به شرح زیر است:

  • ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال و ظرفیت پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال

برای شرکت در آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (ریاضیات عمومی ۱ و ۲، معادلات دیفرانسیل، مقدمه‌ای بر مهندسی پزشکی) و کارشناسی ارشد شامل (پردازش سیگنال‌های پزشکی، کنترل سیستم‌های عصبی عضلانی)، (مبانی بیومکانیک – مکانیک محیط پیوسته) (یست سازگاری -سرامیک ها و فلزات و کاربرد آنها در مهندسی پزشکی – پلیمرها و کامپوزیت ها و کاربرد آنها در مهندسی پزشکی)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی پزشکی ـ بیومتریال

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها