موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی یکی از رشته های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم پایه است که به مطالعه و بررسی کاربردهای شیمی در صنعت، بهبود فرآیندهای شیمیایی و زمینه های مورد نیاز صنایع شیمیایی می پردازد.

گرایش های دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی شیمی (۱) شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی به شرح زیر است:

  • شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی

دفترچه انتخاب رشته دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی و ظرفیت پذیرش دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی

برای شرکت در آزمون دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی– مجموعه دروس تخصصی در سطوح کارشناسی شامل (ریاضیات عمومی – شیمی پایه (شیمی آلی، معدنی، تجزیه و شیمی فیزیک)) و در سطح کارشناسی ارشد شامل (شیمی فیزیک، ترمودینامیک آماری ۱، شیمی کوآنتومی)، (اسپکتروسکوپی تجزیه ای (اتمی و مولکولی) – الکتروشیمی تجزیه ای – روش های فیزیکی و شیمیایی جداسازی در تجزیه)، (کنترل دستگاه ها و گسترش شیمی از آزمایشگاه به صنعت – واکنش گاه های شیمیایی، شیمی تجزیه پیشرفته)، (مبانی نانو تکنولوژی)
دروس عمومی آزمون دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری شیمی ﻛﺎرﺑﺮدی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها