پارسه
وکیلی
نوگام
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
نوگام
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری فوتونیک

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته فوتونیک یکی از رشته های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم پایه است که به مطالعه و بررسی ساخت، توسعه و مطالعات بر روی لیزرهای مختلف با طول موج و توان های متفاوت، توسعه پایه ای در اپتیک کوانتومی و مطالعه و توسعه فیزیک نیمه هادی در جهت بررسی انواع لیزرهای نیمه هادی و ساخت آنها، ساخت فیبر نوری و بررسی کاربردهای فیبر در جهت رفع مشکلات مخابراتی کشور و … می پردازد.

گرایش های دکتری فوتونیک چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته فوتونیک لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی فیزیک شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻓوتونیک

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری فوتونیک به شرح زیر است:

  • فوتونیک

دفترچه انتخاب رشته دکتری فوتونیک را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته فوتونیک منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته فوتونیک در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته فوتونیک در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، و پردیس خودگردان صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری فوتونیک و ظرفیت پذیرش دکتری فوتونیک کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری فوتونیک

برای شرکت در آزمون دکتری فوتونیک لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری فوتونیک چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته فوتونیک هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری فوتونیک کلیک کنید.

منابع دکتری فوتونیک چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری فوتونیک لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته فوتونیک که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری فوتونیک و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته فوتونیک اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری فوتونیک– مجموعه دروس تخصصی در سطوح کارشناسی شامل (مکانیک سیالات – فیزیک عمومی)، در سطح کارشناسی ارشد شامل (فیزیک دریا و تئوری امواج جزر و مد) و کارشناسی و کارشناسی ارشد شامل (مکانیک کوانتومی و مکانیک کوانتومی پیشرفته)، (الکترومغناطیس و الکترودینامیک)، (ترمودینامیک و مکانیک آماری پیشرفته ۱)، (فیزیک پایه ۱، ۲ و ۳ (شامل کل کتاب فیزیک هالیدی آخرین ویرایش) و مبانی نانوتکنولوژی)، (فیزیک مدرن)
دروس عمومی آزمون دکتری فوتونیک

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری فوتونیک را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری فوتونیک به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری فوتونیک

 

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها