پارسه
وکیلی
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری معماری منظر

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته معماری منظر یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی هنر است که به بررسی سازماندهی زمین، ساختمان ها و فضاهای بیرونی می‌پردازد. 

گرایش های دکتری معماری منظر چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته معماری منظر لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی معماری شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری معماری منظر

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری معماری منظر به شرح زیر است:

  • معماری منظر

دفترچه انتخاب رشته دکتری معماری منظر را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته معماری منظر منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته معماری منظر در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته معماری منظر در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری معماری منظر و ظرفیت پذیرش دکتری معماری منظر کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری معماری منظر

برای شرکت در آزمون دکتری معماری منظر لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری معماری منظر چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری معماری منظر هستند:

– مهندسی معماری (تمامی رشته‌ها و گرایش‌ها)

– فناوری معماری (گرایش های بیونیک و دیجیتال)

– معماری و انرژی

– بازسازی پس از سانحه

– مطالعات معماری

– مهندسی معماری منظر

– شهر سازی و مهندسی طراحی محیط زیست

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری معماری منظر کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری معماری منظر دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری معماری منظر برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری معماری منظر برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری معماری منظر چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری معماری منظر لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته معماری منظر که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری معماری منظر و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته معماری منظر اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری معماری منظر– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (مبانی نظری معماری- مبانی تکنولوژی معماری) و کارشناسی ارشد شامل (مبانی نظری معماری پیشرفته- تکنولوژی معماری پیشرفته)، (مبانی نظری، فلسفه و حکمت معماری منظر ـ تاریخ منظر و معماری منظر – تجربه های معماری منظر معاصر – علوم و فنون میان رشته ای)
دروس عمومی آزمون دکتری معماری منظر

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری معماری منظر را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها